Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προκληση ωορηξιας με χαπια femara


Scorpios

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Περιοδο εφτα η έξι φορές το χρονο ! Δεν έκανα πριν παρακολούθηση πέρα απο τεστ παπ και ορμονικές απο τον Νοέμβριο του 2015 που ειχα την ρήξη ωχρου σωματιου άρχισα να σκέφτομαι για εγκυμοσυνη και να το κοιτάζω ! Ετσι αρχές του 2016 έκανα παλι τις ορμονικές μου και στα τυφλά που κ που έκανα ελεύθερα ώσπου μου πρότεινε ο γιατρος την αγωγή κλομιφαινη κ πήρα τέλος Αυγούστου και εχω κάνει έξι μηνες με κάθε μηνα ωοθυλακια κ ρήξη αυτών ! Απλα στενοχωρηθηκα πολυ Γτ εαν μεγαλώσει δεν θα μπορω να εχω αυτο το χρονοδιάγραμμα έστω που έφερνε μια ελπίδα! Πιστεύω με όλη μου την καρδιά κσι ψυχή πως θα έρθει αλλα αυτή η κυστη με Παει  στα τυφλα

Τι κύστη είναι αυτη Ρενάτα? τυπου σαν αυτες που εχουν οι κοπέλες με πολυκυστικές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 24 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τι κύστη είναι αυτη Ρενάτα? τυπου σαν αυτες που εχουν οι κοπέλες με πολυκυστικές?

@peacock πήρα φεμαρα Τρίτη με 8 η ημερα και 11 για υπερηχο και το ενα ωοθυλακιο στην δεξια παρα μεγάλωσε και όταν ειναι πανω απο 23 ΜΑξ λέγεται κυστικο ! Ενα κακο και ενα καλο στην αριστερή εχω ενα πολυ καλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

@peacock πήρα φεμαρα Τρίτη με 8 η ημερα και 11 για υπερηχο και το ενα ωοθυλακιο στην δεξια παρα μεγάλωσε και όταν ειναι πανω απο 23 ΜΑξ λέγεται κυστικο ! Ενα κακο και ενα καλο στην αριστερή εχω ενα πολυ καλο 

Δε ξερω...δεν είμαι γιατρός... μπορεί να πω και χαζομάρα... αλλα μηπως δεν είναι τόσο κακό? Εγω εχω τις ωοθηκες γεμάτες με κυστούλες... βεβαια δε ξερω μεγεθος να σου πω....

Ευχομαι να μην είναι τιποτα και να προχωρησεις κανονικά με θετικά αποτελεσματα συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Λοιπον εχτές ειχα επίσκεψη , όσες ξέρουν εχω δυο γιατρούς λόγω συχνής μετακινήσης !

χτες λοιπον είδε ολα τα χάπια φεμαρα επι τρια προγεστερονη σικλακουρ κσι μου λεει οχι διαφωνωωωωωωωωωω με ολα αυτα ειναι πολλα έχεις πολυκυστικες αλλα οχι κ ετσι. Ενδομήτριο 7,5 και έπαιρνες χάπι; προγεστερονη 11,6 και λαμβάνεις χάπι; φρικαρε !!!! 

Μαζι με αυτόν κ εγω ! Φτανει η ώρα του υπερηχου?????

δεξια κυστικο ωοθυλακιο 11η ημερα 21x28 χιλιοστά (φφφ μονο που δεν έκλαιγα) 

αριστερα η γλυκούλα μου 19x20 (μια κουκλίτσα θήκη) 

μου λεει αποτέλεσμα τόσων χαπιών 

δεν μπορω να βάλω πρεγκνυλ Γτ φοβάται μήπως μεγαλώσει κ άλλο το κυστικο απο δεξια και ετσι ποντάρω χωρις ενεση καθημερινό σεξακι και ισως εαν δεν φύγει το ρημάδι απο δεξια να μην μπορω να παρω άλλη αγωγή ?????

σιγουρα για κάποιο λογο γίνονται ολα ! 

Εχω απογοητευτεί .....

Μην απογοητευσε κουκλα μ. Εγω ειχα κυστη 6 εκατοστα μεγεθος πορτοκαλιου μ ειπε ο γιατρος. Ειχα παθει σοκ δεν ηξερα τι να κανω! Τελικα εξαφανιστηκε οπως ξαφνικα δημιουργηθηκε! Μην αγχωνεσε για ολα υπαρχει λυση.. Πανω απο ολα η θετικη ενεργεια οπως εχεις εσυ. Μην την χασεις τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Scorpios είπε:

Μην απογοητευσε κουκλα μ. Εγω ειχα κυστη 6 εκατοστα μεγεθος πορτοκαλιου μ ειπε ο γιατρος. Ειχα παθει σοκ δεν ηξερα τι να κανω! Τελικα εξαφανιστηκε οπως ξαφνικα δημιουργηθηκε! Μην αγχωνεσε για ολα υπαρχει λυση.. Πανω απο ολα η θετικη ενεργεια οπως εχεις εσυ. Μην την χασεις τωρα!!!

@Scorpios σκορπιουδακι μου έχεις δίκιο θα μου περασει απλα ειναι ολα μαζι! Με την ενεση ήξερα τις επαφές τωρα δεν ξερω εαν θα σπάσει μονο του και την 14 ημερα ο καλός μου φεύγει χτες 11η ημερα πέραν του μεγάλου (κυστικου ανάθεμα το ) δεξια , εχω αριστερα ενα 19x20 λογικα σμρ αυριο θα σπάσει θα ποντάρω σε αυτο και θα ηρεμήσω να δω πως θα παει.... 

εχει ο μεγάλοδυναμος για ολους! Κάτι θα ξέρει παραπάνω! Οποτε θα το ρίξω στη δουλεια να ξεχαστω ! Σας ευχαριστω πολυ! Μου αρέσει να μοιράζομαι τα εσώψυχα μου αμέσως ανακουφίζομαι! ❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

@Scorpios σκορπιουδακι μου έχεις δίκιο θα μου περασει απλα ειναι ολα μαζι! Με την ενεση ήξερα τις επαφές τωρα δεν ξερω εαν θα σπάσει μονο του και την 14 ημερα ο καλός μου φεύγει χτες 11η ημερα πέραν του μεγάλου (κυστικου ανάθεμα το ) δεξια , εχω αριστερα ενα 19x20 λογικα σμρ αυριο θα σπάσει θα ποντάρω σε αυτο και θα ηρεμήσω να δω πως θα παει.... 

εχει ο μεγάλοδυναμος για ολους! Κάτι θα ξέρει παραπάνω! Οποτε θα το ρίξω στη δουλεια να ξεχαστω ! Σας ευχαριστω πολυ! Μου αρέσει να μοιράζομαι τα εσώψυχα μου αμέσως ανακουφίζομαι! ❤❤❤❤❤

Τα σπερματοζωαρια ζουν στην μητρα εως τρεις με τεσσερις μερες. Αρα κανε με το καλο σου τρελιτσες την τελευταια μερα πριν φυγει κ μετα χαλαρωσε κ απολαυσε την μοναξια ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Scorpios είπε:

Τα σπερματοζωαρια ζουν στην μητρα εως τρεις με τεσσερις μερες. Αρα κανε με το καλο σου τρελιτσες την τελευταια μερα πριν φυγει κ μετα χαλαρωσε κ απολαυσε την μοναξια ???

Χαχχαχαχα!! Ναι ακριβως ετσι ! Θα τον ξεζουμισω! Χαχχαχαχ! Μου έφτιαξες την διάθεση ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι αυτο ειμαστε εδω. Για να στηριζουμε κ να ανεβαζουμε η μια την αλλη!!! Χαρηκα που σου εφτιαξα την διαθεση ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Renata7 είπε:

Περιοδο εφτα η έξι φορές το χρονο ! Δεν έκανα πριν παρακολούθηση πέρα απο τεστ παπ και ορμονικές απο τον Νοέμβριο του 2015 που ειχα την ρήξη ωχρου σωματιου άρχισα να σκέφτομαι για εγκυμοσυνη και να το κοιτάζω ! Ετσι αρχές του 2016 έκανα παλι τις ορμονικές μου και στα τυφλά που κ που έκανα ελεύθερα ώσπου μου πρότεινε ο γιατρος την αγωγή κλομιφαινη κ πήρα τέλος Αυγούστου και εχω κάνει έξι μηνες με κάθε μηνα ωοθυλακια κ ρήξη αυτών ! Απλα στενοχωρηθηκα πολυ Γτ εαν μεγαλώσει δεν θα μπορω να εχω αυτο το χρονοδιάγραμμα έστω που έφερνε μια ελπίδα! Πιστεύω με όλη μου την καρδιά κσι ψυχή πως θα έρθει αλλα αυτή η κυστη με Παει  στα τυφλα

Ηρεμησε κοριτσακι μου..κανεις δεν ξέρει τιποτα!!!ολοι στα τυφλά παμε!!!εχε πίστη και θα έρθει το θαυματακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ηρεμησε κοριτσακι μου..κανεις δεν ξέρει τιποτα!!!ολοι στα τυφλά παμε!!!εχε πίστη και θα έρθει το θαυματακι!!!

Μακάρι Κατερίνα μου! Θα συνέλθω ! ??ευχαριστω που ειστε εδω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Scorpios είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Τι κανετε? Που χαθηκατε ολες?? 

Πω πω πω τσίκνα που χει εδω μεσα!Καλησπέρα  scorpie .....Κaren παρούσα [smilie=hello.gif] οι υπολοιπες δεν γνωρίζω που είναι μαλλον θα τσικνίζουν ακομη=))πάει και η τσικνοπέμπτη περιμένοντας την Καθαρα Δευτερα  ξεκινημα Σαρακοστης και αναμομη για το Πασχα.Ψήσατε μασκαρευτηκατε τα διωξατε τα κακα πνευματα?[smilie=wav.gif] Είναι καμιά σας εδώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η karen είπε:

Πω πω πω τσίκνα που χει εδω μεσα!Καλησπέρα  scorpie .....Κaren παρούσα [smilie=hello.gif] οι υπολοιπες δεν γνωρίζω που είναι μαλλον θα τσικνίζουν ακομη=))πάει και η τσικνοπέμπτη περιμένοντας την Καθαρα Δευτερα  ξεκινημα Σαρακοστης και αναμομη για το Πασχα.Ψήσατε μασκαρευτηκατε τα διωξατε τα κακα πνευματα?[smilie=wav.gif] Είναι καμιά σας εδώ?

Χαχαχα ολα τα καναμε!!!! ? Τωρα ειμαστε στην αναμονη για το Πασχα και μαζι με την Ανασταση ας ερθει κ η δικια μας επιθυμια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω @karen μ ειμαι αγχωμενη. Βρισκομαι στην 25η μερα του κυκλου και αγχωνομαι αν θα μ ερθει η οχι αυτον τον μηνα η περιοδος. (Ελπιζω να μην ερθει). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Scorpios είπε:

Εγω @karen μ ειμαι αγχωμενη. Βρισκομαι στην 25η μερα του κυκλου και αγχωνομαι αν θα μ ερθει η οχι αυτον τον μηνα η περιοδος. (Ελπιζω να μην ερθει). 

Αχ αυτος το ανγχος παντα να μας κυριευει ολες μας,μακαρι να μην ερθει η ακατανόμαστη απεβαλετο οσο μπορεις οτι ηταν γινει εχει γινει στην ουσια μας ανγχωνει η αποτυχια που δεν την θελει καμια μας και δεν τον ευχομαι σε καμια μονο επιτυχιες θελουμε συνεχειαααα γιατι αν ημασταν σιγουρες γιατι μια επιτυχια δεν θα χαμε ανγχος ..Τι σου γραφω τωρα ,αλλα ετσι ειναι η αληθεια και πρεπει να την αποδεχόμαστε απο την αρχη,ευχομαι απο καρδιας τα επομενα νεα σου να μας ειναι ευχαριστα:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Scorpios είπε:

Αχ μακαρι!!! 

Λίγες μερες μείνανε μάτια μου γλυκα!!!! Δυνάμωστε την εντασηηη παρακαλώ! Λίγες μερες για υπερηχο λίγες μερες για ωορηξια λίγες μερες για την μην πω?

Λίγες μερες και θα φουσκώσουν οι κοιλίτσες!!!

για να δυναμώνουμε! 

Εγω τα ίδια έκανα πολλές αγαπουλιτσες! Και απο το βραδι μοναξιά! Αλλα και πολυ δουλεια! 

Η Παναγία μαζι μας! 

(Είδατε που σας ειπα ; συνήλθα θελω μονο λίγο χρονο! Και ας εχω την παλιό κυστη θα κανω μαγικά να φύγει και θα συνεχισω τον αγώνα μου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Λίγες μερες μείνανε μάτια μου γλυκα!!!! Δυνάμωστε την εντασηηη παρακαλώ! Λίγες μερες για υπερηχο λίγες μερες για ωορηξια λίγες μερες για την μην πω?

Λίγες μερες και θα φουσκώσουν οι κοιλίτσες!!!

για να δυναμώνουμε! 

Εγω τα ίδια έκανα πολλές αγαπουλιτσες! Και απο το βραδι μοναξιά! Αλλα και πολυ δουλεια! 

Η Παναγία μαζι μας! 

(Είδατε που σας ειπα ; συνήλθα θελω μονο λίγο χρονο! Και ας εχω την παλιό κυστη θα κανω μαγικά να φύγει και θα συνεχισω τον αγώνα μου) 

???? Ενταση στο φούλ δεν παει αλλο χαχα!!!Μπράβο μας μπήκες ορεξάτη και χαρούμενη,αγαπουλιτσες:confused:αααααααα! Αγκαλίτσες και φιλάκια
και χαρούλες και λόγια γλυκά
Αγκαλίτσες και χαδάκια.........και κοιλιτσε γεματες ξανα!!!


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η karen είπε:

???? Ενταση στο φούλ δεν παει αλλο χαχα!!!Μπράβο μας μπήκες ορεξάτη και χαρούμενη,αγαπουλιτσες:confused:αααααααα! Αγκαλίτσες και φιλάκια
και χαρούλες και λόγια γλυκά
Αγκαλίτσες και χαδάκια.........και κοιλιτσε γεματες ξανα!!!


 

Χαχαχαχα ετσι πάνε! Κουνηθείτε στον ρυθμό!????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η karen είπε:

Πω πω πω τσίκνα που χει εδω μεσα!Καλησπέρα  scorpie .....Κaren παρούσα [smilie=hello.gif] οι υπολοιπες δεν γνωρίζω που είναι μαλλον θα τσικνίζουν ακομη=))πάει και η τσικνοπέμπτη περιμένοντας την Καθαρα Δευτερα  ξεκινημα Σαρακοστης και αναμομη για το Πασχα.Ψήσατε μασκαρευτηκατε τα διωξατε τα κακα πνευματα?[smilie=wav.gif] Είναι καμιά σας εδώ?

Καλησπέρα κορίτσια όντως χάθηκα με δουλειά αααααααααααα πολύ δουλειά ευτυχώς από την μία γιατί το μυαλό μου θα ήταν κολλημένο στο συγκεκριμένο θέμα .εσείσ όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mpempoulini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια όντως χάθηκα με δουλειά αααααααααααα πολύ δουλειά ευτυχώς από την μία γιατί το μυαλό μου θα ήταν κολλημένο στο συγκεκριμένο θέμα .εσείσ όλα καλά? 

Kαλα mpempoulini μου εσυ?ευτυχως ξεχνιομαστε και λιγο με τη δουλεια ολα καλα εσυ ?εμεις εδω στον αγωνα[smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!! Που χαθηκατε ολες?? Το ριξατε στις τρελιτσες? ??? Ρε κοριτσια γνωριζει καποια αν με τα χαπια femara αλλαζει ο κυκλος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Scorpios είπε:

Καλημερααα!!! Που χαθηκατε ολες?? Το ριξατε στις τρελιτσες? ??? Ρε κοριτσια γνωριζει καποια αν με τα χαπια femara αλλαζει ο κυκλος??

Καλημερααααααα!!!εγω το χω ρηξει στον πονόδοντο..και επισης περιμενω να αδειαθετησω..Αρνητική και αυτη η χοριακη,αλλα δεν πτοουμαστε!!!!Εγω την πρωτη φορά που πηρα κλομιφαινη ειχα μια αναστάτωση..και επισης ειχα μονο τρεις μερες περίοδο..Εχω ρωτήσει τον γιατρό και μου χει πει πως δεν κανει καποια αλλαγή στον κύκλο... μονο αν περνεις προγεστερονη θα αδειαθετησεις αφου την κόψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερααααααα!!!εγω το χω ρηξει στον πονόδοντο..και επισης περιμενω να αδειαθετησω..Αρνητική και αυτη η χοριακη,αλλα δεν πτοουμαστε!!!!Εγω την πρωτη φορά που πηρα κλομιφαινη ειχα μια αναστάτωση..και επισης ειχα μονο τρεις μερες περίοδο..Εχω ρωτήσει τον γιατρό και μου χει πει πως δεν κανει καποια αλλαγή στον κύκλο... μονο αν περνεις προγεστερονη θα αδειαθετησεις αφου την κόψεις...

Δεν πτοουμαστε!!! Συνεχιζουμε για τον επομενο κυκλο! Περιμενω και εγω να αδιαθετησω και επειδη ειναι ο πρωτος μηνας που ξεκινησα τα χαπια θελω να ξερω αν υπαρχει καποια αλλαγη μην χαιρομαι κ αγχωνομαι αδικα. Ουφφφ ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...