Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

Γλυκιά μου Gelie όλες οι σκέψεις είναι λογικές.Ακόμα και αν το σκέφτηκες για μια υγιή οικογένεια.Και γω έχω σκέφτει πχ μπράβο η τάδε που είναι έγκυος άλλα και γω πότε θα μείνω?Επίσης εγώ αρχίζω να πιστευώ ότι όλεςαυτές που μένουν έγκυες χωρίς να το θέλουν είναι γιατί είναι κουκουρούκου και δεν αγχώνονται.Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σε κάτι.Οτι αυτό που λέμε θα μας το στείλει ο Θεός δεν είναι κάποια καραμέλα.Αλλά πεπποίθηση και πιστεύω κάποιν ανθρώπων.Εγώ δεν είμαι κοντά στην εκκλησία όμως είχα κάποια βιώματα και κάποια πράγματα μου ανατράπηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Το εκανα το τεστακι και είναι αχνό θετικό!!!???Την Δευτέρα που επιστρέφουν η γιατρός μου κ η μικροβιολόγος μου θα κάνω και μια χοριακη.

συγχαρητήρια!!!!!σε ποια μερα εισαι,??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

Ευχομαι να έχετε θετικά αποτελέσματα όλες σας... φαίνεται γουρλίδικο το ποστ σου @Κατερίνα21 ? Εχεις δικιο σε αυτό που λες ότι εδώ μέσα είναι λίγο απρόσωπο και αυτό βοηθάει,σκεψου μόνο ότι οι περισσότερες από εμας έχουμε βιώσει την αποβολη,ομως με προσευχή,υπομονη,ηρεμία και στήριξη από τον σύντροφο μας,όλα γίνονται!??

Συγχαρητηριααααα!!!! Αντε με το καλο να ακουσεις καρδουλα και να το παρεις αγκαλιαα!! ❤❤❤

Μακαρι να ειναι γουρλιδικο για ολες μας!!!

@Ε.Γ.Α. ειχες τιποτα νεοτερο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

Δεν εχω προλάβει να σου απαντησω κοριτσι μου γιατι ειμαι ακομα διακοπες και ποτε εχω ιντερνετ, ποτε δεν εχω.. Καταλαβαίνω τη θετικη σου προθεση και το ποσο ευγενικός και καλος ανθρωπος εισαι απο τον τροπο που γραφεις στο φορουμ.. Εγω αντιλαμβανομαι καποια θεματα λιγο διαφορετικα απο σενα.. Δε θελω να αναλυσω εκτενως την αποψη μου γιατι μαλλον δε θα βγαλει καπου..Θα σου πω τι πιστευω μεσες ακρες..Το "γιατι αυτη και οχι εγω" δεν ειναι μια σκεψη την οποια κανω γενικοτερα, αντίθετα λεω "θα ηθελα παιδακι οπως κ αυτη".. Πραγμα το οποιο δεν ενεχει σε καμια περιπτωση καποια κακια...!!!Ομως μιας και το ανεφερες στιγμιαια συνειδητοποιω πως θα μπορουσα ανετα να κανω τη συγκεκριμενη σκεψη χωρις καμια ενοχη και χωρις καμια αισθηση οτι διαπραττω αμαρτια ειδικα οταν "αυτη" στην οποια αναφερομαστε ειναι μια που δεν θελει να κανει παιδι, που το γενναει και το παραταει, το παραμελεί, του δινει ναρκωτικα για να μην κλαιει  (οπως διαβασα οτι εγινε προσφατα στη Λαμια), το κακοποιει ή επιτρέπει σε αλλους να το κακοποιουν, οταν δεν το αγαπαει ή βάζει τον εαυτό της πανω απο το πλάσμα που φέρνει στον κοσμο....!@ Ολα αυτα τα φαινομενα υπάρχουν δυστυχως στη συγχρονη κοινωνια και συμβαινουν  ακριβως τη στιγμη που ΠΟΛΛΕΣ αλλες κοπέλες παραμενουν δυστυχισμενες χωρις παιδι... Εγω αυτες τις αχαρακτηριστες θελω να παρω φορα και να κουτουλησω, που εχουν ελεύθερες επαφες χωρις να επιθυμουν τη μητροτητα..Αν ειναι δυνατον.. Να υπαρχουν ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες με τοσα διαφορετικά μετρα αντισυλληψης που υπαρχουν στις μερες μας..!!! Τραγικά πραγματα!!! Και δε θεωρω οτι ολα ειναι θελημα Θεου.. Αυτο ειναι καραμελα των παπάδων.. Ο θεος ειναι βεβαιο πως δε θέλει να βασανίζονται παιδάκια τα οποια θα έπρεπε ιδανικα να ζουν με τους γονεις τους σε κλιμα ηρεμιας και αγαπης.. 

@Gelie μου αγαπημένη , δεν θα συμφωνήσω! Δεν ήμουν ποτε κάθε κυριακη εκκλησία , κάποιοι θα με που θρησκόληπτη ! Ήμουν αταχτο κοριτσι και ισως συνεχίζω αλλα καποια στιγμή στη ζωη μας εμφανίζεται αυτή η δυναμη και σου αλλάζει κάθε σκέψη ! Αυτο σημενει μετανοιώνω σκύβω το κεφάλι ! Ε λοιπον εμενα μου συνεβει τοτε λοιπον μαθαίνεις να εισαι ταπεινός ! Να μην κοιτάς γύρω σου δεν ειμαςτε εμεις που κρίνουμε ειμαςτε αυτοί που θα κριθούμε !

τιποτα προσωπικό  απο ολα αυτα που αναφέρω και πολυ Σεβαστη η άποψη του καθενός οπως και η δίκη σου ! Και εγω βλεπω τι γινετε γύρω μας αλλα ολα αυτα δεν ειναι υγιή και σίγουρα για κάποιο λογο συμβαίνουν , πολλές ιστορίες παιδοκτονων παιδεραστων αίσχη αλλα εγω και παλι παραμένω ταπεινή γιατί αυτο με δίδαξε η ζωη έως τωρα ! Ο καθένας οπως αντιλαμβάνεται και σίγουρα καθολου κατακριτέο !σημερα τέτοια μερα εύχομαι η Παναγία να ευλογήσει ολους μας! 

Φιλακια πολλα και εύχομαι να περάσατε Τελεια και να ξεκουραστηκατε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!ευχομαι ο,τι καλύτερο και για σένα!!?

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου για την εγκυμοσυνη ! Εύχομαι μεγάλη χοριακη υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Το εκανα το τεστακι και είναι αχνό θετικό!!!???Την Δευτέρα που επιστρέφουν η γιατρός μου κ η μικροβιολόγος μου θα κάνω και μια χοριακη.

κοριτσαρα μου!!!!!!μπραβο!!!!!συγχαρητηρια!!!!!!!!!!:x:xποσο χαρηκα!!!!!!!!!:):)ποιο τεστακι εκανες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 , εγω κατερινακι μου δε ξερω ακομα τι γινεται!!!! ακομα περιμενω!εχω παραγγειλει τεστακια απο το ιντερνετ!μολις ερθουν θα σας ενημερωσω!!!!αν δεν εχει ερθει πρωτα η περιοδος!!!!!!:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 , εγω κατερινακι μου δε ξερω ακομα τι γινεται!!!! ακομα περιμενω!εχω παραγγειλει τεστακια απο το ιντερνετ!μολις ερθουν θα σας ενημερωσω!!!!αν δεν εχει ερθει πρωτα η περιοδος!!!!!!:):):)

Μια απο τα ιδια κι εγω..λευκα υγρα..ολα τα υπολοιπα συμπτωματα σε ισχυ..και περιοδος πουθενα!!

Ας ερθει ενα σημαδι τουλχ να ξερουμε τι να περιμενουμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Μια απο τα ιδια κι εγω..λευκα υγρα..ολα τα υπολοιπα συμπτωματα σε ισχυ..και περιοδος πουθενα!!

Ας ερθει ενα σημαδι τουλχ να ξερουμε τι να περιμενουμε... 

Εμένα να σου πω την αλήθεια με έχουν προσγειωσει τα αρνητικά τεστ....αλλιώς τι να πω.....απλά υπομονή! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

συγχαρητήρια!!!!!σε ποια μερα εισαι,??

Σε ευχαριστώ πολύ!?Σήμερα είμαι στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

κοριτσαρα μου!!!!!!μπραβο!!!!!συγχαρητηρια!!!!!!!!!!:x:xποσο χαρηκα!!!!!!!!!:):)ποιο τεστακι εκανες????

Ευχαριστώ πολύ! Ευχομαι κ για σένα γρήγορα θετικά αποτελέσματα! Εκανα το clear blue. Πάντα αυτό κάνω. Το θεωρώ πολύ αξιόπιστο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

@Ε.Γ.Α. με την χοριακη ομως θα σιγουρευτώ κ θα ηρεμήσω!

Ναι εννοείται ότι η χοριακη είναι η πιο αξιόπιστη εξέταση! Περιμένω κι εγώ τα τεστακια μου να δούμε τι γίνεται. ...εύχομαι μια χοριακη στα ύψη να έχεις! !!!!!!!☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα!!  Δεν έκανα τελικά ακόμα τεστ γιατί ο άντρας μου ξέχασε λόγω της δουλειάς να μου το πάρει οπότε ακόμα σε αναμονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Το εκανα το τεστακι και είναι αχνό θετικό!!!???Την Δευτέρα που επιστρέφουν η γιατρός μου κ η μικροβιολόγος μου θα κάνω και μια χοριακη.

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!!!!!!  Με το καλό!!!!  Σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πληροφοριακά, να σας πω ότι συνήθως όταν το τεστ είναι θετικό, δεν κάνει λάθος. Το αρνητικό τεστ μπορεί και να είναι λάθος, γιατί μπορεί ακόμα τα ποσοστά της χοριακής να είναι μικρά και να μην τα ανιχνεύσει. Γι αυτό πάντα η εξέταση της χοριακής είναι πιο αξιόπιστη, και επίσης μας δίνει πληροφορίες για την κατάσταση και την εξέλιξη της κύησης κατά τις πρώτες εβδομάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!πριν λοιπόν να έρθουν τα τεστακια ήρθε η περίοδος μόλις τώρα! Ευτυχώς ήρθε στην ώρα της...αφού πρώτα με μπέρδεψε με αρκετά καφε υγρα τις προηγούμενες μέρες! !!!μάλλον δεν είναι η ώρα ακομα για τρίτο! !!!☺☺☺

@Μαρια26 , καλά πως μπορείς και περιμένεις??????αντε να μας πεις εσύ τα ευχάριστα! !!!!???

Και για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα hometest είναι πολύ αξιοπιστα! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!πριν λοιπόν να έρθουν τα τεστακια ήρθε η περίοδος μόλις τώρα! Ευτυχώς ήρθε στην ώρα της...αφού πρώτα με μπέρδεψε με αρκετά καφε υγρα τις προηγούμενες μέρες! !!!μάλλον δεν είναι η ώρα ακομα για τρίτο! !!!☺☺☺

@Μαρια26 , καλά πως μπορείς και περιμένεις??????αντε να μας πεις εσύ τα ευχάριστα! !!!!???

Και για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα hometest είναι πολύ αξιοπιστα! !!!!

Καλημεραααα!! Αντε βουρ για αυτον τον μηνα..χιχιχι 

Εγω ακομα αναμονη κι υπομονη!! 35η μερα του κυκλου εφτασα κ απ'οτι φαινεται συνεχιζουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημεραααα!! Αντε βουρ για αυτον τον μηνα..χιχιχι 

Εγω ακομα αναμονη κι υπομονη!! 35η μερα του κυκλου εφτασα κ απ'οτι φαινεται συνεχιζουμε....

Είναι κι αυτή η αναμονή. .....αχ!!!!!αντε ελπίζω τελικά η καθυστερηση να είναι μωράκι! !!!αλλιώς να έρθει γρήγορα η περιοδος για να πάτε κι εσείς τον επόμενο μήνα με πολλές αγκαλιτσες!!!!!

Τώρα εγώ βουρ να σηκώνω αγκαλιτσα τα παιδάκια μου που τόσες μέρες πρόσεχα και τις έπαιρνα αγκαλιά μόνο καθιστη. .....!!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!πριν λοιπόν να έρθουν τα τεστακια ήρθε η περίοδος μόλις τώρα! Ευτυχώς ήρθε στην ώρα της...αφού πρώτα με μπέρδεψε με αρκετά καφε υγρα τις προηγούμενες μέρες! !!!μάλλον δεν είναι η ώρα ακομα για τρίτο! !!!☺☺☺

@Μαρια26 , καλά πως μπορείς και περιμένεις??????αντε να μας πεις εσύ τα ευχάριστα! !!!!???

Και για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα hometest είναι πολύ αξιοπιστα! !!!!

Next month darling! Άντε παρεούλα μας βλέπω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Είναι κι αυτή η αναμονή. .....αχ!!!!!αντε ελπίζω τελικά η καθυστερηση να είναι μωράκι! !!!αλλιώς να έρθει γρήγορα η περιοδος για να πάτε κι εσείς τον επόμενο μήνα με πολλές αγκαλιτσες!!!!!

Τώρα εγώ βουρ να σηκώνω αγκαλιτσα τα παιδάκια μου που τόσες μέρες πρόσεχα και τις έπαιρνα αγκαλιά μόνο καθιστη. .....!!!!!???

Ναιιιι τωρα τους χρωστας και βολτουλα...χαχαχαχ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!πριν λοιπόν να έρθουν τα τεστακια ήρθε η περίοδος μόλις τώρα! Ευτυχώς ήρθε στην ώρα της...αφού πρώτα με μπέρδεψε με αρκετά καφε υγρα τις προηγούμενες μέρες! !!!μάλλον δεν είναι η ώρα ακομα για τρίτο! !!!☺☺☺

@Μαρια26 , καλά πως μπορείς και περιμένεις??????αντε να μας πεις εσύ τα ευχάριστα! !!!!???

Και για άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι τα hometest είναι πολύ αξιοπιστα! !!!!

Αχ κοριτσάκι μου!!  Ένας θεός ξέρει πως κρατιέμαι!! Φαντάσου ότι την προηγούμενη εβδομάδα έκανα ένα αλλά φυσικά από το αγχος μου δεν το έκανα σωστά (το έκανα μετά από 4 συνεχόμενες φορές που πήγα τουαλέτα μέσα σε τρεις ώρες) οπότε προφανώς και δεν έδειξε κάτι! Σου εύχομαι τον επόμενο μήνα να έχεις το ευχάριστο αποτέλεσμα!!  Και εσύ και όλα τα κορίτσια μας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρια26,  ευχαριστώ πολύ! !!!!!σου εύχομαι κι εγώ ένα θετικοταααααατο τεστακι!!!!!!???

@ditaki, έχω 2 κορίτσια και επιθυμούμε άλλο ένα παιδακι !!!οπότε θέλει αυτό θα έρθει όμως! !!!την κατάλληλη στιγμή! !!!??? σου εύχομαι να έρθει γρήγορα το δεύτερο σπορακι!ποτέ περιμενεις περίοδο? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...