Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

 

2)Που τα βάζεις όλα αυτά καλε;?Εγώ τα μισά να έτρωγα δεν θα χωρούσα να περάσω από τη πόρτα στο μήνα πάνω..Οχι στο 2μηνο που λέει και η @Dim83..

Χαχα εγω και σε λιγοτερο απο μηνα !!! Ειμαι κ λιχουδω δραμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ο καιρος θα ειναι γιατι με εχει ταραξει. Κοιτα τωρα τι να κανουμε, αυτα ειναι τα δεδομενα, θα προσπαθησει ο γιατρος να σου γραψει βημα βημα ο,τι εγινε, ο,τι καυτηριασε, ο,τι ειδε (αν δε βρει το υλικο) και θα προχωρησει ο επομενος. Το ξερω πως θα θελε να χει πληρη εικονα, αλλα οταν αλλαζουμε γιατρο παντα συμβαινει να υπαρχει ενα gap στο ιστορικο. Δεν εχει καμια μας κρατησει εξετασεις, υπερηχους και τα παντα ολα. Η υστεροσκοπηση τι κοστος εχει? Επισης μετα επενερχεσαι κατευθειαν?

Αααα δε ξερω το κοστος γτ ο γλυκος μου #not ειπε οτι μου εκανε υστεροσκοπηση παραλληλα με την λαπαροσκοπηση αλλα επειδη θεωρειτε ξεχωριστο χειρουργειο και ετσι δεν γραφτηκε πουθενα ουτε εχω χαρτια τιποτα για να μην φανει και χρεωθω εξτρα!!! 

Εκανε μια φιλη μου προσφατα, ειναι περιπου στα 600€ αν θυμαμαι καλα! Της ηρθε περιοδος περιπου στο μηνα μετα την επεμβασουλα! 

Και ο καιρος και τα νευρα μου μαλλον εμενα με εχουν ταραξει.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Αααα δε ξερω το κοστος γτ ο γλυκος μου #not ειπε οτι μου εκανε υστεροσκοπηση παραλληλα με την λαπαροσκοπηση αλλα επειδη θεωρειτε ξεχωριστο χειρουργειο και ετσι δεν γραφτηκε πουθενα ουτε εχω χαρτια τιποτα για να μην φανει και χρεωθω εξτρα!!! 

Εκανε μια φιλη μου προσφατα, ειναι περιπου στα 600€ αν θυμαμαι καλα! Της ηρθε περιοδος περιπου στο μηνα μετα την επεμβασουλα! 

Και ο καιρος και τα νευρα μου μαλλον εμενα με εχουν ταραξει.. 

 

νταξει απτη μια δε χανεις χρονο γιατι ερχεται η περιοδος αμεσα και φανταζομαι αμεσα ξεκινας προσπαθεια, το θεμα ειναι το κοστος. Να πεταμε τωρα 600ευρα ειναι μ@λακια. Τιποτα θα κατσει να σου γραψει αναλυτικα ο,τι εκανες αλλιως ας κοψει το λαιμο του να τη βρει και ο δευτερος που πηγε ας δει τι θα κανει με αυτα τα στοιχεια και ο,τι αλλες εξετασεις κανεις. ειπαμσε στη μεταβαση απο γιατρο σε γιατρο συμβαινουν και αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

νταξει απτη μια δε χανεις χρονο γιατι ερχεται η περιοδος αμεσα και φανταζομαι αμεσα ξεκινας προσπαθεια, το θεμα ειναι το κοστος. Να πεταμε τωρα 600ευρα ειναι μ@λακια. Τιποτα θα κατσει να σου γραψει αναλυτικα ο,τι εκανες αλλιως ας κοψει το λαιμο του να τη βρει και ο δευτερος που πηγε ας δει τι θα κανει με αυτα τα στοιχεια και ο,τι αλλες εξετασεις κανεις. ειπαμσε στη μεταβαση απο γιατρο σε γιατρο συμβαινουν και αυτα.

Απλα φοβαμαι μην μου πει οτι με καλυπτει οτι μου χε γραψει στην τοτε μινι εκθεση.. ? 

με εχει απογοητευσει πολυ! 

Ε ρε γαμωτο ναι, 600 δεν ειναι καθολου λιγα να πεις στα κομματια θα κανω ξανα αν χρειαζεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Απλα φοβαμαι μην μου πει οτι με καλυπτει οτι μου χε γραψει στην τοτε μινι εκθεση.. ? 

με εχει απογοητευσει πολυ! 

Ε ρε γαμωτο ναι, 600 δεν ειναι καθολου λιγα να πεις στα κομματια θα κανω ξανα αν χρειαζεται.. 

θα κανεις ο,τι νιωθεις να σε κραταει ηρεμη. Αν στοζητησει ε,ναι δυστυχως θα τα ξαναδωσεις. Αφου επανερχεσαι κατευθειαν τοτε ξερω γω, λες αντε να πα στο διαολο. ΙΣως σου κανει και καλυτερη τιμη εξ΄αυτου τουλογου ο νεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

θα κανεις ο,τι νιωθεις να σε κραταει ηρεμη. Αν στοζητησει ε,ναι δυστυχως θα τα ξαναδωσεις. Αφου επανερχεσαι κατευθειαν τοτε ξερω γω, λες αντε να πα στο διαολο. ΙΣως σου κανει και καλυτερη τιμη εξ΄αυτου τουλογου ο νεος.

γιατι ρε συ @eriv παιζει αν δεν βρειτε το dvd να σου πει ο νεος γιατρος να ξανακανεις?

μα υποτιθεται τοτε το εκανες για να λυσετε καποιο θεμα.ετσι γινεται η υστεροσκοπηση χωρις λογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

θα κανεις ο,τι νιωθεις να σε κραταει ηρεμη. Αν στοζητησει ε,ναι δυστυχως θα τα ξαναδωσεις. Αφου επανερχεσαι κατευθειαν τοτε ξερω γω, λες αντε να πα στο διαολο. ΙΣως σου κανει και καλυτερη τιμη εξ΄αυτου τουλογου ο νεος.

Εννοειται θα την κανω αν μου ζητησει! Αν πρεπει να χει εικονα να ξερει τι και πως βεβαια.. Απλα κριμα γιατι την εχω κανει ηδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

γιατι ρε συ @eriv παιζει αν δεν βρειτε το dvd να σου πει ο νεος γιατρος να ξανακανεις?

μα υποτιθεται τοτε το εκανες για να λυσετε καποιο θεμα.ετσι γινεται η υστεροσκοπηση χωρις λογο?

Λαπαροσκοπηση εκανα για την αντιμετωπιση της ενδομητριωσης, η υστεροσκοπηση ειναι η πιο καλη εικονα (να το πω ετσι) που μπορει να εχει ο γιατρος για το μεσα μας.. 

να σου πω την αληθεια δε ξερω ακριβως τι γινεται.. απλα μου ειπε μετα εκανα και υστεροσκοπηση ολα καλα! Με μεθη την κανουν ξερω σιγουρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@eriv την ενδομητριωση πως την ανακαλυψες? Μετα τις προσπαθειες σου?

Ειχα και πριν 12 χρονια (κυστες μεγαλουτσικες τοτε... ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙΣ ?) και ειχα κανει λαπαροσκοπηση. Υπαρχει περιπτωση να ξαναβγει ομως.. και γνωριζοντας το ιστορικο ο γιατρος, ενω δεν ειχα καποια ενοχληση, με εβαλε ξανα για να δει τι γινεται και οντως ειχα παλι εστιες.. πριν κανω εξωσωμ την εκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@eriv την ενδομητριωση πως την ανακαλυψες? Μετα τις προσπαθειες σου?

@eriv μην της πεις!! αυτο μας ελειπε!αφησε ησυχες τις ερμες τις σαλπιγγες...θα νομιζει τωρα οτι εχει ενδομητριωση! προσεξε τι θα της πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

@eriv μην της πεις!! αυτο μας ελειπε!αφησε ησυχες τις ερμες τις σαλπιγγες...θα νομιζει τωρα οτι εχει ενδομητριωση! προσεξε τι θα της πεις!

δεν σε προλαβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

@eriv μην της πεις!! αυτο μας ελειπε!αφησε ησυχες τις ερμες τις σαλπιγγες...θα νομιζει τωρα οτι εχει ενδομητριωση! προσεξε τι θα της πεις!

Χαχχα δε με προλαβες αλλα της το τονισα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Λαπαροσκοπηση εκανα για την αντιμετωπιση της ενδομητριωσης, η υστεροσκοπηση ειναι η πιο καλη εικονα (να το πω ετσι) που μπορει να εχει ο γιατρος για το μεσα μας.. 

να σου πω την αληθεια δε ξερω ακριβως τι γινεται.. απλα μου ειπε μετα εκανα και υστεροσκοπηση ολα καλα! Με μεθη την κανουν ξερω σιγουρα.. 

αρα ο γιατρος θελει το dvd απο αυτη τη διπλη διαδικασια?

εστιες πως βρισκεις αν ξαναεχεις?εχεις συνπτωματα ή παλι με ελεγχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχ, οταν λες κυστες τι εννοεις? Με αιμα ή με νερο? Εμενα ειναι νερουλατες παιζουν ρολο? Παιδια η αληθεια ειναι οτι ο,τι ακουω νομιζω πως το χω! Μα ο,τι ακουω. Κανονικα αυτη τη στιγμη εχω κυστες, ενδομητριωση, βουλωμενες σαλπιγγες, ανωορρηκτικους κυκλους, συμφυσεις στον τραχηλο και τη μητρα, ορμονικα προβληματα και πολλα αλλα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

αρα ο γιατρος θελει το dvd απο αυτη τη διπλη διαδικασια?

εστιες πως βρισκεις αν ξαναεχεις?εχεις συνπτωματα ή παλι με ελεγχο?

Ακριβως... θελει να δει σε ποια σημεια ειχα ακριβως και την υστεροσκοπηση, εφοσον δεν εχω κανενα χαρτι απο αυτην.. 

οχι με τις εστιες δεν ειχα συμπτωμα, ενω παλια πεθαινα στον πονο στην περιοδο, στα ορια λιποθυμιας ομως πονος! 

Δυστυχως μονο με λαπαροσκοπηση μπορεις να το δεις.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

ελα ντε..... @Kat-Cat??????εμφανισου!!!

εκλαψα λιγο με το διαλογο σας παραπανω, γιατι οσο εσεις τα λεγατε και με ψαχνατε, εγω ειχα ανοιξει τρια παραθυρα στο ιντερνετ για ενδομητριωση αχαχαχαχαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχ, οταν λες κυστες τι εννοεις? Με αιμα ή με νερο? Εμενα ειναι νερουλατες παιζουν ρολο? Παιδια η αληθεια ειναι οτι ο,τι ακουω νομιζω πως το χω! Μα ο,τι ακουω. Κανονικα αυτη τη στιγμη εχω κυστες, ενδομητριωση, βουλωμενες σαλπιγγες, ανωορρηκτικους κυκλους, συμφυσεις στον τραχηλο και τη μητρα, ορμονικα προβληματα και πολλα αλλα :P

χαχα

το καλο ειναι οτι δεν εχεις τιποτα απο αυτα αλλα εχεις αυτογνωσια και χιουμορ!

και αγχος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

εκλαψα λιγο με το διαλογο σας παραπανω, γιατι οσο εσεις τα λεγατε και με ψαχνατε, εγω ειχα ανοιξει τρια παραθυρα στο ιντερνετ για ενδομητριωση αχαχαχαχαχχαχα

ημουν σιγουρη.....ηθελα να σου γραψω: κλεισε το google! αλλα κρατηθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

χαχα

το καλο ειναι οτι δεν εχεις τιποτα απο αυτα αλλα εχεις αυτογνωσια και χιουμορ!

και αγχος!!!!

??? καλα οταν επαθα την παλινδρομη το πρωτο που διαβασα ηταν για τη μυλη κυηση. Μετα προχωρησα και σε αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχ, οταν λες κυστες τι εννοεις? Με αιμα ή με νερο? Εμενα ειναι νερουλατες παιζουν ρολο? Παιδια η αληθεια ειναι οτι ο,τι ακουω νομιζω πως το χω! Μα ο,τι ακουω. Κανονικα αυτη τη στιγμη εχω κυστες, ενδομητριωση, βουλωμενες σαλπιγγες, ανωορρηκτικους κυκλους, συμφυσεις στον τραχηλο και τη μητρα, ορμονικα προβληματα και πολλα αλλα :P

Κλαιω ρε κλαιω!! ??? εισαι θεα!!! Δεν εχω φυσικα παλι like!  

Με αιμα ηταν... οι δικες σου δεν ειναι τιποτα και θα εχουν ηδη φυγει... τα εχουμε ξαναπει, και εγω ειχα βγαλει πριν την εξωσωμ τη 2η και με περιοδο εφυγε!! 

ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Ακριβως... θελει να δει σε ποια σημεια ειχα ακριβως και την υστεροσκοπηση, εφοσον δεν εχω κανενα χαρτι απο αυτην.. 

οχι με τις εστιες δεν ειχα συμπτωμα, ενω παλια πεθαινα στον πονο στην περιοδο, στα ορια λιποθυμιας ομως πονος! 

Δυστυχως μονο με λαπαροσκοπηση μπορεις να το δεις.. ?

ωχ γαμωτο.αρα ειναι πολυ σημαντικο να το βρεις.ρωτησες το γιατρο σου κ το κεντρο που την εκανες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...