Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Δεν κανω τιποτα τιποτα ουτε φαγυτο τιποτα μονο ξαπλωνω!!!

Μπραβο κοπελα μου !Χαλαρα και ολα να πανε καλα!Τι σου είπε ο γιατρος;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι τιποτα λεει το 99% το παθενουν μπορει να ειναι απο παλιες περιοδους δεν ξερω θα δουμε θα το ελενχω και βλεπουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Απο οτι μ ειχε πει η ηλιθια γιατρος τοτε ,εστιες.Δεν μου εξηγησε τιποτα παραπερα ,ουτε μου εδωσε απαντηση ,οτι αφου καναμε εγχειριση γιατι δεν καθαριστηκαν οι εστιες...Άβυσσος!

Αβυσσος! Εχεις δικιο! Μα γιατι να μην τις καυτηριάσει αφου εγινε το χειρουργειο; Τι να πω; Γιατροι ειναι θα ξερουν παραπανω απο μας. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Love μου καλα κάνεια κ ξεκουράζεσαι.Αφού σε καθησυχασε ο γιατρος προφανώς θα συμβαίνει κάποιες φορές. Ευχομαι να πανε ολα καλααα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αβυσσος! Εχεις δικιο! Μα γιατι να μην τις καυτηριάσει αφου εγινε το χειρουργειο; Τι να πω; Γιατροι ειναι θα ξερουν παραπανω απο μας. 

 

Μπα...Πιστεύω οτι έγινε μ....α γιατί η γιατρός φεροταν περιεργα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Καλημερα!Δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω καπως ,αλλα εχω ενδομητριωση που δεν αφαιρεθηκε.Δεν πονουσα ποτε ιδιαιτερα στην περιοδο και δεν ειχα κατι που να με κανει να ανησυχω.

Απλως καποια στιγμη εκανα με λαπαροσκοπηση ενα χειρουργείο για     αφαίρεση   ινομυώματος και το ανακαλυψαμε. Τωρα γιατι δεν μου αφαιρεσαν την ενδομητριωση ειναι κατι που ακομα δεν ξερω...Η γιατρος τοτε δεν μου εδινε καμμια απαντηση...Γκρρρρρ....

Η λαπαροσκόπηση δεν ειναι τίποτα.Περισσότερο ηταν ο φοβος και το αγχος παρα ο πονος.Να μην αγχωθεις.Ειναι ανωδυνη μέθοδος σχετικα απο οποιοδήποτε αλλο χειρουργείο.Μετα την λαπαροσκοπηση πονουσα για 10 μερες αλλα επαιρνα παυσιπονο και περνούσε.Να μην ξεχασεις να ζητησεις καποια κρέμα για τα σημαδια της λαπαροσκοπησης στο δερμα σου!Εμενα δεν μου εδωσαν τιποτα και ετσι εμειναν για παντα εκει Καλη επιτυχία σου ευχομαι και κοιτα να εισαι οσο μπορεις πιο χαλαρη!!!!.

Σ’ευχαριστω πολυ κοπέλα μου @Athena D. .. θα προσπαθήσω όσο μπορω να ειμαι χαλαρή αν κ ειναι δύσκολο.. όσο για τα σημάδια καλα που μου το ειπες να ζητήσω κρέμα αλλιώς θα παρω κάποια απο το φαρμακείο..και βασικά ας γίνει δουλειά κ τα σημάδια προς το παρόν δεν τα σκέφτομαι.. δυςτυχως με  κάποιους γιατρούς δεν βγάζεις άκρη.. δεν εξηγούν.. και δυςτυχως ειμαςτε έρμαια των πράξεων τους... εχω αλλάξει κι γω αρκετούς κ πιστεψε με ακομη δεν ειμαι σιγουρη για το αν ειναι καλός.. αλλα τι να κάνουμε που πέφτουμε στην ανάγκη τους..ας ειναι.. τι να κάνουμε.. δε λες που υπάρχουν κ αυτοί.. υπομονή και κουράγιο σε ολες μας εύχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλημερα joy! Εμεις προσπαθουμε σχεδον δυο χρόνια. 

Να μην φοβασαι για την λαπαροσκοπηση, εγώ ειχα πολυ καλη εμπειρία όπως σου ειπα. Δεν ταλαιπωρήθηκα καθόλου. Απλα εγώ ήμουν πολύ ατυχη γιατι σε 5 μηνες εμφανιστηκε ξανα. 

Σου ευχομαι να βρεθεί το προβλημα κ μετα να εχεις συντομα ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου. 

Σ’ευχαριστώ παρα πολυ κοριτσι μου @nikona!!! Μακάρι μακάρι απο το στόμα σου κ στου θεού τ αυτί.. μου δίνεις κουράγιο που είχες καλη εμπειρεια... εύχομαι να πάνε ολα καλα για ολες μας.. ο θεός ειναι μεγάλος αυτο εχω στο μυαλό μου κάθε φορα!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; @love30 πώς είσαι σημερα ;

Κορίτσια εγώ έκανα την χοριακή σήμερα για την επιτροπή κ είπα να κάνω κι έναν έλεγχο αντισωμάτων ιλαρά και ερυθρά ... Ερυθρά είχα κάνει εμβόλιο αλλά την πέρασα στο δημοτικό .. Καπάκι ήταν κ μια άλλη αλλά δεν θυμόμαστε αν ήταν ιλαρά ... Οπότε είπα να κάνω τον έλεγχο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!

Πως είστε?

@love30 πως είσαι σημερα?

@Lovely μας καλή επιτυχία στην ωοληψία! Ολα καλα να πάνε!

@ElektraGr καλα έκανες και τα τσέκαρες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Καλημερα κορίτσια!

Πως είστε?

@love30 πως είσαι σημερα?

@Lovely μας καλή επιτυχία στην ωοληψία! Ολα καλα να πάνε!

@ElektraGr καλα έκανες και τα τσέκαρες!

 

Πώς είσαι εσύ κορίτσι ;; Πώς προχωράς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκίνησα cyclacur για να φτιάχνουμε το ενδομήτριο.. Παρασκευή εχω υπέρηχο και βλέπουμε.... ανυπομονώ να βάλω τα κατεψυγμένα μου! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Peacock καλη επιτυχία! Με το καλό να τα βάλετε τα εμβρυακια σας! 

Electra πόσες ημερες πριν την επιτροπη εισαι σημερα; Ρωταω γιατι εμενα μου ειπαν μεχρι 15 ημερες πριν την επιτρόη η χοριακη. Οπότε λογικα μπορω κ μια βδομαδα πριν ετσι δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου ευχαριστω πολυ! :)

Μπορείς μια εβδομαδα πριν την επιτροπή να κανεις τη χοριακή.. Εγω φαντασου την εκανα 4 μερες πριν πάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !! Εγώ είμαι 11 ημέρες πριν την Επιτροπή ... Στα δικαιολογητικά λέει μέχρι και 15 ημέρες πριν ... Απλά αύριο θα βρεθώ και με τον γυναικολόγο μου και 21 με τον εξωσωματικό ... Δεν θα μπορούσα να την κάνω αργότερα προσωπικά γτ θέλω να ναι έτοιμος ο φάκελος.

Και φυσικά μπορείς και μια βδομάδα πριν να την κάνεις την χοριακή .  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου καλα ειμαι συμερα δεν εχω λιιιιγο καφε στο χαρτι μονο συγνωμη για την περυγραφη !!!!για χθες ειμαι ανχομενη να ερθει η τεταρτη να δω οτι ειναι ολα καλα !!!! @peacock καλη επυτυχια με το καλα να πανε ολα καλα και να εχεις τα "κατεψυγμενα σου" στην κοιλιτσα σου και αργοτερα τα μωρακια στην αγκαλιτσα σου!!!!! @ElektraGr και @nikona αντε καλη επυτυχια μπαινετε στην τελικη ευθεια κοριτσακια μου!!! Να μας πει και η @Lovelyπως πηγανε ολα καλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου καλα ειμαι συμερα δεν εχω λιιιιγο καφε στο χαρτι μονο συγνωμη για την περυγραφη !!!!για χθες ειμαι ανχομενη να ερθει η τεταρτη να δω οτι ειναι ολα καλα !!!! @peacock καλη επυτυχια με το καλα να πανε ολα καλα και να εχεις τα "κατεψυγμενα σου" στην κοιλιτσα σου και αργοτερα τα μωρακια στην αγκαλιτσα σου!!!!! @ElektraGr και @nikona αντε καλη επυτυχια μπαινετε στην τελικη ευθεια κοριτσακια μου!!! Να μας πει και η @Lovelyπως πηγανε ολα καλα !!!!

Κοριτσια μου!!

8 ωαριακια μου πηραν!!αυριο θα ξερουμε πως πανε!!

Τωρα για εμβρυομεταφορα παμε για τον επομενο κυκλο!!

??????????❤❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lovely είπε:

Κοριτσια μου!!

8 ωαριακια μου πηραν!!αυριο θα ξερουμε πως πανε!!

Τωρα για εμβρυομεταφορα παμε για τον επομενο κυκλο!!

??????????❤❤???

μπραβο κοριτσάκι !!! Αύριο περιμένουμε σούπερ νέα γονιμοποιησης!!!???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου καλα ειμαι συμερα δεν εχω λιιιιγο καφε στο χαρτι μονο συγνωμη για την περυγραφη !!!!για χθες ειμαι ανχομενη να ερθε να δω οτι ειναι ολα καλα !!!! 

άντε μπράβο ρε αγάπη!! Ολα καλα θα είναι και μακάρι να δείτε και σακους την τεταρτη!!!!!!? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου!!!

@love30 @jazz @elena 2 

Σας υπερ Ευχαριστω !!!!

Συνονματη  @love30ολα θα ειναι super!!!Μην αγχωνεσαι!!!

Οτι ειναι για καλο εχει γινει!!!θα δεις το μωρακι σας θα ειναι duracel!!!

Αντε μερα με την μερα εδωωω!!

Θα λεμε τα νεα μας!!

Οποτε σας λεω αυριο!!!

Σας φιλωωωωω ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...