Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η izambella είπε:

δεν μου ειπε τιποτα απο το τηλέφωνο, θα παω το βραδυ να με δει και θα μου πει ! εχω αγχωθει λιγο , το καλο ειναι οτι εχω συμπτώματα κανονικα και δεν εχω πονο , 

Καλη σου επιτυχια μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πανε!!!περιμενω νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalhspera και απο μενα!
κοριτσια με τον υπνο πως τα πατε?
δεν ειναι οτι κατι με ενοχλει, αλλα στριφογυριζω πολυ στον υπνο μου και ξυπναω καθε μερα πολυ νωρις-4-5, συνεχιζω να στριφογυρναω, και μετα καποιες μερες κοιμαμαι ξανα κατα τις 7μιση που φευγει ο αντρας μου.

εχθες πχ κοιμηθηκα κατα τις 11 παρα, ξυπνησα 4, στροφογυρισα, 5μιση ανοιξα και κινητο μπας και περασει η ωρα, 6+ εκανα εμετο(μονο σαλια ευτυχως) και μετα κοιμηθηκα 7μιση με 10παρα που σηκωθηκα εντρομη γτ ο πρωτος ασθενης θα ερχοταν στις 10!!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρακουν μιλάς για πολύ ευαίσθητο θέμα. Έχω 10 μέρες ξυπνάω κατά τις 3 για τουαλέτα και μετά στριφογυριζω μέχρι το πρωί. Κοιμάμαι, ξυπνάω και γενικά πολύ κακό ύπνο. Ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι συμβαίνει να είναι ανήσυχος ο ύπνος καθώς και να έχουμε αϋπνίες.

Μάλλον η φύση μας προετοιμάζει για τα ξενύχτια μετά τη γέννα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα!!!υπνος?????τι ειναι αυτο???? τον τελευταιο καιρο κ γω μια απο τα ιδια!!!κοιμαμαι κατα τις 12  ξυπναω κατα τις 4 και ξανακοιμαμαι στις 7...και λογω το οτι εχω ναυτιες καταληγω να σηκωθω στις 10 απο το κρεβατι...γενικα νυσταζω βρε κοριτσια αλλα δε μπορω να κοιμηθω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω αυτο τ ειχα ολο τ πρωτο τριμηνο...μετα σταματησε και τωρα ξνα τ ιδια...σηκωνομαι κ εγω π.χ. γυρω στις 3 γ τουαλετα κ μετα μενω ξυπνια η λαγοκοιμαμαι γ λιγο κ μετα ξυπναω.φουλ ασχημο υπνο.κ σκεωου οτι τωρα τελευταια εχω αρχισει κ κοιμαμαι στις 11 12.κ σ σχεση με τ δκα μ δεδομενα ειναι αργα!(αν σκεφτεις οτι ξυπναω κ 7 η ωρα καθε μερα π φευγει ο αντρας μ γ δουλεια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η zoi1983 είπε:

καλημερα και απο μενα!!!υπνος?????τι ειναι αυτο???? τον τελευταιο καιρο κ γω μια απο τα ιδια!!!κοιμαμαι κατα τις 12  ξυπναω κατα τις 4 και ξανακοιμαμαι στις 7...και λογω το οτι εχω ναυτιες καταληγω να σηκωθω στις 10 απο το κρεβατι...γενικα νυσταζω βρε κοριτσια αλλα δε μπορω να κοιμηθω!!!!!!

πως αισθανεσαι σημερα?

 

χριστινα σκετη γλυκοζη σε κρυο νερο μου εβαλαν.βγηκε τελεια η καμπυλη 

νηστικη 87

60' 100

120' 119 καλαδεν ειναι???

εβγαλα υψηλα λευκα αιμοσφαιρια.ως 10000 ειναι το φυσιολογικο,εμενα βγηκαν 11750.λεει ο γιατρος πολλες φορες στην εγκ ανεβαινουν.

πηγα κ ικα αλλα ο ωρλ δεν ηταν εκει....τσαμπα...

ρε κοριτσια ξερετε τα του επιδοματος κυοφοριας?γενικα τι παιζει?δεν ξερω τιποτα ουτε για τις αδειες,ουτε απο που θα πληρωνομαι,μετα τι γινεται με το 6μηνο οαεδ,κατι που λενε για μειωμενο ωραριο..αυτα τα ξερετε?

στις πριν 14 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσια καλησπερααααα.τι κανετε;;;σημερα ολη μερα ετρεχα ...στις 2 ειχα ραντεβου με εμβρυολογο και 4 μεγυναικολογο.εκανα β επιπεδου!!!στ τσακ προλαβα να παω γυναικολογο διοτι η μπουμπου δν επερνε σωστη θεση παρολο που κουνιοταν!!!οποτε οοολο τ σκηνικο μ πηρε 2 ωρες.επισης εχω παρει αρκετα κιλα σ ενα μηνα κ ξεκινησα διατροφη.1 μηνα ρε γαμωτο ετρωγα οσο ηθελα κ παχυνα.τεσπα.εν τελη ολα καλα με τ νινι.22 εβδομαδων ακριβως κ τ μωρο ειναι 484 γραμμαρια.κανονικο προς γεματουτσικο μου ειπε!!!επισης περιμενω στανταρ κοριτσακι!!

Ασ παμε σ αλλο θεμα τωρα...καλως οριζω τ νεο μελος!!!!ευχομαιι να πανε ολα καλα!!!!!

Κοριτσια νομιζα πως μονο εγω ειμαι αρκουδιτσα.εγω βαζω τναντρουλη μ κ με ξυριζει στ ποδια με ξυραφι για να μην σκυβω πολυυ.κ στ προσωπο κανω κανονικα λειζερ.εκανα 4 μηνων.το πρωτο τριμηνο μονο δν επιτρεπεται.κ εγω στ προσωπο εκανα αλεξνδριτης κοντευα να τελειωσω και μολις εμεινα εγκυος τσουπ ξαναβγηκαν τριχες.μ ειπαν κ εμενα πως ειναι ορμονικο κ θα φυγουν!οποτε δν πολυ ανγχωθηκα.οσο γ τ μπικινι προς τ παρον κουτσα κουτσα οτι μπορω κανω με τ ξυραφι.δλδ τα περισσοτερα.γτ ποναω οταν πιεζομαι.

Ασχετο στους τελευταιους μηνες βλεπουμε να ξυριστουμε η οχι;;;;πως ειναι να σ ξυριζουν οι μαιες οσες τ εχετε ζησει;;;

εχω αρχισει να μην βλεπω πολλα πολλα κ πιεζομαι.στο πρωτο μωρο ειχα σηκωθει το πρωι κξυριστηκα με καθρεφτη.λεω γαμω(σορρυ κιολας) δε θ με ξυρισουν.κ μ λεει εκει η μαια ας παρουμε οτι εχει μεινει...σε ξυρισζουν στενα.χρατσ χρουτσ μπαμ μπαμ

στις πριν 5 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!

Σημερα ειναι μια πολυ ξεχωριστη μερα διοτι απο λεπτο σε λεπτο θα γινω για δευτερη φορα θεία απο την αδερφη μου!!!!!!

Δεν πηγα για να μην στρεσαριστω και τελικα και στο σπιτι που ειμαι παλι αγχώνομαι ??!!!

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ!ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΤΟΤΕ!ΠΩΣ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fine είπε:

πως αισθανεσαι σημερα?

 

χριστινα σκετη γλυκοζη σε κρυο νερο μου εβαλαν.βγηκε τελεια η καμπυλη 

νηστικη 87

60' 100

120' 119 καλαδεν ειναι???

εβγαλα υψηλα λευκα αιμοσφαιρια.ως 10000 ειναι το φυσιολογικο,εμενα βγηκαν 11750.λεει ο γιατρος πολλες φορες στην εγκ ανεβαινουν.

πηγα κ ικα αλλα ο ωρλ δεν ηταν εκει....τσαμπα...

ρε κοριτσια ξερετε τα του επιδοματος κυοφοριας?γενικα τι παιζει?δεν ξερω τιποτα ουτε για τις αδειες,ουτε απο που θα πληρωνομαι,μετα τι γινεται με το 6μηνο οαεδ,κατι που λενε για μειωμενο ωραριο..αυτα τα ξερετε?

εχω αρχισει να μην βλεπω πολλα πολλα κ πιεζομαι.στο πρωτο μωρο ειχα σηκωθει το πρωι κξυριστηκα με καθρεφτη.λεω γαμω(σορρυ κιολας) δε θ με ξυρισουν.κ μ λεει εκει η μαια ας παρουμε οτι εχει μεινει...σε ξυρισζουν στενα.χρατσ χρουτσ μπαμ μπαμ

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ!ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΤΟΤΕ!ΠΩΣ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ????

Καλησπερα φαιν μου!!!

Απο τις 6 το χαραμα συνεχομενα εως το βραδυ δεν θα αντεχα κι ο γιατρος μου ειπε καλυτερα να παω αυριο για επισκεψη!!!

Ειναι 1.5 ωρα μακρυα απο εδω και το απογευμα εχω και β επιπεδου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fine είπε:

πως αισθανεσαι σημερα?

 

χριστινα σκετη γλυκοζη σε κρυο νερο μου εβαλαν.βγηκε τελεια η καμπυλη 

νηστικη 87

60' 100

120' 119 καλαδεν ειναι???

εβγαλα υψηλα λευκα αιμοσφαιρια.ως 10000 ειναι το φυσιολογικο,εμενα βγηκαν 11750.λεει ο γιατρος πολλες φορες στην εγκ ανεβαινουν.

πηγα κ ικα αλλα ο ωρλ δεν ηταν εκει....τσαμπα...

ρε κοριτσια ξερετε τα του επιδοματος κυοφοριας?γενικα τι παιζει?δεν ξερω τιποτα ουτε για τις αδειες,ουτε απο που θα πληρωνομαι,μετα τι γινεται με το 6μηνο οαεδ,κατι που λενε για μειωμενο ωραριο..αυτα τα ξερετε?

εχω αρχισει να μην βλεπω πολλα πολλα κ πιεζομαι.στο πρωτο μωρο ειχα σηκωθει το πρωι κξυριστηκα με καθρεφτη.λεω γαμω(σορρυ κιολας) δε θ με ξυρισουν.κ μ λεει εκει η μαια ας παρουμε οτι εχει μεινει...σε ξυρισζουν στενα.χρατσ χρουτσ μπαμ μπαμ

ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΟ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ!ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΤΟΤΕ!ΠΩΣ ΚΡΑΤΙΕΣΑΙ????

Κοριτσακι μ πρεπει να ειναι πολυ σπαστικο...τι εννοεις σ παιρνουν τα πολλα πολλα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fine είπε:

πως αισθανεσαι σημερα?

 

χριστινα σκετη γλυκοζη σε κρυο νερο μου εβαλαν.βγηκε τελεια η καμπυλη 

νηστικη 87

60' 100

120' 119 καλαδεν ειναι???

εβγαλα υψηλα λευκα αιμοσφαιρια.ως 10000 ειναι το φυσιολογικο,εμενα βγηκαν 11750.λεει ο γιατρος πολλες φορες στην εγκ ανεβαινουν.

πηγα κ ικα αλλα ο ωρλ δεν ηταν εκει....τσαμπα...

ρε κοριτσια ξερετε τα του επιδοματος κυοφοριας?γενικα τι παιζει?δεν ξερω τιποτα ουτε για τις αδειες,ουτε απο που θα πληρωνομαι,μετα τι γινεται με το 6μηνο οαεδ,κατι που λενε για μειωμενο ωραριο..αυτα τα ξερετε?

Fine μου καλη μου φαινεται η καμπυλη σου!Εμενα ηταν

νηστικη 98

60' 90

120' 78

180' 70

Αναποδη τελειως ειμαι ?

Για επιδοματα δεν ξερω, αλλα το ωραριο ειναι μετα το 6μηνο του οαεδ ή 6ωρο για 1 χρονο ή 7ωρο για 2 χρονια.

Μινακι να σας ζησει ο μπομπιρας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia Μου μεσα στο μηνα θα παμε στο bambino.
αν καποια θελει να ρωτησω κατι ή να της φωτογραφισω καποιο προιον(γτ στο σαιτ ειναι λιγο πιο...ομορφα παντα απο οτι απο κοντα) να μου πει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η renaki rena είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα  . Θυμάστε πόσο κοστίζει η β επιπέδου ? Εγώ δεν θυμάμαι καθόλου κ έχω σε ένα μήνα ραντεβού. 

Ρενακι καλησπερα..

Εγω σημερα εκανα και πληρωσα 150 ευρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Ρενακι καλησπερα..

Εγω σημερα εκανα και πληρωσα 150 ευρω!

Minaki όλα καλά με την β επιπέδου και το νέο ανιψακι;

Εγώ στην αποτρίχωση τα είδα όλα! Ποναγε και η μέση μου κλωτσαγε και το μικρούλι μου, το χα αφήσει και καιρό!Άστα να πάνε!

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσια να κανω μια ασχετη ερωτηση;τι πλακουντα εχετε εσεις;;προσθιο η οπισθιο;

Ο δικος μου είναι οπίσθιος.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η rakoun είπε:

koritsia Μου μεσα στο μηνα θα παμε στο bambino.
αν καποια θελει να ρωτησω κατι ή να της φωτογραφισω καποιο προιον(γτ στο σαιτ ειναι λιγο πιο...ομορφα παντα απο οτι απο κοντα) να μου πει!

Κορίτσια εσείς που είστε στα βόρεια πάτε στη βουλγαρια για ψώνια σε αυτό το bambino;Σας συμφέρει οικονομικά; Είναι καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Chrysa 79 είπε:

 

Κορίτσια εσείς που είστε στα βόρεια πάτε στη βουλγαρια για ψώνια σε αυτό το bambino;Σας συμφέρει οικονομικά; Είναι καλό;

Έχει τα ίδια πράγματα με beboulino.gr , babyme. Gr στη μισή τιμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου να ξεκινησω πρωτα με τα δικα μου..

Ο μπεμπης μεχρι στιγμης ολα καλα δοξα το θεο!!!θα ξαναπαω και αυριο γιατι δεν γυρνουσε με τιποτα!!!με πονεσε παρα πολυ απο την πολυ πιεση και το τρανταγμα πηγα 2 φορες βολτα εφαγα 1 παγωτο ηπια 1 μιλκ σεικ και στο τελος εφαγα 1 γυρο μπα; και γυρισει!!!απο το πολυ το ζουπηγμα και τρανταγμα μου κατεβηκαν καφε!!!!!!

Ο ανιψιος μου γεννηθηκε στις 37 εβδομαδες 3.380 μοιαζει τον μπαμπα μας δηλ.τον παππου του !!!η αδερφη μου εκανε καισαρική και την σηκωσαν στις 8 το απογευμα και δεν ποναει καθολου!!!!!ο γιατρος μας την εκανε πλαστικη στην τομη της και ειναι παρααααα πολυυυυυ ευχαριστημενη!!

Ο μπεμπης ξεκινησε να θηλαζει απο την πρωτη στιγμη και ειναι τελειος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την εκανα χτες και πληρωσα 130....☺εγω αν θυμαμαι καλα στην αρχη μ χε πει ο γιατρος πως ειναι οποσθιος κ τωρα ειδα στ χαρτι στν β επιπεδου πως γραφει προσθιος.κ ρε κοριτσια μ κανει εντυπωση γτ κ εχω ακουσει απ νωρις σχετικα τ νινι κ τ νιωθω γενικοτερα!γτ καπου διαβασα πως οταν εχεις προσθιο λειτουργει ως μαξιλαρακι κ απορωφα τους κραδασμους αρα δν τις ακους κ τοσο δυνατα τις κλωτσουλες τ!αν κ πιστευω οτι παιζει πολυ ρολο κ το οτι σν εχω λιπος στην κοιλια.μ τ μετρησε ο γιατρος.οσο πιο πολυ λιπος εχεις σιν κ τ προσθιο πλακουντα τ μωρο δν τ ακους!!!γτ εχει πολλα "τοιχωματ" μπροστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minaki mou kalotixo to anipsaki sou!!!!! Me t kalo se oles mas!!! Mia xara kai sta kilakia tou na sas zisi!!!! :* 

Kaisariki gt ekane;;; sorry p rwtaw an thes m les!! ?

Tosa p ipies kai.pali de girise ee hihi to mikrouli xairomai pl polu pou pigan ooola kala :* *: :posa gramaria einai twra;; *:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Minaki! είπε:

Καλησπερα φαιν μου!!!

Απο τις 6 το χαραμα συνεχομενα εως το βραδυ δεν θα αντεχα κι ο γιατρος μου ειπε καλυτερα να παω αυριο για επισκεψη!!!

Ειναι 1.5 ωρα μακρυα απο εδω και το απογευμα εχω και β επιπεδου!!

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσακι μ πρεπει να ειναι πολυ σπαστικο...τι εννοεις σ παιρνουν τα πολλα πολλα;;

Σορρυ δεν το εγρΑψα σωστα.ξυριζουν οτΙ εχεΙ μεινει στεγνα.χωρις σαπουνι κ νερο

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xristina_ είπε:

Fine μου καλη μου φαινεται η καμπυλη σου!Εμενα ηταν

νηστικη 98

60' 90

120' 78

180' 70

Αναποδη τελειως ειμαι ?

Για επιδοματα δεν ξερω, αλλα το ωραριο ειναι μετα το 6μηνο του οαεδ ή 6ωρο για 1 χρονο ή 7ωρο για 2 χρονια.

Μινακι να σας ζησει ο μπομπιρας!!!

Ετσι μου ηταν στο πρωτο μου παιδι.αντι να ανεβαινει επεφτε...χαχα

στις πριν 44 λεπτά, ο/η renaki rena είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα  . Θυμάστε πόσο κοστίζει η β επιπέδου ? Εγώ δεν θυμάμαι καθόλου κ έχω σε ένα μήνα ραντεβού. 

120 εδωσα

Μινακι να σας ζησει το μωρακι Σασ κ με το καλο το δικο σου! Τι εννοειΕς καφε; εχεις αιμα; ο γιατροε τι λεει;;;Τψρα αυριο θα μπορεσεις να πας στο μαιευτηριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα σταματησε ευτυχως!!

Αννα μου η αδερφη μου το πρωτο της παιδακι το γέννησε στο νοσοκομειο και ο γιατρος την εκανε πολυ χάλια  με αποτελεσμα τωρα στο δευτερο η τομη της μητρας της να ανοιξει παρα πολυ με αποτελεσμα να φοβουνται για ρηξη μητρας!! Με το ζορι το κρατησαν εως τωρα ..ο γιατρος την εκανε και ενεσεις αδρεναλίνης και ολα δοξα το θεο τελεια!!!πεταει δεν ποναει καθολου !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Ο μπεμπης μου εφτασε 473 γραμμαρια 22 εβδομαδες ακριβως!!

Ααα ξεχασα να σας πω οτι ειναι ιδιο ο πατερας του!!!!!!!!

 

Αχουυυυ χαρα ο αντρας σου!!!!!!!!!! Χιχι...

Εμας εχει παρει απο ολους..  Δε ξερω πως θ βγει το αστερακι μου!!!..

Τελειααα π δε ποναει γτ λενε στη καισαρικη πονας πλ μετα :/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...