Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

@nikona αν θα κοιτούσες σε embryolab (εκεί πάω και εγώ και ότι χρειαστείς ρώτα ) γιατί δεν το ψάχνεις και με το νοσοκομείο Παπαγεωργίου? Εχω ακούσει καλά λόγια και μια γνωστή μου με την 2η εξωσωματική τα κατάφερε εκει? λυπάμαι που η  δεύτερη σου δεν πέτυχε? με μια αποτυχία και σε καταλαβαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η karen είπε:

Λυπάμαι ελπίζω να τελειώσει σύντομα ο Γολγοθάς και γρήγορα να ερθει το μπεμπακι σας. Εγω στα χειρότερα μου όλη η ατυχία εμένα δέρνει προσωρινά και έως εξι μηνες αποχωρω απο τις προσπαθειες ξεκίνησα αγωγη γιατι η ψυχολογία πάτωμα. Χθες πήγα γιατρό και ενημερώθηκα οτι απο της δοτριας τα ωάρια δεν περπάτησε κανένα και δεν υπάρχει ουτε για δείγμα στην καταψυξη πίστευα οτι ειχαμε ακομη εξι αλλά τελικά δεν ταίριαζε με το σπέρμα μας. Πιθανόν η σάλπιγγα να ειναι υδροσαλπιγγα και να θελει αφαίρεση τίποτε καλο ολα στραβά και ανάποδα και να φανταστεις στο τελευταί χειρουργείο είχα πάει γι να την αφαίρεση να κόψουμε τις συμφυσεις καί  τελικά η σάλπιγγα δεν βγήκε ποτέ  να τρελαινεσε πραγματα που τα ανακαλύπτει στην πορεία.... Εσυ πως εισαι

Αχ βρε Καρεν μου! Δεν ξερω τι να σου πω!! Πραγματικα ευχομαι να τελειωσει ο γολγοθας σας το συντομοτερο! Πολλα στραβα σας ετυχαν. 

Εγω απογοητευτηκα αλλα θα το ξεπερασω. Δεν μπορουμε να κανουμε κ κατι αλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dora77 σε ευχαριστω για την απαντηση. 

Δεν ειμαστε απο Θεσσαλονικη κ δεν εχουμε ιδεα απο δημοσια νοσοκομεια. 

Εσυ εισαι ευχαριστημενη με το κεντρο αυτο; Αν επιτρεπεται γιατι κανετε εξωσωματικη; 

Εγω εχω ενδομητριωση. Τα εμβρυα κ στις δυο προσπαθειες ηταν βλαστοκυστες ΑΑ αλλα τιποτα δεν εγινε. Δεν ξερω. Νιωθω χαμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona να σου πω και εγώ δεν έχω ιδέα για το πως γίνεται η όλη διαδικασία στα δημόσια. Το άκουσα Όσο περίμενα στην Επιτροπή από μια κοπέλα που πήγαινε στο Παπαγεωργίου Και μου είπε ότι ήταν περιπου τα μισά λεφτά από ότι θα πλήρωνα στο κέντρο. Μετά έμαθα και απο άλλες 2 γνωστές ότι πάνε εκεί και η μια τα κατάφερε.

 Εγώ τι να σου πω. Ευχαριστημένη είμαι με το κέντρο. Είναι ευγενικοί, εξυπηρετικοί και ενημερωμένοι. Δεν πέτυχε βέβαια η πρώτη μας προσπάθεια αλλά δεν φταίει το κέντρο.  Και η γιατρός μου και ο γιατρός που με είδε όταν είχε άδεια είναι  πολύ καλοί. Με την όλη πορεία μας πάω εκεί σχεδόν 2 Χρόνια. 

 Εμείς με μια περίοδο προσπάθειας 2 χρονων που περιλαμβάνε και   σπερματεγχυσεις μπήκαμε στην εξωσωματική λόγω ηλικίας( πολύ καλές οι εξετάσεις και των δύο με δικά μου θεματάκια ένα μικρούλι ενδομητρίωμα και ελαφρα αυξημένα αντισώματα θυρεοειδή anti tg. Αλλά από ότι φάνηκε  μετα την βιοχημική που είχα από την πρώτη προσπάθεια  (2 εμβρυα 4 ημερων)έχω μια μετάθεση στα 14 και 15 χρωμοσώματα  που σχετίζεται με αποβολές και δυσκολίες.  Οπότε το πηγαίναμε λάθος από την αρχή αλλά που να  ξέρεις όταν σου δίνουν καρυοτυπο μετά από αποτυχία?   

Τώρα από ότι κατάλαβα οι επιλογές μου  είναι να κάνω εξωσωματική ξανά με Προγεννητικο η άλλως με δοτρια ωαρίων. 

Οτι χρειαστείς πες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ ευχομαι ολα να σας πανε καλα την επομενη φορα. 

Εχω κι εγω δυο ενδομητριωματα στη δεξια ωοθηκη. 

Εμεις καναμε μια διεγερση μεχρι στιγνης κ δυο ετ. Στο εμβρυοκλινικ. Τις εξετασεις οπως καρυοτυπο τις καναμε απο πριν οπως κ θρομφοφιλιας. Μας το προτειναν εκεινοι. 

Καναμε 4 εμβρυα βλαστοκυστες ΑΑ. Πρωτη φορα βαλαμε 1 κ τωρα 2. Το  τεταρτο μας ειπαν δε ηταν καλο μετα την αποψυξη. Οπότε δεν εχουμε για αλλη προσπαθεια. 

Αν παντως αποφασισουμε να παμε θα σε ενημερωσω. Σε ευχαριστω παρα πολυ κ ευχομαι τα καλυτερα. Θα ειμαστε σε επαφη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

@ElektraGr η αρβεκαπ καταστέλλει τις ορμονες. Κόβει την περίδο όταν δίνεται σε μεγάλη δόση. 

Στην εξωσωματική χρησιμοποιείται σε μικρότερες δόσεις. Ή καθημερινές ή μία δόση λίγο μεγαλύτερη.

Κάθε πρωί είναι αλλά δεν θυμάμαι για πόσες ημέρες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου λυπάμαι που ακούω ατυχίες και δυσκολίες να σου συμβαίνουν και πάλι. Από την άλλη αυτή η αποχή από προσπάθειες ψυχολογικά νομίζω θα σας βοηθήσει. Είναι ένα διάλλειμμα δεν έχετε περάσει και λίγα. Καλό θα σας κάνει και δεν έχεις και θέμα ηλικιακό να σε κυνηγάει ο χρόνος. Εύχομαι να ηρεμήσεις, να ανακτήσεις δυνάμεις και να επανέλθεις με ΄νεες δυνάμεις κι αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope να σε ρωτήσω . Τις ενέσεις τις κάνεις σε διαφορετικά σημεία ή στο ίδιο ; Επίσης κορίτσια πρόσεξα στην φίλη μου πως κατευθείαν η περιοχή της κοιλίτσας πρήστηκε κ μου ανέφερε πως έχει να πάει τουαλέτα τουλάχιστον 2 ημέρες και επίσης με την γκονάλ (συγνώμη που θα το πω ) , της προκάλεσε πολλά αέρια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr ναι σε διαφορετικά σημεία γύρω από τον αφαλό. Με τη gonal δεν έχω τέτοια συμπτώματα και το έντερο λειτουργεί κανονικότατα! Αν εννοείς για την arvekap δεν έχω ιδέα, δεν έχω κάνει ποτέ. Τη δεύτερη φάση σκέφτομαι, μετά την ωοληψία, γιατί την προηγούμενη φορά είχα τρελή δυσκοιλιότητα, λόγω του utrogestan όμως. Και ειδικά μετά την ΕΤ φοβόμουν και να ζοριστώ στην τουαλέτα καταλαβαίνεις...

@karen πω πω, τι άλλο θα σε βρει... κι αυτό που λες, ότι δεν ταίριαζε το σπέρμα με τα ωάρια; το έχω ξανακούσει σε απόλυτα υγιές ζευγάρι. Σε αυτούς δεν υπήρχε καν γονιμοποίηση αλλά τελικά τα κατάφεραν με icsi. Πώς γίνεται όμως;

@nikona λογικό είναι να απογοητεύεσαι, αλλά θα τα δεις με καθαρό μυαλό και θα πάρεις τα πάνω σου. Δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημά σου. Όσον αφορά το οικονομικό, έχετε σκεφτεί για σπερματέγχυση; Αυξάνει λίγο τις πιθανότητες της φυσικής σύλληψης και το κόστος δεν συγκρίνεται. Για εμάς δεν έχει νόημα η σπερματέγχυση γιατί δεν έχουμε καλό σπέρμα. Επίσης ΜΙΑ εξωσωματική έχεις κάνει, όχι δύο. Τεχνικά ένας κύκλος είναι ανά διέγερση.

@Dora77 αφού παράγεις ωάρια, μην ανησυχείς με την ηλικία! Θα χρειαστείς βέβαια περισσότερα για προεμφυτευτικό αλλά βάσει πιθανοτήτων κάποια θα είναι καλά, δεν γίνεται! Ίσως να αρχίσεις να μαζεύεις με ΦΚ για να μην επιβαρύνεις την ενδομητρίωση; Δεν ξέρω, υποθέσεις κάνω, οι γιατροί τι σας είπαν;

Κορίτσια ας διασκεδάσουμε λίγο, ας χαρούμε με τους συντρόφους μας, ας το ρίξουμε έξω, ας βγούμε με φίλους, ας γελάσουμε! Τα μωράκια μας θέλουν χαρούμενες μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντιλοπη μου σε ευχαριστω για το θαρρος! Εχω καποιες συμφυσεις περικωδωνικες στις σαλπιγγες οπότε η σπερματεγχυση δεν ενδεικνυται.

Elektra για τα αερια δεν ξερω. Εγω δεν ειχα κανενα συμπτωμα ουτε κατα τη διαρκεια της διεγερσης ουτε μετα. 

Επισης ούτε σημαδια εκανα στην κοιλια απο τις ενεσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr ουτε εγω είχα από gonal τετοια συμπτώματα ουτε από arvekap που είχα κανει δυο δόσεις για να αποφύγουμε την υπερδιέγερση. 

Σημάδια στη κοιλιά είχα από τις inohep και τις ivor.

@nikona καταλαβαίνω απόλυτα πως νιωθεις...

@karen μια μεγαλη αγκαλιά σου στελνω. Λυπάμαι πολύ για όλα αυτα που περνας, ειλικρινα δε βρίσκω λόγο. Ευχομαι γρηγορα να νιωσεις καλύτερα!

@Antelope ολα καλα να πανε και να είναι τυχερη η προσπαθεια!

@Dora77 εχεις συζητησει το κόστος για τον προεμφυτευτικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock δεν ρώτησα καθόλου το κόστος αλλά μόλις μάθω θα σου πω. Κανα 2χιλιαρο δεν θα ειναι? Πάντως αυτό που ξέρω είναι ότι δεν συμφέρει για λίγα και ότι προτιμούν αρκετά  οπότε ίσως χρειαστούν πολλαπλές ωοληψιες αναλόγως της παραγωγης?

@Antelope να σου πω δεν το σκέφτηκα ούτε το συζητήσαμε εκτενέστερα με τη γιατρό πως πάει σαν διαδικασία. Μετά το ραντεβού με την γενετιστρια τα είπαμε λιγάκι. Θα κλείσω ραντεβού μετά το Πάσχα να δω τι θα γίνει. Πάντως στο μακρύ που έκανα με τις arvekap μειώθηκε το ενδομητρίωμα λιγάκι.

 @ElektraGr θεματάκι με τις arvekap δεν είχα ούτε από σημάδια ούτε εντερικα ? οι ultrogestan μου τα  προκαλούσαν αυτά! Και από gonal κανένα θέμα. Να φανταστείς όταν έκανα το μακρύ πρωτόκολλο έκανα από τη μια μεριά arvekap και απο την άλλη gonal & luveris και εναλλάξ και δεν είχα θεματάκια.  Μια φορά μόνο το μελανιασα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/4/2018 at 11:51 ΠΜ, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ ξεκίνησα ενεσούλες. Αύριο θα δούμε πόσα ωοθηλάκια έχουμε!

@ElektraGr μακάρι κορίτσι μου να το πετύχεις με την πρώτη. Αλλά γιατί βάζεις όριο στη 1 προσπάθεια; έχεις περάσει δύσκολα; είσαι και μικρούλα από ότι κατάλαβα. Έχω δει κορίτσια που έχουν περάσει πολλά αλλά δεν το βάζουν κάτω και στο τέλος όλες τα καταφέρνουν!

@mayra_d και εμένα φοβόντουσαν για υπερπλασία λόγω των φαρμάκων της πρώτης, επειδή έχω γενικά παχύ ενδομήτριο, αλλά από ότι κατάλαβα στρώνει εύκολα.

@Castrop rauxel τι έγινε με την κυστούλα; πότε ξεκινάς;

@nikona λυπάμαι πολύ. Σε είχα σίγουρη εσένα. Θα προχωρήσεις άμεσα σε νέα προσπάθεια; Έχετε κρατήσει κατεψυγμένα;

@gesrp καλη αρχή! Εύχομαι να το απολαύσεις και να έρθει γρήγορα!

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!

Είναι καμιά άλλη που ξεκίνησε ήδη ή είμαι η μόνη που τρυπιέμαι πασχαλιάτικα;;

 

Koritsibefw simera piga stin gunaikologo mou kai ti mou eipeeeeeeeee oti mallon eimai egkuos ??????????????kai ennoeite oti ta exasa mou eipe oti exw akoma tin kusti alla uparxei pithanotita egkumosinis kai tis lew pws ginete me kleistes salpiges kai mou eipe oti uparxoun polles periptoseis pou simvenei!!!mou peire aima simera kai avrio tha mou pei poso einai i xoriaki mou....Egw vevaia den to pistevw gt pleon exw xonepsei oti den mporw na meinw fusiologika....Diavasa kapou oti an exei proigithei kapoio xeirourgio uparxei pithanotita egkumosinis kai egw ekana laparoskopisi....pffff den kserw ti na pistepsw alla den pistevw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα! Θα περιμενουμε τα νεα σου! 

Καλη επιτυχια!!!

Makari alla den nomizw gt teleutaia mou periodos itan 21 martiou opote ti mporei na eide kai na mou to eipe afou to emvruo fenete tin 5 vdomada opote den kollane oi imerominies!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Castrop rauxel τι λες τώρα! Απίστευτη εξέλιξη! Αν η λαπαροσκόπηση που έκανες ήταν για διόρθωση των σαλπίγγων μπορει να έγιναν διαβατές; Και αν είχες επαφές τις γόνιμες, όλα είναι πιθανά! Αλλά μου κάνει εντύπωση, τι να είδε η γυναικολόγος; Και η χοριακή θα δείξει από τόσο νωρίς, 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο; Να μας πεις οπωσδήποτε αύριο!

Εγώ πάω αύριο τελευταίο υπέρηχο και λογικά θα μου πουν πότε θα γίνει η ωοληψία.

Χρόνια πολλά σε όλες, άντε να αρχίσουν να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Castrop rauxel τι λες τώρα! Απίστευτη εξέλιξη! Αν η λαπαροσκόπηση που έκανες ήταν για διόρθωση των σαλπίγγων μπορει να έγιναν διαβατές; Και αν είχες επαφές τις γόνιμες, όλα είναι πιθανά! Αλλά μου κάνει εντύπωση, τι να είδε η γυναικολόγος; Και η χοριακή θα δείξει από τόσο νωρίς, 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο; Να μας πεις οπωσδήποτε αύριο!

Εγώ πάω αύριο τελευταίο υπέρηχο και λογικά θα μου πουν πότε θα γίνει η ωοληψία.

Χρόνια πολλά σε όλες, άντε να αρχίσουν να φουσκώνουν οι κοιλίτσες!

Stin laparoskopisi mou eipan oti oi salpigges einai kleistes kai den kataferan na tis anoiksoun me to ble ugro kai oti o monos tropos einai i eksosomatiki kai etsi proxwrisa stin proti mou prospatheia den kserw pragmatika ti sumvenei!!!Kali epituxia Antelop mou sou euxomai mesa apo tin kardia sou na einai kai i teleutai ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Castrop rauxel δεν την ρωτησες γιατι στο ειπε αυτο για την εγκυμοσυνη; Αν ειδε δηλ κατι;

Egw ta epeksa ekeini tin stigmi mou irthe san vomva!!!apla elega oxi pws mporei na sumvei???otan irtha spiti mou to skeftika oti gt den tin rwtisa!!!Avrio tha mathw an kai kserw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου, ήταν κάπως κουλό είναι η αλήθεια. Σου αφήνει όμως μια πιθανότητα αυτή η υποψία ότι μπορείς και μόνη σου!

Στην Ελλάδα έχεις κάποιον γιατρό που να μπορείς να συμβουλεύεσαι παράλληλα, έστω και τηλεφωνικά;

Οπότε τώρα ξεκινάς διέγερση με την επόμενη περίοδο ή θα περιμένετε να δείτε πώς θα εξελιχθεί η κύστη;

Για μένα τελείωσαν τα ψέματα, Πέμπτη πρωί πάω για ωοληψία! Γύρω στα 10 μου είπαν θα πάρουμε. Μακάρι να είναι έστω τα μισά ποιοτικά. Έχω λίγο άγχος για τη νάρκωση αυτή τη φορά, γιατί την προηγούμενη είχα δύσκολη ανάνηψη με εμετούς και ναυτία. Κατά τα άλλα το άγχος της δεύτερης φοράς είναι σαφώς μικρότερο. Δεν ξέρω πώς θα είμαι βέβαια στην περίπτωση του αρνητικού πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Koritsia mou oxi den eimai egkuos!!!To iksera kai den stenaxwrethika katholou!!!Den sunantisa akoma tin giatro mou alla san tis ELLADAS tous giatrous den exei pragmatika !!!

Καλησπέρα Γερμανία μένετε αν θυμάμαι καλά,τελικά που κατεληξες κέντρο και γιατρό για την κύστη τι σου είπε; εύχομαι ότι καλύτερο. @Antelopeμε το καλό ή ωοληψια σου με γερά δυνατά γονιμοποιησημα αυγουλάκια γιατί είχες άσχημη εμπειρία από την μέθη  η αναιαθησιολογος παίζει μεγάλο ρόλο..Είχα και εγώ στο παρελθόν από χειρουργείο άσχημη νάρκωση σχεδόν μια βδομάδα κράτησε ναυτίες ζαλάδες εμετούς τι να σου πω τι πέρασα.Δευτερη σου είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...