Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τμημα καθ'εξιν αποβολων


Recommended Posts

Κοριτσια θελω πληροφοριες για το τμημα καθ'εξιν αποβολων του Ελενα και του Αλεξανδρα. Εχω ακουσει οτι σε ξεψαχνιζουν απο πανω μεχρι κατω.. θελω να ρωτησω αν υπαρχουν καποια κριτηρια για να πας.. Δηλ τους λες απλα οτι εχεις πχ αποβαλει 3 φορες κ σε ψαχνουν ειτε μπαινεις σε καποια λιστα αναμονης? Επισης, ολες αυτες οι εξετασεις που γινονται, δικαιολογουνται απο το ικα? Τα ραντεβου με τον γιατρο, πληρωνονται σαν εξωτερικα η ειναι δωρεαν? Οργιζομαι που τα χρηματα γινονται εμποδιο σε τετοιες περιπτωσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσια θελω πληροφοριες για το τμημα καθ'εξιν αποβολων του Ελενα και του Αλεξανδρα. Εχω ακουσει οτι σε ξεψαχνιζουν απο πανω μεχρι κατω.. θελω να ρωτησω αν υπαρχουν καποια κριτηρια για να πας.. Δηλ τους λες απλα οτι εχεις πχ αποβαλει 3 φορες κ σε ψαχνουν ειτε μπαινεις σε καποια λιστα αναμονης? Επισης, ολες αυτες οι εξετασεις που γινονται, δικαιολογουνται απο το ικα? Τα ραντεβου με τον γιατρο, πληρωνονται σαν εξωτερικα η ειναι δωρεαν? Οργιζομαι που τα χρηματα γινονται εμποδιο σε τετοιες περιπτωσεις..

Rosemary πήγα εγώ. Όλες σχεδόν οι εξετάσεις γράφονται. Εγώ πληρωσα μόνο 40 ευρώ κάποιες εξετάσεις που δεν γράφονται όπως πχ αντιπηκτικο λύκου. Σου κλείνουν τηλ με τη κα Βάρλα που ειναι εξαίρετη ανοσολογος. δεν πληρώνεις τίποτα στα ραντεβού. Τους λες είχα αποβολές,  εγώ τους είπα δύο και δεν ειναι απαραίτητο να είχες 3.επισης από ότι κατάλαβα ίσως βοηθούν και κορίτσια που δεν μπορούν να συλλάβουν,  αλλά δεν είμαι σίγουρη για αυτό. Ραντεβού μου έκλεισαν σε 2 εβδομάδες. Αξίζει να πας. Είναι το μόνο τμήμα με 5 ειδικότητες για τις καθ έξιν αποβολές : Γυναικολόγο, ενδοκρινολογο, ανοσολογο, γενετιστή και το άλλο δεν το θυμάμαι :) σου στέλνω και το τηλ σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Να σε ρωτησω κ κατι τελευταιο... αν πχ σου βρουν καποιο προβλημα, αναλαμβανουν αυτοι την λυση του?? Μου φαινεται πολυ καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  1. κ εγω πηγα περυσι στο Ελενας με ιστορικο 2 παλινδρομων....μου εκαναν ενα σωρο αιματολογικες κ μαλιστα εστειλα κ δυο φορες αιμα με κουριερ.......η κ.Τσεκουρα ειναι εξαιρετικη...για ολα αυτα βεβαια πληρωσα συμμετοχη 150 ευρω μαζι με σπερμοδιαγραμμα-καλλιεργεια συζυγου.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Να σε ρωτησω κ κατι τελευταιο... αν πχ σου βρουν καποιο προβλημα, αναλαμβανουν αυτοι την λυση του?? Μου φαινεται πολυ καλο!!!

Χαρά μου να βοηθάω έστω και ένα κορίτσι!! Κοίτα θα σου γράψουν όσες εξετάσεις κρίνουν ότι χρειάζονται στη περίπτωση σου και μετά λογικά προτείνουν τη θεραπεία του. Η καθ εκοπελα αντιμετώπιζε τα εξατομικευμενα και ειδικευμένα. Εγώ είμαι στη φάση τώρα που περιμένω τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Όταν βγουν θα δω πάλι τη κα Βάρλα και θα σου πω τι και πως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geozak είπε:
  1. κ εγω πηγα περυσι στο Ελενας με ιστορικο 2 παλινδρομων....μου εκαναν ενα σωρο αιματολογικες κ μαλιστα εστειλα κ δυο φορες αιμα με κουριερ.......η κ.Τσεκουρα ειναι εξαιρετικη...για ολα αυτα βεβαια πληρωσα συμμετοχη 150 ευρω μαζι με σπερμοδιαγραμμα-καλλιεργεια συζυγου.

Εμείς είχαμε κάνει τα πάντα από τη πλευρά του συζύγου οπότε εγώ πλήρωσα σύνολο μόνο 40 ευρώ.τελικα σου έδωσαν κάποια λύση?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

Εμείς είχαμε κάνει τα πάντα από τη πλευρά του συζύγου οπότε εγώ πλήρωσα σύνολο μόνο 40 ευρώ.τελικα σου έδωσαν κάποια λύση?? 

η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη...κ σιγουρα διαφορετικο ιστορικο,ηλικια,κτλ.....δεν ειμαστε ομοιες....ισως εκανα περισσοτερες εξετασεις απο εσενα.......το αποτελεσμα δεν εδειξε κατι......ολα φυσιολογικα....μαλλον τυχη...για αυτο κ δεν συστηνω τοσες εξετασεις κ τοσο τρεξιμο.......ισα ισα που μετανιωσα που περιμενα 6 μηνες να ξαναπροσπαθησω....κ στη τελικη δεν βρεθηκε τιποτα...αρα στο σημειο που ημουν πριν τις εγκυμοσυνες βρισκομαι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι φυσικά! Για αυτό έγραψα πιο πάνω ότι η κάθε γυναίκα αντιμετωπίζεται εξατομικευμενα! εγώ ήθελα να είμαι σίγουρη πριν πάω σε τρίτη εγκυμοσύνη γιατί και οι δύο ήταν με σύνδρομο κενού σάκου και είναι λίγο δύσκολο να ήταν τυχαίο κ τις 2 φορές. Οπότε δεν το μετανιώνω! Ας περιμένω κ αν και εμένα δεν βρουν τίποτα τι να πω πια...Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια σου εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Ναι φυσικά! Για αυτό έγραψα πιο πάνω ότι η κάθε γυναίκα αντιμετωπίζεται εξατομικευμενα! εγώ ήθελα να είμαι σίγουρη πριν πάω σε τρίτη εγκυμοσύνη γιατί και οι δύο ήταν με σύνδρομο κενού σάκου και είναι λίγο δύσκολο να ήταν τυχαίο κ τις 2 φορές. Οπότε δεν το μετανιώνω! Ας περιμένω κ αν και εμένα δεν βρουν τίποτα τι να πω πια...Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια σου εύχομαι!! 

k σε σενα joy Moy.....αν δεν μεινω τους επομενους δυο μηνες,σεπτεμβριο παω για εξωσωματικη στο Ελενας....καλη μας επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎17‎/‎6‎/‎2017 at 2:15 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Εμείς είχαμε κάνει τα πάντα από τη πλευρά του συζύγου οπότε εγώ πλήρωσα σύνολο μόνο 40 ευρώ.τελικα σου έδωσαν κάποια λύση?? 

 

στις On ‎17‎/‎6‎/‎2017 at 2:14 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Χαρά μου να βοηθάω έστω και ένα κορίτσι!! Κοίτα θα σου γράψουν όσες εξετάσεις κρίνουν ότι χρειάζονται στη περίπτωση σου και μετά λογικά προτείνουν τη θεραπεία του. Η καθ εκοπελα αντιμετώπιζε τα εξατομικευμενα και ειδικευμένα. Εγώ είμαι στη φάση τώρα που περιμένω τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Όταν βγουν θα δω πάλι τη κα Βάρλα και θα σου πω τι και πως! 

Ευχομαι καλα αποτελεσματα!! Λεω να αφησω να περασουν 3-4 μηνες και αν δεν εχω καποια εξελιξη να κλεισω ενα ραντεβου.. Μετα απο 3 βιοχημικες, με εχει πιασει ανυπομονησια κ αγχος. Ανυπομονω να ζησω μια ομορφη εγκυμοσυνη και απο την αλλη, φοβαμαι μην ξαναφυγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...