Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η γνώμη σας για χάπια ωορηξίας


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.

Θα ήθελα σε αυτό το θεμα, να συζητησουμε για τα χαπια που προκαλουν (καλυτερη?!) ωορηξια.

Για οσες δε με γνωρίζετε, θα ηθελα να σας γνωστοποιήσω εν ταχει καποια στοιχεία για εμενα. Εχουμε συμπληρώσει με τον ανδρα μου 1 χρονο και 7 μηνες προσπαθειών για να συλλαβουμε παιδακι. Δυστυχώς δε τα έχουμε καταφερει ακομη. Εχω κανει εξετασεις και εγω και ο αντρας μου (δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια, μιας και η γυναικολογος μου θεωρει πως οι σαλπιγγες φαινονται καλα) και ολες εχουν βγει καλες.οχι σουπερ ντουπερ τελειες αλλα καλες!

Επειδη λοιπον και σημερα αδιαθετησα(##@[¥¥$§&!!!), και επειδη το ειχα αφησει λιγο το θεμα, σημερα ειπα να ανοιξω μια συζητηση για μα μετρησουμε μαζι τα θετικα και αρνητικα των χαπιων. Οντας ανθρωπος που παιρνω σπανια φαρμακα και ειδικα χαπια(εφόσον δε μπορω καθολου να τα καταπιω) χρειαζομαι τις γνωσεις σας!!

Σκέφτομαι να συζητησω με τη γιατρο και να τα ξεκινησω τον επομενο μηνα.

Ιδανικα θα ηθελα να μαθω για τις παρενέργειες (αν υπαρχουν), εναν μεσο ορο "επιτευξης στοχου" (αν υπαρχει) και γενικα τη γνωμη σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kopela mou glukia kalhspera...mporw na apanthsw pisteuw se kapoies erwthseis sou

 

8a sou pw thn prwth fora pou phra ta xapia den eixa kanenia apolutos parenergeia eixa kanei ena megalo kai omorfo wario. 

Ton deutero mhna pou phra ta xapia eixa priksimo sthn koilia kai neura eixa 2 waria omorfa kai megala.

Ton trito mhna den eixa tipota.. den kserw posa waria eixa (den asxolh8hka, den ekana elegxo)  alla kserw ti exw twra :-) 

 

Ta xapia den einai toso megala kai den einai me polles parenergeies! mporeis fusika na to suzhthseis kai me thn giatro na thn peis oti den pairneis polla xapia ktl 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mommy μου απορώ γτ δεν σε έβαλε να κάνεις Σαλπιγγιγραφια. Είναι ο μόνος τρόπος να ελέγχουν οι σαλπιγγες διαφορετικά δεν θα την έκανε καμία μας. Γνώμη μου είναι ότι έπρεπε ήδη να έχεις κάνει. Τωρα για τα χάπια εφόσον κάνεις ωορηξια δεν ξέρω κατά πόσο τα χρειάζεσαι. Συζητήσε το με το γιατρο σου και ότι σ πει. Θεωρώ όμως ότι πριν να μπεις στην διαδικασία αυτή ένας έλεγχος στις σαλπιγγες είναι απαραίτητος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Θα ήθελα σε αυτό το θεμα, να συζητησουμε για τα χαπια που προκαλουν (καλυτερη?!) ωορηξια.

Για οσες δε με γνωρίζετε, θα ηθελα να σας γνωστοποιήσω εν ταχει καποια στοιχεία για εμενα. Εχουμε συμπληρώσει με τον ανδρα μου 1 χρονο και 7 μηνες προσπαθειών για να συλλαβουμε παιδακι. Δυστυχώς δε τα έχουμε καταφερει ακομη. Εχω κανει εξετασεις και εγω και ο αντρας μου (δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια, μιας και η γυναικολογος μου θεωρει πως οι σαλπιγγες φαινονται καλα) και ολες εχουν βγει καλες.οχι σουπερ ντουπερ τελειες αλλα καλες!

Επειδη λοιπον και σημερα αδιαθετησα(##@[¥¥$§&!!!), και επειδη το ειχα αφησει λιγο το θεμα, σημερα ειπα να ανοιξω μια συζητηση για μα μετρησουμε μαζι τα θετικα και αρνητικα των χαπιων. Οντας ανθρωπος που παιρνω σπανια φαρμακα και ειδικα χαπια(εφόσον δε μπορω καθολου να τα καταπιω) χρειαζομαι τις γνωσεις σας!!

Σκέφτομαι να συζητησω με τη γιατρο και να τα ξεκινησω τον επομενο μηνα.

Ιδανικα θα ηθελα να μαθω για τις παρενέργειες (αν υπαρχουν), εναν μεσο ορο "επιτευξης στοχου" (αν υπαρχει) και γενικα τη γνωμη σας!!!

Μάμμυ μου γλυκιά.. Εύχομαι καταρχήν να είναι η τελευταία φορά που αδιαθετείς.. και μετά να πάρεις ενα όμορφο ++++++++++

Για χάπια ωορρηξίας δεν μπορώ να σου πω δεν γνωρίζω.. Απλά γνωρίζω πως η σαλπιγγογραφία είναι πολύ σημαντική για την διερεύνηση του τι συμβαίνει όταν δεν επιτυγχάνεται εγκυμοσύνη.. Ο δικός μου γιατρός μου είχε πει, αν δεν μείνω έγκυος σε 6 μήνες να κάνω οπωσδήποτε (6 μήνες για μένα γιατί ήμουνα 37 τότε).. Μέχρι τα 35 λένε στον χρόνο η σαλπιγγογραφία..  Εγώ θα έκανα να σου πω μία να ξέρω πως όλα πάνε καλά... Με τον υπέρηχο δεν φαίνονται οι σάλπιγγες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Θα ήθελα σε αυτό το θεμα, να συζητησουμε για τα χαπια που προκαλουν (καλυτερη?!) ωορηξια.

Για οσες δε με γνωρίζετε, θα ηθελα να σας γνωστοποιήσω εν ταχει καποια στοιχεία για εμενα. Εχουμε συμπληρώσει με τον ανδρα μου 1 χρονο και 7 μηνες προσπαθειών για να συλλαβουμε παιδακι. Δυστυχώς δε τα έχουμε καταφερει ακομη. Εχω κανει εξετασεις και εγω και ο αντρας μου (δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια, μιας και η γυναικολογος μου θεωρει πως οι σαλπιγγες φαινονται καλα) και ολες εχουν βγει καλες.οχι σουπερ ντουπερ τελειες αλλα καλες!

Επειδη λοιπον και σημερα αδιαθετησα(##@[¥¥$§&!!!), και επειδη το ειχα αφησει λιγο το θεμα, σημερα ειπα να ανοιξω μια συζητηση για μα μετρησουμε μαζι τα θετικα και αρνητικα των χαπιων. Οντας ανθρωπος που παιρνω σπανια φαρμακα και ειδικα χαπια(εφόσον δε μπορω καθολου να τα καταπιω) χρειαζομαι τις γνωσεις σας!!

Σκέφτομαι να συζητησω με τη γιατρο και να τα ξεκινησω τον επομενο μηνα.

Ιδανικα θα ηθελα να μαθω για τις παρενέργειες (αν υπαρχουν), εναν μεσο ορο "επιτευξης στοχου" (αν υπαρχει) και γενικα τη γνωμη σας!!!

Καλημερα προκληση ωορηξιας (serpafar-clomiphene)λιγο πολυ σχεδον ολες μας τα εχουμε χρησιμοποιησει εγω τα πηρα για τρεις μηνες σε συνδυσμο με τις σπερματεγχυσεις και καποιες ενεσεις (altermon),εχεις ακανονιστο κυκλο η πολυκυστικες?Καλο ειναι να γινεται ενας ορμονολογικος ελεγχος και βεβαιως μια υστεροσαλπιγγογραφια για βεβαιωση λειτουργια σαλπιγγων  και μια αναλυση σπερματος δεν ειναι τιποτε η ληψη ξεκινα 2 η 3 μερα λαμβανοντας 2 χαπια πρωι βραδυ για 5 μερες με παρακολουθηση υπερηχογραφηματος κ ορμονολογικο ελεγχο.παρενεργειες δεν γωριζω εχω δεν ειχα καμμια παντως τωρα και ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα για αρχη καλο ειναι να ξεκινησεις εγω δεν ειχα επιτυχια δεν ανταποκριθηκε ο οργανισμος μου ,σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα μανουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντήσεις σας!ναι πιατευω και εγω πως πρέπει να κανω σαλπιγγογραφια και ειναι στα αμεσα σζεδια μου.πιστευετε πως πρεπει να κανω πρωτα σαλπιγγογραφια και υστερα να ξεκινησω αγωγη με χαπια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρεν μου σε ευχαριστώ πολυ πολυ! Οχι δεν εχω ουτε αστατο κυκλο ουτρ πολυκυστικες! Απλα ολοι οι γιατρπι που με εχουν εξετασει μου λενε πως εχω υποψια πολυκυστικων.δλδ κρυφες πολυκυστικες!σε υπερυχο φαινονται περιεργες αλλα η περιοδος μου ειναι ρολόι! Ο λογος που θηθελε να μου χορηγησει χαπια η γιατρος ειναι γιατι μετα απο καποιες ορμονικες που εκανα φανηκε πως τα νουμερα της ωορηξιας μου ηταν καλα μεν αλλα οχι όσο τελεις τα ηθελε η γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντήσεις σας!ναι πιατευω και εγω πως πρέπει να κανω σαλπιγγογραφια και ειναι στα αμεσα σζεδια μου.πιστευετε πως πρεπει να κανω πρωτα σαλπιγγογραφια και υστερα να ξεκινησω αγωγη με χαπια?

Εγω ναι.. Γιατι να πάρεις χάπια εφόσον κάνεις κανονική ωορρηξία? Κάνε σαλπιγγογραφία και αν ειναι ολά οκ τότε κάνεις αγωγή.. Επίσης λόγω σαλπιγγογραφίας εκείνοι οι 2 πρώτοι μήνες είναι πιο γόνιμοι επειδή είναι πιο διαβατές οι σάλπιγγες λόγω του υγρού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

αρεν μου σε ευχαριστώ πολυ πολυ! Οχι δεν εχω ουτε αστατο κυκλο ουτρ πολυκυστικες! Απλα ολοι οι γιατρπι που με εχουν εξετασει μου λενε πως εχω υποψια πολυκυστικων.δλδ κρυφες πολυκυστικες!σε υπερυχο φαινονται περιεργες αλλα η περιοδος μου ειναι ρολόι! Ο λογος που θηθελε να μου χορηγησει χαπια η γιατρος ειναι γιατι μετα απο καποιες ορμονικες που εκανα φανηκε πως τα νουμερα της ωορηξιας μου ηταν καλα μεν αλλα οχι όσο τελεις τα ηθελε η γιατρος.

Βλεπω πολλες θεωριες υποψιες και ισως ναι μεν αλλα δεν βλεπω σιγουρια στις απαντησεις του γιατρου συνηθως οι γιατροι οχι ολλοι φυσικα μας ξεκινανε σε διαδικασιες χωρις τις απαραιτητες εξετασεις που ειναι πολυ συμαντικες και μας δινουν πολλες απαντησεις και οι οποιες μετα αποτελεσματων για το πως πρεπει να κινηθουμε χωρις να μπαινουμε σε περιπετειες με αποτυχιες οι οποιες θα  μπορουσαν να ειχαν αποφυγει λογου καποιων εξετασεων που συνηθως μας τις κανουν πολυ αργοτερα,σημαντικη εξεταση η σλπιγγογραφια  για τις γυναικες που δυσκολευονται να συλλαβουν σε περιπτωση που  δεν δουλευουν η υπαρχει καποιο θεμα ειναι δωρον αδωρον ολες οι θεραπειες πρεπει απο καπου να ξεκιναμε οταν μπαινουμε σε τετοιες διαδικασιες να ψαχνουμε και να συζηταμε με τον γιατρο τον οποιο εχει επιλεξει η καθεμια μας φυσικα οταν ολες μας ξεκινησαμε δεν γνωριζαμε πολλα στην πορεια τα μαθαμε και εμεις εγω στο παρελθον μου ειχα κανει 5 εξωσωματικες αποτυχημενες χωρια τις σπερματεγχυσεις χωρις να εχω κανει απαραιτητες εξετασεις πολυ συμαντικες οι οποιες με οδηγουσαν στην αποτυχια δεν υπηρχε καμια πιθανοτητα στο να μεινω εγκυος με οσες και να συνεχιζα εφοσον υπηρχε θεμα και ηταν αλλου αλλο ο γιατρος δεν ξερω δεν εδεινε σημασια και βαρος στη περιπτωση μου ηταν μονο του χρηματος δεν γνωριζω δεν πηρα απαντησεις ποτε το μονο που μου λεγε συνεχεια τυχη και καλη ψυχολογια.Εξετασεις που μας στοιχιζουν πολλα και δεν μιλαω οικονομικα αυτο ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα που μας ταλαιπωρει ολους εμας που προσπαθουμε για την αποκτηση ενος παιδιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

αρεν μου σε ευχαριστώ πολυ πολυ! Οχι δεν εχω ουτε αστατο κυκλο ουτρ πολυκυστικες! Απλα ολοι οι γιατρπι που με εχουν εξετασει μου λενε πως εχω υποψια πολυκυστικων.δλδ κρυφες πολυκυστικες!σε υπερυχο φαινονται περιεργες αλλα η περιοδος μου ειναι ρολόι! Ο λογος που θηθελε να μου χορηγησει χαπια η γιατρος ειναι γιατι μετα απο καποιες ορμονικες που εκανα φανηκε πως τα νουμερα της ωορηξιας μου ηταν καλα μεν αλλα οχι όσο τελεις τα ηθελε η γιατρος.

Ομορφιά μου Καλημερα,εγω δεν εχω πολυκυστικες ωοθηκες..και ο γιατρός μου συνέστησε να προσπαθήσουμε με χαπια και ενέσεις τον ενα μηνα και με χαπια μονο το δεύτερο αν θυμασαι..μου είπε οτι ενδείκνυνται για μενα γιατι οι ωοθηκες μου ειναι πολυκυστικες υφής..(το αναφέρει σε καθε υπερηχο που εχω κανει όμως δεν ξέρω τι προκαλεί..πάντως οι ορμονες μου και ολα ειναι μια χαρα..) σαλπιγγογραφια με έστειλε απο τις αρχές να κανω..για να δει αν ειναι διαβάτες οι σάλπιγγες καθώς πρεπει α γνωρίζεις τι γινεται,και να μην "βαράς" στο γαμο του καραγκιόζη..επισης ταυτόχρονα μας είπε να κανουμε σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος,γιατι ακομη και μια αλλαγή στο ph να μην αφήνει τα σπερματοζωαρια να ζήσουν..δεν γνωρίζω αν τα εχετε κανει ολα αυτα..γνώμη που πάντως ειναι να γινουν,οπως και η καλλιέργεια κολπικού υγρού..και ορμονολογικές έλεγχος..και μετα να ξεκινήσετε κλομιφαινη..εγω απο παρενέργειες,ειχα και τις δυο φορές,λίγα νευράκια..τίποτε άλλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mommy86 μου θα συμφωνησω και γω απολυτα με τα κοριτσια! οι σαλπιγγες δεν φαινεται αν ειναι διαβατες με υπερηχο. κανε την σαλπιγγογραφια πρωτα και μετα παρε χαπια!!!μην το σκεφτεσαι καν!

ειναι ο  πρωτος μηνας π εχω επαφη με τα χαπια..μεχρι στιγμης δεν ειχα καποια παρενεργεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με βοηθητε πραγματικα παρα πολύ! Εχουμε κανει και καλλιεργεια κολπικου κ σπερματος και σπερμοδιαγραμμα και υπερηχο ορχεων.ολα καλα εκτος των εξης.στο σπερμοδιαγραμμα ειναι καλο απλα πεφτςι η κινητικοτητα μετα απο καποια ωρα.ο υπερησος εδειξε στον ενα ορχη ΑΡΧΗ κυρσοκοιλης αλλα σε τοεο χαμηλο βαθμο που ο γιατρος ειπε πως δε χρειαζεται επεμβαση παρα μονο αν το ηθελε ντα και σονι ο αντρας μου. Εγω οπως ειπα απο εξετασεις ολα καλα ως τψρα με μεγαλο μειον την σαλπιγγογραφια που δεν εχω κανει αλλα πραγματικα θα την κανω το συντομότερο. 

Οσο για τεστακια,ναι χρησημοποιω καθε μηνα και καθε μηνα βλεπω την ωραια μου δευτετη γραμμη ωορηξιας.η αληθεια ειναι οτι με τα τεστακια καταλαβα πως η ωοτηξια μου γινεται 3 μερες πριν απο τοτε που πιστευα εγω.δλδ την 11 μερα και οχι την 14 που πίστευα.

Μαλλον πρεπει για χιλιοστη φορα να αλλαξω γιατρο...και εχω κουραστει με αυτο το θεμα.η συγκεκριμενη πραγματικα δε το κανει για τα χρήματα. Ειναι τελειως διαφορετικης φιλοσοφιας..αλλα φαινεται πως ισως ειναι λιγο ανεπαρκης σε τετοια θεματα.

Και φτου κ απο την αρχη λοιπον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιζουμε οντως να βοηθήσαμε..Μηπως πριν την αλλάξεις να της πεις οτι θελεις να κανεις σαλπιγγογραφια απλα για να αποκλυσετε καθε ενδεχόμενο??αφου εχουν βγει ολες οι άλλες εξετάσεις καλες τοτε το μωράκι σας θα έρθει πολυ συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξετω γιατι δε με παρεπεμψε σε σαλπιγγογραφια.. Πραγματικα!της εκανα κουβέντα και μου ειχε πει πως φαίνονται μια χαρα οι σαλπιγγες και δε πιστευει πως υπαρχει προβλημα εκει. Επισης οταν ρης ζητησα(πτιν παρω τεστακια) να πηγαινω και να κανουμε με υπερηχο, ελεγχο ωορηξιας μου ειπε πως μπορω να το κανω μονη μου μερρωντας τη θερμοκρασια..ετσι κατεληξα με τα τεστακια.

Ειναι παρα πολυ καλος ανθρωπος και πραγματικα  δε κοιταζει πορτοφολι..απλα μαλλον εγω χρειαζομαι διαφορετικη αντιμετώπιση τη συγκεκριμένη στιγμη και κυριως σωατη καθοδηγηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ..καταλαβα..πανε για αλλα λοιπον..Ευχομαι να βρεις τον ιδανικό γιατρό για σενα και μαλιστα άμεσα και αβίαστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mommy86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.

Θα ήθελα σε αυτό το θεμα, να συζητησουμε για τα χαπια που προκαλουν (καλυτερη?!) ωορηξια.

Για οσες δε με γνωρίζετε, θα ηθελα να σας γνωστοποιήσω εν ταχει καποια στοιχεία για εμενα. Εχουμε συμπληρώσει με τον ανδρα μου 1 χρονο και 7 μηνες προσπαθειών για να συλλαβουμε παιδακι. Δυστυχώς δε τα έχουμε καταφερει ακομη. Εχω κανει εξετασεις και εγω και ο αντρας μου (δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια, μιας και η γυναικολογος μου θεωρει πως οι σαλπιγγες φαινονται καλα) και ολες εχουν βγει καλες.οχι σουπερ ντουπερ τελειες αλλα καλες!

Επειδη λοιπον και σημερα αδιαθετησα(##@[¥¥$§&!!!), και επειδη το ειχα αφησει λιγο το θεμα, σημερα ειπα να ανοιξω μια συζητηση για μα μετρησουμε μαζι τα θετικα και αρνητικα των χαπιων. Οντας ανθρωπος που παιρνω σπανια φαρμακα και ειδικα χαπια(εφόσον δε μπορω καθολου να τα καταπιω) χρειαζομαι τις γνωσεις σας!!

Σκέφτομαι να συζητησω με τη γιατρο και να τα ξεκινησω τον επομενο μηνα.

Ιδανικα θα ηθελα να μαθω για τις παρενέργειες (αν υπαρχουν), εναν μεσο ορο "επιτευξης στοχου" (αν υπαρχει) και γενικα τη γνωμη σας!!!

Ξέχασες να γραψεις οτι είσαι και ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟ για όσες δε σε ξερουν!

Λοιπόν συμφωνώ απόλυτα με όλα τα κορίτσια παραπάνω... πρωτα σαλπιγγογραφία και μετα χαπια ωορρηξίας... τα οποία απ΄οτι μου ειπε ο γυναικολογος μου καλό είναι ως 9 μήνες το πολυ να γίνεται χρηση τους...

Μην αγχωνεσαι... πιστευω οτι ολα θα πανε καλα και συντομα θα φερεις στο κοσμο ενα "τρελοκομείο" σαν εσενα που θα γυρίζει στη γειτονια ντυμενη νυφη ..... :):x (σου θυμίζει τιποτα αυτό??? 8-) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες τα βρε @peacockακι μας...αχαχχαχαχαχ...ετσι..θελουμε και αλλα τετοια πλάσματα σαν και την @mommy86 και οοοοολες τις φιλενάδες μου εδωμεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑαααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχΧαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Γελαω σαν (σαν???!?) τρελη!!!!!!με ακουσε η γειτονια!!!!ααααχαχαχα peacock προσκυνω απλα.εισαι νουμεραντζα μεγαλη αληθεια.εχω ψοφησει στο γελιο! Να σε καλα ρε!!πω πω τι γελιο εκανα χαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/3/2017 at 4:01 ΜΜ, ο/η mommy86 είπε:

ΑαααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχΧαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Γελαω σαν (σαν???!?) τρελη!!!!!!με ακουσε η γειτονια!!!!ααααχαχαχα peacock προσκυνω απλα.εισαι νουμεραντζα μεγαλη αληθεια.εχω ψοφησει στο γελιο! Να σε καλα ρε!!πω πω τι γελιο εκανα χαχαχχαχαχα

Xαίρομαι που σε έκανα να γελάσεις! Ευχομαι να είσαι μόνο χαμογελαστη γλυκό μου τρελοκομείο!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον..περιμενω να παει 9:30 να παρω εναν γιαυρο να κλεισω ραντεβου για σαλπιγγογραφια...

ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΕΣΤΡΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Λοιπον..περιμενω να παει 9:30 να παρω εναν γιαυρο να κλεισω ραντεβου για σαλπιγγογραφια...

ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΕΣΤΡΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!

Χεσμετζου όλα καλά θα πάνε.. 

Καλύτερα πρέπει να κλείσεις ένα ραντεβού να τελειώνεις μωρέ κουκλάκι ζωγραφιστό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβαμαι πολυ!!!

Εχω διαβασει και ενα σωρο ιστοριες...μωρε τι θελω και τα διαβαζω????η μια πονεσε αφορητα,η αλλη πονεσε παααρα πολυ,η αλλη λεει βγηκε και λιποθυμησε η αλλη δε μπορουσε να περπατήσει απο τη ζαλαδα κ τον πονο...ουφφφφφφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mommy86 είπε:

Λοιπον..περιμενω να παει 9:30 να παρω εναν γιαυρο να κλεισω ραντεβου για σαλπιγγογραφια...

ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΧΕΣΤΡΟΥΥΥΥΥΥΥ!!!!

Τι χαζά ειναι αυτα μωρεεεεε...τιποτα δεν ειναι!!θα πιεις παυσίπονο μισή ωριτσα πριν(εμενα μου είχαν πει δυο buscopan εσυ ρωτησε τι παυσίπονο να παρεις) και θα σκεφτεσε θετικά!!κατι νιώθεις αλλα δεν ειναι και προς θάνατο!!!ενα κάψιμο αισθάνθηκα εγω..αλλα εχει τύχει σε περίοδο να πονάω περισσοτερο..ολα θα πανε καλα αγαπη..παρε μια αγκαλίτσα και μην φοβάσαι τιποτα!!καλα αποτελέσματα να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η mommy86 είπε:

Φοβαμαι πολυ!!!

Εχω διαβασει και ενα σωρο ιστοριες...μωρε τι θελω και τα διαβαζω????η μια πονεσε αφορητα,η αλλη πονεσε παααρα πολυ,η αλλη λεει βγηκε και λιποθυμησε η αλλη δε μπορουσε να περπατήσει απο τη ζαλαδα κ τον πονο...ουφφφφφφ!!!

Μπορείς να κάνεις και μια ενεσούλα για να μην πονάς από όσο ξέρω.. Όπως και να έχει χειρότερο από το να τριγυρνάς νύφη στην γειτονιά δεν θα είναι! χαχαχαχαχαχαχαχαα
Αντε να ξεμπερδεύουμε και με τις σάλπιγγες! λένε πως έχεις παραπάνω πιθανότητες σύλληψης τον μήνα μετά την σαλπιγγογραφία γιατί το υγρό που βάζουν κάνει τις σάλπιγγες ακόμα πιο διαβατές!!
περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...