Μετάβαση σε περιεχόμενο

365 χοριακη


Anasta35

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

καλησπερα κοριτσι μ!ο γιατρος σου τι λεει για το νουμερο??

Δεν μπορω να την βρω ειναι σε χειρουργείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με την γυναικολο που μιλησα ουτε αυτη τις αρεσε η χοριακη απλα επειδη εκανα σε αλλο εργαστηριο κραταει τις εποφυλαξεις της μου είπε να κανω την τέταρτη ξανα και να παω να με δει πες τε μου κάτι οτι παλι δεν ειναι ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anasta35 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ

 

Κοπελα μου ειλικρινα σου ζήτω συγνωμη για το "μάλωμα"..απλα γνώμη μου ειναι να μιλήσεις πρωτα με το γιατρό πριν αρχίσεις να κανεις σενάρια..θα περιμενω με αγωνία τα νεα σου και ευχομαι ολόψυχα να ειναι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Με την γυναικολο που μιλησα ουτε αυτη τις αρεσε η χοριακη απλα επειδη εκανα σε αλλο εργαστηριο κραταει τις εποφυλαξεις της μου είπε να κανω την τέταρτη ξανα και να παω να με δει πες τε μου κάτι οτι παλι δεν ειναι ετσι

Βρε κορίτσι μου,δεν σου παμε κόντρα,εγω το μονο που θελω να σου πω μεσα απο την καρδιά μου,ειναι να μην στεναχωριέσαι προκαταβολικά..ποτε δεν ξερεις..μην πέφτεις χωρις να εχει ξεκαθαρίσει ακομα το πράγμα..ευχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη την τεταρτη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anasta35 είπε:

Με την γυναικολο που μιλησα ουτε αυτη τις αρεσε η χοριακη απλα επειδη εκανα σε αλλο εργαστηριο κραταει τις εποφυλαξεις της μου είπε να κανω την τέταρτη ξανα και να παω να με δει πες τε μου κάτι οτι παλι δεν ειναι ετσι

Iσχύει ότι οι χοριακές πρέπει να γίνονται στο ίδιο μικροβιολογικό,μου το χει πεί και ο δικός μου γυναικολόγος.Εχούμε δεί περιπτώσεις σαν την δικιά σου να πηγαίνουν καλά.Σχεδόν έχει διπλασιαστεί.Λίγο υπομονούλα και όλα να πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Anasta35 είπε:

Ρε κοριτσια η πρωτη 360 μετα απο 2 μερες 710 και μετα απο 3 μερες 1122 σήμερα δεν νομιζω να ειναι τοσο φυσιολογικό κοντευω να τρελαθω

Η αλήθεια είναι πως 710 και μετά από 3 μέρες μόνο 1122 δεν είναι πολύ καλό... δεν διπλασιάστηκε..
Μου είχε πει και εμένα ο γιατρός μου πως δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να επηρεάσεις τηνη έκβαση της εγκυμοσύνης σε αυτή τη φάση.. Ηρεμία μέχρι να δείξει, ποτέ δεν ξέρεις!! .. Εύχομαι ότι καλύτερο. Και να θυμάσαι "Μια φορά έγκυος πάντα έγκυος"... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα πηρα τα αποτελέσματα απο την χοριακη και είναι 2085 δεν ανεβαίνει στο επιθυμειτο δυστυχώς 2 η ωρα θα παω στη γιατρό 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να μπορούν να αλλάξουν τα πρ'αγματα και να σου πεί καλά νέα η γιατρός.Λογικά είναι ο πρώτος υπέρηχος που θα κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Σου εύχομαι να μπορούν να αλλάξουν τα πρ'αγματα και να σου πεί καλά νέα η γιατρός.Λογικά είναι ο πρώτος υπέρηχος που θα κάνεις?

Ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Ναι 

Ευχομαι ολόψυχα να εχεις καλα αποτελέσματα,παρολο που δεν ικανοποιεί την γιατρό η χοριακη!!σου στέλνω ολη τη θετική μου ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ευχομαι ολόψυχα να εχεις καλα αποτελέσματα,παρολο που δεν ικανοποιεί την γιατρό η χοριακη!!σου στέλνω ολη τη θετική μου ενέργεια!!!

ΚατερινακιιιιΚαι εγώ κοπέλα μου εύχομαι μαζι με όλες να είναι τα αποτελέσματα καλά σε περιμένουμε να γυρίσεις με θετικά νέα :x Anasta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον ακουω αποψεις ειδε σακο αλλα ειναι μικρός 1 χιλιοστο αρα δεν υπάρχει περιπτώσει να δει εμβρυο άρα ξανα μου ειπε να κανω χοριακη την Παρασκευή και Δευτέρα να παω να με δει κρατάει λεει επιφύλαξη.επειδή συζητήσαμε και το θέμα του μετά μου είπε για αποξεση αλλα εγω της ειπα μηπως γίνετε με χαπια και  μου λέει δύσκολα τι λέτε?δεύτερο θεμα της είπα να προχωρήσουμε σε εξετάσεις να δουμε τι συμβαίνει και μου έλεγε μετά την την τρίτη αποβολη αλλα αν θέλεις ναι.μια φιλη μου ειπε να παω και σε αλλο γιατρό ακούω αποψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Λοιπον ακουω αποψεις ειδε σακο αλλα ειναι μικρός 1 χιλιοστο αρα δεν υπάρχει περιπτώσει να δει εμβρυο άρα ξανα μου ειπε να κανω χοριακη την Παρασκευή και Δευτέρα να παω να με δει κρατάει λεει επιφύλαξη.επειδή συζητήσαμε και το θέμα του μετά μου είπε για αποξεση αλλα εγω της ειπα μηπως γίνετε με χαπια και  μου λέει δύσκολα τι λέτε?δεύτερο θεμα της είπα να προχωρήσουμε σε εξετάσεις να δουμε τι συμβαίνει και μου έλεγε μετά την την τρίτη αποβολη αλλα αν θέλεις ναι.μια φιλη μου ειπε να παω και σε αλλο γιατρό ακούω αποψεις

Παντως  διπλασιάστηκε σε 1 μερα, απο 1000 πήγε σε 2000.. εγω λέω ζήτα κι άλλη γνώμη απο καλο έμπιστο γιατρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Παντως  διπλασιάστηκε σε 1 μερα, απο 1000 πήγε σε 2000.. εγω λέω ζήτα κι άλλη γνώμη απο καλο έμπιστο γιατρο.. 

Συμφωνω απολυτα!πηγαινε σε αλλον γιατρο γτ υπαρχουν κ αλμπανιδες κ στον βωμο του χρηματος δεν τους νοιαζει βουρ στο χειρουργειο γ extraδακια.οι κοπανοι.μην εμπιστευτεις κοπελα μ .πηγαινε κ σε εναν αλλο γιατρο γνωστης φιλης σ η της μαμας σ που να ξερεις οτι δεν εθναι φιλοχρηματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anasta35 είπε:

Λοιπον ακουω αποψεις ειδε σακο αλλα ειναι μικρός 1 χιλιοστο αρα δεν υπάρχει περιπτώσει να δει εμβρυο άρα ξανα μου ειπε να κανω χοριακη την Παρασκευή και Δευτέρα να παω να με δει κρατάει λεει επιφύλαξη.επειδή συζητήσαμε και το θέμα του μετά μου είπε για αποξεση αλλα εγω της ειπα μηπως γίνετε με χαπια και  μου λέει δύσκολα τι λέτε?δεύτερο θεμα της είπα να προχωρήσουμε σε εξετάσεις να δουμε τι συμβαίνει και μου έλεγε μετά την την τρίτη αποβολη αλλα αν θέλεις ναι.μια φιλη μου ειπε να παω και σε αλλο γιατρό ακούω αποψεις

Συμφωνώ με τα κορίτσια αν χρειαστεί να πάρεις δεύτερη γνώμη.Με το καλό κάνε την επόμενη χοριακή οπού θα φανούν πολλά.Είμαι υπέρ μετά την δεύτερη αποβολή να ψαχτείς για να ξέρεις που βαδίζεις ωστέ να μην επαναληφθεί.Θέλω να σου πω την αποψή μου για απόξεση ή χάπια αλλά μήπως είναι νωρίς γι αυτό?Μήπως να μην προδικάζουμε?Σε ποιά βδομάδα είσαι βάση υπερήχου?Εγώ είχα παλλίνδρομη τον Ιανουάριο και είχα αλλάξει 3 γυναικολόγος γιατί ο καθένας μου έλεγε τα κουλά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marillia είπε:

Συμφωνώ με τα κορίτσια αν χρειαστεί να πάρεις δεύτερη γνώμη.Με το καλό κάνε την επόμενη χοριακή οπού θα φανούν πολλά.Είμαι υπέρ μετά την δεύτερη αποβολή να ψαχτείς για να ξέρεις που βαδίζεις ωστέ να μην επαναληφθεί.Θέλω να σου πω την αποψή μου για απόξεση ή χάπια αλλά μήπως είναι νωρίς γι αυτό?Μήπως να μην προδικάζουμε?Σε ποιά βδομάδα είσαι βάση υπερήχου?Εγώ είχα παλλίνδρομη τον Ιανουάριο και είχα αλλάξει 3 γυναικολόγος γιατί ο καθένας μου έλεγε τα κουλά του.

Μίλησα με άλλη γιατρό και μου να μην το καταδικαζω έχει ξανά συμβεί να ξεκινάει αργά και μετα να πηγαίνει δυνατα να κανω χοριακη την Παρασκευή και να θα τα πούμε μετα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anasta35 είπε:

Μίλησα με άλλη γιατρό και μου να μην το καταδικαζω έχει ξανά συμβεί να ξεκινάει αργά και μετα να πηγαίνει δυνατα να κανω χοριακη την Παρασκευή και να θα τα πούμε μετα

 

Μπράβο κορίτσι μου!!Χάρηκα πολύυυυ!!Σου στέλνω την θετική μου ενέργεια και περιμένω νεάκια σουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κορίτσια το παραμύθι τελείωσε για αλλη μια φορά η χοριακη 2600 μονο το απόγευμα παω στη γιατρό για να δούμε πως ια προχωρήσουμε  αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Δυστυχώς κορίτσια το παραμύθι τελείωσε για αλλη μια φορά η χοριακη 2600 μονο το απόγευμα παω στη γιατρό για να δούμε πως ια προχωρήσουμε  αυτα

Ax!Kοπέλα μουμιλησες με τον γιατρο σου τι σου ειπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Ax!Kοπέλα μουμιλησες με τον γιατρο σου τι σου ειπε?

Θα παω το βράδυ να με δει για να δουμε πως θα προχωρησουμε με αποξεση ή χαπια αναλογα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anasta35 είπε:

Θα παω το βράδυ να με δει για να δουμε πως θα προχωρησουμε με αποξεση ή χαπια αναλογα

Λυπαμαι πολυ που ειχες παλι μια τετοια καταληξη κουραγιο και δυναμη σιγα σιγα θα φθγει ο πονος και η λυπη για να ξεκινησεις παλι τις προσπαθειες αλλα πρωτα θα κοιταξεις να βρεις τις ευθυνες και τα αιτια που χεις τετοια καταληξη για να τ αντιμετωπισεις  να δεις που ευθυνονται?Σου στελνω την αγαπη  μου και τα φιλια μου ελπιζω να μη χρειαστεις αποξεση και να πας με χαπια  και την επομενη φορα να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...