Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάμε πάλι από την αρχή;;;


Recommended Posts

Κορίτσια μου...μια αποτυχία πάντα στοιχίζει πολύ..σε οποιοδήποτε στάδιο ή δεν έρχεται μια εγκυμοσύνη με φυσικό τρόπο ή δεν έρχεται μετά από εξωσωματική/σπερματενχηση ή έρχεται και φεύγει...πάντα πονάει.μολις χτες για εμένα έφυγε το ξέρω ότι συμβαίνει συχνά να παλινδρόμηση αλλά πονάει πολύ και όσες το έχετε ζήσει το ξέρετε λες γιατί τι έκανα λάθος;μαζεύεις τα κομμάτια σου και πας ξανά από τη αρχή....μάλλον έτσι θα γίνεται ακόμη δεν ξέρω...πάμε πάλι..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@D_n λυπάμαι πάρα πολύ. Παρόλο που φαντάζομαι τον πόνο και την απογοήτευση, θεωρώ πως πολλές φορές, αν όχι τις περισσότερες, η φύση ξέρει τι κάνει. Το εμβρυάκι μπορεί να είχε μια τυχαία γενετική ανωμαλία ή κάτι άλλο και συνήθως αυτά φροντίζει η ίδια και η φύση να τα αποβάλλει. Το ευτυχές ειναι πως έχεις μια ένδειξη ότι συλλαμβάνεις. Μου έλεγε ο γιατρός μου πως ειναι τρομερά μεγάλο το ποσοστό αποβολών. Μάλιστα οι περισσότερες από μας ίσως να μην έχουμε καν καταλάβει ότι έχουμε αποβάλλει (γιατί πολύ απλά δεν καταλάβαμε καν ότι κυοφορήσαμε) και εκλάβαμε ως περίοδο το αίμα. Εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλά και θα δεις που θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου, θα σου πω το γνωστο αλλα θα το αιτιολογησω: ολα για καποιον λογο γινονται!! Πριν ενα χρονο ακριβως η χοριακη δεν ανεβαινε...ειδα αιμα...εφτασα στην αποξεση...επεσα στα πατωματα! Αποτελεσμα να εχω απειρα ψυχολογικα, να λεω γιατι σε εμενα κ η αλλη που δεν προσπαθησε καν ή που θελει να το σκοτωσει της ηρθε τοσο ευκολα?? Προσπαθουμε 3 χρονια..τι σκατα φταιει? Ο αντρας μου ουτε να ακουσει για εξετασεις κ εγω να συνεχιζω το δραμα μου... Μετα απο καποιους μηνες που συνηλθα, θυμηθηκα μια δικη μου παράκληση στην Παναγια: απλα να μου στειλει ενα σημαδι οτι μπορουμε! Το σημαδι ηρθε..και εφυγε για δικους του λογους... 

Το αισθημα της μητροτητας ηρθε πολυ πιο εντονο μετα...επεσα με τα μουτρα στο βαφτηστιρι μου για να ξεχαστω απο την δικη μας προσπαθεια... Την ημερομηνια που θα γεννουσα το μωρο που εχασα...εμαθα οτι ειμαι ξανα εγκυος...πλεον βαδιζω στον πεμπτο με ενα κοριτσακι 200 γραμμαριων να ειναι ολος μου ο κοσμος!

Γιατι σου τα λεω ολα αυτα?? Οχι για να σου χαιδεψω τα αφτια..ξερω πως νιωθεις!! Σου τα λεω γιατι γνωμη μου ειναι να το ζησεις...να ξεσπασεις και να δεις οτι θα βγεις πιο δυνατη..με πιο γερες αποφασεις...και φροντισε να εχεις διπλα σου ανθρωπους που πραγματικα αξιζουν...που δεν σε λυπουνται... Εγω μετα απο οσα περασα, εδιωξα και πολλους ανθρωπους απο διπλα μου..γιατι μου ελεγαν λογια και με λυποντουσαν...δεν θελουμε τετοιους διπλα μας... 

Ακομα και εναν αγνωστο να βρεις θα σου μιλησει πιο αντικειμενικα.και αυτο ειναι ευλογια! Να σε νιωθει ενας ανθρωπος που δεν εχεις γνωρισει ποτε!! 

Για εμενα αυτος ο ανθρωπος ειναι η @Κατερινάκι/only love..την γνωρισα σε αυτο το φορουμ και πλέον ειναι οικογενεια μου!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η D_n είπε:

Κορίτσια μου...μια αποτυχία πάντα στοιχίζει πολύ..σε οποιοδήποτε στάδιο ή δεν έρχεται μια εγκυμοσύνη με φυσικό τρόπο ή δεν έρχεται μετά από εξωσωματική/σπερματενχηση ή έρχεται και φεύγει...πάντα πονάει.μολις χτες για εμένα έφυγε το ξέρω ότι συμβαίνει συχνά να παλινδρόμηση αλλά πονάει πολύ και όσες το έχετε ζήσει το ξέρετε λες γιατί τι έκανα λάθος;μαζεύεις τα κομμάτια σου και πας ξανά από τη αρχή....μάλλον έτσι θα γίνεται ακόμη δεν ξέρω...πάμε πάλι..????

Καλημέρα κοριτσάκι μου! Έχεις όλα τα δίκια του κόσμου να νιώθεις έτσι! Κάτι τέτοιο πονάει δυστυχώς...Και για σένα είναι πολύ πρόσφατο. Όμως πρέπει να βλέπουμε μπροστά και να σκεφτόμαστε θετικά! Όπως είπε και η Κατερίνα21 υπάρχει κι ένα θετικό: μπορείς να συλλάβεις! Κι αυτό δεν είναι λίγο! Σε λίγο καιρό θα έρθει κι η δική σου σειρά και αυτό το γεγονός θα το έχεις προσπεράσεις!

Πάρε το χρόνο σου και σύντομα θα δεις ότι θα σκέφτεσαι αισιόδοξα για το μέλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντα πονάει όπως και να έχει και τα ερωτηματικά πολλά και αναπάντητα. Απλά θέλει και αυτο το χρόνο του (Και δυστυχώς δεν είναι ο ιδιος για ολους). Ας το  βλεπουμε σαν μια διαδικασια που εχει πολλα να μας μάθει. Και το θετικο ειναι ότι υπάρχει αυτή η ηλεκτρονική παρέα που μπορούμε να εκφράσουμε τα μύχια μας και τον πόνο μας και και αυτά που καποιοι γυρω μας να μην καταλαβαίνουν. Αισιοδοξία να έχουμε, θετική σκέψη και καλή καρδιά.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η D_n είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε όχι απλά καλά Υπέροχα και να κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά σε λίγους μήνες..???

Σε ευχαριστω πολυ και εγω σου ευχομαι συντομα να εχεις ομορφα νεα!! Και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!! Πατα γερα στα ποδια σου και ξεκινηστε παλι!! Σου στελνω απεραντη μπεμπεδοσκονη για θετικη ενεργεια!!!

 

1516704331447-1927280550.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η D_n είπε:

Κορίτσια μου...μια αποτυχία πάντα στοιχίζει πολύ..σε οποιοδήποτε στάδιο ή δεν έρχεται μια εγκυμοσύνη με φυσικό τρόπο ή δεν έρχεται μετά από εξωσωματική/σπερματενχηση ή έρχεται και φεύγει...πάντα πονάει.μολις χτες για εμένα έφυγε το ξέρω ότι συμβαίνει συχνά να παλινδρόμηση αλλά πονάει πολύ και όσες το έχετε ζήσει το ξέρετε λες γιατί τι έκανα λάθος;μαζεύεις τα κομμάτια σου και πας ξανά από τη αρχή....μάλλον έτσι θα γίνεται ακόμη δεν ξέρω...πάμε πάλι..????

Κοριτσακι μου ετσι οπως τα λες ειναι μαζευεις τα κομματια και πας ποιο δυνατα χασαμε μια μαχη οχι τον πολεμο!!!! Και εγω ειχα μια παλυνδρομη στην 6η εβδομαδα πριν δυο μηνες στην 4η εξωσωματικη μου!!!! Αλλα να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα γινουν !!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα είμαι νέο μέλος και έπεσα τυχαία πάνω στο θέμα σου... Ξέρω πως δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς σε αυτές τις περιπτώσεις, όμως να είσαι δυνατή και να κρατήσεις τα καλά από αυτήν την άσχημη εμπειρία. Το σώμα σου είναι αρκετά δυνατό και υγιές για να συλλάβει ένα μωράκι, και την επόμενη φορά θα έρθει για να μείνει! ΣΟυ ευχομαι γρηγορα να έχεις μια υγιη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητευεσαι καθολου, εφοσον εχεις συλλαβει θα ξαναπροσπαθησεις και την επομενη φορα θα ειναι το τυχερο σ που το θαυματακι θα γινει!!υπαρχουν αλλες κοπελες οπως και εγω βεβαια που δν γινεται ουτε η συλληψη!!αρα προσπαθησε να τα δεις αλλιως τα πραγματα και θα δεις που ολα καλα θα σου πανε!!και στο ευχομαι ολοψυχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Κοριτσακι μου ετσι οπως τα λες ειναι μαζευεις τα κομματια και πας ποιο δυνατα χασαμε μια μαχη οχι τον πολεμο!!!! Και εγω ειχα μια παλυνδρομη στην 6η εβδομαδα πριν δυο μηνες στην 4η εξωσωματικη μου!!!! Αλλα να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα γινουν !!!?

Κάτι τέτοια όπως π.χ η δικιά σου περίπτωση μου δίνουν δύναμη και σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να το βάζω κάτω και να απογοητεύομαι όλα μέσα στο "παιχνίδι"είναι και πως υπάρχουν ακόμη και περισσότερο δύσκολες περιπτώσεις και ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν σκέφτηκαν ποτέ ότι κουραστικάν και μετά από κάθε ατυχία σκέφτονται πως θα συνεχίσουν.παμε δυνατά να νικήσουμε στον πόλεμο λοιπόν και εκτός των δικό μας ανθρώπων έχουμε και εδώ μέσα η μία την αλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η D_n είπε:

Κάτι τέτοια όπως π.χ η δικιά σου περίπτωση μου δίνουν δύναμη και σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να το βάζω κάτω και να απογοητεύομαι όλα μέσα στο "παιχνίδι"είναι και πως υπάρχουν ακόμη και περισσότερο δύσκολες περιπτώσεις και ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν σκέφτηκαν ποτέ ότι κουραστικάν και μετά από κάθε ατυχία σκέφτονται πως θα συνεχίσουν.παμε δυνατά να νικήσουμε στον πόλεμο λοιπόν και εκτός των δικό μας ανθρώπων έχουμε και εδώ μέσα η μία την αλλη.

Ετσι ακριβως μια χαρα τα ειπες δε λεω καπια στιγμη μας περνει απο κατω αλλα μονο μια στιγμη συνεχιζουμε με καλη ψυχολογια και δεν λεμε ποτε γιατι σε εμενα ...... θα λεμε γιατι οχι και σε εμενα δεν εχω κατι παραπανο απο κανεναν αλλο ανθρωπο για να ειμαι εξω απο τα προβληματα!!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Ετσι ακριβως μια χαρα τα ειπες δε λεω καπια στιγμη μας περνει απο κατω αλλα μονο μια στιγμη συνεχιζουμε με καλη ψυχολογια και δεν λεμε ποτε γιατι σε εμενα ...... θα λεμε γιατι οχι και σε εμενα δεν εχω κατι παραπανο απο κανεναν αλλο ανθρωπο για να ειμαι εξω απο τα προβληματα!!!!! ??

Ετσι κοπελα μου!Αισιοδοξια!Παρε κουραγιο απο ολες εμας εδω μεσα που σχεδον οι περισσοτερες ειχαμε εστω και μια παλινδρομη.Σιγουρα ποναει,αλλα ειναι μια μαχη καιι οχι ο πολεμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ και εγω σου ευχομαι συντομα να εχεις ομορφα νεα!! Και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε!! Πατα γερα στα ποδια σου και ξεκινηστε παλι!! Σου στελνω απεραντη μπεμπεδοσκονη για θετικη ενεργεια!!!

 

1516704331447-1927280550.jpg

Με το καλο κοριτσι μου το μωρακι σου στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Με το καλο κοριτσι μου το μωρακι σου στην αγκαλια σου!

Σε ευχαριστω πολυ κι εσυ συντομα με χαρμοσυνα νεα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Αμην κοπελα μου!:)

Οτι μας αξιζει πρεπει να το διεκδικουμε!! Δεν αφηνουμε ετσι τα οπλα!! Οποτε ξερω οτι εισαι δυνατη και θα τα καταφερεις!!! Και στο ευχομαι ολοψυχα❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Οτι μας αξιζει πρεπει να το διεκδικουμε!! Δεν αφηνουμε ετσι τα οπλα!! Οποτε ξερω οτι εισαι δυνατη και θα τα καταφερεις!!! Και στο ευχομαι ολοψυχα❤

Εισαι πολυ γλυκια κοπελα μου!Περιμενω σε 8 ημερες να κανω χοριακη.Παρακολουθουσα πολυ στενα την ωορρηξια αυτο το μηνα..Για να δουμε...Ανυπομονω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Athena D. είπε:

Εισαι πολυ γλυκια κοπελα μου!Περιμενω σε 8 ημερες να κανω χοριακη.Παρακολουθουσα πολυ στενα την ωορρηξια αυτο το μηνα..Για να δουμε...Ανυπομονω!

Με το καλο! Ευχομαι να εχετε πετυχει αυτη τη φορα!! Περιμενουμε νεα σου!!

Να εισαι χαλαρη και να πιστεψεις στο θαυματακι σου...ετσι πιστευω θα κρατηθει!! Εγω απο την πρωτη υποψια που ειχα (μετα απο τοοοοσες αρνητικες χοριακες) του μιλουσα και πιστευα οτι θα τα καταφερουμε αυτη τη φορα...και οντως εχω φτασεις στις 17 βδομαδες και ανυπομονω να την συναντησω και να μου αλλαξει τη ζωη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Με το καλο! Ευχομαι να εχετε πετυχει αυτη τη φορα!! Περιμενουμε νεα σου!!

Να εισαι χαλαρη και να πιστεψεις στο θαυματακι σου...ετσι πιστευω θα κρατηθει!! Εγω απο την πρωτη υποψια που ειχα (μετα απο τοοοοσες αρνητικες χοριακες) του μιλουσα και πιστευα οτι θα τα καταφερουμε αυτη τη φορα...και οντως εχω φτασεις στις 17 βδομαδες και ανυπομονω να την συναντησω και να μου αλλαξει τη ζωη!! 

Αχ τι καλα !!!!!!!!Ειμαι σιγουρη οτι σου εχει αλλαξει ηδη την ζωη!Να ειναι υπεροχη ,με υγεια και πολυ αγαπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Εισαι πολυ γλυκια κοπελα μου!Περιμενω σε 8 ημερες να κανω χοριακη.Παρακολουθουσα πολυ στενα την ωορρηξια αυτο το μηνα..Για να δουμε...Ανυπομονω!

Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας κοπέλα μου! Εγώ την Παρασκευή θα πάω για να δούμε πότε θα σκάσει μύτη η δική μου ωορρηξία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας κοπέλα μου! Εγώ την Παρασκευή θα πάω για να δούμε πότε θα σκάσει μύτη η δική μου ωορρηξία....

Σ ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσι μου!Στενη παρακολουθηση και αγκαλιτσες οσο πιο συχνα γινεται!Να πανε ολααααααα περιφημα σ ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεελααααα παααμεεε παλι απο την αρχηηηηηη!!! Κι εγω παλινδρομη μετα απο τέσσερα χρονια προσπάθειας και σήμερα στη 15 μερα του κύκλου δεν εχει χαμογελάσει ακομα αυτη η παλιο φατσουλα κλιαρ μπλου τεστ ωορηξιας αλλααααααααααα...... που θα παειιιι;;;;; Θα κάνω χαμό λεμεεεε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Ετσι κοπελα μου!Αισιοδοξια!Παρε κουραγιο απο ολες εμας εδω μεσα που σχεδον οι περισσοτερες ειχαμε εστω και μια παλινδρομη.Σιγουρα ποναει,αλλα ειναι μια μαχη καιι οχι ο πολεμος!

Αυτο ακριβως κοριτσακι μου ολα θα γινουν αυτο ειπα και εγω μονο μια μαχη χασαμε παμε παρακατω και παντα με θετικη σκεψη!!!!!!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια μου. Πήρα το θάρρος να γίνω μέλος και να κάνω εγγραφή γιατί όλη την τελευταία εβδομάδα μου κρατούσατε παρέα στις ατέλειωτες ώρες που πέρασα ξαπλωμένη με αιμορραγία και αντλουσα δύναμη από όλες τις εμπειρίες καθεμιάς σας. Δυστυχώς βέβαια οι κόποι μου( λέμε τώρα...ξάπλα ήμουν?) δεν έπιασαν τόπο και μόλις χθες κάναμε απόξεση λόγω παλινδρόμης στην 8η εβδομάδα. Με το σύζυγό μου μετά από 11 χρόνια που έχουμε περάσει δια πυρός και σιδήρου δύσκολες καταστάσεις, μας χαμογέλασε η τύχη, παντρεύτηκαμε τον Σεπτέμβρη κ έμεινα έγγυος τον Δεκέμβριο. Η χαρά μας απερίγραπτη,ειδικά του καλού μου, ο οποίος πρέπει να τονίσω πως στάθηκε κερί αναμμένο όλες αυτές τις μέρες. Να δώσουμε κ εύσημα στους συντρόφους μας γιατί κ για αυτούς είναι Γολγοθάς. Η τυχη βέβαια δεν κράτησε πολύ. Θέλω να σας ευχαριστήσω όλες που έχετε το κουράγιο κ τον χρόνο να γράφετε τις ιστορίες,συμβουλές και τα χρήσιμα σχόλια σας. Ευτυχώς η ψυχολογία μου είναι σε σχετικά καλή κατασταση οπότε αναρρώνουμε και ξανά από την αρχή. Προς όλες τις ταλαιπωρημένες ψυχουλες εκεί έξω...ΜΗΝ απελπιζεστε! Η ζωή συνεχίζεται και κάθε μέρα που περνάει μας κάνει πιο δυνατές κ μας φέρνει πιο κοντά στο στόχο μας! Σας φιλω❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...