Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελικα πόσες προσπαθούμε ακομα;


Recommended Posts

στις On 13/2/2018 at 6:57 ΜΜ, ο/η Xoris είπε:

Αποτι ξερω η σπερματέγχυση εχει πολυ λιγοστά αποτελέσματα επιτυχίας. Μήπως να το ξανασκεφτείς και να πας πιο στοχευμένα; Τέσσερα χρονια αισίως εγω. Εσυ; 

καλησπερα.

Μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων καναμε ελεγχο και ειχαμε θεμα με το σπερμα. Η κινητικοτητα ηταν στο  34%  ,με την πρωτη σπερματεγχυση εμεινα εγκυος.

αν γινει με σωστο τροπο πρωτα με εξεταση σπερματος και κατοπιν σαλπιγγογραφιας εξεταση αιματος και υπερηχο τοτε οι πιθανοτητες εγκυμοσυνης ειναι πολυ υψηλες.

ο μικρος μου ειναι 4 χρονων και εδω και 3 χρονια που συνεχως προσπαθουμε για 2ο δεν ερχεται.

μονο με σπερματεγχυση κερδιζει κανεις χρονο.

με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/2/2018 at 12:18 ΠΜ, ο/η Marinapat είπε:

καλησπερα.

Μετα απο 1,5 χρονο προσπαθειων καναμε ελεγχο και ειχαμε θεμα με το σπερμα. Η κινητικοτητα ηταν στο  34%  ,με την πρωτη σπερματεγχυση εμεινα εγκυος.

αν γινει με σωστο τροπο πρωτα με εξεταση σπερματος και κατοπιν σαλπιγγογραφιας εξεταση αιματος και υπερηχο τοτε οι πιθανοτητες εγκυμοσυνης ειναι πολυ υψηλες.

ο μικρος μου ειναι 4 χρονων και εδω και 3 χρονια που συνεχως προσπαθουμε για 2ο δεν ερχεται.

μονο με σπερματεγχυση κερδιζει κανεις χρονο.

με το καλο

Να σου ζησει ο μικρουλης σου και με τι καλό το επόμενο μωρακι σας ήσουν μια απο τις τυχερες γυναίκες που έπιασαν με την μέθοδο και με την πρώτη  σπερματεγχυση. Εγω δεν Συμφωνώ όχι οι πιθανότητες και τα ποσοστά ειναι αρκετά χαμηλα και χάσιμο χρονου και χρημάτων για τις περισσότερες γυναίκες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2018 at 8:13 ΜΜ, ο/η eriv είπε:

Ρε κοριτσια μου μια απορια εχω... στις  κοπελες που μενουν φυσιολογικα οοοοοολα λειτουργουν ρολοι;;; 

Τα παραθυρα ανοιχτα, το era test, το ενδομητριο, η οιστραδιολη ολα μα ολα δηλαδη συντονιζονται;;;; ?

@karen ελπιζω οοοολα να πανε κατ ευχην ? και να μας πεις τα πρωτα ευχαριστα του Μαρτιου... (λογικα τοτε ε;;) 

 

Εγω τις θεωρώ εξετάσεις για αρπαγή χρήματος. Δεν ξέρω τι γίνεται τι κανουν τι Άλλο θα νας ζητήσουν? Εγω θεωρώ οτι για να φτάσεις σε τέτοιες εξετάσεις  πρέπει να εχεις ενα μεγαλο αριθμο αποτυχιών να χεις αποκλείσει τα παντα και να ψαχνεις ελπίδες εκεί οτι θα πάρεις απαντήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η karen είπε:

Εγω τις θεωρώ εξετάσεις για αρπαγή χρήματος. Δεν ξέρω τι γίνεται τι κανουν τι Άλλο θα νας ζητήσουν? Εγω θεωρώ οτι για να φτάσεις σε τέτοιες εξετάσεις  πρέπει να εχεις ενα μεγαλο αριθμο αποτυχιών να χεις αποκλείσει τα παντα και να ψαχνεις ελπίδες εκεί οτι θα πάρεις απαντήσεις. 

Επειδη δεν μου εχει ζητησει να κανω καποιες αλλες πιο ειδικες εξετασεις με αγχωνει. Εκτος απο τις απαραιτητες βεβαια! 

Απο τη μια λεω μηπως κανω καποιες μονη μου, απο την αλλη την τυφλα μου δε ξερω τι να κανω. Πχ για θρομβοφιλια που του ειπα, μου ειπε δε χρειαζεται. Προληπτικα θα μου δωσει καποιες ενεσεις στην επομενη προσπαθεια. Οπως θα μου κανει και ορο για nk. Αλλα σκεφτομαι ειμαι οκ; Μηπως ειναι κατι αλλο που πρεπει να ψαξω;; ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η eriv είπε:

Επειδη δεν μου εχει ζητησει να κανω καποιες αλλες πιο ειδικες εξετασεις με αγχωνει. Εκτος απο τις απαραιτητες βεβαια! 

Απο τη μια λεω μηπως κανω καποιες μονη μου, απο την αλλη την τυφλα μου δε ξερω τι να κανω. Πχ για θρομβοφιλια που του ειπα, μου ειπε δε χρειαζεται. Προληπτικα θα μου δωσει καποιες ενεσεις στην επομενη προσπαθεια. Οπως θα μου κανει και ορο για nk. Αλλα σκεφτομαι ειμαι οκ; Μηπως ειναι κατι αλλο που πρεπει να ψαξω;; ?

 

Έλα ??οχι τέτοιες φατσούλες μη βιαζεσαι όλα βήμα βήμα δεν κάνουμε εξετάσεις επειδή τις έχει κάνει κάποια αλλη η διάβασε στο διαδίκτυο έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου τον ορο τον εκανα και εγω ιντραλιμπιτ και εγω και ενα ακόμη αμα τον χρειαστείς. Θα δω ημερομηνία λήξεως. Εχεις κανει προσπάθεια σορρυ αλλά είμαστε πολλές κ ξεχνώ. Εγω σε όλες μου έπαιρνα αντιπηκτικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen αλοιμονο που να θυμασαι ολες τις περιπτωσεις. εχω κανει 2 σπερματ τζιφος, μετα λαπαροσκοπηση για ενδομητριωση και μαιο 1η εξωσωμ-βιοχημικη με μακρυ και οκτ 2η με βραχυ αρνητικο! 

Σ ευχαριστω που μου λες για τον ορο. 

Απλα και με αλλες κοπελες και εκτος φορουμ που συζηταω μου λενε πχ δεν εχεις κανει εξεταση για nk? Ααα εγω ειχα κανει απο την αρχη και κατι τετοια και λεω μηπως δεν κανει κατι καλα ο δικος μου; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/2/2018 at 11:27 ΠΜ, ο/η OLY10 είπε:

Φάση αφασία δηλαδή! Την έχω υιοθετήσει καιρό τώρα και μούχει κάνει απίστευτο καλό! Έτσι κι αλλιώς άλλος καθορίζει τα πράγματα όσο και χτυπιέμαι οπότε?.....Πρέπει να προστατέψουμε τον εαυτό μας κοριτσάκια γιατί το βάρος πέφτει κυρίως σε μας!

Καλησπέρα κοριτσα... Ποσο καλά τα λες OLY10 πρεπει όλες μας να το εφαρμόσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κοριτσάκια! Έδωσε σήμερα σπέρμα ο άντρας μου μετά τη θεραπεία και....απογοήτευση! Μίλησα με το μικροβιολογικό ο όγκος είναι 1,2ml από 0,4ml που ήταν τον Οκτώβρη με φ.τ.3ml-5ml...Επίσης μου είπε το σπερμοδιάγραμμα θα βγει το μεσημέρι και μπορώ να τους πάρω τηλ να μου πουν γιατί όλο μαζί με την καλλιέργεια θα βγει Τρίτη. Αλλά μου λέει ότι βλέπει κι άλλα κακά στοιχεία μέχρι στιγμής.:cry:Αυτά! Τέλειο θα είναι το ΣΚ μας! χαχαχαχα! Δεν πειράζει ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια! Έδωσε σήμερα σπέρμα ο άντρας μου μετά τη θεραπεία και....απογοήτευση! Μίλησα με το μικροβιολογικό ο όγκος είναι 1,2ml από 0,4ml που ήταν τον Οκτώβρη με φ.τ.3ml-5ml...Επίσης μου είπε το σπερμοδιάγραμμα θα βγει το μεσημέρι και μπορώ να τους πάρω τηλ να μου πουν γιατί όλο μαζί με την καλλιέργεια θα βγει Τρίτη. Αλλά μου λέει ότι βλέπει κι άλλα κακά στοιχεία μέχρι στιγμής.:cry:Αυτά! Τέλειο θα είναι το ΣΚ μας! χαχαχαχα! Δεν πειράζει ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!

Καλα αποτελεσματα να εχετε! Ετσι οπως το ειπες οτι ειναι να γινει θα γινει και αν το κρινει ο γιατρος θα μπορει να του δωσει κατι και να γινει οσο το δυνατο καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας και απο 'μένα .. Μετά απο μια παλλίνδρομη κύηση και απόξεση, αυτό το μήνα ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές με παρακολούθηση της ωορρηξίας μου και περιμένουμε να δούμε τα αποτελέσματα από Δευτέρα που είναι να αδιαθετήσω..
Η αλήθεια είναι πως την πρώτη φορά έμεινα έγκυος το δεύτερο ή τρίτο μήνα ελεύθερων επαφών  η κατάληξη όμως δεν ήταν καλή.. Φυσικά, δεν το βάζουμε κάτω, εννοείται, και προχωράμε μπροστά πιο δυνατοί!!!
Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν, εύχομαι να μαζευτούμε σε άλλο φορουμ που να λέγεται "Πόσες τα καταφέραμε"???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@erivμην ανχονεσε με το ποιες εξετασεις σε εχει βαλει καποιες κοπελες μπορει να χρειαζοντε καποιες εξετασεις και καποιες οχι τωρα να μου πεις οταν τα ελενχεις ολα θες να εισαι καλημενη αλλα μην ακους για εξετασεις εχε εμπυστοσνη στο γιατρο σου και ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 να σου πω την αληθεια εκανα κινηση μονη μου να κλεισω στη λευκου να με δει να κανω καποιες εξετασεις. Εστω και ορμονολογικες μια επαναληψη γιατι ειναι αρκετα παλιες οι δικες μου.. 

σκεφτομαι κιολας να παω να δω και εναν αλλο γιατρο, σε αλλο θεμα που ανοιξε η @NikhNikh αυτο συζηταγαμε, κατα ποσο ο γιατρος που εχουμε και με καποιον αριθμο δικων μας αποτυχιων εχει κατι αλλο να κανει η ενα «φρεσκο» ματι μπορει να βοηθησει παραπανω.. 

να σου πω μπερδεμενη ειμαι και προς το παρον μονο για τις εξετασεις θα παω! Κακα τα ψεμματα η καθε αποτυχια σε τσακιζει λιγο παραπανω την καθε φορα και σου παιρνει χρονο να ανασυνταχθεις ?. 

Εσυ εισαι καλα κοριτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@love30 να σου πω την αληθεια εκανα κινηση μονη μου να κλεισω στη λευκου να με δει να κανω καποιες εξετασεις. Εστω και ορμονολογικες μια επαναληψη γιατι ειναι αρκετα παλιες οι δικες μου.. 

σκεφτομαι κιολας να παω να δω και εναν αλλο γιατρο, σε αλλο θεμα που ανοιξε η @NikhNikh αυτο συζηταγαμε, κατα ποσο ο γιατρος που εχουμε και με καποιον αριθμο δικων μας αποτυχιων εχει κατι αλλο να κανει η ενα «φρεσκο» ματι μπορει να βοηθησει παραπανω.. 

να σου πω μπερδεμενη ειμαι και προς το παρον μονο για τις εξετασεις θα παω! Κακα τα ψεμματα η καθε αποτυχια σε τσακιζει λιγο παραπανω την καθε φορα και σου παιρνει χρονο να ανασυνταχθεις ?. 

Εσυ εισαι καλα κοριτσι μου; 

@eriv θυμομουν οτι καπου τωρα θα πας στη λευκου. μακαρι να σου πει τπτ νεο που θα βοηθησει. να μας πεις.

και εσυ @love30 εχεις εμβρυομεταφορα σε λιγο, θυμαμαι καλα?

αχ βρε κοριτσακια γιατι να υπαρχουν αυτες οι ρημαδες οι ατυχιες στη ζωη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

@eriv θυμομουν οτι καπου τωρα θα πας στη λευκου. μακαρι να σου πει τπτ νεο που θα βοηθησει. να μας πεις.

και εσυ @love30 εχεις εμβρυομεταφορα σε λιγο, θυμαμαι καλα?

αχ βρε κοριτσακια γιατι να υπαρχουν αυτες οι ρημαδες οι ατυχιες στη ζωη.

Μακαρι να ηξερα... ?

Απλα ξερω οτι οταν επιτελους ολες μας αποκτησουμε τα μικρα μας θαυματακια θα πουμε χαλαλι η αναμονη και η ταλαιπωρια ?

παω στο τελος του μηνα και να σου πω ανυπομονω και εγω ελπιζω να με βοηθησει. Εχω διαβασει και αλλες κοπελες που λενε τα καλυτερα γι αυτην γι αυτο το αποφασισα.

Σε ευχαριστω πολυ ? εσυ πως εισαι;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Μακαρι να ηξερα... ?

Απλα ξερω οτι οταν επιτελους ολες μας αποκτησουμε τα μικρα μας θαυματακια θα πουμε χαλαλι η αναμονη και η ταλαιπωρια ?

παω στο τελος του μηνα και να σου πω ανυπομονω και εγω ελπιζω να με βοηθησει. Εχω διαβασει και αλλες κοπελες που λενε τα καλυτερα γι αυτην γι αυτο το αποφασισα.

Σε ευχαριστω πολυ ? εσυ πως εισαι;;  

αντε ωραια.να δεις τι θα σου πει κ αυτη.ειναι πολυ σχολαστικη.εγω ειχα παει κ αλλου αλλα καμια σχεση.αν κ υποθετω κ εσυ εχεις ψαχτει σχετικα.

εγω τα ιδια.προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αλλα ολο κατι γινεται και με παιρνει απο κατω.οποτε παλευω με τους φοβους μου.προσπαθω τουλαχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

εγω τα ιδια.προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αλλα ολο κατι γινεται και με παιρνει απο κατω.οποτε παλευω με τους φοβους μου.προσπαθω τουλαχιστον.

Λες και ακουω εμενα.. 

ειναι παρηγορο να ξερουμε οτι εδω καταλαβαινομαστε στο 100% χωρις να χρειαζεται να λεμε πολλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Λες και ακουω εμενα.. 

ειναι παρηγορο να ξερουμε οτι εδω καταλαβαινομαστε στο 100% χωρις να χρειαζεται να λεμε πολλα ?

ειναι πραγματικα παρηγορο. και λυτρωτικο.παρολο που λυπασαι που πονανε κ αλλοι οπως εσυ, τουλαχιστον νιωθεις οτι σε καταλαβαινουν. 

εσυ μετα τη λευκου πως προχωρας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ειναι πραγματικα παρηγορο. και λυτρωτικο.παρολο που λυπασαι που πονανε κ αλλοι οπως εσυ, τουλαχιστον νιωθεις οτι σε καταλαβαινουν. 

εσυ μετα τη λευκου πως προχωρας? 

Δε ξερω... αληθεια.. 

θελω να παω και αλλου και ενω λεω να κλεισω ενα ραντεβου να παω να μιλησω ωστε να ειμαι «ετοιμη» οταν το αποφασισω, μολις σκεφτομαι την ολη διαδικασια με πιανει ταχυκαρδια. Μαλλον οχι την διαδικασια τοσο, οσο την αναμονη και ειδικα τη μερα της χοριακης! Δε ξερω μπορει να ειμαι και παραλογη η υπερβολικη, αλλα ειδικα στο δευτερο αρνητικο μου βγηκε η πιστη μεχρι να το μαθω. Με πηγαιναν απο ωρα σε ωρα και μονο που θυμαμαι πως ενοιωθα με πιανει πανικος.

εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Δε ξερω... αληθεια.. 

θελω να παω και αλλου και ενω λεω να κλεισω ενα ραντεβου να παω να μιλησω ωστε να ειμαι «ετοιμη» οταν το αποφασισω, μολις σκεφτομαι την ολη διαδικασια με πιανει ταχυκαρδια. Μαλλον οχι την διαδικασια τοσο, οσο την αναμονη και ειδικα τη μερα της χοριακης! Δε ξερω μπορει να ειμαι και παραλογη η υπερβολικη, αλλα ειδικα στο δευτερο αρνητικο μου βγηκε η πιστη μεχρι να το μαθω. Με πηγαιναν απο ωρα σε ωρα και μονο που θυμαμαι πως ενοιωθα με πιανει πανικος.

εσυ;;

ναι καταλαβαινω αυτο που λες. σιγουρα δεν ειναι το καλυτερο να τρεχεις σε 100 γιατρους, αλλα ισως μια 2η γνωμη να αξιζει.

εγω δεν ειμαι απο εξωσωματικη. ειχα ωστοσο καποιες ατυχιες.μεγαλες,μεσαιες,μικρες. σε ολα τα μεγεθη. ηρθαν κ ολα απανωτα κ με πηρε κ με σηκωσε. ψαχτηκαμε πολυ βεβαια αλλα δεν βρεθηκε τπτ. ατυχια λενε οι γιατροι. οποτε παλι στην προσπαθεια. απλα φοβαμαι παρα πολυ. κ ειναι δυσκολο να το διαχειριστεις αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ναι καταλαβαινω αυτο που λες. σιγουρα δεν ειναι το καλυτερο να τρεχεις σε 100 γιατρους, αλλα ισως μια 2η γνωμη να αξιζει.

εγω δεν ειμαι απο εξωσωματικη. ειχα ωστοσο καποιες ατυχιες.μεγαλες,μεσαιες,μικρες. σε ολα τα μεγεθη. ηρθαν κ ολα απανωτα κ με πηρε κ με σηκωσε. ψαχτηκαμε πολυ βεβαια αλλα δεν βρεθηκε τπτ. ατυχια λενε οι γιατροι. οποτε παλι στην προσπαθεια. απλα φοβαμαι παρα πολυ. κ ειναι δυσκολο να το διαχειριστεις αυτο.

Συγνωμη τα μπερδεψα εγω, διαβαζω ολες τις ιστοριες και τα χω κανει κοκκορετσι.. 

ολες οι ατυχιες πονανε ειτε απο εξωσωμ ειτε οχι.. και φυσικα σε ολο αυτο προστιθεται και αγχος, φοβος που λες και ειδικα αν σου λενε & οι γιατροι «ετυχε» δε ξερεις απο που να πιαστεις.. 

τι να σου πω να σου δωσω λιγο κουραγιο; Τι δηλαδη που δεν εχεις ακουσει ξανα.. απλα αυτο που ειπαμε και πριν, οταν ερθει θα τα ξεχασουμε ολα ? αυτο ευχομαι και να γινει και συντομα ? υπομονη και επιμονη θελει, λυγιζουμε λιγο και σηκωνομαστε ξανα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Συγνωμη τα μπερδεψα εγω, διαβαζω ολες τις ιστοριες και τα χω κανει κοκκορετσι.. 

ολες οι ατυχιες πονανε ειτε απο εξωσωμ ειτε οχι.. και φυσικα σε ολο αυτο προστιθεται και αγχος, φοβος που λες και ειδικα αν σου λενε & οι γιατροι «ετυχε» δε ξερεις απο που να πιαστεις.. 

τι να σου πω να σου δωσω λιγο κουραγιο; Τι δηλαδη που δεν εχεις ακουσει ξανα.. απλα αυτο που ειπαμε και πριν, οταν ερθει θα τα ξεχασουμε ολα ? αυτο ευχομαι και να γινει και συντομα ? υπομονη και επιμονη θελει, λυγιζουμε λιγο και σηκωνομαστε ξανα ! 

ναι κοριτσακι μου δεν το λεω για να μου δωσεις κουραγιο.το ξερω οτι δεν υπαρχει επιλογη.πεφτεις κ μετα σηκωνεσαι.οι απανωτες ατυχιες γαμωτο-οτι μορφη κ αν εχουν-ειτε εξωσωματικη που δεν πετυχε,ειτε αποβολη,κλπ. πονανε λιγο περισσοτερο ειναι η αληθεια.γιατι εκτος της απογοητευσης σε κανουν να αμφισβητεις κ να χανεις την ελπιδα σου. προχωραμε μπροστα ομως κ ευχομαστε το καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Luckystars είπε:

Καλησπέρα και από εμένα.

Είμαι η Μαρία και φαντάζομαι η μεγαλύτερη της παρέας,43 ετών.

Γεια σου κ εσενα! Καλως ηρθες ?. 

Ολες οι ηλικιες ειμαστε εδω, δε νομιζω πως εισαι η μεγαλυτερη  και οπως λεει και μια κοπελα, δεν παιζουν ρολοι οι αριθμοι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! @eriv & @Dim83 μην πέφτετε pleaseeeeeeeeeee! Θα γυρίσει η τύχη για όλες μας κάποια στιγμή με τον εύκολο ή το δύσκολο τρόπο! Σημασία έχει να είμαστε καλά με τον άνθρωπό μας και μαζί όλα μπορούμε να τα ξεπεράσουμε και να τα αντέξουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...