geozak

βιταμινες πριν την εγκυμοσυνη

6 απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

κοριτσια μου τι βιταμινες παιρνετε για να ενισχυσετε τον οργανισμο σας για συλληψη?? εγω επαιρνα filicine και vitamin E.Διαβασα ομως οτι ειναι καλη η pregnacare conception....την πηρα απο σημερα κ εκοψα τις άλλες.......τι λετε?????

0

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Γεια σου γλυκια μου!!!εμενα μου χε συστήσει ο γυναικολόγος μου να περνώ καποιες που ειναι για την κύηση και την γαλουχια(neogravigil) και το μονο που ειδα υστερα απο ενάμιση χρόνο ηταν ο αιματοκρίτης μου να χει παει στην υψηλότερη τιμη που χει φτάσει ποτε..(λόγο στίγματος παντα ημουν στο 30 και οταν πάθαινα κατι έπεφτε κιολας..και τωρα εχω 33,5) τις σταματησα όμως..εδω και ενα μηνα..και απο την περασμένη εβδομάδα ξεκινησα και γω αυτες τις βιταμινες που λες,μονο που παραγγείλαμε μαζι με τον σύζυγο αυτο.. https://www.skroutz.gr/s/7576353/Vitabiotics-Pregnacare-His-Her-Conception-Dual-Pack-2x30-ταμπλέτες.html εγω έδινα 18 € μονο για τις δικές μου για ενα μηνα..ενω με ουτε 20€ παίρνουμε και για τους δυο..Ευχομαι να μας βοηθήσουν κοπέλας μου και εμας και ολες τις κοπέλες που προσπαθούν..

2

Kορίτσια μου τις πήρα και γω!!!Βέβαι πιο ακριβούτσικες γιατί τις πήρα από φαρμακείο.Γενικά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και μερικοί γιατροί τις δίνουν και ακόμα και πριν την εξωσωματική.Καλή μας επιτυχίααα!!!

2

και γω εχω ακουσει πολυ καλα λογια και της ξεκιναω και γω αυτο το μηνα!! καλο κανουν κακο δεν κανουν,οποτε!!! καλη μας επιτυχια!!

2

Κοριτσια γεια σας την εχω παρει και εγω στο παρελθον ενισχυουν την κατασταση αλλα θαυματα δεν κανουν.τωρα χρησιμοποιω   DHEA.      D3Fix.     Fulicine.  Και ο συζυγοε.EVIORAL καπβς ετσι δεν την θυμαμαι ακριβως?Μιας και συζηταμε περ βιταμινων και φαρμακων εχει χρησιμοποιησει ξαμια σας το Rulid προ εμβρυομεταφορας γιατι και ποσο?

0

στις On 14/6/2017 at 7:18 ΠΜ, ο/η karen είπε:

Κοριτσια γεια σας την εχω παρει και εγω στο παρελθον ενισχυουν την κατασταση αλλα θαυματα δεν κανουν.τωρα χρησιμοποιω   DHEA.      D3Fix.     Fulicine.  Και ο συζυγοε.EVIORAL καπβς ετσι δεν την θυμαμαι ακριβως?Μιας και συζηταμε περ βιταμινων και φαρμακων εχει χρησιμοποιησει ξαμια σας το Rulid προ εμβρυομεταφορας γιατι και ποσο?

Karen μου έχω την εντύπωση ότι το Rulid είναι αντιβίωση για ουρεόπλασμα-μυκόπλασμα-χλαμύδια και την δίνουν σε έγκυες που έχουν βρεθεί με κάτι από τα παραπάνω.Ας με διορθώσει κάποια κοπέλα αν κάνω λάθος.

1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Υπερβολική? Οχι! Αγενής? Να γίνεις!!!!! Να τους το κόβεις μαχαίρι! Αη σιχτιρ πια με τις ερωτησεις τους!
    • Σ ευχαριστώ πολύ!!!Το θέμα είναι ότι ο προηγούμενος γυναικολόγος που πήγαινα μου είπε για μικροπολυκυστικές ωοθήκες ιδίως της δεξιάς.Πολλοί γιατροί όμως δεν δέχονται αυτή την ορολογία.Ο καινούργιος μου γιατρός ε'ιδε τις ορμόνες μου μου είπε δεν είναι όυτε άριστες ούτες κακές. Και όταν τον ρώτησα αν ευθύνονται αυτές που έκανα 14 μήνες να συλλάβω μου είπε ναι όμως είχα την παλίνδρομη να αντιμετωπίσω και είχα αλλού το μυαλό μου να τον ρωτήσω περισσότερα.Σε κάνενα δίμηνο που θα πάω για ΠΑΠ θα τον ρωτήσω περισσότερα.Ευτύχως που ανοίγεται θεματάκια για να θυμάμαι τι θέλω να του πώ!!!!
    • Κοριτσι μου καλησπερα κι από μενα! Σου στελνω μια συζητηση που είχαμε σχετικά με το πως ξεχωρίζουμε τις απλές πολυκυστικές ωοθήκες από το συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών: Αν εχει ΣΠΩ (συνδρομο πολ. ωοθ.) είναι κατι το οποίο θα πρεπει να το γνωρίζεις... είναι διαφορετικό σε κάθε γυναίκα οπότε μόνο ενας γιατρός θα σε βοηθησει να καταλαβεις τι εχεις.
    • Kατερινάκι μου και γω έχω ωοθήκες πολυκυστικής υφής και ορμόνες καλές.Αλλά η περιόδος κυμαίνεται από 30-38 μέρες κάθε μήνα όπως θέλει.Τελικά έχω το σύνδρομο ή απλά φαίνεται μόνο στον υπέρηχο?Και θέλω να ρωτήσω τον γιατρό μου και ξεχνάω.
    • Ασε Χριστιάννα μου εγώ νομίζω παίρνω βραβείο!!! Λιποθυμίες, εμεττοι, διαρροιες και η μόνη λύση να με παει κάποιος ημιλιπόθυμη σε νοσοκομείο να με αρχίσουν στις ενέσεις. Εχω λιποθυμήσει απο τον πόνο μέσα σε δημοτικo ιατρείο και η κοπέλα που εργάζοταν εκει με βλέπει να μπαίνω μέσα και να πέφτω κάτω. Ψυχολογικό κοντεύω να πάθω!!! Δωσε μου θετική ενέργεια να κάνω κανενα παιδάκι να γλυτώσω!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!
  • Νέες συζητήσεις