Μετάβαση σε περιεχόμενο
Ηλέκτρα

Εγκυμοσύνη η πρώιμη περίοδος;;

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Χαίρεται κι από μένα! Τελικά η ακατανόμαστη, έκανε την εμφάνισή της σήμερα πρωί-πρωί... Από τον επόμενο μήνα ξανά!

Δεν πειράζει @Kukkiκαί εμένα σήμερα μου ήρθε! Είμαστε μαζί! Πάμε με τα τεστακια ωορρηξίας  πάλι σε λίγες μέρες!! Θετική σκέψη και όλα θα γίνουν!! :)

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια εδώ μέσα και θα ήθελα τις συμβουλές Σας! Είμαι στις γόνιμες μέρες και κάνω ελεύθερα με τον άντρα Μου! Περιμένω ξανά περίοδο στις 4/2. Από χτες ξεκίνησα κ βλέπω ροζ στα ούρα! Σήμερα είδα κ λίγο καφέ! Τι Μπορεί να συμβαινει?

στις πριν 3 ώρες, ο/η Καμπάνημ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια εδώ μέσα και θα ήθελα τις συμβουλές Σας! Είμαι στις γόνιμες μέρες και κάνω ελεύθερα με τον άντρα Μου! Περιμένω ξανά περίοδο στις 4/2. Από χτες ξεκίνησα κ βλέπω ροζ στα ούρα! Σήμερα είδα κ λίγο καφέ! Τι Μπορεί να συμβαινει?

Γεια σου! Απ'οτι καταλαβαινω εισαι ακριβως στην ημερα της ωορρηξιας. Καποιες γυναικες εχουν παρουσιασει κατα καιρους αιμα ατην ωορρηξια.

Σου ευχομαι βεβαια να ειναι αιμα εμφυτευσης αλλα κανονικα θα επρεπε να φανει 5-6 μερες μετα..

Αν συνεχισει ή αν συνοδευεται απο τσουξιμο ή πονο, ρωτα καποιον γιατρο..

Καλη συνεχεια..!

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Καμπάνημ είπε:

Έκανα ελεύθερα όμως και στις 11 Που ήταν τελείωμα περιόδου! 

θεωρητικα η γυναικα μενει εγκυος μονο στην ωορρηξια (αν δεν υπαρχει ωορρηξια-δηλ ρηξη του ωαριου, δεν υπαρχει ωαριο για να γονιμοποιηθει). Δηλ κ πριν την ωορρηξια της να εχει επαφη, αν τελικα μεινει γκυος θα ειναι γιατι το σπερμα θα εμεινε ζωντανο μεχρι την ωορρηξια..!

Εκτος βεβαια κ αν δεν εχεις σταθερο κυκλο ή αν κανεις νωριτερα ωορρηξια..

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Καμπάνημ είπε:

Σταθερό κύκλο Έχω! Λες να έχω μείνει δηλαδή έγκυος? 

@Καμπάνημ καλημέρα και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο. Όχι, λέει ότι εφόσον ο κύκλος σου είναι σταθερός και η επαφή έγινε στα τελειώματα τηςπεριόδου, είναι ακατόρθωτο ο σπέρμα να επιβιώσει μέχρι την ωορρηξία, στη μέση του κύκλου (το σπέρμα ζει έως 3-5 ημέρες αν είναι απολύτως υγιές).

Αυτό δε σημαίνει ότι δε μπορεί να έμεινες έγκυος από μεταγενέστερη επαφή. Οπότε συνέχισε και θα ρθει! :x

• Thanks 1

Guest
στις πριν 28 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

@Καμπάνημ καλημέρα και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο. Όχι, λέει ότι εφόσον ο κύκλος σου είναι σταθερός και η επαφή έγινε στα τελειώματα τηςπεριόδου, είναι ακατόρθωτο ο σπέρμα να επιβιώσει μέχρι την ωορρηξία, στη μέση του κύκλου (το σπέρμα ζει έως 3-5 ημέρες αν είναι απολύτως υγιές).

Αυτό δε σημαίνει ότι δε μπορεί να έμεινες έγκυος από μεταγενέστερη επαφή. Οπότε συνέχισε και θα ρθει! :x

Καλημερα κοριτσια!Πειτε μου γιατι θα τρελαθω!Ειναι δυνατον το τεστ ωορρηξιας να δειχνει 4-5 μερες θετικο;;;Τι μπορει να συμβαινει;;

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• @Irene_Dευχαριστούμε πολύ.. Όλες μας με γερά μωράκια.. τα τσιμπηματακια πόσο σου κράτησαν? Σε ποιο μήνα είσαι τώρα? Κ εγωωδεν έχω Γενικά τρελά συμπτώματα κ αυτο είναι που με ανησυχεί λιγάκι.. Αλλά βλέπω είμαστε πολλές. @ViktwriaΝαι είναι από προγεστερόνη μου το είπε μια φίλη μου που είναι έγκυος στο τρίτο κάτι ξέρει παραπάνω χαχααα κ εγώ παίρνω salospir 80λόγω προηγούμενης παλινδρομης μου είπε γιατρός είναι για να κυκλοφορεί καλύτερα το αιμα για το μπαμπάκι μας.. Είναι πολύ καλό απ ότι νου είπαν κ Αλλά κορίτσια.. 🤗περιμένουμε τα ωραία νέα σου...😘😘
    • Εύχομαι να ήρθε το μωράκι που θέλετε τοσο!!! 
    • Εγώ παντως στην αρχή μόνο  τσιμπήματα είχα... το στήθος μου πρηστηκε 2 μέρες μετά την καθυστέρηση.. ούτε ζαλάδες ούτε υπνηλία τίποτα!! Τώρα κάπως με έχει πιάσει νύστα και δεν μπορώ να ξυπνήσω το πρωί.. ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα..
    • Κορίτσι μου καλημέρα!!! Καλή  και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Εμένα από νωρίς μου έχει δώσει salospir των 160mg και στην αρχή είχα τις δικές σου ανησυχίες.. όμως δεν έχω καμία παρενέργεια όπως πχ αιμορραγία.. σε όλη μου την εγκυμοσύνη, να χτυπήσω ξύλο , δεν έχω δει ούτε σταγόνα αίμα.. αποδείχτηκε λοιπόν μετά την αυχενική πως καλά έκανε και μου το έδωσε γιατί στην πορεία θα είχαμε θέμα με την ανάπτυξη του μωρού.. νομίζω ότι η ασπιρίνη και το salospir και η ασπιρίνη είναι το ίδιο.. καλά δεν τα λεω; Σήμερα που μιλάμε , βάσει υπερήχου , έχω φτάσει αισίως στις 15 εβδομάδες και ανυπομονώ να το νοιωσω..
  • Νέες συζητήσεις