Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ


Recommended Posts

Καλησπέρα! είμαι νέα στην ομάδα, ανοίγω αυτό το θέμα πάλι , διότι οι αναρτήσεις που έχουν γίνει ειναι παλιές κ δν υπάρχει καμιά πρόσφατη πληροφορία, και πιθανόν να έχουν αλλάξει τα πράγματα πλέον σε αυτό το νοσοκομείο...Είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου κ είμαι στον 4ο μήνα...έχω γιατρό τον κ. Ευαγγελινακη, που είναι εξωτερικός συνεργάτης του Νοσοκομείο Αττικό. Εκεί θα γεννήσω με το καλό, αλλά μου είπε ότι πλέον δν γίνεται επισκληρηδιος  σε φυσιολογικό τοκετό.. μπορείτε να με εενημερώσετε σχετικά με αυτό κατά πόσο ισχύει? Το πρώτο το γέννησα με φυσιολογικό κ επισκληρηδιο, δεν θα ήθελα να γεννήσω χωρίς επισκληρηδιο...επίσης όποιες μανούλες έχουν γεννήσει στο αττικό σχετικά πρόσφατα, ας μου δώσει όποια πληροφορία μπορεί σχετικά με το νοσοκομείο, περιβάλλον, προσωπικό και ό,τι άλλο θεωρεί χρήσιμο για να ξέρω...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ΙΩΑΝΝΑ 86 , έκανα εγγραφή μόλις τώρα γιατί είδα το θέμα που άνοιξες .

Θα μπορούσες να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες για τον συγκεκριμένο γιατρό; Έχω ακούσει από μακρινή γνωστή μου που γέννησε στο αττικό μαζί του πέρυσι με επισκληρίδιο , ότι είναι πολύ καλός γιατρός παρά το νεαρό της ηλικίας του.

Είμαι σε προσπάθεια επίτευξης εγκυμοσύνης και σκέφτομαι σοβαρά να τον επισκεφτώ στο ιατρείο του.

Εσύ τον επισκέπτεσαι στο ιατρείο του ή στο αττικό;Αφού γέννησες κ το πρώτο σου παιδάκι μαζί του , θα έμεινες ικανοποιημένη.Οποιαδήποτε πληροφορία μου δώσεις θα μου είναι πολύ χρήσιμη.

Σευχαριστώ εκ των προτέρων και ζητώ συγγνώμη που δεν έχω απάντηση στην ερωτησή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου lia83! Καταρχάς να σε πληροφορησω οτι το πρωτο μου παιδακι, το γεννησα με αλλον γιατρο και στο Μητερα, σε αυτον τον γιατρο πηγα συστημενη απο μια φιλη μου. Ειναι οντως εξέιρετος επιστήμων. Πολυ καλα κατηρτισμενος σε όλα τα θεματα, κ αρκετα οικονομικος για τις μερες μας. Τον επισκεπτομαι στο ιατρειο του κ για την αυχενικη διαφανεια μου συνεστησε καποιον δικο του γιατρο, επισης εξαίρετο επιστημονα! Μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ευχαριστημενη , απλα επειδη φοβαμαι πολυ τους σωματικους πόνους ,δεν τους αντεχω με τιποτα, (να φανταστεις στην περιοδο που ποναω κανω ειμαι σαν ζομπι ολη μερα)..για αυτο κ με εχει θορυβησει το θεμα της επισκληρηδιου...Δεν θα ήθελα να αναγκαστω να τον αλλαξω για αυτο το θεμα,γιατι δεν εχω παραπονο,  για αυτο προσπαθω να βρω λυση. 

Ο,τι αλλο θελεις να μαθεις, ρωτησε με.

Θα μπορουσες να μου πεις αν η γνωστη σου γεννησε με φυσιολογικο ή καισαρικη? ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα ΙΩΑΝΝΑ83 ,

η γνωστή μου (44χρ) γέννησε με φυσιολογικό τοκετό το τρίτο της παιδί μαζί του. Έμεινε απόλυτα ικανοποιημένη ΚΑΙ στον τοκετό ΚΑΙ από τη συμπεριφορά του καθ'όλη τη διάρκεια της κύησης ΚΑΙ από το ενδιαφέρον που έδειχνε ως άνθρωπος ΚΑΙ από το κόστος (δε ξέρω όμως ποσό).Πήγαινε όμως στο Αττικό όχι στο ιατρείο του.

Εγώ επειδή έχω γονίδια θρομβοφιλίας ,για τα οποία εξετάστηκα λόγω κληρονομικότητας ,κ δεν είμαι κ μικρούλα , είμαι 34 ,θα ήθελα να μάθω αν μπορεί να ανταποκριθεί σε τέτοια  κύηση. Απ' ότι είδα στο site του , είναι ειδικευμένος σε κυήσεις υψηλού κινδύνου.

Μήπως ξέρεις ή έχεις ακούσει κάτι σχετικό μ'αυτό; Εσύ έχεις εύκολη εγκυμοσύνη;

Επίσης θα ήθελα να μάθω για το κόστος (όχι ποσά) ..δηλ..πληρώνεις κανονικά τις επισκέψεις στο ιατρείο κ τις εξετάσεις κ τίποτα άλλο στο νοσοκομείο πχ;;

Πάντως το θέμα της επισκληριδίου είναι σημαντικό ,γιατί δε ρωτάς στο νοσοκομείο τηλεφωνικώς ;Θεωρώ ότι θα είναι σε θέση να απαντήσουν. Από την άλλη γιατί να στο πεί αν δεν ισχύει;

Σευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2017 at 9:46 ΜΜ, ο/η lia83 είπε:

Καλησπέρα ΙΩΑΝΝΑ83 ,

η γνωστή μου (44χρ) γέννησε με φυσιολογικό τοκετό το τρίτο της παιδί μαζί του. Έμεινε απόλυτα ικανοποιημένη ΚΑΙ στον τοκετό ΚΑΙ από τη συμπεριφορά του καθ'όλη τη διάρκεια της κύησης ΚΑΙ από το ενδιαφέρον που έδειχνε ως άνθρωπος ΚΑΙ από το κόστος (δε ξέρω όμως ποσό).Πήγαινε όμως στο Αττικό όχι στο ιατρείο του.

Εγώ επειδή έχω γονίδια θρομβοφιλίας ,για τα οποία εξετάστηκα λόγω κληρονομικότητας ,κ δεν είμαι κ μικρούλα , είμαι 34 ,θα ήθελα να μάθω αν μπορεί να ανταποκριθεί σε τέτοια  κύηση. Απ' ότι είδα στο site του , είναι ειδικευμένος σε κυήσεις υψηλού κινδύνου.

Μήπως ξέρεις ή έχεις ακούσει κάτι σχετικό μ'αυτό; Εσύ έχεις εύκολη εγκυμοσύνη;

Επίσης θα ήθελα να μάθω για το κόστος (όχι ποσά) ..δηλ..πληρώνεις κανονικά τις επισκέψεις στο ιατρείο κ τις εξετάσεις κ τίποτα άλλο στο νοσοκομείο πχ;;

Πάντως το θέμα της επισκληριδίου είναι σημαντικό ,γιατί δε ρωτάς στο νοσοκομείο τηλεφωνικώς ;Θεωρώ ότι θα είναι σε θέση να απαντήσουν. Από την άλλη γιατί να στο πεί αν δεν ισχύει;

Σευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση!

Εγω εχω ευκολη εγκυμοσυνη μεχρι στιμγης...Οποτε δεν γνωρισω να σου πω για τις εγκυμοσυνες υψηλου κινδυνου. Τον επισκετομαι στο ιατρειο του κ δεν πληρωνω σε καθε επισκεψη, αλλα μου εχει μια τιμη πακετο κ θα τα πληρωσω ολα μαζι στο τελος. Οι εξετασεις οι μηνιαιες γραφονται κ οι μεγαλες εξετασεις πληρωνονται εξτρα, σε αλλον γιατρο που εμπιστευεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, με κάλυψες πλήρως.

Εύχομαι να δώ θετικό τεστ αυτό το μήνα κ να τον επισκεφτώ άμεσα. Αν γίνει αυτό θα σε ενημερώσω εδώ ,γιατί θα τον ρωτήσω κ εγώ για την επισκληρίδιο ,με ενδιαφέρει πολύ κ αν όντως ισχύει αυτό που σου είπε, θα είναι κ για μένα ανασταλτικός παράγοντας για να τον επιλέξω. Εκτός κ αν η περίπτωση μου πηγαίνει ούτως ή άλλως για καισαρική.:?

Έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη ,ότι στη γνωστή μου έκανε ο ίδιος την αυχενική κ τη β επιπέδου κ το ντόπλερ στο ιατρείο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

Γεια σου Ιωάννα , θα ήθελα αν δεν σου είναι κόπος να με ενημερώσεις για την εμπειρία της γέννας σου με τον κ.Ευαγγελινάκη . Εύχομαι να πήγαν όλα καλά και να κράτας το δεύτερο μωράκι σου στην αγκαλιά σου!!

Εγώ δυστυχώς δεν έμεινα ακόμη έγκυος ..παρόλα αυτά επισκεύτηκα τον συγκεκριμένο γιατρό και μου έκανε καλή εντύπωση.

Σε ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Τελικά δεν γέννησα με τον κ.Ευαγγελινάκη για οικονομικούς λόγους και επειδή στο Αττικο δεν κάνουν ευκολα επισκληρήδιο, για τα ιδιωτικά με τα οποία συνέργαζεται ο γιατρος δεν εκανα ουτε λόγο , λογω οικονομικων...οπότε γεννησα στο Έλενας με ειδικευόμενο και πηγαν όλα τελεια...και πολυ καλύτερα απο ότι περίμενα. Ομως επειδη με παρακολουθούσε ο κ.Ευαγγελινάκης στο πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης μου, μπορω να πω οτι ειναι ενας πολυ καλος γιατρος και ως επιστήμων και ως ανθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...

Καλησπέρα σας κορίτσια!! Επανέρχομαι στο θέμα που έχετε ανοίξει γτ μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος κ ψάχνω έναν καλό γιαυρο στο Αττικό να γεννήσω.. έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από γιατρό στο Αττικό ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...