Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η eriv είπε:

@peacock μου λυπάμαι πολύ ! Αυτό που λέει και η @Δεσποινα!! όλα θέλουν το χρόνο τους.. θα μαζέψεις τα κομμάτια σου και θα πας πιο θετική και σίγουρη στην επόμενη προσπάθεια...

Και εγώ που στα λέω έτσι ήμουν πριν 15 μέρες με τα αρνητικά αποτελέσματα. 

Κλάψε, προσπάθησε να το "βγάλεις" από μέσα σου για να είσαι έτοιμη και σωματικά και ψυχικά μετά ! 

@eriv τι ωραία που τα λες!!!κ ειλικρινά απόρων με τον εαυτό μου τις 2-3μερες υπηρξα τόσο κλάψα μέσα στο σπιτι κ γκρίνια κ τώρα νιώθω πιο δυνατή από ότι στην αρχή απλά θέλω να κάτσω κανα 5μηνο να κάνω πράγματα για εμένα κ τον άντρα μ ενδιάμεσα βέβαια θα ψάχνομαι κ έπειτα θ ξανά κάνω!ημουν τόσο αρνητική με τα πάντα εκείνες τις μέρες κ τώρα είμαι ετοιμοπόλεμη ξανά κ ξανά αν χρειαστεί ??? κουράγιο κορίτσια κάτι θα γίνει κ με την πάρτυ μας και σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιο πολύ με πονάει οτι μεχρι την επόμενη εξωσωματική και δεν μπορω να προσπαθω μήπως τα καταφερω φυσιολογικά... να εχω μια ελπίδα να πιάνομαι.... δεν κανω ωορρηξίες από μονη μου τουλάχιστον να πω οτι ελπίζω..... Ειλικρινα νιωθω οτι δε θα γίνω ποτε μαμα... ίσως δεν το αξίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πιο πολύ με πονάει οτι μεχρι την επόμενη εξωσωματική και δεν μπορω να προσπαθω μήπως τα καταφερω φυσιολογικά... να εχω μια ελπίδα να πιάνομαι.... δεν κανω ωορρηξίες από μονη μου τουλάχιστον να πω οτι ελπίζω..... Ειλικρινα νιωθω οτι δε θα γίνω ποτε μαμα... ίσως δεν το αξίζω.

Δεν το αξίζεις εσύ;;;; Και το αξίζουν δηλαδή όσες τα κακοποιούν και τα σκοτώνουν και τα εγκαταλείπουν και... και...  ;;;; Μην με τρελαίνεις !!! Και μην σκέφτεσαι έτσι σε παρακαλώ... Σε δικαιολογώ όμως επειδή σήμερα δεν είσαι καλά.. 

Θέλω όμως όταν είσαι καλά.. όσο και αν πάρει αυτό να μου στείλεις και να μου πεις οτι ΤΟ ΑΞΙΖΕΙΣ και οτι θα ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ !!!

Παλεύεις ΠΟΛΥ γι αυτό !!! Και θα έρθει... 

Δεν ξέρω τι πρόβλημα υπογονιμότητας έχεις και δεν κάνεις ωορηξία αλλά όπως και να έχει θα συνεχίσεις και μόνη σου.. Πραγματικά στο λέω ποτέ δεν ξέρεις, έχω ακούσει περιπτώσεις που οι γιατροί το είχαν αποκλείσει και έμειναν φυσιολογικά !!! Βέβαια εγώ στη θέση σου θα έλεγα: "ναι οκ αυτά συμβαίνουν πάντα στους άλλους όχι σε εμένα..." αλλά ναι μπορεί να συμβεί και σε εμάς... [smilie=love9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

@eriv τι ωραία που τα λες!!!κ ειλικρινά απόρων με τον εαυτό μου τις 2-3μερες υπηρξα τόσο κλάψα μέσα στο σπιτι κ γκρίνια κ τώρα νιώθω πιο δυνατή από ότι στην αρχή απλά θέλω να κάτσω κανα 5μηνο να κάνω πράγματα για εμένα κ τον άντρα μ ενδιάμεσα βέβαια θα ψάχνομαι κ έπειτα θ ξανά κάνω!ημουν τόσο αρνητική με τα πάντα εκείνες τις μέρες κ τώρα είμαι ετοιμοπόλεμη ξανά κ ξανά αν χρειαστεί ??? κουράγιο κορίτσια κάτι θα γίνει κ με την πάρτυ μας και σύντομα!!!

Μωρέ τα λέω όπως τα βιώνω και εγώ... Ήσουν λίγο μετά από εμένα, θυμάσαι ;;;

Και εγώ έκλαψα, δεν ήθελα να βλέπω άνθρωπο, κάπνισα φούλ (εντάξει αυτό ακόμα το κάνω :-s), δεν έβγαινα να πάω πουθενά.... Μες την μαυρίλα και τώρα νοιώθω όπως κ εσύ ετοιμοπόλεμη.... ΟΚ ίσως όχι ακόμα στο 100% αλλά πολύ πιο δυνατή. ! 

Καλά θα κάνεις, να πάρεις όσο καιρό θέλεις να περάσεις όμορφα με τον άντρα σου και όταν είσαι έτοιμη από όλες τις απόψεις θα πάς και θα έχεις επιτυχία.. [smilie=icon_bounce:

Και εγώ από τον καινούργιο χρόνο ξανά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peacockακι μου, κι εγώ μετά το μηδέν είχα φρικάρει λίγο, και τώρα ανυπομονώ να περάσει ο καιρός και να ξανά προσπαθήσω... μην στεναχωριέσαι αγάπη , θα έρθει η στιγμή μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Και από αυτήν εκανα το μόνο που έδειξε καρδιοσχημη μήτρα κ γιαυτο εκανα scratching για να βοηθήσουμε την κατάσταση αλλά τζίφος...μήπως έχει καμία εδώ μέσα εμπειρία από το παπά Γεωργίου Θεσσαλονίκης για εξωσωματικη;

Εγώ Δέσποινα!! πως μπορώ να βοηθήσω; στείλε πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύναμη κοριτσάκι μου!Ολη σου η πικρα να γινει δύναμη για την επόμενη επιτυχημένη προσπάθεια!Λυπάμαι παρα πολυ...ημουν σίγουρη οτι θα ειναι θετικο...Γρήγορα να επιστρέψεις με αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πιο πολύ με πονάει οτι μεχρι την επόμενη εξωσωματική και δεν μπορω να προσπαθω μήπως τα καταφερω φυσιολογικά... να εχω μια ελπίδα να πιάνομαι.... δεν κανω ωορρηξίες από μονη μου τουλάχιστον να πω οτι ελπίζω..... Ειλικρινα νιωθω οτι δε θα γίνω ποτε μαμα... ίσως δεν το αξίζω.

Κοριτσακι μου φυσηκα και το αξιζεις !!!!!!! Και εγω λεω πολλες φορες δεν μπορω να φανταστω τον εαυτο μου μανουλα!!!!! πρεπει να βγεις δυνατη απο ολο αυτο να σταθεις στα ποδια σου και ποτε δεν ξερεις μπορει να συμβει και πριν εσυ μην σκεφτεσε το οτι δεν υπαρχει περιπτωση!!!!! Ο γιατρος σου ειπε μετα απο 5 μηνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δεσποινα!! το σκρατσιν το εκανες λογο της μυτρας? Και εγω ειχα αλλα την εφτιαξα με επεμβαση ειχα καρδιοσχημη και διαφραγμα !!! Απο οσο ξερω δεν φτιαχνει με το σκρατσιν αυτο το κανεις για το ενδομυτριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock όλες οι γυναίκες που προσπαθούμε με νύχια και με δόντια αξίζουμε να γίνουμε μανούλες (τα λέω σε εσένα να τα ακούω και εγώ)... Δεν φαντάζεσαι πόσες φορές έχω σκεφτεί αν θα καταφέρω ποτέ να αποκτήσω δικά μου παιδάκια και μόνο στην αρνητική σκέψη τρελαίνομαι, φρικάρω!! Εμένα η εξωσωματική είναι μονόδρομος, εφόσον δεν έχω καμία σάλπιγγα, αλλά δεν το βάζω κάτω, είναι νωπή ακόμα η "πληγή" σου αλλά είμαι σίγουρη πως θα τα ξεπεράσεις σύντομα και θα λαχταράς να έρθει η στιγμή να ξαναπροσπαθήσεις!! Όλες οι κοπέλες που είχαμε &εχουμε αποτυχίες γινόμαστε πιο δυνατές και πεισμώνουμε να κατακτησουμε το όνειρο μας!! Στο λέω εγώ που είχα δυο φορές αρνητική χοριακή και μια παλινδρομη!! Τώρα ανυπομονώ να κάνω την επόμενη προσπάθεια, σκέφτομαι μόνο το παρών & το μέλλον, ενώ το παρελθόν μαζί με τις αποτυχιες τον πόνο, τις πικρες & τις αρνητικες σκεψεις τα έχω αφήσει πίσω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Πιο πολύ με πονάει οτι μεχρι την επόμενη εξωσωματική και δεν μπορω να προσπαθω μήπως τα καταφερω φυσιολογικά... να εχω μια ελπίδα να πιάνομαι.... δεν κανω ωορρηξίες από μονη μου τουλάχιστον να πω οτι ελπίζω..... Ειλικρινα νιωθω οτι δε θα γίνω ποτε μαμα... ίσως δεν το αξίζω.

Και φυσικα το αξιζεις!!!!!!Και θα γινεις μανουλα και θα εισαι και υπεροχη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peacock λυπάμαι πάρα πολύ! Δεν εχω αλλα λογια να σου γραψω. Τα κοριτσια στα εχουν πει ολα. Ο χρονος θα περασει γρηγορα κ θα εχεις και εσυ ενα μπεμπακι στην αγκαλια σου.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. @peacock @karen @jazz θα ερθει κ για μας καποια στιγμη......ισως θελει πιο πολυ χρονο να μας ταλαιπωρησουν τα μωρα μας.......σιγουρα απογοητευομαστε αλλα τιποτα δεν θα μας κανει να τα παρατησουμε......ειμαστε κ εμεις αγωνιστριες της ζωης!!!! θαρρος για το επομενο βημα μας..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η geozak είπε:

@Athena D. @peacock @karen @jazz θα ερθει κ για μας καποια στιγμη......ισως θελει πιο πολυ χρονο να μας ταλαιπωρησουν τα μωρα μας.......σιγουρα απογοητευομαστε αλλα τιποτα δεν θα μας κανει να τα παρατησουμε......ειμαστε κ εμεις αγωνιστριες της ζωης!!!! θαρρος για το επομενο βημα μας..!!

Να εισαι καλα κοπελα μου!Μακαρι το ονειρο να γινει αληθινο για ολες μας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

peacock λυπάμαι πολύ!!!εύχομαι σύντομα να εχεις το δικο σου μωρακι!!!και είμαι σίγουρη οτι όλες μας θα αποκτήσουμε το όνειρο μας και θα συζητάμε εδώ για τις εμπειρίες μας με τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες σας για τα ομορφα λογια στηριξης... ❤

Θελω να πιστευω οτι ολες μας θα τα καταφερουμε καποια στιγμη και ευχομαι να ειναι συντομα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

@peacockΕμένα η εξωσωματική είναι μονόδρομος, εφόσον δεν έχω καμία σάλπιγγα, αλλά δεν το βάζω κάτω

Στο εχω ξαναπει ομως οτι εχεις δυο υπεροχες ωοθήκες που κρυβουν τα μωρακια σου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Ο γιατρος σου ειπε μετα απο 5 μηνες?

Με πηρε τηλ το απογευμα και μιλήσαμε.. Μου ειπε οτι αφηνουμε ενα κυκλο κενο να ηρεμησω και μετα μπορω να ξεκινησω παλι. Επειδη ομως θα πεφτουν γιορτες λεω να ξεκινησω παλι τον Ιανουάριο. Μολις καθαρίσω απο τη "σιχαμενη" μου ειπε να παω απο κει να με δει κ να μιλησουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Στο εχω ξαναπει ομως οτι εχεις δυο υπεροχες ωοθήκες που κρυβουν τα μωρακια σου! ❤

Το θυμάμαι πολύ καλα!! Είναι απο τα ωραιότερα πράγματα που έχω ακούσει... Σε ευχαριστώ πολύ ?❤ Στο είπα ξανά για να σου δώσω να καταλάβεις οτι νιώθω και εγώ ακριβώς οτι και εσύ, οτι μέχρι την επόμενη προσπάθεια δεν θα μπορέσω να προσπαθήσω μήπως γίνει φυσιολογικά η σύλληψη!! Και μόνο που μας μιλάς σημαίνει πολλά, εύχομαι η επόμενη σου προσπάθεια να έχει θετικό αποτέλεσμα!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux μου σε ευχαριστω πολυ! ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι για ολες μας θετικη και καποια στιγμη να μιλαμε για εγκυμοσυνες!  ❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Με πηρε τηλ το απογευμα και μιλήσαμε.. Μου ειπε οτι αφηνουμε ενα κυκλο κενο να ηρεμησω και μετα μπορω να ξεκινησω παλι. Επειδη ομως θα πεφτουν γιορτες λεω να ξεκινησω παλι τον Ιανουάριο. Μολις καθαρίσω απο τη "σιχαμενη" μου ειπε να παω απο κει να με δει κ να μιλησουμε. 

Κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος έχεις άλλες 7 υπέροχες βλαστοκυστες που σε περιμένουν έτσι δεν είναι? Μπορείς να κάνεις τον επόμενο μήνα πάλι εμβρυομεταφορα ή δεν κάνει ακόμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η eriv είπε:

Μωρέ τα λέω όπως τα βιώνω και εγώ... Ήσουν λίγο μετά από εμένα, θυμάσαι ;;;

Και εγώ έκλαψα, δεν ήθελα να βλέπω άνθρωπο, κάπνισα φούλ (εντάξει αυτό ακόμα το κάνω :-s), δεν έβγαινα να πάω πουθενά.... Μες την μαυρίλα και τώρα νοιώθω όπως κ εσύ ετοιμοπόλεμη.... ΟΚ ίσως όχι ακόμα στο 100% αλλά πολύ πιο δυνατή. ! 

Καλά θα κάνεις, να πάρεις όσο καιρό θέλεις να περάσεις όμορφα με τον άντρα σου και όταν είσαι έτοιμη από όλες τις απόψεις θα πάς και θα έχεις επιτυχία.. [smilie=icon_bounce:

Και εγώ από τον καινούργιο χρόνο ξανά ! 

Καλημέρα!Φυσικά και σε θυμάμαι!!ειστε τα μόνα άτομα που μπορω να μιλήσω κ να βρω παρηγοριά!!!δοαθεση είναι κ αλλάζει!!ολα θα μας παν καλα !υγεια να υπάρχει κ όλα έρχονται !!!ααα!!κ λεφτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η peacock είπε:

Πιο πολύ με πονάει οτι μεχρι την επόμενη εξωσωματική και δεν μπορω να προσπαθω μήπως τα καταφερω φυσιολογικά... να εχω μια ελπίδα να πιάνομαι.... δεν κανω ωορρηξίες από μονη μου τουλάχιστον να πω οτι ελπίζω..... Ειλικρινα νιωθω οτι δε θα γίνω ποτε μαμα... ίσως δεν το αξίζω.

Σε καταλαβαίνω αυτό είναι που νευριάζω λίγο κ εγω γτ δν έχουμε καμία ελπίδα ν προσπαθούμε φυσιολογικά εσυ δν έχεις ωορρηξία εμεις δεν έχουμε ούτε μισό σπέρματακι!!!αλλα εγω πιστεύω ότι όλα γίνουνε εφόσον τόσο προχωράει η ιατρική !απλα θέλει το χρόνο του κ θα γίνει!ας έχουμε ελπίδα μέσα μας!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Κορίτσι μου αν δεν κάνω λάθος έχεις άλλες 7 υπέροχες βλαστοκυστες που σε περιμένουν έτσι δεν είναι? Μπορείς να κάνεις τον επόμενο μήνα πάλι εμβρυομεταφορα ή δεν κάνει ακόμα?

Μου ειπε για εμβρυομεταφορα κατεψυγμένων αφήνουμε ενα κυκλο να ηρεμήσει ο οργανισμος και στον επόμενο μπορουμε κανονικά να προσπαθησουμε παλι. Ναι αλλες 7 βλαστοκύστες εχω... ελπίζω μια από αυτες να είναι τυχερή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η love30 είπε:

@Δεσποινα!! το σκρατσιν το εκανες λογο της μυτρας? Και εγω ειχα αλλα την εφτιαξα με επεμβαση ειχα καρδιοσχημη και διαφραγμα !!! Απο οσο ξερω δεν φτιαχνει με το σκρατσιν αυτο το κανεις για το ενδομυτριο!

Τι να σου πω δν το θεώρησαν απαραίτητο ίσως γιατί δν είναι πολυ έντονο ...η αλήθεια είναι ότι δν μου το ξεκαθάρισε!την Τετάρτη έχω γιατρό...να άλλη μια απορία να μου λύσει κ οταν μάθω θα σ πω αναλυτικότερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...