Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια τον Απρίλιο !!


ElektraGr

Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dora77 είπε:

Και εγώ μόλις έμαθα ότι θα δούμε ίσως πάμε για εμβρυομεταφορα τα δύο κατεψυγμένα που έχουμε. Οπότε αύριο ορμονική και υπέρηχο για αν δούμε πως θα προχωρήσουμε. Ίδωμεν.  

Σε αυτή την περίπτωση μου είχε πει ότι ίσως μου δώσει ενέσιμη προγεστερόνη γιατί έπαιρνα πολλά ultrogestan την ημέρα στη προηγούμενη που κατέληξε βιοχημική.  Ίσως να είναι αυτές οι ενεσιμες @Mairh32? Όταν μάθεις μας λες ?

 @ElektraGr  σαν και σενα και εγώ έχω οριακά αυξημένα τα anti tg και όχι τα anti tpo με φυσιολογική tsh  οπότε παίρνω μόνο το σελήνιο που είναι μέσα στις πολυβιταμινες και όχι εξτρά.  

Και έχεις δει κάποια διαφορά στις τιμές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 542
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εγω στον πωπό εκανα μονο την ενεση καταστολης. Αλλα φυσικα θα υπαρχουν κι αλλες. 

Αα λες;και αυτή τη κανείς πριν την ωορρηξία;θα κάνεις τώρα εμβρυομεταφορα εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη που εκανα εγω γινεται μια εβδομαδα πριν την περιοδο. Για να κατασταλουν οι ορμονες κ να μην γινει ωορρηξια. 

Εγω θα κανω ετ την Παρασκευη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα ήταν να πάρω τηλ στο κεντρο να κλεισω ραντεβου για τις απαραιτητες εξετάσεις αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα! Είμαι έγκυος κορίτσια! Μόλις πήρα τη χοριακή! 85! Την Τετάρτη θα επαναλάβω γιατί είναι λίγο μικρή λέει ο μικροβιολόγος αλλά είναι μάλλον επειδή ίσως είναι νωρίς!

Καλή επιτυχία σε όλες σας κοριτσια! Εύχομαι οι προσπάθειές σας να πετύχουν σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα ήταν να πάρω τηλ στο κεντρο να κλεισω ραντεβου για τις απαραιτητες εξετάσεις αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα! Είμαι έγκυος κορίτσια! Μόλις πήρα τη χοριακή! 85! Την Τετάρτη θα επαναλάβω γιατί είναι λίγο μικρή λέει ο μικροβιολόγος αλλά είναι μάλλον επειδή ίσως είναι νωρίς!

Καλή επιτυχία σε όλες σας κοριτσια! Εύχομαι οι προσπάθειές σας να πετύχουν σύντομα!

Μπράβο μπράβο και ξανά μπράβο! Έκανε την έκπληξη το σποράκι σου! :) Καλή κύηση να έχεις και τελειόμηνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα ήταν να πάρω τηλ στο κεντρο να κλεισω ραντεβου για τις απαραιτητες εξετάσεις αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα! Είμαι έγκυος κορίτσια! Μόλις πήρα τη χοριακή! 85! Την Τετάρτη θα επαναλάβω γιατί είναι λίγο μικρή λέει ο μικροβιολόγος αλλά είναι μάλλον επειδή ίσως είναι νωρίς!

Καλή επιτυχία σε όλες σας κοριτσια! Εύχομαι οι προσπάθειές σας να πετύχουν σύντομα!

@OLY10 συγχαρητήρια!!!! Τι ωραιο νεο ειναι αυτοοο!!! Μπραβο!!! Ευχομαι ολα να πανε καλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα ήταν να πάρω τηλ στο κεντρο να κλεισω ραντεβου για τις απαραιτητες εξετάσεις αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα! Είμαι έγκυος κορίτσια! Μόλις πήρα τη χοριακή! 85! Την Τετάρτη θα επαναλάβω γιατί είναι λίγο μικρή λέει ο μικροβιολόγος αλλά είναι μάλλον επειδή ίσως είναι νωρίς!

Καλή επιτυχία σε όλες σας κοριτσια! Εύχομαι οι προσπάθειές σας να πετύχουν σύντομα!

Συγχαρητήριααααααααααααααααααααααααα !! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα ήταν να πάρω τηλ στο κεντρο να κλεισω ραντεβου για τις απαραιτητες εξετάσεις αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα! Είμαι έγκυος κορίτσια! Μόλις πήρα τη χοριακή! 85! Την Τετάρτη θα επαναλάβω γιατί είναι λίγο μικρή λέει ο μικροβιολόγος αλλά είναι μάλλον επειδή ίσως είναι νωρίς!

Καλή επιτυχία σε όλες σας κοριτσια! Εύχομαι οι προσπάθειές σας να πετύχουν σύντομα!

φανταστικο!!!! Συγχαρητηρια για τα τελεια νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα ήταν να πάρω τηλ στο κεντρο να κλεισω ραντεβου για τις απαραιτητες εξετάσεις αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα! Είμαι έγκυος κορίτσια! Μόλις πήρα τη χοριακή! 85! Την Τετάρτη θα επαναλάβω γιατί είναι λίγο μικρή λέει ο μικροβιολόγος αλλά είναι μάλλον επειδή ίσως είναι νωρίς!

Καλή επιτυχία σε όλες σας κοριτσια! Εύχομαι οι προσπάθειές σας να πετύχουν σύντομα!

Ωραια κοπελα μου ολα καλα να πανε συγχαρητηρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2018 at 7:06 ΜΜ, ο/η ElektraGr είπε:

Και έχεις δει κάποια διαφορά στις τιμές;

Δεν ξέρω αν οφείλεται στο σελήνιο αλλά έπεσαν λίγο οι τιμές. Και πάλι είναι οριακά αυξημένες (θα σου τις παρέθεσα αλλά επειδή έγιναν από διαφορετικά κέντρα είναι διαφορετική μονάδα μέτρησης για συγκριση). Προσοχή όμως στην περιεκτικότητα του συμπληρώματος γιατί και πολύ υψηλή να είναι μπορεί να επηρεάσει την τιμή της tsh (μέχρι 80 μου είπε η Ενδοκρινολογος ότι είναι καλα). Τρώω και Brazilian nuts  ( 3 /ημερα συστηματικά αλλά όχι κάθε μερα )και τι να πω ίσως να βοηθάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Dora77 είπε:

Δεν ξέρω αν οφείλεται στο σελήνιο αλλά έπεσαν λίγο οι τιμές. Και πάλι είναι οριακά αυξημένες (θα σου τις παρέθεσα αλλά επειδή έγιναν από διαφορετικά κέντρα είναι διαφορετική μονάδα μέτρησης για συγκριση). Προσοχή όμως στην περιεκτικότητα του συμπληρώματος γιατί και πολύ υψηλή να είναι μπορεί να επηρεάσει την τιμή της tsh (μέχρι 80 μου είπε η Ενδοκρινολογος ότι είναι καλα). Τρώω και Brazilian nuts  ( 3 /ημερα συστηματικά αλλά όχι κάθε μερα )και τι να πω ίσως να βοηθάνε. 

 Ποιες πολυβιταμινες πινεις; Σου επηρεαζουν αυτες οι τιμες εσενα σε κατι την εξωσωματικη η οχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες! Βάλτε με κι εμένα στην παρέα του Απριλίου! Μετά τη μαύρη σελίδα του Ιανουρίου, ο Φεβρουάριος πήρε τα πάνω του, ο δε Μάρτιος άνθισε με θετικά νέα. Μακάρι να έχουμε ακόμη περισσότερα χαρμόσυνα στις προσπάθειες του Απριλίου! Και τι καλύτερο από το να ξεκινήσει αυτό το topic με μια θετική χοριακή. Συγχαρητήρια @OLY10! Έκανες το καλύτερο ποδαρικό! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου ξεκινάω και εγω μετά τις γιορτές εμβριομεταφορα σε φυσικό κύκλο με τις βλαστοκυστουλες μου γιατί Δυστυχώς χθες η εγκυμοσυνη κατέληξε σε βιοχημική....εσεις πως τα πάτε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Gina 955 είπε:

Κοριτσια μου ξεκινάω και εγω μετά τις γιορτές εμβριομεταφορα σε φυσικό κύκλο με τις βλαστοκυστουλες μου γιατί Δυστυχώς χθες η εγκυμοσυνη κατέληξε σε βιοχημική....εσεις πως τα πάτε?? 

Το ξέρω ότι είναι πολύ πιο δύσκολο από το αρνητικό αλλά σκέψου ότι είσαι σε πολύ καλό δρόμο και πολύ κοντά να γίνεις μανούλα! Είναι απίστευτα θετικό το γεγονός ότι γίνεται εμφύτευση!!! Εγώ έχω σήμερα ραντεβού με το γιατρό μου να δούμε πως θα προχωρήσουμε. Σίγουρα θα κάνω πάλι υστεροσκόπηση πάντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/3/2018 at 12:34 ΜΜ, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Εγώ σήμερα ήταν να πάρω τηλ στο κεντρο να κλεισω ραντεβου για τις απαραιτητες εξετάσεις αλλά με πρόλαβαν τα γεγονότα! Είμαι έγκυος κορίτσια! Μόλις πήρα τη χοριακή! 85! Την Τετάρτη θα επαναλάβω γιατί είναι λίγο μικρή λέει ο μικροβιολόγος αλλά είναι μάλλον επειδή ίσως είναι νωρίς!

Καλή επιτυχία σε όλες σας κοριτσια! Εύχομαι οι προσπάθειές σας να πετύχουν σύντομα!

Μπραβο,κοριτσι μου!!Με το καλό να έρθει το μωράκι σου..Συγχαρητηρια και μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι!!Πολύ ευχάριστα τα νέα σου..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια κι απο μένα! Χάρηκα πολύ που σας βρήκα πάλι εδώ! Τη Δευτέρα πήγα στο γιατρό μου να με δεί μετά τη βιοχημική που είχα είδε έτοιμο ωοθηλάκιο και την Τετάρτη με έβαλε για ωοληψία σε φυσικό κύκλο. Χθες με πήραν και μου είπαν ότι δείχνει σημάδια γονιμοποίησης και σήμερα μου είπαν οτι δεν προχώρησε το έμβρυο. Άλλα κλάμματα πάλι.... τουλάχιστον δεν το ήξερε και δε θα το μάθει κανένας μόνο ο γιατρός κι εγώ με τον άντρα μου. Δε θα άντεχα πάλι την αγωνία των γονιών... θα ξεκινήσουμε πάλι με ενέσεις και διέγερση τέλος Απριλίου. Τα μόνα θετικά που βρήκα από την όλη υπόθεση είναι πρώτον πως ξύπνησαν οι ωοθήκες μου και δεύτερον οτι ανακάλυψα οτι μπορώ να κάνω ωοληψία χωρίς νάρκωση!!!! Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες με επιθυμητά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Επίσης @Gina 955 την έκανες στο ίδιο εργαστήριο τη χοριακή πάλι?

Δυστυχως Όχι...αλλα δεν πιστεύω να έχει αξια πλέον....η πρώτη μου χωριακη ηταν 62 και η δεύτερη στο άλλο εργαστηρθλεργαστήριο μετά από 3 μέρες  ηταν 56.1 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!!! Και εγώ εδώ είμαι!! Εύχομαι τέλεια νέα για όλες μας !!!

OLY10 συγχαρητήρια κορίτσι μου, να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα σας!!! Και εγώ εδώ είμαι!! Εύχομαι τέλεια νέα για όλες μας !!!

OLY10 συγχαρητήρια κορίτσι μου, να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ?

Καλημέρα κορίτσι μου πρώτη προσπάθεια Θα Είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...