Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια, ψαχνω στο ιντερνετ κ δεν μπορω να βρω πουθενα... Σχεδον ολες οι καλαθουνες που εχω δει, στα ματια μου τα υφασματα τους μου μοιαζουν κιτς (εκτος βεβαια απο κατι πανακριβες).

Ξερετε που μπορω να βρω?? Δε με νοιαζει τοσο η κουκουλα. Κυριως το υφασμα που ειναι γυρω γυρω με νοιαζει. Θα την αφηνα γυμνη που μου φαινεται πολυ ομορφη αλλα φοβαμαι μηπως γρατζουνιστει το μωρο οταν αρχισει να κουναει τα χερια του!!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που λες το εχω δει και εγω χαζευοντας στο ίντερνετ... θα σου πω τι μπορεις να κανεις αν δεν βαριεσαι να ασχοληθείς. Μπορεις να παρεις δικό σου ύφασμα κατι σε βαμβακερό ισως και να ραψεις γύρω ενα λάστιχο ώστε να κλείνει. Δεν ξερω αν στο εξηγώ καλά αλλα εγω αυτό θα έκανα και δεν ειναι και καμία φοβερή διαδικασία. Βέβαια δεν ξέρω αν εχεις το κουράγιο κ εμένα μ αρεσουν κιολας αυτα αλλα ειναι μια ιδεα :P

• Thanks 1

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια, ψαχνω στο ιντερνετ κ δεν μπορω να βρω πουθενα... Σχεδον ολες οι καλαθουνες που εχω δει, στα ματια μου τα υφασματα τους μου μοιαζουν κιτς (εκτος βεβαια απο κατι πανακριβες).

Ξερετε που μπορω να βρω?? Δε με νοιαζει τοσο η κουκουλα. Κυριως το υφασμα που ειναι γυρω γυρω με νοιαζει. Θα την αφηνα γυμνη που μου φαινεται πολυ ομορφη αλλα φοβαμαι μηπως γρατζουνιστει το μωρο οταν αρχισει να κουναει τα χερια του!!

Αν σε ενδιαφέρει.... Κ είναι κ οικονομική 😉

Screenshot_2018-01-29-13-01-30.png

• Thanks 1

@Rosemaryδεν ξέρω αν έχει για καλαθουνες, έχει σίγουρα πάντα κτλ για κούνιες... αλλά έχει φανταστικά πράγματα γενικά, χαζέψε το κάτι μπορεί να βρεις... το είχα ανακαλύψει για το βαφτιστήρι μου και τώρα το κοιτάω για τη μπεμπουλα :) 

λεγεται:  oh baby.gr

• Thanks 1

Ευχαριστω κοριτσια!! @Μπλε ωραια η ιδεα σου, βλεπω βεβαια στην περιπτωση μου να πηγαινω σε μια μοδιστρα, γιατι εμενα πιο ευκολο μου φαινεται να φτιαξω ενα επιπλο παρα αυτο το ..... ειδικο λαστιχο!!! Σοκ!!!

• Haha 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλησπέρα καλή μου. Φταίει γενικώς το μπιμπερό, καταπίνουν αέρα και είναι ακόμα ανώριμο το πεπτικό τους σύστημα. Ένα μπιμπερό, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των κατασκευαστών, δεν μπορεί να προσομοιάσει απολύτως το στήθος της μαμάς. Σε αυτήν την ηλικία επίσης βγάζουν όλα τα μωράκια πολλές γουλίτσες, κάποια κάνουν και ρουκετίτσες (μέχρι 3 ρουκέτες είναι οκ λένε), δεν καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι τόσο.  Εύχομαι μόνο η παιδίατρός σου να μη θέλει (όπως η πλειοψηφία δυστυχώς των παιδιάτρων στην Ελλάδα) να σαμποτάρει έστω και αυτό το κάποιο μητρικό γάλα που προσφέρεις στο παιδάκι σου. Μην αγχώνεσαι λοιπόν. Όπως μου λέει και η μαμά μου όταν πανικοβάλλομαι με τέτοια, δεν μεγαλώνουν έτσι τα παιδιά!   Υ.Γ. Μήπως τρως τίποτα καυτερά ή πολλά λαχανικά και πειράζουν το στομαχάκι του παιδιού; Ρώτα και αυτό τη γιατρό σου. Εμένα μου είχε απαγορεύσει διάφορα ο παιδίατρος.
    • Δεν το έψαξα. Θεώρησα πως ήταν η περίοδος και τελείωσε νωρίτερα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, δεν πήρα τεστ, δεν πήγα για χοριακη. Ήταν κανονικό αίμα, άσχετα αν ήταν λιγότερο από άλλες περιόδους ή κράτησε ούτε 3 μέρες. Τέλη Αυγούστου θα πάω κι εγώ για το ετήσιο τσεκ απ. Μα να δημιουργούνται προσδοκίες ακόμη και με περίοδο δεν το περίμενα, γι αυτό το λέω ανωμαλία του κύκλου και προχωρώ. Εξάλλου αν ήταν κάτι άλλο θα είχα ένα σύμπτωμα... 
    • Κ εγώ τα ίδια σήμερα. Πήγα για μπάνιο κ τώρα που γύρισα ξεκινησανε να αχνοφαινονται τα καφέ υγρά.. νομίζω δε θα προλάβω να πάω για χοριακη αύριο.. έρχεταιιι..
    • Ά ωραια σε ευχαριστώ.. 
    • Ότι ώρα θες κορίτσι μου ναι  Καλή τύχη και στις δυο σας 
  • Νέες συζητήσεις