Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

 

@Μπλε για μενα είναι από τα χειρότερα χάπια π μπορεί να πάρεις στην εγκυμοσύνη. Έχουν διαφορά συμπτώματα άλλη έχει υπνηλιες άλλη ζαλάδες άλλη πονοκεφάλους. Επίσης ρίχνουν κ παρά πολυ την ψυχολογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Με ειχε προετοιμασει οτι θα μου φερουν βαρεμαρα κ υπνηλια κ εγω εχω γινει λασπη κ σερνομαι, ο αντρας μου πεθαινει στο γελιο μιας που εγω γενικα ειμαι ανθρωπος της τσιτας.

Παιρνω κ 3 την ημερα απο 200mg, δεν ειναι κ λιγα πφφφφ

Αχ ρε συ υπομονή!!! Να σου πω εμενα η γυναικολόγος μου ειπε οτι θα αρχισουμε καποια σστιγμή και εμεις ουτρουζεσταν αλλα ενδοκολπικα. Καθολου δεν ανυπομονώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_gτόσα έπαιρνα κ γω. Με χαλουσαν παρά πολύ. Επηρεάζουν κ την ψυχολογία να ξέρεις. Κ γ ακριβώς τα ίδια όλη μέρα καναπέ. Με ριχναν πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η atha_g είπε:

Με ειχε προετοιμασει οτι θα μου φερουν βαρεμαρα κ υπνηλια κ εγω εχω γινει λασπη κ σερνομαι, ο αντρας μου πεθαινει στο γελιο μιας που εγω γενικα ειμαι ανθρωπος της τσιτας.

Παιρνω κ 3 την ημερα απο 200mg, δεν ειναι κ λιγα πφφφφ

ωχ παναγια μου. Τουλαχιστον βοηθησαν με το αιμα που ειχες δει? Αυτη τη μαστουρα δεν την μπορω...Με τρομαζει γιατι και μενα μου λεει ο συζυγος οτι ειμαι σα ναχω πεσει στο βαρελι με την κοκαινη και αντιλαμβανεσαι....Βασικα με τρομαζουν και κατι ανακατωσουρες που ακουσα οτι φερνεις συν τοις αλλοις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

 

@Μπλε για μενα είναι από τα χειρότερα χάπια π μπορεί να πάρεις στην εγκυμοσύνη. Έχουν διαφορά συμπτώματα άλλη έχει υπνηλιες άλλη ζαλάδες άλλη πονοκεφάλους. Επίσης ρίχνουν κ παρά πολυ την ψυχολογία.

Ακριβως αυτο! Ψυχολογια σκατουλες, 

Αλλο ενα 15νθημερο συμφωνα με τα κουτια, αλλα τι να πω μπορει να μου τα κοψει αυριο που δεν πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@atha_g δεν ξέρω αν σας τ έχω πει αλλά σιχαίνομαι κ τα ουτροτζεσταν χαχαχ πόσα παίρνεις τη μέρα;

@zoi.ko είναι να μη λιώνεις με την ανιψουλα; πόσο είναι; εσύ καμία βόλτα στα λονδινα δ εχει; 

Είμαστε δυόμιση τώρα.....κοίτα αν πάνε(ή μάλλον αν δεν πάνε)  καλά τα πράγματα Απρίλιο θα πάω.....εκτός κι αν με προλάβει κάνα χαρμόσυνο γεγονοτο ? οπότε θα κάνω υπομονή μέχρι το καλοκαίρι που θα έρθουν εδώ όπως κάθε χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Ακριβως αυτο! Ψυχολογια σκατουλες, 

Αλλο ενα 15νθημερο συμφωνα με τα κουτια, αλλα τι να πω μπορει να μου τα κοψει αυριο που δεν πιστευω

μακαρι να στα κοψει....Τα ενδοκολπικα δεν τα συνιστα ε? μηπως εχουν λιγοτερες παρενεργειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Αχ ρε συ υπομονή!!! Να σου πω εμενα η γυναικολόγος μου ειπε οτι θα αρχισουμε καποια σστιγμή και εμεις ουτρουζεσταν αλλα ενδοκολπικα. Καθολου δεν ανυπομονώ....

Εσυ γιατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Είμαστε δυόμιση τώρα.....κοίτα αν πάνε(ή μάλλον αν δεν πάνε)  καλά τα πράγματα Απρίλιο θα πάω.....εκτός κι αν με προλάβει κάνα χαρμόσυνο γεγονοτο ? οπότε θα κάνω υπομονή μέχρι το καλοκαίρι που θα έρθουν εδώ όπως κάθε χρόνο.

αντε καλε και να σε προλαβει να πας.
Δεν ειδες εμενα? χιχιχιχιχχι. Εμας γινεται 3 τωρα τελος τουμηνα. Κοντα ειναι τα ζουζουνιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ωχ παναγια μου. Τουλαχιστον βοηθησαν με το αιμα που ειχες δει? Αυτη τη μαστουρα δεν την μπορω...Με τρομαζει γιατι και μενα μου λεει ο συζυγος οτι ειμαι σα ναχω πεσει στο βαρελι με την κοκαινη και αντιλαμβανεσαι....Βασικα με τρομαζουν και κατι ανακατωσουρες που ακουσα οτι φερνεις συν τοις αλλοις.

Ναι δεν εχω δει ξανα καφε, μη φοβασαι βρε εσυ μπορει να μην τα χρειαστεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω συνήθως φα δίνουν προληπτικά μέχρι κ την Αυχενική. Μπορεί να σ πει να παίρνεις ένα η δύο. Μα κ γω έλεγα συμπτώματα δ έχω για εγκυμοσύνη γτ νιώθω τόσο χαλια; κ μ είπε μια φίλη μ τα χάπια είναι. Μόλις τα έκοψα άλλος άνθρωπος. 

@Μπλε ςνδοκολπικα είναι καλυτετα. Τ μεσημέρι κ τ βράδυ π ξάπλωνα τα έβαζα κ γω έτσι. Αλλά τ πρωι αναγκαστικά από τ στόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μακαρι να στα κοψει....Τα ενδοκολπικα δεν τα συνιστα ε? μηπως εχουν λιγοτερες παρενεργειες!

Αυτα που εχω λενε οτι μπορεις να τα παρεις κ απ το στομα κ ενδοκολπικα. Αλλα ειναι πολυ μικρα ρε συ...θα χαθουνε εκει μεσα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Ναι δεν εχω δει ξανα καφε, μη φοβασαι βρε εσυ μπορει να μην τα χρειαστεις

παλι καλα που εκαναν δουλεια τουλαχιστον!!!! Καλα θα δουμε για μενα. Μου χε κανει εξεταση προγεστερονης επειδη του ειχα πει για τα μπεζ/καφε υγρα αλλα ηταν οπως ειπε ο γιατρος εξαιρετικη η τιμη γιαυτο δε μου δωσε τιποτα. Τωρα βεβαια απο τοτε εχουν περασει 2 βδομαδες, θα το δει μεθαυριο. Ελπιζω να στα κοψει αφου ειχαν αποτελεσμα και εισαι οκ και θα ηρεμησεις θα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

παλι καλα που εκαναν δουλεια τουλαχιστον!!!! Καλα θα δουμε για μενα. Μου χε κανει εξετασει προγεστερονης επειδη του ειχα πει για τα μπεζ/καφε υγρα αλλα ηταν οπως ειπε ο γιατρος εξαιρετικη η τιμη γιαυτο δε μου δωσε τιποτα. Τωρα βεβαια απο τοτε εχουν περασει 2 βδομαδες, θα το δει μεθαυριο. Ελπιζω να στα κοψει αφου ειχαν αποτελεσμα και εισαι οκ και θα ηρεμησεις θα δεις.

Ναι θυμαμαι την εξεταση σου! Αχ ας ειναι καλα το εμβρυακι κ θα αντεξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@zoi.ko εύχομαι να μην προλάβεις να πας Τότε! Υπέροχη ηλικία.

 

Αααααχ έχω μια κρυφή ελπίδα!!!?

@Kat-Cat Δεν υπάρχει περίπτωση.....άσε καλέ θα με φάει το άγχος.Σου είχα πει κιόλας ότι εγώ θα το ακυρωνα το ταξίδι αν μου τύχαινε... είμαι πολύ φοβιτσιαρα σε ότι έχει να κάνει με την υγεία γενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Αααααχ έχω μια κρυφή ελπίδα!!!?

@Kat-Cat Δεν υπάρχει περίπτωση.....άσε καλέ θα με φάει το άγχος.Σου είχα πει κιόλας ότι εγώ θα το ακυρωνα το ταξίδι αν μου τύχαινε... είμαι πολύ φοβιτσιαρα σε ότι έχει να κάνει με την υγεία γενικά.

αχαχαχαχ, ενταξει τοτε.... Ευχομαι να μην πας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχ, ενταξει τοτε.... Ευχομαι να μην πας!!!!

Μακαριιιιιιι!!!!!!!Βρε που καταντησα η γυναίκα.....από τη μία σκέφτομαι την μπουκιτσα μου από την άλλη το στόχο μου......άντε να δούμε.Από εχθές νιώθω λίγο περίεργα πάντως..... έχω κάτι πονακια χαμηλά και στο κέντρο σαν.....κάψιμο,άλλες φορές τραβήγματα......ουφφφφφφ το πολύ 9 μέρες υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Μακαριιιιιιι!!!!!!!Βρε που καταντησα η γυναίκα.....από τη μία σκέφτομαι την μπουκιτσα μου από την άλλη το στόχο μου......άντε να δούμε.Από εχθές νιώθω λίγο περίεργα πάντως..... έχω κάτι πονακια χαμηλά και στο κέντρο σαν.....κάψιμο,άλλες φορές τραβήγματα......ουφφφφφφ το πολύ 9 μέρες υπομονή!

αυτα τα πονακια τα θελουμε. Χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Μακαριιιιιιι!!!!!!!Βρε που καταντησα η γυναίκα.....από τη μία σκέφτομαι την μπουκιτσα μου από την άλλη το στόχο μου......άντε να δούμε.Από εχθές νιώθω λίγο περίεργα πάντως..... έχω κάτι πονακια χαμηλά και στο κέντρο σαν.....κάψιμο,άλλες φορές τραβήγματα......ουφφφφφφ το πολύ 9 μέρες υπομονή!

Ναι ναι ναι υπέροχα ακούγονται αυτα φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

πάνω που λέγατε για τα πολυαγαπημένα ουτροτζεσταν πηρα το βραδυνο μου κ σε 10 λεπτα είχα χαιρετησει... :shock: σε ναρκωνουν!!! Εγω ευτυχως παιρνω μονο 1 των 200mg καθε βραδυ κ πλεον εχω μάθει κ το παιρνω οταν ξαπλώσω, στην αρχη δεν ηξερα κ το έπαιρνα μετα το βραδυνο φαγητο κ κόντευα να λιποθυμήσω απο τις 21:00. Ασε που 5-6 φορες κόντεψα να πεσω κατω απο την ζαλάδα που σπυ φερνει.

δεν το κοβεις.. κάποιοι στο κόβουν μετα την 15η εμένα μου ειπε προληπτικά θα το παιρνω μεχρι κ 18η παρόλο που ποτέ ευτυχως δεν ειχα θεμα με αιμα κτλ. Αλλα καλο κανει, κακό σίγουρα οχι.

αυτο που ξεχασα χτες να σας πω ειναι πως ο δικός μου γυναικολόγος με έκραξε που του ειπα για το πιλάτες...δεν εμπιστεύεται καθόλου την δουλεια κάποιων κ εχει αντιμετωπίσει 3-4 περιπτώσεις απο γιόγκα κ πιλάτες που δημιούργησαν προβλημα σε εγκυμοσύνες κ δεν μου το συνιστά καθόλου. Κάθετα οχι. Μου ειπε περπάτημα αν θες γυμναστική. 

Αυταααα...συγνώμη για το σεντόνι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

πάνω που λέγατε για τα πολυαγαπημένα ουτροτζεσταν πηρα το βραδυνο μου κ σε 10 λεπτα είχα χαιρετησει... :shock: σε ναρκωνουν!!! Εγω ευτυχως παιρνω μονο 1 των 200mg καθε βραδυ κ πλεον εχω μάθει κ το παιρνω οταν ξαπλώσω, στην αρχη δεν ηξερα κ το έπαιρνα μετα το βραδυνο φαγητο κ κόντευα να λιποθυμήσω απο τις 21:00. Ασε που 5-6 φορες κόντεψα να πεσω κατω απο την ζαλάδα που σπυ φερνει.

δεν το κοβεις.. κάποιοι στο κόβουν μετα την 15η εμένα μου ειπε προληπτικά θα το παιρνω μεχρι κ 18η παρόλο που ποτέ ευτυχως δεν ειχα θεμα με αιμα κτλ. Αλλα καλο κανει, κακό σίγουρα οχι.

αυτο που ξεχασα χτες να σας πω ειναι πως ο δικός μου γυναικολόγος με έκραξε που του ειπα για το πιλάτες...δεν εμπιστεύεται καθόλου την δουλεια κάποιων κ εχει αντιμετωπίσει 3-4 περιπτώσεις απο γιόγκα κ πιλάτες που δημιούργησαν προβλημα σε εγκυμοσύνες κ δεν μου το συνιστά καθόλου. Κάθετα οχι. Μου ειπε περπάτημα αν θες γυμναστική. 

Αυταααα...συγνώμη για το σεντόνι! 

ωχχχχχχ, βασικα το ουτροτζεσταν δεν το εχω παρει ακομα αλλα τρεμω οτι θα μου πει να το ξεκινησω. Ειμαι πολυ χαλασμενη ηδη οταν ερχομαι στη δουλεια, παρολο που δεν κανω εμετους κλπ, εχω χαλασμενο στομχι, αηδια και ψιλοζαλιζομαι μερικες φορες λογω πιεσης ισως. Βλεπω οτι αυτο επιδεινωνει τα πραγματα και τρεμω αληθεια για το τι θα μου δωσει και επισης ποση δοση θα μου δωσει. Δεν ξερω και πως λειτουργει ο γιατρος μου σε εγκυμοσυνες γιατι παω 11 χρονια αλλα ως απολο ραντεβου. Ειναι γιατροι που το δινουν προληπτικα ειδικα σε καφετια, ή αν δουν οτι υπάρχει αποκολληση, ειναι γιατροι που δεν το δινουν γιατι γνωματευουν πως τα καφετια οφειλονται αλλου πχ σε αγγειακια στον τραχηλο, μεγαλη αιματωση κλπ. Δεν ξερω καθολου τι θα κανει ο δικος μου, αλλα σημερα εχω ξυπνησει λιγο χαλασμενη και μονο που σκεφτομαι να παιρνω κατι που επιδεινωνει την κατασταση.....ονειρο μου φαινεται. Ενδοκολπικα επηρεάζει τοσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-CatΚοιτα εμένα μου το έδωσε εξαρχής χωρις κανενα θεμα ουτε με την προγεστερονη μου ουτε τπτ. Προληπτικά κ μονο κ προληπτικά κ μονο το συνεχίζω κ γι’αυτο παιρνω μονο 1.

η κολλητή μου που ειχε θεμα με αποκόλληση έπαιρνε 6 την ημέρα!!! Αντιλαμβάνεσαι μαστουρα... ΑΛΛΑ οταν τα γυρισε κολπικά ηταν σαν να μην έπαιρνε τπτ. Βεβαια ο γιατρός θα σε κατατοπίσει καλυτερα, αν σε περίπτωση στα δωσει σε ποσότητα (που το αντεύχομαι) πες του το εξαρχής να τα παίρνεις κολπικά μην ταλαιπωρηθείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Είναι πολύ όμορφα! :)

Κορίτσια δεν θέλω να σας ζαλίζω ούτε να παίρνουν τα μυαλά μ αέρα! Αλλά νιώθω ότι κάτι έχει γίνει αυτή τη φορά! Ίσως επειδή ήξερα τις μέρες! Δεν ξέρω! Τώρα θ μ πείτε έτσι ένιωθες κ την προηγούμενη! Δεν ξέρω τι να πω! 

Καλημέρα!!! :D  Mάλλον αυτό το συναίσθημα υπάρχει σε όλες τις κοπέλες την πρώτη φορά που κάνουν τα τεστάκια,
επειδή οι επαφές είναι πιο στοχευμένες... Εγώ νοιώθω από την προηγούμενη εβδομάδα που σας τα έλεγα πονάκια σαν περιόδου χαμηλά στην κοιλίτσα , κάποιες φορές τραβηγματάκια αριστερά και δεξία και πόνοι στη μέση όταν κουράζομαι... τώρα έχω αρχίσει να νοιώθω και ενοχλήσεις στο στομάχι το βράδυ και το πρωί.. όχι αναγούλες , απλά ενοχλήσεις όταν κάτι φάω και κάποιες φορές σιελόρροια.. χαχαχαχα και αν μου πείτε και κάποιο άλλο σύμπτωμα σας θα το νοιώθω κι αυτό!!!! Κατά φαντασίαν έγκυος δηλαδή.. Αχχχχ!!! κορίτσια τι σου είναι το μυαλό..
Συμφωνείτε οτι αυτή η εβδομάδα δεν περνάει με τίποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...