Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Γλυκιά μου καρεν.. Όλα θα πάνε καλά,

Να σου πω για τα δανεικά ωάρια..  Ότι δεν είναι ξένο σώμα.. Στο δικό σου σώμα γίνεται η επικόλληση στο δικό σου σώμα μεγαλωνει.. Και εσύ το ζεις.νομιζω για τον αντρα είναι πιο δύσκολο με το δανεικό σπέρμα..

Ξέρεις είσαι πολύ δυνατή και ξέρω ότι θα τα καταφερεις. Δεν θα το αφησεις άλλωστε μας το χεις απόδειξει τη δύναμη που έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α...Καλά εμφυτευση ήθελα να γράψω.. 

Λατρεία μου πόσο σ'αγαπω  ??Θέλω και εγώ να γκρινιάζω λίγο.Ναι δικό μου θα ναι και θα μου μοιάζει κιόλας??? αν και πέρασες σ άλλες κατηγορίες  είσαι εδώ και μας θυμάσαι συνέχεια..πω πω τι να πρωτοθυμηθώ  από τον περσινό χειμώνας μας θυμάμαι  όλες σας και πολλά μηνύματα σας και συγκινούμαι είναι μέρα περίεργη σήμερα όλα τα παλιά θυμαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Λατρεία μου πόσο σ'αγαπω  ??Θέλω και εγώ να γκρινιάζω λίγο.Ναι δικό μου θα ναι και θα μου μοιάζει κιόλας??? αν και πέρασες σ άλλες κατηγορίες  είσαι εδώ και μας θυμάσαι συνέχεια..πω πω τι να πρωτοθυμηθώ  από τον περσινό χειμώνας μας θυμάμαι  όλες σας και πολλά μηνύματα σας και συγκινούμαι είναι μέρα περίεργη σήμερα όλα τα παλιά θυμαμαι

Πώς γίνεται να σας ξεχάσω;;; Εσάς είχα δίπλα μου και εσάς αγάπησα.. Εσείς μου δώσατε το χέρι και εσείς με βοηθήσατε να τα βλέπω με ψηλά το κεφάλι.. Και αν δεν γίνοταν αυτό με το κινητό μου :-( κάθε μέρα εδώ θα ήμουν!! ? ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2017 at 9:50 ΜΜ, ο/η Mariloux είπε:

Στο θέμα της εξωσωματικής πάνω κάτω παντού τα ίδια λεφτά παίζουν!! Μπράβο σου για τη δύναμη που έχεις, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, κάποια στιγμή θα ανταμειφθουμε για τις προσπάθειες μας!!! 

Εγώ έχω βρει μεγάλες διαφορες και εκεί ότι θέλουνε περνούν.Οπως και να χει  χρειάζεται χρήμα μεγάλο το κόστος  κάθε προσπάθειας αλλά μεγαλύτερο  το ψυχολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας φάγανε οι παραπληροφόρησεις και εκεί που μ έχει πάρει ο ύπνος και η τηλεόραση  παίζει τον Βαγγο και live news ξύπνησα και γυρίζω κεφάλι ρίχνω τα μάτια στην τ.ν και τι να δω ρεπορτάζ  για τις εξωσωματικές.  Τις ξένες που έρχονται εδώ λέει για τα μεγάλα μας ποσοστά και τις πολλές μας επιτυχίες που γίνονται κ υπάρχουν αυτά να μας πείτε και εμάς. Δεν θέλετε ότι έχουν θέματα έξω με τις εξωσωματικές και καταφεύγουν στην Ελλάδα  διότι τα πράγματα είναι απλά σε σχέση με έξω για να κάνουν προσπάθειες πάρα μόνο να διαφημίζετε γιατρούς και κέντρα . ????????7500 ποιος τα παίρνει αυτά τα λεφτά και ποιος έχει στις μέρες μας να τα δώσει?  Κάντε τα ρεπορτάζ  σας σωστά και μη παραμυθιάζετε τον κόσμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πώς γίνεται να σας ξεχάσω;;; Εσάς είχα δίπλα μου και εσάς αγάπησα.. Εσείς μου δώσατε το χέρι και εσείς με βοηθήσατε να τα βλέπω με ψηλά το κεφάλι.. Και αν δεν γίνοταν αυτό με το κινητό μου :-( κάθε μέρα εδώ θα ήμουν!! ? ? ? 

Ψυχή μου ούτε εμείς σε ξεχνάμε συνέχεια είσαι στις σκέψεις μας ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειμαι τρελη...ειναι αργα κι εγω σκεφτομαι...? Σημερα ειχα το γιατρό μου κι ενω γεμισα αισιοδοξια μετα τη συνάντηση μας...τωρα παλι κατι με τρωει... Πφφφ! Δε θα ηρεμησω ποτε...

Θα λειπει ο γιατρος για μια εβδομαδα κ με εχουν πιασει οι ανασφαλειες μου... 

Παιρνω τα cyclacur για προετοιμασία ενδομητρίου, σημερα 10η μερα ηταν 7 χιλιοστά. Την επομενη κυριακη μου ειπε να ξεκινησω και vasclor (προγεστερονη) συνεχιζοντας τα cyclacur. Εδω ερχεται ο φοβος μου...ρε κοριτσια υπαρχει πιθανότητα να μεγαλωσει πααααρα πολυ το ενδομητριο κ να μην ειναι δεκτικό; ποιο ειναι το ιδανικο παχος; Δεν εχω καταλαβει ακριβως ποιος ο ρολος οισυρογονων προγεστερονης στην ολη προετοιμασία...οποια γνωριζει ας με ξεμπλοκαρει λιγο. ο γιατρος ειναι καθησυχαστικος και λεει οτι θα συντονιστούμε μια χαρα. Γενικα του εχω εμπιστοσυνη αλλα οσο πλησιαζω τοσο αγχωνομαι κ τα σκεφτομαι ολα... Μαλλον ειναι η αναγκη μου να τα καταφερουμε με τον αντρουλη μου επιτελους! Το ομολογώ.... Φοβαμαι... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ναι ειμαι τρελη...ειναι αργα κι εγω σκεφτομαι...? Σημερα ειχα το γιατρό μου κι ενω γεμισα αισιοδοξια μετα τη συνάντηση μας...τωρα παλι κατι με τρωει... Πφφφ! Δε θα ηρεμησω ποτε...

Θα λειπει ο γιατρος για μια εβδομαδα κ με εχουν πιασει οι ανασφαλειες μου... 

Παιρνω τα cyclacur για προετοιμασία ενδομητρίου, σημερα 10η μερα ηταν 7 χιλιοστά. Την επομενη κυριακη μου ειπε να ξεκινησω και vasclor (προγεστερονη) συνεχιζοντας τα cyclacur. Εδω ερχεται ο φοβος μου...ρε κοριτσια υπαρχει πιθανότητα να μεγαλωσει πααααρα πολυ το ενδομητριο κ να μην ειναι δεκτικό; ποιο ειναι το ιδανικο παχος; Δεν εχω καταλαβει ακριβως ποιος ο ρολος οισυρογονων προγεστερονης στην ολη προετοιμασία...οποια γνωριζει ας με ξεμπλοκαρει λιγο. ο γιατρος ειναι καθησυχαστικος και λεει οτι θα συντονιστούμε μια χαρα. Γενικα του εχω εμπιστοσυνη αλλα οσο πλησιαζω τοσο αγχωνομαι κ τα σκεφτομαι ολα... Μαλλον ειναι η αναγκη μου να τα καταφερουμε με τον αντρουλη μου επιτελους! Το ομολογώ.... Φοβαμαι... ?

Καλημέρα τρελή μου άρχισαν πάλι οι γνωστές ανασφάλειες. Μην φοβάσαι, συνήθως το πάχος του ενδομητριου κυμαίνεται 7-14χιλιοστα.οι γυναίκες με λεπτό ενδομητριο έχουν λιγότερη περίοδο σε ποσότητα και διάρκεια από κάποιες άλλες που έχουν παχύτερο ενδομητριο μια από αυτές είμαι και εγώ. Το πάχος σχετίζεται άμεσα με τη γονιμότητα μας. Λεπτό ενδομητριο σημαίνει δυσκολία εμφύτευση. Συνήθως στις γυναίκες που μένουν γρήγορα έγκυες το πάχος είναι μεγάλο πάνω από 10χιλιοστα...οσο για τις ορμόνες χάρισε αυτές το σώμα μας προετοιμάζεται να φιλοξενήσει το έμβρυο και να στηρίξει την εγκυμοσύνη  μας αλλά η έντονη παρουσία τους έχει και τα μειονεκτήματα  της.Αφοσιωσου στη προσπάθειά σου μη σε αγχώνει το γεγονός ότι θα λείπει ο γιατρός θα επιστρέψει ξέρουν τι κάνουν.. Ένας ΡΑΜΠΟ όπως σ έλεγε και η τρελή με το νυφικό  ???δεν φοβάται και ούτε ανησυχεί όλα θα πάνε καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η peacock είπε:

ρε κοριτσια υπαρχει πιθανότητα να μεγαλωσει πααααρα πολυ το ενδομητριο κ να μην ειναι δεκτικό; ποιο ειναι το ιδανικο παχος; Δεν εχω καταλαβει ακριβως ποιος ο ρολος οισυρογονων προγεστερονης στην ολη προετοιμασία...οποια γνωριζει ας με ξεμπλοκαρει λιγο. ο γιατρος ειναι καθησυχαστικος και λεει οτι θα συντονιστούμε μια χαρα Το ομολογώ.... Φοβαμαι... ?

οπως τα λεει η karen αγαπη....... Το ενδομητριο δεν μεγαλώνει τοσο οσο φοβάσαι με τα φάρμακα. Μόνο αν έχεις πάθηση, υπερπλασία! Που αν είχες θα φαινόταν. Αφού ειναι 7 , δείχνει οτι μεγαλώνει σταθερά κ φυσιολογικά! Ολα εχουν παρει το δρομο τους! Φτάνει ο καιρός!!!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ!! Τράβηξα φρικη μονη μου παλι...χεχεχε! Του εχω εμπιστοσύνη... Θα ηρεμησω, με βοηθήσατε με αυτα που μου ειπατε.. 

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου! ???? 

Καλημεραααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα κορίτσια σας θαυμαζω!!Ξερετε περισσότερα απο γιατρούς!Εγω δεν ξερω ουτε τι να ρωτησω...Τοσοοοο ασχετη...Τις καλημερες μου και χαμογελα!:):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Καλα κορίτσια σας θαυμαζω!!Ξερετε περισσότερα απο γιατρούς!Εγω δεν ξερω ουτε τι να ρωτησω...Τοσοοοο ασχετη...Τις καλημερες μου και χαμογελα!:):)

Αχ Αθηνά μου καλημερα εγώ δεν γνώριζα απολύτως τίποτα στραβάδι πήγαινα μόνο την περίοδο ήξερα χαχα τα μάθω όμως σιγά σιγά όχι όλα αυτά ελάχιστα που ξέρω μέσα από κάθε μου προσπάθεια όλο και κάτι καινούργιο. Ενδομητριο ιδέα δεν είχα αφού να φανταστείς μία φορά μετά από ωοληψια είχα δίπλα μου μια κοπέλα και κουβεντιαζαμε και με ρωτάτε πόσο είναι το ενδομητριο σου και εγώ την κοίταγα σαν χαζή ντράπηκα δεν ήξερα τι ν απαντήσω καλό της είπα και ας μην ήξερα καν τι ήταν. Κάθε μέρα συνέχεια όλο και κάτι μαθαίνεις μα από εμπειρία από συζήτηση αναζήτηση. Καλό είναι να γνωρίζουμε όλες όχι όλα αλλά δύο βασικά πραγματάκια. Εμένα πάντως ο γιατρός μου είναι πολύ καλος δεν Μ αφήνει με απορίες και μου τα εξηγεί όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καρεν ποιος είναι ο γιατρός σου με τον οποίο κάνεις προσπάθεια; Σημερα ειμαι στη πρωτη μερα διέγερσης.Εκανα 4 ενρδούλες το πρωι πρωι και νιωθω τις ωοθήκες μου να τσιμπανε σιγά σιγα.Μακάρι αυτη τη φορά παναγια μου για όλες μας κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η karen είπε:

Αχ Αθηνά μου καλημερα εγώ δεν γνώριζα απολύτως τίποτα στραβάδι πήγαινα μόνο την περίοδο ήξερα χαχα τα μάθω όμως σιγά σιγά όχι όλα αυτά ελάχιστα που ξέρω μέσα από κάθε μου προσπάθεια όλο και κάτι καινούργιο. Ενδομητριο ιδέα δεν είχα αφού να φανταστείς μία φορά μετά από ωοληψια είχα δίπλα μου μια κοπέλα και κουβεντιαζαμε και με ρωτάτε πόσο είναι το ενδομητριο σου και εγώ την κοίταγα σαν χαζή ντράπηκα δεν ήξερα τι ν απαντήσω καλό της είπα και ας μην ήξερα καν τι ήταν. Κάθε μέρα συνέχεια όλο και κάτι μαθαίνεις μα από εμπειρία από συζήτηση αναζήτηση. Καλό είναι να γνωρίζουμε όλες όχι όλα αλλά δύο βασικά πραγματάκια. Εμένα πάντως ο γιατρός μου είναι πολύ καλος δεν Μ αφήνει με απορίες και μου τα εξηγεί όλα 

Κι εγω πολλα πραγματα τα εμαθα απο εδω απο εσας!Και για εξετασεις και γενικα...Μακαρι να ηταν ολα πιο απλα και να μην χρειαζομασταν τοσες γνωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου δεν φταις εσυ που δεν γνωριζες καποια πραγματα πριν επρεπε να ενημερωνουν και οι γιατροι για το πως πρεπει να ειναι το καθε τι και σε τι βοηθαει το καθε τι!!!!!! @peacock μην σε ανψονει το ενδομυτριο μια χαρα θα παει και ειναι και μια χαρα εμενα με χιλια βασανα φτανει στο 6-7!!!! @Athena D. θα παρουμε ολες master στο τελος χαχαχα 

Καλημερα ειπα?δεν ειπα ντροπη μου ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑ λοιπον!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια καλη αρχη σε οσες ξεκινατε καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σημερα στις 7.30 γεννησε φιλη μου στο γαια στα 47 της μετα απο 9 εξωσωματικες κ 7 παλλινδρομες....το γραφω για να δειτε οτι ο επιμενων νικα..πιστη δυναμη κ αισιοδοξια κοριτσια...τους αγωνιστικους χαιρετισμους μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η loralora είπε:

Καρεν ποιος είναι ο γιατρός σου με τον οποίο κάνεις προσπάθεια; Σημερα ειμαι στη πρωτη μερα διέγερσης.Εκανα 4 ενρδούλες το πρωι πρωι και νιωθω τις ωοθήκες μου να τσιμπανε σιγά σιγα.Μακάρι αυτη τη φορά παναγια μου για όλες μας κορίτσια

Καλή επιτυχία loralora. Εγώ θα κανω την πρωτη εξωσωματικη στη θεσσαλονικη. Εσύ σε ποια πόλη εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Finally είπε:

καλημερα κοριτσια καλη αρχη σε οσες ξεκινατε καλα αποτελεσματα σε οσες περιμενετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σημερα στις 7.30 γεννησε φιλη μου στο γαια στα 47 της μετα απο 9 εξωσωματικες κ 7 παλλινδρομες....το γραφω για να δειτε οτι ο επιμενων νικα..πιστη δυναμη κ αισιοδοξια κοριτσια...τους αγωνιστικους χαιρετισμους μου

Γεια σου κορίτσι μου τι κάνεις? πως είναι τα μωράκια σου?  Πήγαμε πέντε  ? Έξι?  Ωωωω 9 και 7 μπράβο της  τα κατάφερε να της ζήσει γερό και δυνατό το αγγελούδι της. Εγώ πάντως από κάθε αποτυχία πεισμώνω πιο πολύ και με κατακλύζει ο εγωισμός,δυναμη κάθε φορά παίρνω και περισσότερη. Κάποια στιγμή θα ανταμείψει όλες μας  τώρα στην 1.2.3.4.5.6,7δεν ξέρω και εγώ ποια θα ναι αλλά θα ρθει σίγουρα  η κάθε μια με την σειρά της.  Φιλιά στα  ???????????Να στε καλά ευτυχισμένοι και να περνάτε όμορφα και πολύ αγάπη.????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...