Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επειγον βοηθεια!!!!


Recommended Posts

Παρακαλω οποια γνωριζει κατι να με βοηθησει! Εκανα doppler στις 30 εβδομαδες και 3 μερες. Το παιδι βγαινει 99η εκατοστιαια θεση αναπτυξης κ τ μονο π μ ειπε ο γιατρος να προσεξω διατροφη κ ζαχαρο π δεν εχω ομως παρολαυτα. Μ ειπε ομως οτι κ τ κεφαλι ειναι καπως μεγαλο bpd 91.1 και hc 308.8. Πηγα κ στον δικο μ γιατρο μ ειπε ολα καλα αλλα φοβαται για το πως θα γεννησω φυσιολογικα. Φοβαμαι γ τις μετρησεις!!!! Τι λετε? Γενικα τ παιδι ειναι μεγαλο 2115kg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Meropi3 είπε:

Παρακαλω οποια γνωριζει κατι να με βοηθησει! Εκανα doppler στις 30 εβδομαδες και 3 μερες. Το παιδι βγαινει 99η εκατοστιαια θεση αναπτυξης κ τ μονο π μ ειπε ο γιατρος να προσεξω διατροφη κ ζαχαρο π δεν εχω ομως παρολαυτα. Μ ειπε ομως οτι κ τ κεφαλι ειναι καπως μεγαλο bpd 91.1 και hc 308.8. Πηγα κ στον δικο μ γιατρο μ ειπε ολα καλα αλλα φοβαται για το πως θα γεννησω φυσιολογικα. Φοβαμαι γ τις μετρησεις!!!! Τι λετε? Γενικα τ παιδι ειναι μεγαλο 2115kg

Μην αγχώνεσαι Μερόπη μου αφου ο γιατρός σου σου ειπε οτι ολα ειναι καλα.. Εγω επειδή ειχα δίδυμα σίγουρα ηταν πιο μικρα και δν ξέρω να σου πω αν εσενα ειναι μεγαλο.. Θα σου πω ομως οτι η κουνιάδα μου γεννησε πριν λιγους μηνες ενα κοριτσακι 3980 κ μια χαρα τα πηγε.. Καλη λευτερια με το καλο να παρεις το παιδακι σου στα χερακια σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου. Εχω σκεφτει κ γω αυτο π λες ομως λεει μηπως κανουνε κανενα λαθος κ δεν μ τ λενε; τι θα πει μεγαλο κεφαλι; καθομαι κ διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ τα οποια δεν γνωριζω κ τρελενομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Meropi3 είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου. Εχω σκεφτει κ γω αυτο π λες ομως λεει μηπως κανουνε κανενα λαθος κ δεν μ τ λενε; τι θα πει μεγαλο κεφαλι; καθομαι κ διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ τα οποια δεν γνωριζω κ τρελενομαι. 

καλησπερα κοριτσι μου και με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!

τι φοβασαι ακριβως... να μην εχει κατι το μωρο η το πως θα το γεννησεις?

οι εξετασεις μεχρι στιγμης ητανε ολες ενταξη?

λογικα απο την αρχη φαινοτανε οτι ητανε μεγαλο μωρακι δεν μεγαλωσε ξαφνικα τωρα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφόσον όλα πάνε καλά μην αγχώνεσαι.. θα είναι ένα μεγάλο παιδάκι απλά! και εμένα μεγάλο γεννήθηκε, 42η βδομάδα, 55 εκ και σχεδόν 4 κιλά.. Βοηθάει πολύ στο μετά, το πιάνεις πιο εύκολα, έχει πιο πολλή δύναμη και θηλαζει γρηγορότερα κτλ.. 

Μπορείς μια χαρά να γεννήσεις φυσιολογικά μην σε απασχολούν αυτά! εφόσον δεν έχεις ζάχαρο που αφορά την υγεια σου όλα τα αλλα θα πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...