Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Scooby! Εγώ τ είπα από την άποψη ότι δ ξερεις πως θα πάει. Μπορεί στην αρχή να χεις ανάγουλες κ ζαλαδες. Μπορεί να χεις λίγο αιμα κ να πρέπει να είσαι ξάπλα κτλ. Εύχομαι βέβαια να μείνεις σύντομα κ να χεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μακαρι!! Αυτο περιπου θα κανω και βλεπουμε ως τον Ιουλιο που θα  ξαναδω το θεμα.

@sunshine ετσι ειναι καπως και ο γιατρος μου. Ειναι μεγαλη τυχη να εχεις γιατρο που αφουγκραζεται το προβλημα σου και χαιρεται με τη χαρα σου. Εχω τυχει σε πολυ στυγνους γιατρους κατα καιρους και ειναι απαισιο.

@scooby! με το καλο

(Δε μου βγαζει τα υπολοιπα ταγκς....γκρρρρ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και για να αλλάξουμε λίγο θέμα απόψε εκανα την απόλυτη γουρούνια. Έφαγα για βράδυ 2 κρουασάν! Όχι τα μικρά τύπου μολτο κτλ. Φούρνου! Πήρα τ πρωι δύο ένα για μένα κ ένα για τ άντρα μ κ κατέληξαν κ τα 2 στο δικό μ στομάχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Catχαρηκα πολυ που ο γιατρος ειπε τα πραγματα τοσο απλα και οτι τελικα δε επιβεβαιωθηκαν οι φοβοι σου !!!! ειμαι συγουροι οτι θα φυγουν πολυ πιο γρηγορα απο οτι ειπε ο γιατρος σου και θα συμφωνησω μαζι σου συνεχισε κανονηκα και θα δεις και θα μεινει γρηγορα ξανα και θα εχουνε φυγει ολα!!!!

 

κοριτσια μου να σας πω οτι εγω θα σταμτησω να γραφω θα σας παρακολουθω ομως οσο μπορω γιατι λογο πολυ πιεσης και φοβερων ωραριων και κουρασης απο τις δουλειες μας αποφασισαμε μ με τον αντρα μου να σταματησουμε να προσπαθουμε γιατι κοριτσι αου δε βγαινει δλδ απο κουραση και απο ελειψη βασικα ελευθερου χρονου αν ερθει ενα παιδι θα εχουμε προβλημα και με τις δουλειες στην φαση που ειμαστε!!! οποτε πηραμε αυτη την αποφαση συγουρα μεχρι και το τελος του καλοκαιριου και βλεπουμε απο σεμπτεμβρη πω θα παει για να το ξανα σκεφτουμε!! απλα ηθελα να σας το πω γιατι εφοσον δε θα προσπαθω ενταξει δε θα μπορω να γραφω για τις προσπαθειες μου αλλα συγουρα θα προσπαθω να μπαινω να σας διαβαζω και να γραφω !!!!!

 

@anni7, εννοείται πως δεν χρειάζεται να σε χάσουμε..Ουτως η άλλως πιο πολυ για άσχετα μιλάμε σε αυτό το τοπίκ πάρα για εγκυμοσύνη..??

Αφού νιώθετε πιεσμενοι,καλύτερα να χαλαρώσετε και όλα θα μπουν στη σειρά τους..Αν και τώρα που θα ηρεμήσεις ειμαι σίγουρη ότι θα μας ανακοινώσεις εγκυμοσύνη και λίγο καιρό...Τοσο ανάποδες είμαστε οι γυναίκες..Οταν θέλουμε κάτι,δεν έρχεται..Οταν το ξεχνάμε,τσουπ σκάει μύτη!!???

@skooby! ,μακάρι να σου έρθει γρήγορα το μωράκι σου που τόσο πολύ θέλεις...Αλλα προσπάθησε να χαλαρώσεις και να απολαύσεις το γάμο σου γιατί θα περάσει η μέρα τόσο γρήγορα που ούτε θα το καταλάβεις..Ειναι τόσο μικρή η βραδιά,που δεν θα σου φτάσει..

@Μπλε, κι εγώ υπέρ του φυσιολογικού τοκετού είμαι αν και δυστυχώς η γιατρός μου είναι της καισαρικης..Θα μου πεις βέβαια,ας μείνω εγώ έγκυος και ας γεννήσω όπως να 'ναι!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Ναι να ηρεμισουμε να το ευχαριστήθουμε κ όλα θα έρθουν! Έχω ηρεμισει κάπως αυτό το μήνα! Βέβαια μόλις έρθουν οι μέρες θα με πιάσει πάλι

Από γουρούνες; άλλο τίποτα όλο τρώω Χάχαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

@anni7 συμφωνώ οτι δεν χρειάζεται να σταματήσεις να γράφεις επειδή δεν θα προσπαθείς!!! 

Μοολις βγήκα απ τον γιατρό και τι να σας πω κορίτσια αλλο πραγμα, αλλη εμπειρία. Τι χαλαρότητα τι ηρεμία. Και ναι στις επαφες μου ειπε και μου ειπε οτι δεν βλεπει λογο να μην κανω φυσιολογικό τοκετό και δεν ξερω εχω παθει σοκ! Φυσικά εχω μπερδευτεί αλλα τι να πω.... @Sunshine 88 ακουουους; σοοοοοκ.

μπρρραβο κοπελα μου! Τελεια τα νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σε όλες!Τώρα σας διάβασα λίγο γιατί εχθές είχαμε επισκέψεις......συνέβη κάτι απρόοπτο-άσχημο στην οικογένεια της νύφης μου,ήρθαν εσπευσμένα τα παιδιά από Λονδίνο και όπως καταλαβαίνετε εχθές καπάκι μετά τη δουλειά έτρεξα στο πατρικό μου (η χαζοθεια) να παίξω με τη μικρή!??? Απίστευτο το πόσο γρήγορα μεγαλώνουν μέσα σε λίγους μήνες!

@Kat-Cat όλα καλά λοιπόν...... καλοκαίρι έρχεται......χαλαρά και όλα θα γίνουν!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου ολες!!!!!!!! και ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας!!! αλιμονο εννοοιτε πως θα γραφω να με αλλωστε χαχαχαχα!!! 

κοριτσια πολυ εχθες σας στο ειπα γιατι ηθελα καπου να το πω γιατι πραγματικα δε μαρεσει αυτη η φαση θα ηθελα πολυ να ηταν αλλιως να μπορουμε να κανουμε την ζωη μας οπως θελουμε αλλα δυστηχως δε οριζουμε τα παντα εμεις!!!! και απλα ηθελα και να το πω καπου !! 

κανει παντως τελειες καλοκαιρινες μερες!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Και για να αλλάξουμε λίγο θέμα απόψε εκανα την απόλυτη γουρούνια. Έφαγα για βράδυ 2 κρουασάν! Όχι τα μικρά τύπου μολτο κτλ. Φούρνου! Πήρα τ πρωι δύο ένα για μένα κ ένα για τ άντρα μ κ κατέληξαν κ τα 2 στο δικό μ στομάχι.

καλημερα!αν οι γουρουνιες δεν ειναι σε καθημερινη βαση (και αυτο για λογους υγειας το λεω) .... επιβαλλονται! ειναι μεγαλη η απολαυση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko ελπιζω να ειναι περαστικο και οχι σοβαρο. Μεγαλώνουν πάρα πάρα πολύ γρηγορα το βλεπω απο την ανηψια μου της οποιας η γλωσσα παει ροδανι πραγματικα. Μεγαλυτερη γλωσσα απο το μποι της εχει.

@ diwni (παλι tag δεν μπορω να κανω), οι γουρουνιες ενιοτε μας αναπτερώνουν το ηθικό. Καλά έκανες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημερούδια σε όλες!Τώρα σας διάβασα λίγο γιατί εχθές είχαμε επισκέψεις......συνέβη κάτι απρόοπτο-άσχημο στην οικογένεια της νύφης μου,ήρθαν εσπευσμένα τα παιδιά από Λονδίνο και όπως καταλαβαίνετε εχθές καπάκι μετά τη δουλειά έτρεξα στο πατρικό μου (η χαζοθεια) να παίξω με τη μικρή!??? Απίστευτο το πόσο γρήγορα μεγαλώνουν μέσα σε λίγους μήνες!

@Kat-Cat όλα καλά λοιπόν...... καλοκαίρι έρχεται......χαλαρά και όλα θα γίνουν!?

Καλημέρα,κορίτσια!!

@zoi.ko ,εύχομαι κι εγω να είναι κάτι περαστικό και οχι κάτι μη αναστρέψιμο..Και να χαρείς την ανηψουλα σου...?? 

@Diwni,επιβαλλονται ώρες ώρες οι γουρούνιες!!Και είναι τόσο πολύ απολαυστικές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια!! 

Μπλε τέλεια τα νέα σου και χαίρομαι πολύ!! Να ηρεμήσεις σιγά σιγά και με τους εμετούς για να ευχαριστηθείς αυτή την όμορφη περίοδο της ζωής σου!
Kat-Cat είδες που δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όσο στα μετέφερε η δεύτερη γιατρός?
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να εξαφανιστούν οι άτιμες οι κυστούλες.. να είναι το τελευταίο που σου συμβαίνει και την επόμενη φορά που θα επισκεφτείς τον γιατρό να είναι για ευχάριστα!! Καταλαβαίνεις!! :) 


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια!! 

@Irene_D απ'το στόμα σου... 

Αν κ νομιζω πως οι εμετοί ειναι ψυχολογικό παιδια. Με πιανει κυριως οταν ειμαι σπίτι πολλες ώρες μονη μου!! Δεν μπορεί να ειναι τυχαίο. Οταν εχω καμια φιλη μου εδω ή παω στο μαγαζι ή στην μανα μου δεν εχω τπτ. Τι να πω.

Τι ομορφη μερα πάλι. Ολο βόλτες θελω με αυτον τον καιρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιααααα τι χαρά!!! Πήρα αμαξάκι επιτέλους!!! Ο αντρούλης μου , μου την έκανε πάλι την έκπληξη του..
Είμαι πολύ χαρούμενη :) βέβαια δεν είναι οικογενειακό, smart πήρα αλλά δεν πειράζει έχουμε και 5θέσιο..
Ήθελα smart γιατί συνήθισα στο αυτόματο και δεν μπορούσα καθόλου να πάρω του άντρα μου , είναι και γρήγορο και ψιλο μεγάλο και φοβόμουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσιααααα τι χαρά!!! Πήρα αμαξάκι επιτέλους!!! Ο αντρούλης μου , μου την έκανε πάλι την έκπληξη του..
Είμαι πολύ χαρούμενη :) βέβαια δεν είναι οικογενειακό, smart πήρα αλλά δεν πειράζει έχουμε και 5θέσιο..
Ήθελα smart γιατί συνήθισα στο αυτόματο και δεν μπορούσα καθόλου να πάρω του άντρα μου , είναι και γρήγορο και ψιλο μεγάλο και φοβόμουν.. 

καλοταξιδο κοριτση μου καλε βολτες λοιπον να το χαρεις!!!! μια χαρα για μεσα την πολη και την καθημερινοτητα το αλλο ειναι τελειο για εκρομες βολτες!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω βγηκα κοριτσια το πρωι για κατι δουλειες που επρεπε να κανω και ηταν τοσο ωραια καλοκαιρακι βεβαια εβλεπα οι μανουλες με κορατσια κια μωρα και παιδακια η παππουδακια χαχαχχαχαχααχχαχαα οι δεκαπενταχρονα που ειχανε κανει  κοπανα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!! 

Μπλε τέλεια τα νέα σου και χαίρομαι πολύ!! Να ηρεμήσεις σιγά σιγά και με τους εμετούς για να ευχαριστηθείς αυτή την όμορφη περίοδο της ζωής σου!
Kat-Cat είδες που δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα όσο στα μετέφερε η δεύτερη γιατρός?
Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να εξαφανιστούν οι άτιμες οι κυστούλες.. να είναι το τελευταίο που σου συμβαίνει και την επόμενη φορά που θα επισκεφτείς τον γιατρό να είναι για ευχάριστα!! Καταλαβαίνεις!! :) 


 

Κοριτσάκι σε ευχαριστώ πολυ. Μετανιώνω που εκανα πολλους υπερήχους. Επρεπε να σταματησω στον ενα και απλα δε θα το χα δει ποτε αν το απορροφούσε ο οργανισμος και μονος του οπως συνηθως συμβαινει. Τωρα ξερεις παει συνεχει το μυαλο μου στο κακο και στο τι θα γινει αν δε φυγει μονο του κλπ. Ειχα κανει τον ελεγχο μου τη Μ. Βδομαδα επρεπε εκει να πω τελος. Δε χρειαζοταν κατι αλλο τοσο συντομα σε μια κατασταση που φερνει τα πανω κατω ουτως η αλλως στο σωμα μας!!

Καλοριζικο το αμαξακι σου!!! Καλοταξιδο! Φανταστικη εκπληξη ο αντρας σου!!!! Να πας βολτα θαλασσιτσα εκει Πειραιώτικη που χαλαρωνει την ψυχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσιααααα τι χαρά!!! Πήρα αμαξάκι επιτέλους!!! Ο αντρούλης μου , μου την έκανε πάλι την έκπληξη του..
Είμαι πολύ χαρούμενη :) βέβαια δεν είναι οικογενειακό, smart πήρα αλλά δεν πειράζει έχουμε και 5θέσιο..
Ήθελα smart γιατί συνήθισα στο αυτόματο και δεν μπορούσα καθόλου να πάρω του άντρα μου , είναι και γρήγορο και ψιλο μεγάλο και φοβόμουν.. 

Με υγεία! Καλοτάξιδο να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσιααααα τι χαρά!!! Πήρα αμαξάκι επιτέλους!!! Ο αντρούλης μου , μου την έκανε πάλι την έκπληξη του..
Είμαι πολύ χαρούμενη :) βέβαια δεν είναι οικογενειακό, smart πήρα αλλά δεν πειράζει έχουμε και 5θέσιο..
Ήθελα smart γιατί συνήθισα στο αυτόματο και δεν μπορούσα καθόλου να πάρω του άντρα μου , είναι και γρήγορο και ψιλο μεγάλο και φοβόμουν.. 

Τελεια!Τι ωραία έκπληξη!Καλοταξιδο να ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες σας κορίτσια! Θα βοηθήσει το αμαξάκι πολύ στις μετακινήσεις , στα ψώνια και φυσικά στις βόλτες χιχι.. 
Kat-Cat δεν σου κρύβω πως μετά τα νέα σου αγχώθηκα και εγώ μήπως υπάρχει τίποτα και σε εμένα όμως δεν θα ψαχτώ.. οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα..
εγώ έκλεισα μια γενική αίματος έτσι για να ησυχάσω , γιατί τελευταία νοιώθω μια εξάντληση, δεν μπορώ να σηκωθώ το πρωί με τίποτα οπότε καλό είναι να δούμε που βαδίζουμε.. θα κάνω και για το θυροειδή που θέλω τόσο καιρό. Ήμουν 62 κιλά και ξαφνικά έπεσα στα 52 .. οπότε θέλω να δω τι παίζει.. με είχε ρωτήσει και η δεύτερη γιατρός που είχα πάρει γνώμη αν έχω κάνει εξέταση για θυροειδή..
Αυτά θα κάνω και τίποτα άλλο.. θα τα έκανα ούτως ή άλλως δηλαδή..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Τελεια!Τι ωραία έκπληξη!Καλοταξιδο να ειναι!

Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ Αθηνά!!! Να είσαι καλά κοπέλα μου..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσιααααα τι χαρά!!! Πήρα αμαξάκι επιτέλους!!! Ο αντρούλης μου , μου την έκανε πάλι την έκπληξη του..
Είμαι πολύ χαρούμενη :) βέβαια δεν είναι οικογενειακό, smart πήρα αλλά δεν πειράζει έχουμε και 5θέσιο..
Ήθελα smart γιατί συνήθισα στο αυτόματο και δεν μπορούσα καθόλου να πάρω του άντρα μου , είναι και γρήγορο και ψιλο μεγάλο και φοβόμουν.. 

μεγεια σου!!καλες βολτες!τελειο το smartaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες σας κορίτσια! Θα βοηθήσει το αμαξάκι πολύ στις μετακινήσεις , στα ψώνια και φυσικά στις βόλτες χιχι.. 
Kat-Cat δεν σου κρύβω πως μετά τα νέα σου αγχώθηκα και εγώ μήπως υπάρχει τίποτα και σε εμένα όμως δεν θα ψαχτώ.. οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα..
εγώ έκλεισα μια γενική αίματος έτσι για να ησυχάσω , γιατί τελευταία νοιώθω μια εξάντληση, δεν μπορώ να σηκωθώ το πρωί με τίποτα οπότε καλό είναι να δούμε που βαδίζουμε.. θα κάνω και για το θυροειδή που θέλω τόσο καιρό. Ήμουν 62 κιλά και ξαφνικά έπεσα στα 52 .. οπότε θέλω να δω τι παίζει.. με είχε ρωτήσει και η δεύτερη γιατρός που είχα πάρει γνώμη αν έχω κάνει εξέταση για θυροειδή..
Αυτά θα κάνω και τίποτα άλλο.. θα τα έκανα ούτως ή άλλως δηλαδή..
 

Επειδη το στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα το εχω εγω αυτη τη στιγμη, θα σου πω να μη  κανεις καθολου υπερηχο!! Τιποτα. Τωρα καταλαβαινω γιατι με τροπο προσπαθουσε και ο γιατρος να με αποτρεψει. Γιατι ειναι εμπειρος και ξερει τι μπορει φυσιολογικα να συμβει μετα απο κατι τετοιο, που κανονικα δεν εμπνεει ανησυχια (ασχετα αν εγω αγχωθηκα και παει το μυαλο μου στο κακο). Επισης δε σημαινει οτι το εχεις, αλλα πραγματικα ΜΗΝ κανεις. Το μετανιωσα οικτρα γιατι θα ημουν υπερχαλαρη και υπερχαρουμενη τωρα αν ειχα σταματησει στον ελεγχο με τον πρωτο υπερηχο και τις εξετασεις αιματος που εκανα που βγηκαν ολες καλες. Αιματος γενικες να κανεις γιατι 10 κιλα!!! κατω χωρις ιδιαιτερο λογο δειχνουν οτι κατι παιζει! Ειναι πολλα. Θυρεοειδη οπωσδηποτε να κοιταξεις. Αυτο! Κατα τα λοιπα βουρ για βολτεςςςςςςς!!!! (Επισης κοβουμε τους 2 γιατρους :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...