Μετάβαση σε περιεχόμενο

αυξημενη crp και τ.κ.ε


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια..τη βοηθεια σας.πριν μεινω εγκυος ειχα ενα πονο δεξια ψηλα εκανα ολες τις εξετασεις δεν βρεθηκε τιποτα.ειχα crp 2,5 και τ.κ.ε 36. Εμεινα εγκυος με crp 1,76. Τωρα ομως καθε μηνα ανεβαινει. Εχω crp 3,77 και τ.κ.ε 53. Εχει συμβει σε καμμια κ πως το αντιμετωπισατε;θα εχει προβλημα το μωρακι μου;;;ανησυχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είσαι έγκυος τώρα; αν ναι και οι δύο αυξήσεις είναι φυσιολογικοτατες! άλλα αυξάνονται πχ καθίζηση cpr λευκά και άλλα όπως αιματοκρίτης αιμοσφαιρίνη βιταμίνες κλπ πέφτουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/14/2017 at 8:45 ΜΜ, ο/η Marakinik είπε:

Ειμαι εγκυος τωρα 15 εβδομαδα κ εχω αγχωθει πολυ.σε ευχαριστω για την απαντηση.

    Οι φυσιολογικες τιμες στην κυηση αλλαζουν στις εξετασεις που αναφερεις... Εμενα πχ η crp τον 5ο νομιζω μηνα ηταν 4 κ ο γιατρος μου ειπε πως ηταν πολυ καλα. Νομιζω οτι τα ορια στην κυηση εγραφε το χαρτι οτι ηταν μεχρι 12 αλλα δεν ειμαι κ σιγουρη... Ειναι πχ σαν τον αιματοκριτη που οσο προχωρα η κυηση εχει την ταση να πεφτει..  Καλη συνεχεια σε'σενα κ στο νινακι σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα εμενα εγραφε οριο το 0,5 για ολους.δεν εγραφε ομως ειδικη τιμη για εγκυους.εγω ειχα κ απο πριν θεμα.το μωρακι σου μια χαρα;ανυσηχω για το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/16/2017 at 8:38 ΜΜ, ο/η Marakinik είπε:

Κοιτα εμενα εγραφε οριο το 0,5 για ολους.δεν εγραφε ομως ειδικη τιμη για εγκυους.εγω ειχα κ απο πριν θεμα.το μωρακι σου μια χαρα;ανυσηχω για το μωρο

   Το μωρο μου ειναι σε αριστη κατασταση!! Κινειται παρα πολυ, οι μετρησεις τις β επιπεδου ολες πολυ καλες κ ειδικα οι εγκεφαλικες, τελειες!! Φαντασου οτι ο γιατρος δε μου σχολιασε καν το αποτελεσμα της crp... Το ειδε κ μου ειπε "α, μια χαρα"!

   Μολις ειδα κ την εξεταση. Την εκανα 24η εβδομαδα κ ειχα crp 4,2. Φυσιολογικες τιμες <0,5 κ για κυηση <12.

   Επισης να ξερεις οτι το crp, δειχνει μια πολυ γενικη εικονα.. Μπορει να ανεβει ακομα κ απο αποστημα στο δοντι...

   Εγω ειχα εντονο πονο απο τον 4ο μηνα ψηλα κατω απο τον θωρακα κ ο γιατρος μου με εβαλε να κανω καρδιολογικες κ εφ οσων αυτες βγηκαν καλες, μου εβαλε κ την crp.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εχω πονο στα πλευρα δεξια και πισω. Σε ποιο εργαστηριο την εκανες; εδω ρωτησα και μου ειπαν οτι μια ειναι η τιμη για ολους.σε ευχαριστω παρα πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marakinik είπε:

Και εγω εχω πονο στα πλευρα δεξια και πισω. Σε ποιο εργαστηριο την εκανες; εδω ρωτησα και μου ειπαν οτι μια ειναι η τιμη για ολους.σε ευχαριστω παρα πολυ.

 Την εκανα στο μικροβιολογικο της γειτονιας μου... Ειμαι νοτια προαστια.. Αν θελεις  στοιχεια, πες μου να σου στειλω μηνυμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marakinik είπε:

Εγω μενω Ηρακλειο Κρητης αλλα δωσε μου τηλεφωνο κ ονομα να ρωτησω.ευχαριστω πολυ....

Rosemary θα ηθελα να μιλησουμε λιγο περισσοτερο για το θεμα αν εχεις χρονο.καποιο mail σου, facebook καπου να μιλησουμε οταν βρεις χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...