Μετάβαση σε περιεχόμενο

χρήματα που ζητάνε οι γιατροί


Recommended Posts

ditaki συμφωνώ απόλυτα! Έχω πολλά περιστατικά που γνωρίζω να χρειάστηκε διακομιδή από ιδιωτικό σε δημόσιο νοσοκομείο και εννοείται ότι έγιναν. Και μάλιστα επειδή ένα περιστατικό συνέβη ακριβώς την ώρα που ήμουν με τον ορό να γεννήσω και δίπλα μου, πήραν τηλ από το ιδιωτικό στο δημόσιο και στείλαν και ασθενοφόρο απτο δημόσιο να παραλάβουν το μωράκι που χρειαζόταν θερμοκοιτίδα....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Τα δημόσια νοσοκομεία δέχονται όλους τους ασθενής που διακομίζονται σε αυτά είτε από το σπίτι τους, είτε από κάποια κλινική, δεν έχουν επιλογή πάνω σε αυτό, είναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥΣ!

Επίσης επειδή πολλές εδώ μέσα είμαστε από επαρχία, θα πρέπει να λάβουμε υπ όψιν ότι υπάρχει (αν υπάρχει) μόνο ένα νοσοκομείο (ή μπορεί και 2) και κανένα από αυτά δεν είναι μόνο μαιευτήριο. Επίσης, σε αυτό/αυτά τα νοσοκομεία υπάρχουν απίστευτες ελλείψεις από αναλώσιμα και προσωπικό και τέλος δυστυχώς πολλά από αυτά δεν έχουν όλες τις απαραίτητες δομές (μονάδες) για να κρατήσουν ένα μωρό που μπορεί να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα κατά την γέννηση. Ίσως αυτός (εκτός από τον γιατρό που εμπιστευόμαστε) είναι ο λόγος που πολλές καταφεύγουν στη λύση του ιδιωτικού. 

Εγώ αναφέρθηκα στα μεγάλα δημόσια νοσοκομεία που διαθέτουν εξειδικευμένους γιατρούς και μονάδες να αντιμετωπίσουν το επείγον. Ελλείψεις σε αναλώσιμα υπάρχουν και στα ιδιωτικά που σου χρεώνουν ακόμα και τη σύριγγα που θα χρησιμοποιήσουν. Όπως είπα η καθεμιά το σημαντικό είναι να επιλέξει ό,τι θεωρεί ότι είναι το καλύτερο. Ασφαλώς δεν υπάρχει κανόνας λάθος- σωστό, απλά διαφορετικές απόψεις και ανάγκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

  Η αληθεια ειναι οτι εχω παει 2 φορες στο Αλεξανδρα, την μια στα επειγοντα κ την 2η σε πρωινο ραντεβου κ εμεινα κ τις 2 φορες παρα πολυ ικανοποιημενη με τους γιατρους... Βεβαια, η αναμονη ηταν πολυωρη (σιγουρα 3 ωρες) αλλα κ στο ιασω που εκανα τον πρωτο μου υπερηχο στην τωρινη μου κυηση, 2 ωρες περιμενα σιγουρα.. Φοβερη εντυπωση στο Αλεξανδρα, μου εκανε ειδικευομενος γιατρος, που δε με αφηνε να φυγω αν δε δει πρωτα τις εξετασεις μου ο καθηγητης (ειχα αποβαλει κ φοβομασταν για εξωμητριο). Κ να φανταστεις οτι τοτε ειχα παει ηδη σε 2 διαφορετικους ιδιωτικους γιατρους-ο ενας μαλιστα επαιρνε 100 την επισκεψη κ κανεις δε μου εδωσε τοση προσοχη (δεν ειχα βρει τοτε τον γιατρο που εχω τωρα). Α! Κ ευτυχως δεν ειδα καμια κατσαριδα!!!!!!!!!

   Θεωρεις καλυτερο το Αλεξανδρα απο το Ελενα? Ποιο πολυ απο πλευρας επιστημονικου προσωπικου,εξετασεων κ της στασης τους στον θηλασμο.. Επισης, ειναι παντα καποιος καθηγητης μεσα στην γεννα? Σε επιασα μονοτερμα αλλα επειδη δουλευεις εκει, λεω να σε εκμεταλλευτω!!!!

Εγώ ό,τι εξετάσεις έχω κάνει μέχρι τώρα, τις έκανα στο νοσοκομείο μας. Έχει πολύ καλα και αξιόπιστα εργαστήρια. Θεωρώ ότι και το Έλενα είναι εξίσου καλό, έχω ακούσει ότι έχει αξιόλογους γιατρούς. Εγώ προσωπικά δεν έχω πάει. Στη γέννα μπορείς να έχεις το γιατρό που σε παρακολουθεί σε συννενόηση μαζί του.  Τουλάχιστον αυτό σκοπεύω να κάνω εγώ όταν με το καλό μείνω έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2017 at 5:59 ΜΜ, ο/η Amy1991 είπε:

Καλησπέρα γράφω γιατι χρειάζομαι την βοήθεια σας... Λοιπόν εγώ είμαι 7 εβδομάδων έγκυος..Ο γιατρός μου είναι στο Ρέα για κάθε επίσκεψη μου ζητάει 50 ευρώ και για την γέννα 1500 απλά νομίζω ότι είναι πολλά αυτά τα λεφτά θα ήθελα να μου πείτε και εσεις αν μπορείτε τι λεφτά σας ζήτησαν οι γιατροί σας γτ σκέφτομαι αν βρω κάποιον πιο οικονομικό να αλλάξω... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

γεννησα στο ρεα..ο γιατρος μου πηρε 1300 και σε καθε επισκεψη 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2017 at 8:30 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Σοβαρα?? Εγω δεν εχω συναντησει καμια κοπελα να μην ειναι ευχαριστημενη απο Ελενα κ Αλεξανδρα κ αντιθετως ακουω συνεχεια παραπονα για τα ιδιωτικα (ειδικα για Ρεα). Οσες γενναν σε ιδιωτικα συνηθως το κανουν γιατι εκει ειναι ο γιατρος τους κ αυτον εμπιστευονται.  Απ'οτι καταλαβα, εσυ δε θελεις ντε κ καλα αυτον τον γιατρο αλλα το ρεα? Μπορεις πχ να βρεις εναν πολυ καλο γιατρο που εχει ιδιωτικο ιατρειο κ συνεργαζεται με δημοσιο νοσοκομειο.. οποτε σε ξεγενναει αυτος κ γλιτωνεις τα λεφτα του νοσοκομειου!! 

γεννησα στο ρεα κι ολα μου τα αδερφια (νυφες κ αδερφες στο Ελενα)εμεις εχουμε διαφορετικη αποψη εντελως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

γεννησα στο ρεα κι ολα μου τα αδερφια (νυφες κ αδερφες στο Ελενα)εμεις εχουμε διαφορετικη αποψη εντελως

Με φυσιολογικό γεννησες;;; Ο γιατρός σου είναι υπέρ του φυσιολογικού.. Συγγνώμη που ρωτάω αλλά πλέον οι γιατροί το έχουν εύκολο το μαχαίρι... Θα με ενδιέφερε σε αυτή την τιμή... Ήσουν ευχαριστημένη από τον γιατρό;;;; Για το Έλενα ούτε εσύ έχεις καλή γνώμη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2017 at 9:26 ΜΜ, ο/η Amy1991 είπε:

Με φυσιολογικό γεννησες;;; Ο γιατρός σου είναι υπέρ του φυσιολογικού.. Συγγνώμη που ρωτάω αλλά πλέον οι γιατροί το έχουν εύκολο το μαχαίρι... Θα με ενδιέφερε σε αυτή την τιμή... Ήσουν ευχαριστημένη από τον γιατρό;;;; Για το Έλενα ούτε εσύ έχεις καλή γνώμη;;;

σου στελνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2017 at 5:59 ΜΜ, ο/η Amy1991 είπε:

Καλησπέρα γράφω γιατι χρειάζομαι την βοήθεια σας... Λοιπόν εγώ είμαι 7 εβδομάδων έγκυος..Ο γιατρός μου είναι στο Ρέα για κάθε επίσκεψη μου ζητάει 50 ευρώ και για την γέννα 1500 απλά νομίζω ότι είναι πολλά αυτά τα λεφτά θα ήθελα να μου πείτε και εσεις αν μπορείτε τι λεφτά σας ζήτησαν οι γιατροί σας γτ σκέφτομαι αν βρω κάποιον πιο οικονομικό να αλλάξω... Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Amy1991 καλημέρα. 

Θα γεννήσω και εγω στο ΡΕΑ  πρώτο παιδάκι με ΠΗΤ 14 Απριλίου, η γιατρός μου ζήτησε 1200 αμοιβή (με άνεση να της τα δωσω όποτε μπορώ) και 1200 το τρίκλινο για φυσιολογικό τοκετό ή 1400 καισαρική. 50 ευρώ κάθε επίσκεψη και εμένα.

Ελπίζω να έχουμε καλή εμπειρία.

Φιλάκια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπερα....μηπως υπαρχει καποια κοπελα π να γενναει ή να γεννησε προσφατα στο ιασω σε τρικλινο να μαθω τιμες.?  ο γιατρος μ μ ειπε πως αυτος κ τ ιασω σ τρικλινο θ μ παει τ μαξιμουμ 3500...ειτε μ καισαρικη ειτε με φυσιολογικο..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

κορίτσια καλησπερα....μηπως υπαρχει καποια κοπελα π να γενναει ή να γεννησε προσφατα στο ιασω σε τρικλινο να μαθω τιμες.?  ο γιατρος μ μ ειπε πως αυτος κ τ ιασω σ τρικλινο θ μ παει τ μαξιμουμ 3500...ειτε μ καισαρικη ειτε με φυσιολογικο..! 

Γεια σου katerina95! Εγω γεννησα πριν λιγους μηνες στο Ιασω και το 3κλινο με φ.τ. πηγε περιπου 1600€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Γεια σου katerina95! Εγω γεννησα πριν λιγους μηνες στο Ιασω και το 3κλινο με φ.τ. πηγε περιπου 1600€.

Αα ωραια...

ε ν μν μας ερθει τπτ αλλο εκει..χαχαχα

πως ηταν η εμπειρια σ;!εννοω απο θεμα τ υπολοιπου προσωπικου,οχι τ γιατρου σ..σαν νοσοκομειο γνκ..εχω ακουσει πολλα υπερ αλαλ κ πολλα κατα..

ν σ ζησει τ ζουζουνακι σ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω πολυ! Με το καλο και το δικο σου το μπεμπακι ☺

Ετσι ειναι! Οπως τα λες!

Δε μπορω να σου πω, οτι ειμαι ουτε ευχαριστημενη, ουτε δυσαρεστημενη ακριβως... Ειχαμε ζητησει rooming in, αλλα παρ ολα αυτα καθε φορα τις αλλαγες πανας τις εκανε το προσωπικο εκει στο δικο τους χωρο, επισης οι παιδιατροι τα κρατουσαν με τις ωρες μεχρι να δουν ολα τα μωρα του οροφου με αποτελεσμα να πεινανε και να κλαινε πολλες φορες. Επισης, με εκνευρισε η συμπεριφορα του προσωπικου, οταν πηγα να γεννησω με σπασμενα νερα. Καποιες νοσηλευτριες/μαιες ηταν αποτομες και ειρωνικες και με εκαναν να νιωθω αρρωστη. Παρ ολα αυτα ειχα απολυτη εμπιστοσυνη στη γιατρο μου και ολα πηγαν πολυ πολυ καλα και γεννησα φυσιολογικα μετα απο 12 ωρες. Τον μικρο μου τον πηραν ωστοσο μετα οι γιατροι και εμεινα αρκετη ωρα στην ανανηψη οποτε μεχρι να τον ξαναδω περασαν περιπου 4 ωρες! Απ τις τραπεζοκομους και τις μαιες του οροφου δεν ειχα παραπονο.  Ηταν ευγενικες και εξυπηρετικες. Ουτε απο την καθαριοτητα κλπ του χωρου. Ωστοσο δεν το θεωρω πολυ baby & mum friendly μαιευτηριο. Αν δεν ειχα τη γιατρο μου εκει, θα επελεγα Μητερα ή Λητω απ τα ιδιωτικα και Ελενα απ τα δημοσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Σ ευχαριστω πολυ! Με το καλο και το δικο σου το μπεμπακι ☺

Ετσι ειναι! Οπως τα λες!

Δε μπορω να σου πω, οτι ειμαι ουτε ευχαριστημενη, ουτε δυσαρεστημενη ακριβως... Ειχαμε ζητησει rooming in, αλλα παρ ολα αυτα καθε φορα τις αλλαγες πανας τις εκανε το προσωπικο εκει στο δικο τους χωρο, επισης οι παιδιατροι τα κρατουσαν με τις ωρες μεχρι να δουν ολα τα μωρα του οροφου με αποτελεσμα να πεινανε και να κλαινε πολλες φορες. Επισης, με εκνευρισε η συμπεριφορα του προσωπικου, οταν πηγα να γεννησω με σπασμενα νερα. Καποιες νοσηλευτριες/μαιες ηταν αποτομες και ειρωνικες και με εκαναν να νιωθω αρρωστη. Παρ ολα αυτα ειχα απολυτη εμπιστοσυνη στη γιατρο μου και ολα πηγαν πολυ πολυ καλα και γεννησα φυσιολογικα μετα απο 12 ωρες. Τον μικρο μου τον πηραν ωστοσο μετα οι γιατροι και εμεινα αρκετη ωρα στην ανανηψη οποτε μεχρι να τον ξαναδω περασαν περιπου 4 ωρες! Απ τις τραπεζοκομους και τις μαιες του οροφου δεν ειχα παραπονο.  Ηταν ευγενικες και εξυπηρετικες. Ουτε απο την καθαριοτητα κλπ του χωρου. Ωστοσο δεν το θεωρω πολυ baby & mum friendly μαιευτηριο. Αν δεν ειχα τη γιατρο μου εκει, θα επελεγα Μητερα ή Λητω απ τα ιδιωτικα και Ελενα απ τα δημοσια. 

σε ευχαριστω πολυ..!!

ουφ....ελπιζω ν πετυχω σε καλη περιοδο... και σε ευγενικο προσωπικο γτ εγω δν ειμαι κ πολυ ηρεμος ανθρωπος ειδικα στη περιοδο τς εγκυμοσυνης.. κ εμενα δυστυχως ο γιατρος μ ειναι μονο στο ιασω,οποτε αναγκαστικα παω εκει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

σε ευχαριστω πολυ..!!

ουφ....ελπιζω ν πετυχω σε καλη περιοδο... και σε ευγενικο προσωπικο γτ εγω δν ειμαι κ πολυ ηρεμος ανθρωπος ειδικα στη περιοδο τς εγκυμοσυνης.. κ εμενα δυστυχως ο γιατρος μ ειναι μονο στο ιασω,οποτε αναγκαστικα παω εκει..

Μακαρι... και επισης θα σε συμβουλευα, αν κανει ειναι κομβικης σημασιας για εσενα να το διεκδικησεις! Δεν ειναι λιγα τα λεφτα που σκαμε...

Αλλα πανω απ ολα να εχεις μια ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρακι! Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες για την βοήθεια σας δεν πρόλαβα να απαντήσω τόσες μέρες γτ είχαμε θεμα με αποκόλληση και ειχα αλλο άγχος όπως και να έχει πραγματικά σας ευχαριστώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amy1991 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες για την βοήθεια σας δεν πρόλαβα να απαντήσω τόσες μέρες γτ είχαμε θεμα με αποκόλληση και ειχα αλλο άγχος όπως και να έχει πραγματικά σας ευχαριστώ....

Amy μου περαστικά να είναι!!!!!! <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Amy μου περαστικά να είναι!!!!!! <3

Σε ευχαριστώ πολύ...Αυτό εύχομαι κιεγω ο γιατρός είπε ότι το παιδί είναι καλά απλά χρειάζομαι λίγη ξεκούραση γιαυτό κρεβάτι για μία βδομάδα περίπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Amy1991 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες για την βοήθεια σας δεν πρόλαβα να απαντήσω τόσες μέρες γτ είχαμε θεμα με αποκόλληση και ειχα αλλο άγχος όπως και να έχει πραγματικά σας ευχαριστώ....

Κοριτσακι μου καλη αναρρωση! Να προσεχεις και να ακολουθεις πιστα τις οδηγιες του γιατρου! Το μπεμπακι πανω απ'ολα! Σε ποια εβδομαδα εισαι αληθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Κοριτσακι μου καλη αναρρωση! Να προσεχεις και να ακολουθεις πιστα τις οδηγιες του γιατρου! Το μπεμπακι πανω απ'ολα! Σε ποια εβδομαδα εισαι αληθεια;

Ειμαι 8 εβδομάδων ακριβώς... Προσέχω  ειμαι σχεδόν όλη μέρα στο κρεβάτι ....απλα απορώ αφού προσέχω παρά πολύ γτ έγινε αυτό;;; Ξέρεις τώρα με έχουν πιάσει οι ανασφάλειες τι έκανα λάθος και τέτοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το σκέφτεσαι καν....

Είχα δύο αποκολλήσεις στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, και τις δύο φορές την στιγμή που σηκώθηκα από την καρέκλα. Ήταν κάπως χαμηλά ο τράχηλος τότε και αυτό ήταν όλο, χωρίς να κάνω κάτι ιδιαίτερο απλά συνέβαινε.

Ξεκούραση, ακινησία και προγεστερόνη και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Amy1991 είπε:

Ειμαι 8 εβδομάδων ακριβώς... Προσέχω  ειμαι σχεδόν όλη μέρα στο κρεβάτι ....απλα απορώ αφού προσέχω παρά πολύ γτ έγινε αυτό;;; Ξέρεις τώρα με έχουν πιάσει οι ανασφάλειες τι έκανα λάθος και τέτοια...

κοριτσακι μ καλησπερααα.... μν μπαινεις σ αυτη τν διαδικασια....

εγω στις 10 εβδομαδες επαθα αποκολληση... καθισα στο κρεβατι,πηρα κτ χαπακια κ ολα ενταξει... 

πλεον ειμαι 23+5....  ο πλακουντας μ ειναι πολυ χαμηλα κ ειμαι στο κρεβατι εδω κ μια εβδομαδα...αλλα φταιω γτ ενω τ ηξερα πηγαινα γ δουλεια....

συμβαινει στην οποιαδηποτε κ γ κανενα συγκεκριμενο λογο..

προσεχε..ακολουθησε τς οδηγιες τ γιατρου σ κ θ εχεις ενα υγιεστατο μωρακι..μν στεναχωριεσαι..μν αγχωνεσαι....!!

μ τ καλο σ ολες μας..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσακι μ καλησπερααα.... μν μπαινεις σ αυτη τν διαδικασια....

εγω στις 10 εβδομαδες επαθα αποκολληση... καθισα στο κρεβατι,πηρα κτ χαπακια κ ολα ενταξει... 

πλεον ειμαι 23+5....  ο πλακουντας μ ειναι πολυ χαμηλα κ ειμαι στο κρεβατι εδω κ μια εβδομαδα...αλλα φταιω γτ ενω τ ηξερα πηγαινα γ δουλεια....

συμβαινει στην οποιαδηποτε κ γ κανενα συγκεκριμενο λογο..

προσεχε..ακολουθησε τς οδηγιες τ γιατρου σ κ θ εχεις ενα υγιεστατο μωρακι..μν στεναχωριεσαι..μν αγχωνεσαι....!!

μ τ καλο σ ολες μας..!!

Εύχομαι τα καλύτερα και σε σένα σε ευχαριστώ πολύ....Με το καλό το μωράκι ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Amy πως εισαι;;;;;ελπιζω ολα να ειναι καλα....ακολουθα τις.οδηγιες κ.ολα θα δεις θα διορθωθουν........εμεις το επιβεβαίωσαμε οτι περιμενουμε.αγορακι αυτη τη φορα....και ευτυχως ο.πλακουντας μου αρχισε να ανεβαινει....ευχομαι.να.μου πεις τελεια νεα!!!φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Amy πως εισαι;;;;;ελπιζω ολα να ειναι καλα....ακολουθα τις.οδηγιες κ.ολα θα δεις θα διορθωθουν........εμεις το επιβεβαίωσαμε οτι περιμενουμε.αγορακι αυτη τη φορα....και ευτυχως ο.πλακουντας μου αρχισε να ανεβαινει....ευχομαι.να.μου πεις τελεια νεα!!!φιλια πολλα

Άντε μπράβο.... Με το καλό το αγοράκι σου εγώ είμαι πολύ καλύτερα ούτε πονάω ούτε αίμα έχω...Σε ποια βδομάδα είσαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Amy πως εισαι;;;;;ελπιζω ολα να ειναι καλα....ακολουθα τις.οδηγιες κ.ολα θα δεις θα διορθωθουν........εμεις το επιβεβαίωσαμε οτι περιμενουμε.αγορακι αυτη τη φορα....και ευτυχως ο.πλακουντας μου αρχισε να ανεβαινει....ευχομαι.να.μου πεις τελεια νεα!!!φιλια πολλα

καλησπερα σας...  σε ποια εβδομαδα εισαι κ ανεβαινει.. εγω απο τοτε π εκανα αυχενικη μεχρι κ τωρα π ειμαι 24 εβδομαδες δν εχει ανεβει..υπαρχει πειπτωση ν ανεβει..?  ο γιατρος μ δν εχει κ πολλες ελπιδες,εφοσον σχεδον 3 μηνες ειναι στο ιδιο σημειο..αν κ η ελπιδα πεθαινει τελευταια περιμενουμε μηοως ανεβει μεχρι τ τελος,γτ αλλιως παω μ καισαρικη γτ ο πλακουντας εκτος απο τ οτι ειναι πολυ χαμηλα μ κλεινει κ τν τραχηλο..

ευχομαι μ τ καλο τ αντρακι σ..!! εγω πρωτη φορα εγκυος κ περιμενω μπεμπααα..!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...