Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια μου γλυκά! διαβαζω τις τελευταίες αναρτήσεις μας και σκέφτομαι πως ειλικρινά δε θα μπορουσα να ζητησω καλυτερη παρεα! 

Το ποστ θα ειναι μεγαλο, συγχωρεστε με!

@Παρασκευαιδου μου,ακομη δεν απογοητευομαι για σενα γιατιι πρωτον δεν πολυεμπιστευομαι τα τεστ και δευτερον ειναι νωρις. θα ελπιζω για σενα γιατι εχω δει με τα ματια μου αρνητικο τεστ και θετικη χοριακη την ιδια μέρα σε φιλη. βεβαια και να μην εγινε τελικα το θαυμα εδω ειμαστε να συμπαρασταθουμε και να σε αγκαλιασουμε όλες (οι δικες μας αγκαλιες ειναι πιο ωραιες!!). οσο για τη γιατρο μου ειπε γιατι ρωτησα κ εγω πως αν το σπερμα ειναι δυνατο και καθε μερα εκεινες τις μερες ειναι οκ!

@ΝΤΙΑ30 μου, ειμαστε μαχητριες ετσι??ειναι αναλογα πως βλεπεις το ποτηρι.μισοαδειο η μισογεματο.η θα σκεφτεις οτι για δυο μήνες ακομη εχεις το ελεύθερο να φας οτι θελεις και να πιεις οτι θέλεις και να καπνισεις οσο θέλεις η οτι για 2 μηνες δε θα μεινεις εγκυος!(εγω προσωπικα διαλεγω το πρωτο σεναριο).και στην τελικη ποσες φορες εχουμε ακουσει για γυναικες που εκαναν ενα διάλειμμα πριν απο εξωσωματική και τοτε εμειναν εγκυες μονες τους??!

Καλώς ορισατε στα νεα μελη! και τελικά ξερετε τι καταλαβα?οτι τα παιδια μας θα εχουν πολύ ισχυρή προσωπικοτητα!φανταστειτε!κανονιζουν μονα τους ποτε θελουν να συλληφθουν!!δε μας υπολογίζουν!! παλιοπαιδα!θα τα δειξουμε εμεις οταν γεννηθουν!

Κοριτσια αρκετα σας κουρασα με το τερας ποστ. σςς στελνω τεραστια φιλιά, τεραστια αγκαλια,και πολύ πολύ τρελα.χωρις αυτην δε θα παμε παρακάτω!!! μακιααααα

Υ.Γ. οι εξετασεις οι ορμονικες καλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,  τα ίδια κι εγω ... προσπαθω εδω κ 1χρονο κ κάνα 2 μήνες.. το Νοέμβριο ξεκινηςα πρώτη φορα ενέσεις gonal f κ πριν λίγες μέρες την Παρασκευή συγκεκριμένα  Πήγα για να κάνω υπέρηχο και να μου μετρήσουν τα αυγουλάκια μου… Να σημειώσω ότι κάνω κανονικά ωορρηξία  κάθε μήνα και η γιατρός μου έδωσε μεγάλη δόση από την ένεση απ ότι κατάλαβα και δυστυχώς την παραςκευη Στον υπέρηχο  Αντί για ένα αυγό είχα 10! Φυσικά μου είπε να σταματήσω τις ενέσεις, και ότι θα ακυρωθεί αυτός ο κύκλος για την σπερματέγχυση!  Μου είπε κιόλας να μην έχω επαφές, γιατί υπάρχει πιθανότητα να γονιμοποιηθούν 5, 6,7 παιδιά και θα έχω πρόβλημα και εγώ αλλά και αυτά.  Πραγματικά ένιωσα πάρα πολύ χάλια ακόμη και τώρα δεν το έχω ξεπεράσει! Ένιωθα πως αυτή είναι η ευκαιρία μας και όχι μόνο ακυρώθηκε η σπερματέγχυση αλλά μου απαγόρεψε και τις επαφές! Είμαι χάλια ρε κορίτσια.. Δεν με θέλει αυτό το 16 με τίποτα να φύγει και να μην ξαναγυρίσει Παναγιά μου! Εύχομαι το 17 να είναι ένας υπέροχος χρόνος για όλες μας! Όσο για αυτές που ρωτάνε πότε θα κάνουμε παιδί; Δεν υπάρχει πιο άσχημη ρωτήσει και τώρα που προσπαθώ την θεωρώ μαχαίρι στην καρδιά… Αλήθεια τα πεθερικά πως τα αντιμετωπίζεται; ειμαι 1χρονο κ 8 μήνες παντρεμένη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου κοριτσι μου μην απογοητευεσαι!! το οτι εκανες καλα ωαρια ηταν πολυ καλο...απλα δεν ηταν το τυχερο να γινει αυτο το μηνα! παρακολουθησε για 1 -2 μηνες ακομα την οωρηξια σου και θα δεις που θα γινει!!! 

το ξερω ποσο δυσκολο ειναι...εχω φαει πολλες απογοητευσεις ως τωρα... αλλα καθε φορα ειμαι και λιγο πιο δυνατη.. ειναι μεχρι να περασουν αυτες οι 3-4 μερουλες.. μετα θα ενωσεις παλι τα κομματια σου και θα πεις: καινουριος μηνας αρα παμε ξανα δυναμικα!!!και νεες ελπιδες..νεα ονειρα!!

θα κατσει που θα παει!!! λιγο υπομονη για ολες μας!!! <3 <3 <3 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

Κορίτσια μου,  τα ίδια κι εγω ... προσπαθω εδω κ 1χρονο κ κάνα 2 μήνες.. το Νοέμβριο ξεκινηςα πρώτη φορα ενέσεις gonal f κ πριν λίγες μέρες την Παρασκευή συγκεκριμένα  Πήγα για να κάνω υπέρηχο και να μου μετρήσουν τα αυγουλάκια μου… Να σημειώσω ότι κάνω κανονικά ωορρηξία  κάθε μήνα και η γιατρός μου έδωσε μεγάλη δόση από την ένεση απ ότι κατάλαβα και δυστυχώς την παραςκευη Στον υπέρηχο  Αντί για ένα αυγό είχα 10! Φυσικά μου είπε να σταματήσω τις ενέσεις, και ότι θα ακυρωθεί αυτός ο κύκλος για την σπερματέγχυση!  Μου είπε κιόλας να μην έχω επαφές, γιατί υπάρχει πιθανότητα να γονιμοποιηθούν 5, 6,7 παιδιά και θα έχω πρόβλημα και εγώ αλλά και αυτά.  Πραγματικά ένιωσα πάρα πολύ χάλια ακόμη και τώρα δεν το έχω ξεπεράσει! Ένιωθα πως αυτή είναι η ευκαιρία μας και όχι μόνο ακυρώθηκε η σπερματέγχυση αλλά μου απαγόρεψε και τις επαφές! Είμαι χάλια ρε κορίτσια.. Δεν με θέλει αυτό το 16 με τίποτα να φύγει και να μην ξαναγυρίσει Παναγιά μου! Εύχομαι το 17 να είναι ένας υπέροχος χρόνος για όλες μας! Όσο για αυτές που ρωτάνε πότε θα κάνουμε παιδί; Δεν υπάρχει πιο άσχημη ρωτήσει και τώρα που προσπαθώ την θεωρώ μαχαίρι στην καρδιά… Αλήθεια τα πεθερικά πως τα αντιμετωπίζεται; ειμαι 1χρονο κ 8 μήνες παντρεμένη.. 

Joy m καλωσηρθες στην παρεα μας!! και γω προσπαθω 1 χρονο και κατι..

τα πεθερικα απλα προσπαθω να μην τα δινω σημασια.. οπως και οποιον αδιακριτο μ πει την εκφραση: αντεεεε γιατι δεν βαζετε μπρος??? απο 1 σημειο και μετα μαθαινεις  να μην ακους κανεναν..

να σε ρωτησω λιγο, εχεις κανεις ολες τις εξετασεις? εχεις βγει καποιο θεμα που δεν μενεις ως τωρα εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυςτυχως εγω ακομη επηρεάζομαι οταν μου λενε.. κ η αλήθεια ειναι πως ειναι διακριτική αλλα περιμένουν πως κ πως αφού εμεις μείναμε μονο! Φφφφ... αυτο με αγχώνει όσο τιποτα.. ναι κοριτσι μου, έχουμε κανει ολες τις εξετάσεις κ ειναι ολες καλές.. κ εγω κ ο άνδρας μου.. αυτο ειναι που σκάω περισσότερο ανεξήγητη υπογονιμότητα δηλαδή.. πραγματικα αυτο ειναι πιο δύσκολο οταν σου λενε όλοι πως ολα ειναι καλα.. κ να μην μενω.. τον Μάιο είχα μια βιοχημική αλλα δεν τη πηρα τοσο βαριά γιατί προσπαθω να μην γίνομαι ράκος μπροςτα στον άντρα μου.. να ξέρεις ποσο κλάμα εχω ρίξει κ εχω κ την μαμα μου να μου λέει να μην αγχώνομαι .. πραγματικα δεν ξερω.. ήλπιζε αυτη τη φορα αφού είχα τοσο καλα ωάρια .. εγω πιςτευω έσκασαν 3.. οχι παραπάνω.. αλλα αφού μου είπε να μην εχω επαφές δεν ήθελα να το ρισκάρω .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86 μου άρεσε πάρα πολύ η προσέγγιση σου!!! συμφωνώ απόλυτα...κ αν το καλοσκεφτείς είναι πολλά ακόμα εκείνα που μπορούμε να κάνουμε....οπότε ας τα χαρούμε όσο έχουμε το περιθώριο!! 

@Joy1988 πραγματικά λυπάμαι για την εξέλιξη που είχαν τα πράγματα αυτό τον μήνα....προσπάθησε να ξεπεράσεις αυτή την ατυχία και μην το  βάζεις με τίποτα κάτω.....εγώ αποφάσισα να μην ακούω τίποτα και κανέναν πλέον....η πεθερά μου κατάλαβε ότι προσπαθούμε μια μέρα που η ανιψιά μας έπαιζε με την τσάντα μ και έβγαλε ένα κουτί φυλλικό οξύ που πάνω είχα σημειώσει το τηλέφωνο του μικροβιολόγου.....δεν μου είπε τίποτα....το μόνο που είπε στην ανιψιά μας είναι πως και να κάνει ο θείος και η θεία παιδί εγώ εσένα μόνο θα αγαπάω....τι να ασχοληθώ λοιπόν?????? ας τους να λένε και να κάνουνε ότι θέλουνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εγώ όταν ακουώ να μου λένε με το καλό κ ένα παιδάκι..ή άντε βάλτε μπρος τώρα που ακόμα είστε σχετικά νέοι κτλ έχω μάθει απλά να λέω ένα σκέτο ευχαριστώ και προσπαθώ να μη δίνω πολύ σημασία μέσα μου! Απλά ακόμη δεν έχω καταλάβει γιατί μερικοί άνθρωποι συνεχίζουν και ρωτάνε...δε καταλαβαίνουν ότι πολλές φορές πληγώνεται ο άλλος...

@Παρασκευαιδου επειδή οι περιπτώσεις αρνητικών τέστ και θετικών χοριακών είναι πάρα πολλές κι εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις μια χοριακή αύριο και εύχομαι να έχει θετικά αποτελέσματα!

@Joy1988 καλώς ήρθες! Επειδή μάλλον πρέπει να είσαι κάτω των 30 τι άλλες εξετάσεις έκανες (πέρα του προγεννετικού ελέγχου) και η γυναικολόγος σου συνέστησε ενέσεις κ σπερματέγχυση;

Εύχομαι για όλες μας το 17 να είναι η τυχερή χρονιά μας, με μωράκια στην αγκαλιά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@desmi εχω κανει σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ο άνδρας μου κ κατακερματισμό του DNA .. εχω παρακολουθήσει αρκετούς μήνες ωορρηξία κ εκανα επαφές.. αλλα τιποτα.. μεχρι κ θρόμβο φιλίας εκανα απο το αγχος μου οταν το Μάιο είχα την βιοχημική! Δεν εχω κανει αντί πατρικά αντίσωμα κ κάτι αλλα νκ κύτταρα κ καρυοτυπο γιατί η γιατρός δεν το θεωρεί κ τοσο πιθανό κ επειδή προσπαθω μονο ενα χρόνο κ οι εξετάσεις αυτές ειναι ακριβές κ μου είπε κάνε σπερματέγχυση! Ναι, ειμαι 28 κοριτσι μου.. 

@evita2 ποσο άσχημα χτυπάει αυτο.. αυτα ειναι τα θετικά του πρώτου μωρού υποτίθεται.. δεν ξερω αλλα εχω πονοκεφαλιασει απο το να τα σκέφτομαι συνέχεια.. όλο κλαίω κ νιώθω ρε κορίτσια ότι δεν με καταλαβαίνει κανεις.. 

ας ειναι το 17 ο χρόνος μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ερωτησεις των "γνωστων" με εκνευριζουν αφορητα αλλα δε τους κανω τη χαρη.τους λεω"νωρις ειναι ακομη εχουμε καιρο!"και φυσικα το βουλωνουν!οσο για πεθερικα ειναι ευτυχως διακριτικά. μια φορα μας ρωτησαν αν θελουμε να κανουμε παιδι και προχθες κατι λεγαμε και ειπε η πεθερα"αντε και του χρονου γιαγια".ως εκει ομως.ουτε σε αυτα απανταω. γενικα τους γραφω όλους. 

@JOY καλως ηρθες!!μη μασας!!αφου ολα ειναι καλα θα εχεις και εσυ "ασσυληπτο παιδι με προσωπικοτητα" οπως γραφω παραπάνω..!! παντως σκεψου αν θες και την πιθανοτητα να δεις και καποιον αλλο γιατρο.ετσι για αλλαγη.μηπως και δει κατι που δεν εχει δει η γιατρος και μπορει να απαντήσει στην ανεξηγητη υπογονιμοτητα.οπως και να χει παρε βαθια ανασα και σκεψου θετικα.ειναι δύσκολο, ξερω.αλλα μια προσπαθεια να δεις αλλιως τα πράγματα ισως βοηθησει. φυσικα τα λεω εγω καλα και σε παρομοια κατασταση μπορει να ημουν πιο χαλια αλλα τα λεω και εγω και τα κοριτσια με αγαπη.σιγουρα καταλαβαινουμε όλες εδω μεσα ποσο δυσκοκο αου ειναι αλλα μην αφηνεις παραπερα τη ζωη να κυλάει και να εισαι απλα θεατης.ζησε,περνα ομορφα με τον συζηγο εστω και χωρις επαφη για λιγο,ξεκινα καποιο χομπι η κανε κατι που αγαπας.και ο καιρος θα περασει και θα εισαι εγκυουλα και θα τα σκεφτεσαι και θα γελας..και μεις μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86ετσι απαντάει κ ο άντρας μου.. Χαχα.. ευτυχώς με υποστηρίζει.. κ μένα μου δίνουν ευχες κ όλο λενε κ του χρόνου καλυτερα κ λεω φυσικα... δεν ξερω αν το έχουν καταλάβει.. θα το προσπαθήσω αυτο που λες αν κ ειναι δύσκολο... με σταμάτησαν κ απο την δουλειά λόγω κρίσης εδω κ καιρό.. όποτε καταλαβαίνεις.. όλη μέρα μέσα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@JOYJOYμια απο τα ιδια!ουτε σε αυτο εισαι μονη!και εδω ανεργια και σπιτι!!ξερω οτι ειναι δύσκολο. να σου πω την αληθεια και γω στην αρχή στεναχωριομουν.αλλα μετα καταλαβα οτι με την στεναχωρια πραγματικα δε βγαινει τιποτα καλο.ισα ισα ολη μερα σκεφτομουν ασχημα σεναρια..ωσπου μπηκα εδω για καλη μου τυχη.τα κοριτσια με βοήθησαν παρα πολύ και πηρα τα πάνω μου.τυφλα να εχουν οι ψυχολογοι!!ολες.ειναι προθυμες να σου συμπαρασταθουν γιατι ολες περναμε τς ιδια.οποτε σκασε ενα μεγαλο χαμογελο στον καθρεφτη αυριο πρωι πρωι και πες οτι οοοολα θα πανε καλα.κανεις οτι καλυτερο μπορεις και εσυ και εγω και όλες μας.ε λοιπον οταν ερθει η σωστη ωρα θα γινει το θαυμα. οσο για τα σχόλια... οταν παψεις να τα δινεις σημασια θα ειναι ολα καλα. ειναι απλές λεξεις.τιποτα παραπανω.λεγε οτι λεει και ο ανδρας σου.ξερω οτι θελεις να τους πεις"ναι εσας περιμενα να μου πειτε για παιδι!δε το σκεφτηκα!!"αλλα κρατησου.και εδω ειμαστε εμεις.οταν μοιραζεσαι ολα τα αισθηματα απαλυνουν.εκτος απο τη χαρα που οταν τη μοιραζεσαι μεγαλωνει.οποτε..ξερεις τι θα κανεις απο αυριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

@mommy86ετσι απαντάει κ ο άντρας μου.. Χαχα.. ευτυχώς με υποστηρίζει.. κ μένα μου δίνουν ευχες κ όλο λενε κ του χρόνου καλυτερα κ λεω φυσικα... δεν ξερω αν το έχουν καταλάβει.. θα το προσπαθήσω αυτο που λες αν κ ειναι δύσκολο... με σταμάτησαν κ απο την δουλειά λόγω κρίσης εδω κ καιρό.. όποτε καταλαβαίνεις.. όλη μέρα μέσα.. 

Γεια σου κοριτσι μου..Καλωσηρθες στην παρέα μας.. Πρέπει να σαι δυνατή και να σκέφτεσαι πως εφόσον η πρώτη ύλη δηλ τα ωάρια είναι οκ συντομα θα επιτευχθεί ο στόχος της αποκτησης παιδιου!!! Ηθελα να σε ρωτησω..Πως και σου έδωσε για σπερματεγχυση γκοναλ;; Μου κανει εντυπωση οτι σου ειπε πως θα κανεις με αυτο μονο 2 ωαρια..Εγω αρχές 2017 θα προχωρησω σε εξωσωματικη χρησιμοποιώντας τη συγκεκριμένη ενεση και υπολογίζει ο γιατρος να κάνω 9-12 ωάρια. (να σημειώσω ότι ειμαι 33 χρονων και εχώ όπως εσύ σταθερή περίοδο και ωορρηξία καθε μηνα απλά υπάρχει θέμα με το σπέρμα και για αυτό είπαμε να χρησιμοποιήσουμε μέθοδο υποβοήθησης).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! !! Σας παρακολουθώ πολύ καιρό ,από τότε που γράφτηκα στο  forum, θέλω να σας ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου να σας φέρει το νέο έτος ένα υγιές παιδάκι.... Είναι τόσα πολλά αυτα που έχω δει στον περί γύρο μου που πολλές φορές καταλήγω να λέω μέσα μου ότι όλα έρχονται στην ώρα που πρέπει να έρθουν. .. Σίγουρα πρέπει και εμείς να κυνηγάμε την τύχη μας,αλλά να μην απογοήτευστε, όταν  κατι δεν πετυχαίνει ούτε να σας γίνεται η μόνη σκεψη γιατί όλα μαυρίζουν μέσα σας... Δεν το έχω περάσει αλλά νιώθω πραγματικά την ανάγκη να σας πω να ελπίζετε γιατί θα γίνει!  

Α και κάτι άλλο,  όταν σας ρωτάνε οι ενοχλητικοί , ποτέ θα κάνετε παιδί,  να τους λέτε "όταν το θελήσουμε εμεις""...,το είπε  η κολλητή μου στην πεθερά της. ... φούρνεεεεελο η μάγισσα. ..

Σας φιλώ όλες! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

@KONSTANTIA και παλι σε ευχαριστω...

@Παρασκευαιδου μου μη ξανα πεις πως μας ζαλιζεις!! Αλιμονο ειμαστε εδω όλες να λεμε οσα νιώθουμε....

Θυμησε μου...εχεις ααρχίσει να μετρας μέρες καθυστέρησης ή οχι?

Αχ πεταλουδιτσα μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ...  Ναι άρχισα σήμερα είναι 2 μέρα...  

Εσείς πώς πάτε??τι κάνετε..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλες μου σας ευχαριστώ όλες για την υπέροχη και θερμή υποστήριξη.. 

Καλά γέλασα πολύ με τα παιδιά μας με την προσωπικοτητα.   

Πήρα  χθες την γιατρό και μου είπε να περιμένω λιγάκι και όταν μου έρθει η περίοδος θα πάρω για 5μέρες κάποια χάπια. μόλις τα πάρω θα σας ενημερώσω τι είναι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκές μου προσεχώς μανούλες!!!! Πόσο χαίρομαι που στηρίζει η μια την αλλη και νιώθουμε άνετα να λέμε οσα μας απασχολούν.... 

Evita2 ουδεν σχόλιο για αυτο που είπε η πεθερα σου...................Νομιζω οως και εγω θα ένιωθα απίστευτα άσχημα...αλλα οχι δε πρεπει να μασάμε!!!! 

Joy88 καλως ήλθες καλη μου...Εγω δε ξέρω πολλά απο αυτά που αναφέρεις οποτε δε μπορώ να σε βοηθήσω με τις γνώσεις μου..μπορω όμως να σου στείλω μια μεγαλη αγκαλιά και θετικη ενέργεια να να εχεις υπομονή.... θα περάσει γρήγορα ο καιρός καλη μου θα δεις... ξερω οτι ειναι δυσκολο να περιμένεις μας φαινεται αιωνας ο καθε κύκλος... αλλα πρέπει να το παλέψεις για χαρη του μικρου σου που θα έρθει!! Ξεκινα ενα χομπι κανε κατι που σε ευχαριστεί....Επίσης... Μήπως να παρεις και μια αλλη γνώμη?? Δε ξερω πως πανε αυτά αλλα θα μπορουσες αυτο το διαστημα να δεις καο τι θα σου πει καποιος αλλος γιατρός...

Παρασκευαιδου μου εύχομαι πραγματικά το τεστ να έκανε ενα τεραστιο λαθος και σε λιγες ωρες ή μέρες να εχεις τη μεγαλύτερη θετικη έκπληξη που ειχες ποτέ...αν παλι όχι....Πέσε, κλάψε αλλα θυμησου ενα πράγμα!! Πρεπει να ξανασηκωθεις!!!!!

  Mommy χαίρομαι που οι εξετασεις σου βγηκαν καλες!! παμε δυναμικα λοιπόν!

Βίκυ μου με το καλο το μωρακι σου...αν δε κανω λαθος εισαι εγκυουλα...Σε ευχαριστούμε για τη δυναμη που μας δίνεις!

Σας φιλω όλες! ??

Και μη ξεχνιόμαστε.....Μας αξίζει να γινουμε και εμεις μανούλες παιδιων με....Προσωπικότητα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου κατι αλλο ηθελα να σας πω!! 

Σκέφτηκα να φτιαχναμε μια συγκεντρωτική Λίστα με τα ονόματα μας την οποία θα ανανεωνουμε καθε φορά που θα μπαίνει ενα νεο μελος ή θα μενει καποια εγκυουλα!! Ετσι για να παίρνουμε δυναμη ολες!! 

Τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα πεταλουδιτσα....καλη ιδεα αυτο με τα ονοματα.. αρκει να μη δημιουργησει μεγαλύτερο αγχος στις κοπέλες που τα ονοματα του θα είναι γραμμενα για πολύ καιρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μενα σε όλα τα κορίτσια!!!!!!

Ελπίζω όλες να είστε καλά! Εγώ είμαι λίγο αγχωμένη... παίρνω Primolut για να αδιαθετήσω αλλά τίποτα ακόμα(είμαι στην 51η μερα του κύκλου)........... και επειδή θα πάρω κλομιφαινη και θα κανω παρακολουθηση του κύκλου αυτό το μήνα αγχώνομαι οτι ίσως δε προλάβω τις μέρες γιατί ο γιατρός μου θα λείπει από τις 23/12... Μιλήσαμε στο τηλ και μου είπε κιόλας οτι επειδη θα με ξεκινήσει με ενα χάπι την ημερα σε αυτό το κύκλο μπορεί και να μην δούμε καν ωάριο.. να μην με πιάσει η δοσολογία αλλά θελει να δει πως αντιδρα ο οργανισμός μου.... Ε όλα αυτά μαζί με βάζουν σε σκέψεις... προσπαθώ να σκεφτώ το αισιόδοξο σενάριο όμως ειλικρινα δε μπορώ να διαχειριστώ το αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

καλημερα πεταλουδιτσα....καλη ιδεα αυτο με τα ονοματα.. αρκει να μη δημιουργησει μεγαλύτερο αγχος στις κοπέλες που τα ονοματα του θα είναι γραμμενα για πολύ καιρο!

Ναι συμφωνω μαζί σου! Κι εμενα θα με αγχωνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Αυτές οι ερωτήσεις των γύρω για το "ποτε θα κανετε παιδι" ειναι εξοργιστικές.

Εγω γνώρισα τον άντρα μου στα 37 μου. Φαντάζεστε τι ειχα ακούσει ως τότε! Καταρχην σε καθε γάμο συγγενή  πρεπει να άκουγα το "άντε να βρεις και εσυ κάποιον να προλάβεις να κάνεις κανένα παιδι" τουλάχιστον 10 φορες.. στο τέλος βρήκα μια απάντηση που τους εκανε να το βουλώνουν  τους έλεγα "Α το εχω ψάξει δυστυχώς δεν μπορώ να κανω παιδιά" Πάθαιναν σοκ, γούρλωναν τα μάτια και το βούλωναν για τα καλα, οι αδιάκριτοι.. μετα με κοιτούσαν με οίκτο αλλα πραγματικά ηταν τετοια η ντροπή που ένιωθαν για την ερώτηση που έκαναν στην "άτεκνη" γυναικα που  άξιζε τον κόπο Χαχχαχα.. Οταν γνώρισα τον άντρα μου αποφασίσαμε πολυ γρήγορα για οικογένεια χωρίς καν να έχουμε παντρευτεί ή να το εχουνε μάθει οι γύρω μας πως παει σοβαρά η σχέση.. έμεινα έγκυος στον 5ο μήνα προσπαθειών χωρίς να το ξέρει ο περίγυρος πως προσπάθουμε, πέραν απο τους  στενούς μας φιλους.. ηταν πολυ χαλαρωτικό..

Τωρα εχουνε πέσει επάνω μας για το δεύτερο παιδι. Ειχα μια αποβολή και η πεθερά μου με ρώτησε "Μηπως φταίει κατι που έκανες; η μηπως φταίει η ήλικια;;;;;" (ειμαι 39 εγω και ο άντρας μου 44).. Αφού έμεινα παγωτό μερικά δευτερόλεπτα της απάντησα: "Ναι η ηλικία φταίει! Μου το ειπε και ο γιατρός, μετα τα 42-43 το σπερμα αλλοιώνεται και μαλλον δεν πήγε καλα η σύλληψη και η εμφύτευση" Με κοίταξε με απορία αλλα τουλάχιστον δεν ξαναείπε κουβέντα!!! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Gelie είπε:

καλημερα πεταλουδιτσα....καλη ιδεα αυτο με τα ονοματα.. αρκει να μη δημιουργησει μεγαλύτερο αγχος στις κοπέλες που τα ονοματα του θα είναι γραμμενα για πολύ καιρο!

Αυτο ακριβώς σκέφτομαι και εγω και διστάζω να παρω τη πρωτοβουλια να τη φτιάξω...για αυτο ηθελα και τη γνωμη σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αυτο ακριβώς σκέφτομαι και εγω και διστάζω να παρω τη πρωτοβουλια να τη φτιάξω...για αυτο ηθελα και τη γνωμη σας...

Πεταλουδάκι μου μπορουμε όμως να κάνουμε μια λίστα σιγα σιγα με τα κοριτσια που ηταν εδω και τα κατάφεραν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε ας το αφησουμε γιατι οντως θα είναι αγχωτικό.....ισως και μενα να με αγχώνε περισσότερο τελικά..

Peackok-aki μου τι να σου πω... νομιζω πως τη καθε κοπέλα θα αγχωνε αυτη η αναμονή και ο χρονικός περιορισμός...αν σε βοηθαει τουλαχιστοβ να μας μιλας να ξελαφρωνεις και λίγο.....ευχομαι να καταφέρεις να προλαβεις να κανεις τη διαδικασία και να ελπιζεις και αυτο το μήνα... ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...