Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σουβλιες στην αρχη της κυησης


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Cecilaki μου μπράβο! Τι ευχάριστα νέα ήταν αυτά! Σε όλη σου την εγκυμοσύνη θα έχεις άγχος να τ ξέρεις αυτό. Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Όμως να είσαι ήρεμη, να προσέχεις κ να μιλάς στο μωράκι σου. Να του λες πόσο πολύ τ αγαπάς κ πόσο πολύ θέλεις να είναι γερό! Ότι καλύτερο εύχομαι κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Αχ κοριτσακι μου σ ευχαριστω πολυ.Το πιστευεις οτι σημερα του μιλησα για πρωτη φορα??Φοβαμαι να "δεθω" μαζι του αλλα ειπα οτι ολα θα πανε καλα και θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Cecilakiωραια!!!!εγω ειμαι 5εβ και 2ημ περιπου...ξερεις τι σε καθε εξετασει ενα μικρο αγχος θα το εχουμε γτ θα μας δειχνει οτι ολα πανε καλα!οσο περιμενουμε αποτελεσματα εξετασεων δε γινεται να μην εχουμε αγχος!δυστυχως οπως βλεπεις και εκει τα ιδια ειναι με τη δουλεια..τωρα ετσι κ αλλιως εσυ θελεις 1.5 -2 χρονια τουλαχιστον...αν αποφασισεις να δουλεψεις κ εσυ εχετς καποιον να κραταει καποιες ωρες το μωρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

@Cecilakiωραια!!!!εγω ειμαι 5εβ και 2ημ περιπου...ξερεις τι σε καθε εξετασει ενα μικρο αγχος θα το εχουμε γτ θα μας δειχνει οτι ολα πανε καλα!οσο περιμενουμε αποτελεσματα εξετασεων δε γινεται να μην εχουμε αγχος!δυστυχως οπως βλεπεις και εκει τα ιδια ειναι με τη δουλεια..τωρα ετσι κ αλλιως εσυ θελεις 1.5 -2 χρονια τουλαχιστον...αν αποφασισεις να δουλεψεις κ εσυ εχετς καποιον να κραταει καποιες ωρες το μωρο?

Η ευρεση εργασιας και δω δεν ειναι ευκολη.Μου πηρε 1.5 χρονο για να βρω αυτη τη δουλεια και τα συμβολαια που κανουν ειναι 6μηνα και στα δυο χρονια γινεσαι μονιμος υπαλληλος.Ειμαι 33 χρονων και δε γινοταν να περιμενω αλλα δυο χρονια για να προσπαθησουμε.Δεν εχω κανεναν εδω χαχαχ.Ευτυχως η μανουλα μου οποτε τη χρειαζομαι ερχεται.Τωρα ειναι ηδη εδω.Επισης εδω το συστημα ειναι αλλιως.τα στελνουν τα μωρα στο βρεφονηπιακο σταθμο απο 3 μηνων!!!Εγω δε ξερω αν θα μπορουσα να το κανω αυτο.Η αληθεια ειναι οτι τα χρειαζομαστε τα λεφτα απο τη δουλεια μου αλλα πανω απο το νινι δε μπαινει τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Η ευρεση εργασιας και δω δεν ειναι ευκολη.Μου πηρε 1.5 χρονο για να βρω αυτη τη δουλεια και τα συμβολαια που κανουν ειναι 6μηνα και στα δυο χρονια γινεσαι μονιμος υπαλληλος.Ειμαι 33 χρονων και δε γινοταν να περιμενω αλλα δυο χρονια για να προσπαθησουμε.Δεν εχω κανεναν εδω χαχαχ.Ευτυχως η μανουλα μου οποτε τη χρειαζομαι ερχεται.Τωρα ειναι ηδη εδω.Επισης εδω το συστημα ειναι αλλιως.τα στελνουν τα μωρα στο βρεφονηπιακο σταθμο απο 3 μηνων!!!Εγω δε ξερω αν θα μπορουσα να το κανω αυτο.Η αληθεια ειναι οτι τα χρειαζομαστε τα λεφτα απο τη δουλεια μου αλλα πανω απο το νινι δε μπαινει τιποτα.

τελειως διαφορετικο σύστημα!!αν ζοριστειτε πολυ οικονομικα πας στο βρεφονηπιακο το μωρο...θα το δεις στην πορεια ομως!μην το σκέφτεσαι τωρα κ σε αγχωνει γτ αγχώνεται κ το νινί!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

τελειως διαφορετικο σύστημα!!αν ζοριστειτε πολυ οικονομικα πας στο βρεφονηπιακο το μωρο...θα το δεις στην πορεια ομως!μην το σκέφτεσαι τωρα κ σε αγχωνει γτ αγχώνεται κ το νινί!!!!!

Ουτε που το σκεφτομαι προς το παρον.Το νινι να ναι καλα .Οι συνθηκες δε θα ναι ποτε ιδανικες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

ειδες βρε κοριτσι μ??? και στα λεγαμε εδω!! τζαμπα και τα νευρα και τα κλαμματα και περασες τοσες μερες να σαι χαλια μεσα στο αχγος... πρεπει παντα να ειμαστε αισιοδοξες οταν δεν εχουν χαθει τα παντα... προσπαθησε να χαλαρωσεις τωρα και να ηρεμισεις!! ευχομαι ολα να πανε καλα μεχρι τελος!!!!! 

Αχ πραγματικα τοση στεναχωρια για το τιποτα.Τωρα εχω ηρεμησει γιατι το χω ταραξει το νινι το καημενο.Με νευρα θα γεννηθει.αχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎25‎/‎7‎/‎2017 at 4:27 ΜΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσιαααααααα κλαιω!!!!Απο χαρα!!!!Το μωρο μου...ειναι εκει και χτυπαει η καρδια του!!!!Το αιμα και τα καφε υγρα δε ξερει απο τι ειναι.Στον υπερηχο φαινονται ολα καλα.Μου δωσε προγεστερονη ξανα και σπιτι!!!!Απο τη δουλεια μολις τους εστειλα το χαρτι της αδειας με πηραν να μου πουν οτι δε θα μοφ ανανεωσοφν το συμβολαιο οποτε απο αυγουστο ειμαι επισημως ανεργη αλλα τι να κανουμε...προεχει το νινι.Μακαρι να πανε ολα καλα.Εχω συγκρατημενη χαρα γιατι ακομα ειμαστε επικινδυνα αλλα τουλαχιστον το νινι μας ειναι καλα!!!Και μαλιστα ειναι μεγαλο νινι!!!1.2!!!ουαου

κοριτσακι μου γλυκο δεν σε ξερω αλλα πραγματικα χαιρομαι παρα πολυ για σενα!!!!! Χαλαρωσε τωρα και προσπαθησε να το απολαυσεις!!!! Και να σου πω κατι....καμια φορα κ οι αντρες εχουν ενστικτο και πρεπει να το ακουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η tamy είπε:

κοριτσακι μου γλυκο δεν σε ξερω αλλα πραγματικα χαιρομαι παρα πολυ για σενα!!!!! Χαλαρωσε τωρα και προσπαθησε να το απολαυσεις!!!! Και να σου πω κατι....καμια φορα κ οι αντρες εχουν ενστικτο και πρεπει να το ακουμε!!!!

Αχ προσπαθω να το απολαυσω αλλα φυσικα ακομα εζω πολυ αγχος και με το παραμικρο τρεμω.Νομιζω μετα τη 12-13βδομαδα θα ηρεμησω καπως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2017 at 4:27 ΜΜ, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσιαααααααα κλαιω!!!!Απο χαρα!!!!Το μωρο μου...ειναι εκει και χτυπαει η καρδια του!!!!Το αιμα και τα καφε υγρα δε ξερει απο τι ειναι.Στον υπερηχο φαινονται ολα καλα.Μου δωσε προγεστερονη ξανα και σπιτι!!!!Απο τη δουλεια μολις τους εστειλα το χαρτι της αδειας με πηραν να μου πουν οτι δε θα μοφ ανανεωσοφν το συμβολαιο οποτε απο αυγουστο ειμαι επισημως ανεργη αλλα τι να κανουμε...προεχει το νινι.Μακαρι να πανε ολα καλα.Εχω συγκρατημενη χαρα γιατι ακομα ειμαστε επικινδυνα αλλα τουλαχιστον το νινι μας ειναι καλα!!!Και μαλιστα ειναι μεγαλο νινι!!!1.2!!!ουαου

Φιλη μου σημερα ήμουν πολύ χαλια με τις αναγουλες και εμετο και πονο στο στομαχι..ξεκινησα να διαβαζω την ιστορία σου σιγουρη μέσα μου οτι εισαι έγκυος! Με συγκίνησες και χαρηκα σαν να σε ξερω! Εγώ είμαι σχεδόν 9,5 εβδομάδων. Να είσαι καλά σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω πολυ πολυ!!!!Μεσα απο την καρδια μου.Αχ να μας πανε ολα καλα και ολα τα νινακια να ναι γερα.Μονο αυτο θελω.Ειμαι πλεον σπιτι ,ξαπλα και δε κανω τιποτα...τα καφε υγρα και το αιμα σταματησαν.Την αλλη τριτη θα ξαναπαω να δω αν ολα ειναι καλα και μετα πρωτα ο Θεος στις 13 βδομαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Κι εγώ όλη μέρα ξαπλωμένη είμαι κανω με δυσκολία λίγα πράγματα..Μετά το απόγευμα είμαι κάπως καλυτερα στρώνει λίγο το στομαχι μου. Εγώ θα ξαναπάω την Πέμπτη στο γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αιμα ξανα!!!!Κοριτσια με τοση προγεστερονη και τοαη ξαπλα δε νομιζω οτι ειναι καλο σημαδι.Θα παρω τωρα τηλ τη γιατρο να παω αυριο να με δει.βαζω και την προγεστερονη σε υποθετο και βγαινουν τα υγρα στο εσωρουχο ροζ.Πραγματικα δε ξερω τι αλλο να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Αιμα ξανα!!!!Κοριτσια με τοση προγεστερονη και τοαη ξαπλα δε νομιζω οτι ειναι καλο σημαδι.Θα παρω τωρα τηλ τη γιατρο να παω αυριο να με δει.βαζω και την προγεστερονη σε υποθετο και βγαινουν τα υγρα στο εσωρουχο ροζ.Πραγματικα δε ξερω τι αλλο να κανω...

Καλημέρα! Μη πανικοβαλεσαι. Όπως είδες το μωρο σας ειναι εκει και παλευει παρολο το αγχος σου...ηρθε για να μεινει και ολα θα πάνε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιατρος δε φανηκε να ανησυχησε .Εγω επεμενα να παω αυριο μεσημερακι να με δει γιατι δεν αντεχω να περιμενω.Βεβαια μου πε ξαπλααααα.Ακομα εχω καφε υγρα βεβαια.Δε σταματησαν ακομα.Προσπαθω να παραμεινω ψυχραιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Η γιατρος δε φανηκε να ανησυχησε .Εγω επεμενα να παω αυριο μεσημερακι να με δει γιατι δεν αντεχω να περιμενω.Βεβαια μου πε ξαπλααααα.Ακομα εχω καφε υγρα βεβαια.Δε σταματησαν ακομα.Προσπαθω να παραμεινω ψυχραιμη

μηπως στο προκαλούν τα υποθετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές κοπέλες έχουν καφε κ ροζ μέχρι τον 3ο κ 4ο μηνα. Σίγουρα σε αγχωνει τ όλο θέμα αλλά το πιο πιθανό είναι να μην είναι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Η γιατρος δε φανηκε να ανησυχησε .Εγω επεμενα να παω αυριο μεσημερακι να με δει γιατι δεν αντεχω να περιμενω.Βεβαια μου πε ξαπλααααα.Ακομα εχω καφε υγρα βεβαια.Δε σταματησαν ακομα.Προσπαθω να παραμεινω ψυχραιμη

Να σου πω, καλυτερα να σταματησεις τις βολτες με ρον σκυλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Να σου πω, καλυτερα να σταματησεις τις βολτες με ρον σκυλο..

Καλα μη φανταστεις...5 λεπτα εδω κατω τον εβγαζα τον κακομοιρο αλλα απο σημερα κομμενο και αυτο.Να σου πω ρε κοριτσι...εσυ παιρνεις προγεστερονη σε χαπια η υποθετο??Μιλαμε μου χουν φερει απιστευτο πρηξιμο.Παιζει να χω βαλει και δυο κιλα.Τα πηρα σε κολπικο υποθετο γιατι απο οτι διαβασα οσες τα πηραν σε χαπι ειχαν πολλες παρενεργειες(ζαλαδες,εμετο,υπνηλια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Πολλές κοπέλες έχουν καφε κ ροζ μέχρι τον 3ο κ 4ο μηνα. Σίγουρα σε αγχωνει τ όλο θέμα αλλά το πιο πιθανό είναι να μην είναι τίποτα!

Η αληθεια ειναι οτι αρκετες το χουν αυτο το θεμα αλλα πραγματικα ειναι τοσο αγχωτικο!!!Θα παμε αυριο να το δουμε ξανα το μωρο και αν ολα ειναι καλα μαλλον θα πρεπει να το παρω αποφαση οτι θα χω τετοια θεματακια.Μονο να ναι καλα το νινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Καλα μη φανταστεις...5 λεπτα εδω κατω τον εβγαζα τον κακομοιρο αλλα απο σημερα κομμενο και αυτο.Να σου πω ρε κοριτσι...εσυ παιρνεις προγεστερονη σε χαπια η υποθετο??Μιλαμε μου χουν φερει απιστευτο πρηξιμο.Παιζει να χω βαλει και δυο κιλα.Τα πηρα σε κολπικο υποθετο γιατι απο οτι διαβασα οσες τα πηραν σε χαπι ειχαν πολλες παρενεργειες(ζαλαδες,εμετο,υπνηλια)

Εγω παιρνω 100mg κολπικα και 100 απο το στομα. Το κανω αυτο 3 φορες την ημερα. Φερνουν υπνηλια κ κουραση αλλα το χεοροτερο ειναι ο τυμπανισμος κ η δυσκοιλιοτητα.. ο τιτλος του θεματος που ειχα βαλει "σουβλιες την κυηση" μαλλον οφειλεται στην υψηλη προγεστερονη που εχω.. σκεψου οτι στην αρχη της κυησης πηγα. Νοσοκομειο με κολικο κ η κοιλια μου ηταν σαν ταμπουρλο!! Λες κ ημουν 7 μηνων. Το πριξιμο να το λυσεις με καταλληλη διατροφη. Οχι πολλα ψωμια, ζυμαρικα κ αμυλο οπωσδηποτε ΚΑΘΕ μερα ενα γιαουρτι (με πετσα αν μπορεις) ειτε πινε αριανη (μου αρεσει παρα πολυ). Φαε κ κανενα αποξηραμενο δαμασκηνο κ θα δεις μεγαλη διαφορα στο πρηξιμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εγω παιρνω 100mg κολπικα και 100 απο το στομα. Το κανω αυτο 3 φορες την ημερα. Φερνουν υπνηλια κ κουραση αλλα το χεοροτερο ειναι ο τυμπανισμος κ η δυσκοιλιοτητα.. ο τιτλος του θεματος που ειχα βαλει "σουβλιες την κυηση" μαλλον οφειλεται στην υψηλη προγεστερονη που εχω.. σκεψου οτι στην αρχη της κυησης πηγα. Νοσοκομειο με κολικο κ η κοιλια μου ηταν σαν ταμπουρλο!! Λες κ ημουν 7 μηνων. Το πριξιμο να το λυσεις με καταλληλη διατροφη. Οχι πολλα ψωμια, ζυμαρικα κ αμυλο οπωσδηποτε ΚΑΘΕ μερα ενα γιαουρτι (με πετσα αν μπορεις) ειτε πινε αριανη (μου αρεσει παρα πολυ). Φαε κ κανενα αποξηραμενο δαμασκηνο κ θα δεις μεγαλη διαφορα στο πρηξιμο!

Εγω ευτυχως θεμα δυσκοιλιοτητας (ακομα) δεν εχω αλλα μιλαμε οτι εχω τρελο πρηξιμο!!!Δε μου χωραει το παντελονι μου.Η κοιλια μου ειναι σα να μαι το λιγοτερο 5-6 μηνων.Τραγικο!!!Τουλαχιστον τωρα ξερω απο τι ειναι.Σ ευχαριστω πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

@Cecilaki @Rosemaryεγω παιρνω προγεστερονη σε χαπι 200mg το βραδυ πριν πεσω για υπνο..cecilaki πηγες στη γιατρο?

Μολις γυρισαμε!!!Το νινι μεγαλωσε απο τη προηγ τριτη.Απο 1.1 εγιβε 1.6!!!!!Καρδουλα 150 χτυποι.Ειμαστε σουπερ λεει.Τωρα το ροζ-καφε...Μπορει απο τραχηλο μπορει καποια μικρη αποκολληση.Δε φαινεται κατι.Ξαπλα και προγεστερονη για αλλες 3 βδομαδες.Βεβαια μου πε οτι εφοσον φτασαμε 8 βδομαδα με καλη καρδιακη λειτουργια και αναπτυξη ...μαλλον τη σκάπουναραμε αλλα προσοχη!!!!Οποτε καθομαι στα αυγουλακια μου .Ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Μολις γυρισαμε!!!Το νινι μεγαλωσε απο τη προηγ τριτη.Απο 1.1 εγιβε 1.6!!!!!Καρδουλα 150 χτυποι.Ειμαστε σουπερ λεει.Τωρα το ροζ-καφε...Μπορει απο τραχηλο μπορει καποια μικρη αποκολληση.Δε φαινεται κατι.Ξαπλα και προγεστερονη για αλλες 3 βδομαδες.Βεβαια μου πε οτι εφοσον φτασαμε 8 βδομαδα με καλη καρδιακη λειτουργια και αναπτυξη ...μαλλον τη σκάπουναραμε αλλα προσοχη!!!!Οποτε καθομαι στα αυγουλακια μου .Ειμαι πολυ πολυ χαρουμενη!!!

μπραβο!!!!!!μαλλον μονο εσυ αγχωνεσαι!το νινακι σου μια χαρα περνάει!!!να κατσεις λιγες μερες να ηρεμησεις!!!ποτε θα πας παλι σε ενα μηνα?αναγουλες εμετους εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...