Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Minime είπε:

Εμεις προχθές πήγαμε στον παιδοκαρδιολογο και μας είπε ότι όλα είναι πολύ καλά και ηρεμισαμε επιτέλους!14/05 που γινόμαστε 2 θα κάνουμε και το πρώτο εμβόλιο..

 Η μικρή μου επιτέλους μας σκάει και χαμόγελα όταν της μιλάμε γιατί μέχρι τώρα ήταν μόνιμα θυμωμένη..βγαίνουμε βόλτες σχεδόν καθημερινά και όταν είμαστε έξω σχεδόν πάντα κοιμάται..

Περίοδος σας ήρθε κανονικά κορίτσια;

Εμενα μολις μου ηρθε.. Ανοιξα κ σχετικο αρθρο γιατι αγχωθηκα μηπως επιρρεασει τον θηλασμο μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια, να χαίρεστε τα μωράκια σας! 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιες διαστάσεις είναι καλές για κούνια και το στρώμα με τι υλικά το πήρατε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary εμένα ακόμη δεν ήρθε περίοδος αλλά ξέρω ότι ο θηλασμός δεν επηρεάζεται. Απλά μειώνεται η ροή και όχι η ποσότητα του γάλακτος. Γι αυτο ίσως παρατηρήσεις να τρώει πιο πολλές φορές κ ίσως κ να νευριάζει αλλα αυτό δεν κρατάει πολύ.

@Marina84 εμένα η κούνια είναι πολυμορφική κούνια με αλλαξιερα που αργοτερα γινεται κρεβάτι κομοδινο κ γραφείο. Τώρα είναι διάσταση 1.20χ1.20. Όταν γίνει κρεβάτι απλα παίρνεις μεγαλύτερο στρώμα δεν θυμάμαι διάσταση. Το στρώμα ειναι λατεξ και κοκοφοινικας.

Η μπέμπα μου είναι πολύ καλά είμαστε 63 πόντους και 6,650 κιλά. Ακόμα κοιμάται φουλ τις νύχτες 8ωρα και 9ωρα. Αύριο έχουμε βάφτιση είναι η πρώτη φορά που θα πάει σε βαφτίσια και θα βάλουμε τα καλά μας. Ελπίζω να μην έχει πρόβλημα με τη δυνατή μουσική! Κάναμε και υπερηχο ισχιων όλα τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marina84 εμένα η κουνια γίνεται και προεφηβικο κρεβάτι.. είναι 1.20×60 και το στρώμα κοκοφοινικα..Στην ουσία μετα αφαιρεις τα πλαϊνά.Αλαξιερα έχω αποσπομενη.

Love1988ζηλεύω πραγματικά τα 8ωρα..Το περισσότερο που κοιμάται είναι 2 ώρες...3ωρο κοιμόταν στην αρχή αλλά τα κοψαμε και αυτά καιρό τώρα..πωωωω 8ωρα..Τι λες τωρα;;;φτου φτου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minime για να σε παρηγορήσω θα σ πω ότι η δικιά μ είναι 9 μηνων κ 8ωρο δ έχω δει ακόμη κ πλέον δεν ελπίζω. 

Όσο για την κούνια εγω είχα μια σχετικά μικρή στο δωμάτιο μας κ μια πολυμορφική όπως περιγράφουν τα κορίτσια στο δωμάτιο της. Μου τις δωσανε κ τις δυο.Θεωρώ πως η πολυμορφική βολεύει πιο πολύ γτ μεγαλώνοντας τ μωρο μπορεί να γυρνάει κ να βολεύεται πιο άνετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ λάθος έκανα 1,20χ60 είναι. Ναι κορίτσια κοιμάται δόξα το Θεό δεν ξερω πόσο θα το κρατήσει αυτό. Χθες κοιμήθηκε 11.30 και ξύπνησε 8.10. Αφού όλο πετάγομαι τη νυχτα κ την κοιτάω να δω μήπως ξύπνησε. Ακόμα θηλαζουμε αποκλειστικα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο forum ? έχω μία κορούλα γεννησα στις 2 Ιανουαριου και μέχρι τώρα θηλάζω αποκλειστικά!! Εδώ κ μία εβδομάδα όμως βλέπω σημαντικη μείωση στο γάλα μου και η μικρή την μέρα θέλει ανά μία ώρα να είναι στο στηθος και φαίνεται να μην χορταινει  ? μου είπε η παιδίατρος να ξεκινησω να της δίνει συμπλήρωμα το sanilac αλλά δεν το πίνει με τίποτα.. δοκιμασα κ τα χάπια μαγια μπύρας είδα μία βελτίωση αλλά πάλι όχι κάτι ιδιαίτερο.. δεν ξέρω τι να κάνω έχω στενοχωρηθεί πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η elenkat92 είπε:

Γεια σας κορίτσια, είμαι καινούρια στο forum ? έχω μία κορούλα γεννησα στις 2 Ιανουαριου και μέχρι τώρα θηλάζω αποκλειστικά!! Εδώ κ μία εβδομάδα όμως βλέπω σημαντικη μείωση στο γάλα μου και η μικρή την μέρα θέλει ανά μία ώρα να είναι στο στηθος και φαίνεται να μην χορταινει  ? μου είπε η παιδίατρος να ξεκινησω να της δίνει συμπλήρωμα το sanilac αλλά δεν το πίνει με τίποτα.. δοκιμασα κ τα χάπια μαγια μπύρας είδα μία βελτίωση αλλά πάλι όχι κάτι ιδιαίτερο.. δεν ξέρω τι να κάνω έχω στενοχωρηθεί πολύ!!

Γειά σου κορίτσι να σου ζήσει το παιδάκι σου! Αν έχεις facebook γινε μέλος στην ομάδα θηλασμού θα σε βοηθήσουν πολύ. Θα σου πω καποια λιγα απ οσα εχω μάθει κ εγώ.

Μήπως δίνεις πιπίλα; αν ναι να ξερεις οτι σαμποταρεται ο θηλασμος και το παιδι χανει γεύματα. Τη μείωση πώς τη συμπεραινεις; αν εννοείς οτι το στήθος σου δεν πρηζεται πια σημαίνει οτι εχει εδραιωθει η παραγωγή σου κ εχεις όσο γαλα χρειαζεται το μωρό. Αν εχεις 6- 8  πάνες τη μερα και παίρνει βαρος τότε εισαι μια χαρα. Δεν μπορεις να δεις αλλιώς ποσο γάλα έχεις. Συμβουλή μου να μη δωσεις ξένο. Μπορεί να παθει σύγχυση θηλων και μετά να μην θέλει στήθος.

Το οτι θέλει να τρώει συχνα ίσως να οφείλεται στο οτι ισως περνάτε αλμα ανάπτυξης κ θελει να ειναι κολλημενη πανω σου. Το στήθος δεν ειναι μονο φαι ειναι και παρηγορια και σιγουριά. Πόσων εβδομάδων ειναι το παιδι; υπαρχει το αλμα 12-19 εβδομαδες που είναι αρκετά βαρύ και καμμια φορά αλλαζουν συνήθειες τα μωράκια. Φαση ειναι κ θα περάσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι 18 εβδομαδων πιπιλα δεν της δίνω καθόλου.. τον τελευταίο μήνα πηρε 300 γρ! Το συμπερανα γτ δεν νιώθω γεμάτο το στήθος μου τις τελευταίες μέρες, πέρα από το ότι ξεπναει κάθε δυο ώρες για να φάει ακόμη και την νύχτα κάτι που δεν έκανε ποτέ και επίσης εκεί που τρώει νευριαζει και ενώ της έδινα σε κάθε γεύμα το ένα στήθος τώρα θέλει και τα δύο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η elenkat92 είπε:

Είναι 18 εβδομαδων πιπιλα δεν της δίνω καθόλου.. τον τελευταίο μήνα πηρε 300 γρ! Το συμπερανα γτ δεν νιώθω γεμάτο το στήθος μου τις τελευταίες μέρες, πέρα από το ότι ξεπναει κάθε δυο ώρες για να φάει ακόμη και την νύχτα κάτι που δεν έκανε ποτέ και επίσης εκεί που τρώει νευριαζει και ενώ της έδινα σε κάθε γεύμα το ένα στήθος τώρα θέλει και τα δύο.. 

Γεια σου!! Καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα ειμαι σιγουρη πως διορθωνεται η κατασταση! Καταρχην τα 300 γραμμαρια-χωρις να ειμαι σιγουρη, νομιζω ειναι μεσα στα φυσιολογικα ορια παιδιου 4 μηνων που θηλαζει.. Θα σε συμβουλευα να την θηλαζεις οσο πιο συχνα μπορεις.. Μην περιμενεις να πεινασει, απλα βαζε την στο στηθος.. Οσο πιο πολυ την βαζεις, τοσο περισσοτερο γαλα θα παραγεις!!

Ποσες πανες βρεχει? πινει αλλα υγρα πχ χαμομηλια??

Μπορεις να καλεσεις κ μια συμβουλο θηλασμου! θα σε βοηθουσε παρα πολυ!! Επισης το τμημα μητρικου θηλασμου του ΕΛΕΝΑ εχει γραμμη εξυπηρετησης για τετοια θεματα!! Ειναι παρα πολυ εξυπηρετικες..

Διαβασε κ αυτες τις 2 προσφατες συζητησεις κ θεσε κ εκει τα ερωτηματα σου...

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΗΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΟΥ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ!!!! ΦΙΛΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ καλημερα!! Καλο μηνα κ απο εμενα... 

εμεις σ 14μερες γινομαστε 3μηνων!! Απιστευτο μ φαινεται! Εχουμε κανει τ δυο πρωτα μας εμβομια ενα ποσιμο κ ενα μ ενεση... εχουμε αιμαγγειωμα στο κροταφο,καναμε υπερηχο κ στον εγκεφαλο κ στα υπολοιπα οργανα(παγκρεας κ ήπαρ) ειναι ολα καθαρα..ειναι επιφανειακο κ θ τ ξανακοιταξουμε οταν κλεισει τς 6 μηνες..ειναι επιφανειακο εκτος απο ενα σημειο κοντα στους λεμφαδενες τ οποιο ειναι λιγο πιο βαθυ... 

τ βραδυ τ μαξ π θ κοιμηθει ειναι 5ωρο..γνκ ξυπναμε οπως κ στην αρχη γυρω στις 3-4ωρες...εγω ξεκινησα κανονικα δουλεια.. τν μικρη τς περισσοτερες φορεα τν κραταει ο αντρας μ κ ελαχιστα η πεθερα μ... μ τν αντρα μ ειμαστε επιτελους παλι καλα...χωρις γκρινιες κ τετοια..φυσικα οταν δν ανακατευεται η πεθερα μ...(χαχαχα)... 

εγω κοριτσια αδιαθετησα 30απριλιου..δλδ ακριβως οπως κ πριν μεινω εγκυος..30απριλιου ηταν κ η πρωτελευταια περιοδος πριν μεινω εγκυος..κ μ κρατησε επισης 6 ημερες οπως κ πριν τν εγκυμοσυνη μ...

γελαει πραγματικα ολη τν ωρα..παει σ ολους κ τς κοιταει μ ενα βλεμμα απο πανω μεχρι κατω(αν κ δν βλεπει ακομη τ βλεμα ειναι τς ειναι ολα τ λεφτα)... λεει συνεχως τ δικα τς... γκρινιαζει πολυ σπανια(φτου φτου μν τν ματιασω)...

κ τ ματια τς απο σκουρο γκρι γινονται σαν τ μπαμπα τς γαλαζοπρασινα..τωρα αν θ γινουν ολοιδια ή οχι δν ξερω..κ τ μαλακια τς απο μελαχρινα ανοιγουν κ πανε προς τ ξανθο οπως κ τ μπαμπα τς...ν πω πως ο αντρας μ γεννηθηκε οπως η μπεμπα κ τωρα ειναι ξανθος μ γαλαζοπρασινα ματια.. κ οπως μας λενε οι περισσοτεροι μαλλον θ ειναι κ τ μονο π εχει παρει απο αυτον...χαχαχα 

γερα ν ειναι ολα μας τ ζουζουνια κ εμεις ν ειμαστε καλα ν τ χαιρομαστε!! Σ 12μερες εχω τ γενεθλια μ!!νμζω πως θ ειναι τ πιο ευτυχισμενα!!! 

Πο πο σας έριξα ειχα παρα πολυ καιρο ν μπω μια η δουλεια μια η μικρη κ δν προλαβαινα.. 

αα μας εφεραν κ ενα τελειο ριλαξ-κουνια δωρο ακομη κ μ τηλεχειριστηριο λειτουργει απο μακρυα κ καθεται πολυ εκει τς αρεσει,παιζει κ μουσικη γυρνανε κ τ παιχνιδακια γυρω γυρω... ν παρετε κοριτσια βολευουν πολυ..τ αφηνεις εκει μια ωριτσα κουνιουνται ακουνε μουσικη κ φτιαχνεις ενα φαγητο μ τν ησυχια σ ρ παιδι μ!!!εχει διαφορες στασεις γ τ μωρο.. ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραια Κατερινακι μου!! Μπραβο σας!!Παντως να ξερεις οτι η ζουζουνα σας οχι μονο κοιταει, αλλα σε αναγνωριζει κιολας...

Εμενα η δικια μου ειναι πολυ καλη στον βραδυνο υπνο.. Κοιμαται κατα τις 10:30 κ ξυπναει μετα απο 7-8 ωρες για φαι. Την θηλαζω κ ξανακοιμαται μεχρι της 9-10.

Ειναι ομως πολυ απαιτητικη την ημερα. Δεν κλαιει γενικα αλλα θελει μονιμως να ασχολειται καποιος μαζι της!! Κ καλα κανει δηλαδη γιατι κακα τα ψεματα,οσο πιο πολυ ασχολουμαστε με τα παιδακια μας τοσο πιο εξυπνα θα γινονται, τοσο πιο πολυ θα νιωθουν την αγαπη μας κ ασφαλεια!!

Εμενα πλεον οταν την εχω αγκαλια θελει να την κραταω ορθια για να περιεργαζεται τους χωρους!! Εχει κ προτιμησεις στους πινακες!! Τραγουδαει συνεχεια οταν ειναι στην αλλαξιερα της!! Αγκου κ αου, παν κι ερχονται!!

Ομως απο χθες δεν ειμαστε τοσο καλα... Πηραμε κ την γιατρο τηλ αλλα θα με παρει πισω σε μια ωρα... Μου κανει συνεχεια εμετο απο χθες.. Δεν ξερω τι να υποθεσω... Μαλλον την πειραξε κατι που εφαγα (ισως τα οστρακοειδη). Χθες δεν εδειχνε να ενοχλειται, σημερα ομως-την ωρα που καθοταν στο ριλαξ, μου εκανε τοσο πολυ εμετο που σε ποσοτητα θα γεμιζε σιγουρα ενα νεροποτηρο... Απορρω που χωρουσε ολο αυτο στο στομαχακι της. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κ εμενα ρ παιδια θελει συνεχεια ν ειναι ψηλα!!! Κ δν χορταινει κουβεντα..ολη μερα ν τς μιλας σ κοιταει στα ματια κ κανει κ αυτη τ ζειλη τς λες κ θελει ν μιλησει... κ αφηστε π συνεχεια τν μυριζω..αυτη η μυρωδια η μωρουδιλα...χαχαχα

ασχετο αλλα λατρευω τ πως τς φερεται ο αντρας μ..καθε μερα θ τν παει βολτα τν κραταει τουλαχιστον 8 ωρες τν μερα σψεσον καθε μερα... γενικα νμζω πως ολα πανε καλυτερα αν βεβαια εξαιρεσεις τν πεθερα μ..

κοριτσια η οικογενεια μ απο τοτε π γεννησα γεμισε χαρα δν υπαρχουν γκρινιες δν υπαρχει τπτ.. κ αντιθετα σπι τν πεθερα μ υπαρχει παρα πολυ,σκεφτειτε πως ειμαστε στο ιδιο σπιτι κ μ μιλαει μονο γ τ παιδι..δν τρωμε μαζι τπτ.. καμια σχεση..αρα ενα μωρο δν κανει παντα καλυτερους τς ανθρωπους,παρολου π τοσα χρονια αυτη μ εδειχνε ενα αλλο τερμα καλο προσωπο..!!

αλλα απαξιω πλεον,ξεκινησαμε παλι τ σπιτι μας κ σχετικα συντομα θ ειμαστε οι 3 μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο στον αντρα σου!! 8 ωρες ε??? Εγω δεν τον εχω αφισει ποτε να την κρατησει πανω απο 2ωρο.. Νομιζω θα τα παιξει!!

Κ εγω εχω παρατηρησει αυτο που λες στην οικογενεια μου..! Χαιρονται τοσο πολυ με το παιδι που ξαφνικα ξεχασαν ολα τους τα προβληματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά μανούλες!!!!❤

Πέρσυ ευχόμουν φέτος να γιορτάσω κι εγώ!!! Και είναι αλήθεια!!! Να είμαστε καλά να χαιρόμαστε τα μωρά μας! Εύχομαι όσες κοπέλες προσπαθούν, να γιορτάσουν κι αυτές του χρόνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεερα!χθες κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο!έκλαψε πολύ εκεινη την ώρα αλλά στη αγκαλιά του μπαμπά της τα ξέχασε όλα!είμαστε 4.800 και 59 πόντους.Είχαμε λίγο γκρίνια στο σπίτι μετά και άργησε να κοιμηθεί αλλά όλα καλά! 

Η γιατρός μας είπε για το πόσιμο εμβόλιο της γαστρεντεριτιδας που πιάνει μέχρι και την προσχολική ηλικία..Θα το κάνετε εσείς; 

Γενικά κορίτσια την τελευταία εβδομάδα έχω κόψει όλα τα γαλακτοκομικα γιατί έκανε ρουκετα η μικρή και είχε πολλές αναγωγές ..Αυτή τη βδομάδα έχει βελτιωθεί κατά πολύ αυτό..Αλλά το καλύτερο απ όλα είναι ότι κοιμάται τα βράδια και τη μέρα όχι..Κάθε βράδυ μετά το μπανακι τρώει και κοιμάται κατά τις 10..ξυπνάει στις 1 τρώει και ξανακοιματε πανεύκολα..Το ίδιο κ στις 4 μετά..Έχω ξεκουραστεί πάρα πολύ ..Το πρωί θα ξυπνήσει κατά τις 7 και ίσως να κοιμηθεί λίγο ακόμα αλλά μετά τίποτα..παιχνίδια και ηρεμία να θες! Την βάζω στο relax και χαζευει videoclip στην τηλεόραση για να κάνω καμιά δουλειά και είναι σαν να μην έχω μωρο!χαχαχα

Σαν να έχουμε ενα άτυπο πρόγραμμα σιγά σιγά! Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Εμεις δε θα κανουμε αυτο το εμβολιο.. Εφοσων θηλαζεις κιολας, ειναι ψιλοακυρο νομιζω..

Το ειχα κανει κι εγω αυτο με τα γαλακτοκομικα αλλα σιγα σιγα αρχισα την επανενταξη τους σε ψημενη μορφη (πχ πιτσα) η τελος παντων αρκετα επεξεργασμενη.. δεν πινω ομως ποτε γαλα ουτε κρεμα γαλακτος...

Χθες πηρα γαλα αμυγδαλου αλλα αηδιασα... Μονο στον φραπε το βαζω που κ αυτος ειναι ντεκαφεινε...

Κι εμενα στην δικια μου της αρεσει η τηλεοραση αλλα δε θελω καθολου να την συνηθισει..

Οι υπολοιπες τι κανετε βρε κοριτσια???

Να ρωτησω κατι ασχετο, τα ματακια των μωρων σας αλλαξαν χρωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε κι εμείς θα κάνουμε αυτό της γαστρεντεριτιδας.. την άλλη εβδομάδα έχουμε το δεύτερο εμβόλιο..να δω και πόσα κιλά είναι..με τη δική μου ζυγαριά είναι 6,800 αλλά να δούμε με του γιατρού.. 

Εμείς συνεχίζουμε το ίδιο πρόγραμμα το βράδυ κοιμόμαστε 12 με 8 το πρωί.. και το μεσημερι δυο τρεις ωριτσες θα κοιμηθεί..ειμαστε υπναρουδες..

μας εφαγε κ το πρωτο κουνούπι στο αφράτο μας μαγουλακι!!!

Τα ματάκια δεν άλλαξαν είναι καφέ σκούρα σχεδόν μαύρα σαν του μπαμπά μας. Δυο τέλειες ελίτσες της λέω!!! Πεσανε κ τα μαλλιά μας και εχω αγωνία να δω τι μαλλιά θα έχει. Εγώ έχω μαύρα ολοισια και ο μπαμπάς μαύρα πολυ πολυ κατσαρα! Πάντως αυτή αυτα που βγάζει ειναι καστανα σαν τις θείες της. Εγω θα ηθελα να εχει κατσαρουλια αλλα ξέρω πως ολες οι γυναίκες προτιμούν το ίσιο! Θα δείξει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω Love1988 μεγάλο μωρακι..Με τα 4800 και ήδη πονάει η πλάτη μου..Εμάς έχουν πέσει μόνο τα πλαϊνά εκεί στη φαβοριτα..Πάνω και πίσω έχει ακόμα!τα μάτια της απ όταν γεννήθηκε ήταν γκριζοπρασινα σκούρα..Τώρα μου φαίνονται σαν να ανοίγουν σιγα σιγά..Η πεθερά μου έχει γαλαχοπρασινα και ελπίζω να πάρει από αυτή!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμεις το βραδυ κοιμομαστε καλα..! Αλλα την ημερα, αλλ'αντ'αλλων!!! Αλλες φορες κοιμαται μονο μιση ωρα, αλλες φορες τεσσερεις ωρες, αλλες ριχνει πολλους 10λεπτους υπνους...

Τα ματια μας ειναι ακομα οπως στην αρχη, γαλαζογκριζα.. Αναρρωτιομουν ποτε αρχιζουν να παιρνουν το μονιμο χρωμα τους...

Ρε κοριτσια, με τι παιχνιδακια παιζετε?? Μασιτικα εχετε παρει?? Εμενα τρωει συνεχεια ολοκληρη την μπουνια της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω πάρει μασητικό αλλά ακόμα δεν το έχω δώσει. Κι μένα όλο τρώει το χεράκι. Να χαίρεσαι ? είναι αναπτυξιακό στάδιο αρχίζει και γνωρίζει το σώμα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ γεια σας!!!εμενα ουτε 5500 κιλα δν ειναι κ σ 6 μερες θ κλεισουμε τς 3μηνες!! 

Τ ματια τς ηταν πολυ σκουρο γκρι κ τωρα ειναι πιο ανοιχτα κ πρασινογαλαζιζουν(ελπιζω ν συνεχισουν ν ανοιγουν κ ν παρει τ μπαμπα τς,η πεθερα μ λεει πως ετσι ηταν τ αντρα μ)... τ μαλλακια αρχιζουν κ αυτα κ ανοιγουν οπως εγινε κ μ τν αντρα μ... 

κοιμομαστα οπως κοιμομασταν..αντε τ βραδυ καμια φορα ν κοιμηθει 5 ωρες..ποτε δν κοιμαται πχ 12 κ ν ξυπνησει 8... πολυ σπανια γκρινιαζουμε,παμε καθε μερα τν βολτα μας,γελαει πραγματικ αολη τν ωρα...κ κανει υπεροχες γκριματσες.. τν αφησα στην μαμα 4ημερες κ νμζα πως δν αντεχα αλλο..κ πηγα κ τν πηρα... σεξ πανω π τ βρηκαμε παλι κ καναμε οπως στην αρχη,τσουπ μυκητες κ τωρα κανουμε θεραπεια!!

αλλα υπηρχαν κ φορες π απλα μ επαιρνε ο υπνος πριν καν ερθει ο αντρας μ!!εμβολιο εχουμε κ εμεις τν αλλη εβδομαδα..

ελπιζω ν ειναι οπως τ πρωτο κ ν μν κλαψουμε καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια αυτό το μήνα θα χρειαστεί να αφήνω τη μικρή στον άντρα μου για 3 ώρες τα Σάββατα και ήδη το προηγούμενο τρελάθηκα ..

Έχω πάρει την απόφαση ότι δεν θέλω να την αφησω σε γιαγιάδες αν δεν είμαι εγώ ή ο άντρας μου εκεί,τουλάχιστον για τους πρώτουςμήνες ..Έχω τον "φόβο" μήπως κατι δεν τον κάνουν όπως εγώ..Είναι παράλογο; πιάνω τον εαυτό μου να νευριαζει για μαλακιες σε σχέση με το μωρό και νομίζω ότι είμαι υπεβολικη ώρες ώρες..Σας συμβαίνει κάτι αντίστοιχο; 

Και το άλλο το άσχετο..Εμείς σεξ κάνουμε κανονικά πλέον αλλά με προφύλαξη..Και προχθές στο τέλος, εμφανισα σημάδια αλλεργίας..Δεν έδωσα σημασία την πρώτη φορά..ώσπου χρειάστηκε να πάω σε δερματολόγο και μάλλον έχω αλλεργία στο λατεξ..εσείς τι είδους προφύλαξη χρησιμοποιειτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μασιτικα δεν χρησιμοποιησαμε ακόμα αλλά και εμένα βάζει συνεχώς τη μπουνιτσα στο στόμα..Σαν τρελή καμιά φορά..Όταν το κάνει αυτό(πολύ συχνά )εγώ την ταΐζω γιατί νομίζω ότι πεινάει,ακόμα και αν έχει μισή ώρα που τελείωσε το γεύμα..Για ποιο λόγο όμως το κάνουν στην τελική; όντως πεινάει ή τη μπουκώνω με το παραμικρό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...