Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?


Recommended Posts

Καλημερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες και στις ηδη μανουλες που μας διαφωτιζουν με τις απαντησεις τους !!Η δικη μου ιστορια εχει ως εξης,υπηρξαν  επαφες σε μη γονιμες μερες 21η και 23η ξεροντας οτι οι πιθανοτητες ειναι πολυ μικρες δεν εβαλα τον εαυτο μου σε διαδικασια αγχους αν εγινε το θαυματακι η οχι!και οι μερες περναγαν...  και φτανω στην 4η μερα καθυστερησης οπου εκει σκεφτομαι λες??ετσι παω σφαιρα για χοριακη οπου βγαινει αρνητικη 0,10. οκ αναμενομενο!  σημερα ειμαι στην 5η μερα καθυστερησης και μετα απο διαφορες συζητησεις με φιλες μου ειπαν πως ισως χρειαστει να ξανακανω, γιατι σε μια συναδελφο εβγαινε η χοριακη της αρνητικη και μετα απο 9 ημερες ξαναεκανε και ηταν θετικη ( ξερετε αυτες οι ιστοριες που ταυτιζεσαι κ  πιστευεις οτι και εσυ θα εισαι η εξαιρεση!!) .και απο σπορακι στην κοιλιτσα φυτρωσε σπορακι στο μυαλο μου !ειναι οντως πιθανον να θελει επαναληπτικη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοπελα μου..ισως θα μπορούσες να εισαι στις περιπτώσεις μιας καθυστερημένης εμφύτευσης..ευχομαι ολόψυχα να εισαι ενα απο αυτα τα κοριτσια που η χοριακη δεν εχει δειξει ακομα..Η περίοδος υποτιθεται πως έρχεται 14 μερες μετα την ωορρηξία,αν εχουν περάσει αυτες οι μερες..περιμενε δυο τρεις ακομα..και αν δεν έρθει κανε μια επανάληψη..Θα πρεπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου αν δεν έρθει μηπως υπαρχει ανωμαλία στον κύκλο και χρειαζεσαι χαπια..εγω ειλικρινα ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου να μην έρθει περίοδος..αλλα μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστω παρα πολυ!!!! Η αληθεια ειναι πως με τη αρνητικη χοριακη δεν μου  δινονται και πολλα περιθωρια να  αμφισβητησω  το αποτελεσμα , αν  και μεχρι σημερα δεν ειχα ακουσει  ξανα  οτι παιζει και ποσοστο λαθους ! Τα τελευταια χρονια ειχα παντα σταθερο κυκλο,  τωρα αν συνεχισει η Κα. περιοδος να με σνομπαρει θα ξανακανω  .!Τελικα καμια δε ξεφευγει απο  αυτο το αγχος ετσι? !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η positive vibes είπε:

Σ' ευχαριστω παρα πολυ!!!! Η αληθεια ειναι πως με τη αρνητικη χοριακη δεν μου  δινονται και πολλα περιθωρια να  αμφισβητησω  το αποτελεσμα , αν  και μεχρι σημερα δεν ειχα ακουσει  ξανα  οτι παιζει και ποσοστο λαθους ! Τα τελευταια χρονια ειχα παντα σταθερο κυκλο,  τωρα αν συνεχισει η Κα. περιοδος να με σνομπαρει θα ξανακανω  .!Τελικα καμια δε ξεφευγει απο  αυτο το αγχος ετσι? !!

Εγω πάντως δε ξεφευγω!

Σου εύχομαι να είσαι και απλα να καθυστέρησε η συλληψη κ η εμφύτευση. 

Απο προσωπικη μου εμπειρία θα σε συμβουλευα να μη παρεις χαπια αν πρωτα δε τσεκαρετε ξανα οτι δεν υπαρχει εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Την καθυστέρηση πως την μετράς? Ξέρεις ακριβώς πότε έκανες ωορηξια? Πχ με υπέρηχο, τεστ , συμπτώματα κτλ? Η υπολογίζεις ποτέ ήταν να σ έρθει περίοδος με βάση τις προηγούμενες περιοδους.? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα !! εχω εφαρμογη στο κινητο , μου βγαζει ενα μεσο ορο απο τους τελευταιους εμμηνους κυκλους ...ποτε ειναι οι γονιμες  κτλ .Μπορω να πω οτι επεφτε με ακριβεια ολο το προηγουμενο διαστημα οποτε πορευομουν με αυτο !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η positive vibes είπε:

Καλησπερα !! εχω εφαρμογη στο κινητο , μου βγαζει ενα μεσο ορο απο τους τελευταιους εμμηνους κυκλους ...ποτε ειναι οι γονιμες  κτλ .Μπορω να πω οτι επεφτε με ακριβεια ολο το προηγουμενο διαστημα οποτε πορευομουν με αυτο !  

Μακαρι να πανε ολα οπως τα επιθυμεις και να μας στειλεις κι εμας θετικα βαιμπς!!!Ευχομαι μια μεγαλη χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην εμπιστεύεσαι αυτές τις εφαρμογές, όπως είπες βγάζουν τ μέσο όρο! Καμιά φορά λόγο, άγχους, καιρού κτλ αλλάζει ο κύκλος. Αν δεν ξέρεις ακριβώς την ωορηξια σου δεν ξέρεις και πόσες μέρες καθυστέρησης έχεις! Δε ξέρω πόσο καιρό προσπαθείτε αλλά εφόσον το επιθυμείς τόσο πολύ θα σου πρότεινα να έχετε ελεύθερες επαφές σε όλο τον κύκλο σου! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η positive vibes είπε:

Σ' ευχαριστω παρα πολυ!!!! Η αληθεια ειναι πως με τη αρνητικη χοριακη δεν μου  δινονται και πολλα περιθωρια να  αμφισβητησω  το αποτελεσμα , αν  και μεχρι σημερα δεν ειχα ακουσει  ξανα  οτι παιζει και ποσοστο λαθους ! Τα τελευταια χρονια ειχα παντα σταθερο κυκλο,  τωρα αν συνεχισει η Κα. περιοδος να με σνομπαρει θα ξανακανω  .!Τελικα καμια δε ξεφευγει απο  αυτο το αγχος ετσι? !!

Καμια δεν ξεφεύγει γλυκια μου..εχω σοκαριστεί στο παρελθόν..εχει τύχει να αλλάξω μόνη μου τον κύκλο μου μονο και μονο στη σκέψη οτι μπορει να ειμαι έγκυος..Οποτε τώρα προσπαθω να μαι λιγο πιο χαλαρη..ωορρηξία πουε υπολόγισες πως εχεις??κυκλο ποσών ημερών εχεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καταλαβαινω τι λες , και η αληθεια ειναι πως τις επαφες δεν τις καθοριζω κατα  βαση των γονιμων ημερων  π επισημαινει η εφαρμογη του κινητου απλα το ενημερωνω σαν ημερολογιο για να εχω μια ιδεα  , θελω  να αποφυγω ολο αυτο το τοξικο αγχος της αναμονης που μας καταβαλλει ολες μας. Τωρα επειδη παντα πεφτει μεσα στην ημερα επομενης περιοδου,  εμπιστευτηκα και την φαινομενικη καθυστερηση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο σε εναν σταθερο κυκλο η χοριακη με 4 μερες καθυστερησης ειναι αλανθαστη ( εκτος αν πεσεις σε χαζο εργαστηριο το χουμε δει κι αυτο) σε καθε αλλο κυκλο εννοειται πως μπορει να γινει λαθος .εγω με προγραμματισμενα ολα λογω εξωσωματικης κ παλι δεν ξερουμε ποτε γιβεται ηβεμφυτευση( μπορει να γινει κ 7 μερες μεταωτηβ ωορηξια) οποτε λογικο αν εγω παω στις 10 να μην δειξει....εγω θα σου λεγα να ενημερωσεις το γιατρο σου να ξανακανεις αυριο κ αβ δεν παλι να πας απο κει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υγ εγω μια τετοια εφαρμογη( το ημερολογιο μου λεγεται δεν ξερω αν λεμε την ιδια) την ειχα κ στην εξωσωματικη κ επεσε τελειως εξω..οποτε μην πολυεμπιστευεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Υγ εγω μια τετοια εφαρμογη( το ημερολογιο μου λεγεται δεν ξερω αν λεμε την ιδια) την ειχα κ στην εξωσωματικη κ επεσε τελειως εξω..οποτε μην πολυεμπιστευεσαι

Ακριβως την ιδια εχω ....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η positive vibes είπε:

Ακριβως την ιδια εχω ....!

Aσε λοιπον τη χαζοεφαρμογη για την εγκυμοσυνη( εκει οντως κανει δουλεθα) κ περιμενε λιγο ακομα..δεν ειναι τυχαιο που οι γυναικολογοι ζητουν χοριακη 7-8 μερες μετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Aσε λοιπον τη χαζοεφαρμογη για την εγκυμοσυνη( εκει οντως κανει δουλεθα) κ περιμενε λιγο ακομα..δεν ειναι τυχαιο που οι γυναικολογοι ζητουν χοριακη 7-8 μερες μετα....

Οκ θα περιμενω μερικες μερες και θα σας ενημερωσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!Λοιπόν positive vibes, εγω στη θέση σου θα περίμενα 2 μέρες και μετά θα σκεφτόμουν για επανάληψη χοριακής!γιατί να μην ανήκεις στην ευχάριστη εξαίρεση? Σου εύχομαι ολόψυχα να γίνεις μανούλα πολύ πολύ σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καμια δεν ξεφεύγει γλυκια μου..εχω σοκαριστεί στο παρελθόν..εχει τύχει να αλλάξω μόνη μου τον κύκλο μου μονο και μονο στη σκέψη οτι μπορει να ειμαι έγκυος..Οποτε τώρα προσπαθω να μαι λιγο πιο χαλαρη..ωορρηξία πουε υπολόγισες πως εχεις??κυκλο ποσών ημερών εχεις??

Το κύκλο σου τον άλλαξες ως προς το πότε έκανες ωορρηξία ή ως προς το πότε ήρθε η περίοδος σου μετά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η deka είπε:

Το κύκλο σου τον άλλαξες ως προς το πότε έκανες ωορρηξία ή ως προς το πότε ήρθε η περίοδος σου μετά?

Καθυστέρησε πολυ η περίοδος..βασικα δεν ερχόταν..δεν θύμαμαι ποτε εκανα ωορρηξία τοτε..αλλα ειχα πολλές μερες καθυστέρηση..περίμενα σκεπτόμενη πως ισως εχω καποια αλλαγή κυκλου..και μολις έφτασα τις δεκα μερες καθυστέρηση μιλησα με το γιατρό οπου με έστειλε για χοριακη,ηταν αρνητική και ετσι μου έδωσε duphaston για να αδιαθετησω..δυο μερες μετα,ηρθε το αίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου , χθες το απογευμα  ειχα καποια πονακια χαμηλα οποτε αποφασισα να μην παω σημερα για επαναληψη χοριακης μηπως και μου ερθει περιοδος και εντελει ειχα δικιο,μιας και σημερα  ηρθε και μαλιστα με τσαμπουκα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η positive vibes είπε:

Καλησπερα κοριτσακια μου , χθες το απογευμα  ειχα καποια πονακια χαμηλα οποτε αποφασισα να μην παω σημερα για επαναληψη χοριακης μηπως και μου ερθει περιοδος και εντελει ειχα δικιο,μιας και σημερα  ηρθε και μαλιστα με τσαμπουκα ! 

Σου εύχομαι δυναμικά τον άλλο μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η glykoula είπε:

Την βοηθεια σας κοριτσια! Με θετικο τεστ ωορρηξιας 4 Μαιου, δεν θα επρεπε σημερα να αδιαθετησω; 

Καλησπερα κοριτσακι μου..χμμμ..καλη ερώτηση..και γω με θετικό τεστ ωορρηξιας στις 3 Μαΐου ποτε περιμενω??υποτιθεται οτι η περίοδος έρχεται 14 μερες μετα..το ζήτημα ειναι όμως οτι μετα το θετικό τεστ το ωοθηλακιο μπορει να σπάσει 36 με 38 ώρες μετα..οποτε μπορει να γονιμοποιηθεί απο κει και μετα???δλδ εγω που ειχα θετικό τεστ στις 3/5 το απογευματάκι μπορει να ξεκινάει να γονιμοποιειτε απο τις 5/5???αρα 5+14=19 αρα μεχρι αυριο πρεπει να έρθει..αν παει απο τη μερα του τεστ επρεπε ήδη να χε έρθει..πφφφφ...σπαζοκεφαλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρατηρησει απο προηγουμενους μηνες οτι εχω ωορρηξια την επομενη μερα απο το θετικο τεστ, αρα σημερα επρεπε να αδιαθετησω. Δεν κρατηθηκα κ εκανα ενα τεστ τωρα το απογευμα (αφου ειχα πιει κ πολυ νερο), αλλα βγηκε αρνητικο! Αρα υπομονη παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...