Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ


Recommended Posts

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει, θα ήθελα να μάθω το εξής: πέρυσι το καλοκαίρι κατέθεσα τα δικαιολογητικά της ένστασης κατά του ποσού για επίδομα καισαρικής και 1+ χρόνο μετά, μου ήρθε ειδοποιητήριο ότι πρόκειται να εξεταστεί η ένστασή μου, κ αν θέλω, μπορώ να είμαι παρούσα στη διαδικασία. Το θέμα είναι ότι εγώ εργάζομαι κ ειλικρινά θα ήθελα να μου πείτε αν αξίζει τον κόπο να λείψω απο τη δουλειά μου (δεν είναι τόσο εύκολο κάτι τέτοιο, καθώς θα χρειαστεί να αναπληρώσω). Θα κερδίσω κάτι περισσότερο ή στην εξέταση των ενστάσεων δεν δίνουν τίποτε ούτως ή άλλως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγα στην εκδίκαση της ένστασης, αλλά το κλίμα ήταν πολύ επιθετικό. πάρα πολύ θα έλεγα κ προσθέτω και την ειρωνεία μαζί με την τάση υποβιβασμού. λες κ μπήκα σε ιερά εξέταση... λες κ είχαν προηγούμενα...

είχε μαζευτεί πολύς κόσμος, ευτυχώς ήμουν πρώτη, για να μη χάσω και την εργασία μου, καθότι δούλευα απόγευμα. μαζεύτηκαν καμιά 10-15αριά άτομα, έτσι χωρίς λόγο, κ συνομίλησα μόνο με 1-2 άτομα (γυναίκες). μου είπαν ότι πήρα μόνο 200€ γιατί προφανώς έμεινα λιγότερες μέρες στο μαιευτήριο κ ίσως δεν έκανα κ πολλές εξετάσεις. τα πήρα στο κρανίο κ τους ανταπάντησα ότι αποκλείεται να μην έχω κάνει περισσότερες εξετάσεις σε σχέση με άλλες γυναίκες, μια κ μπήκα με οριακή προωρότητα στις 35 εβδομάδες. Πάντως, χαμένη υπόθεση! μου φαίνεται ότι θέλουν να ακούσουν καμιά φωνή, διότι το πρωί που ήμουν για άλλη υπόθεση εκεί, δεν είχαν τάχα υπαλλήλους κ μετά το μεσημέρι μαζεύτηκαν ως διά μαγείας αυτοί οι αμέτρητοι κ πείτε μου: για ποιο λόγο;;;;;; Μια καταγγελία θέλουν! Κ μετά κάνουν περικοπές στον εργαζόμενο κόσμο, στις συντάξεις κ όπου βρουν. αυτά δεν τα βλέπουν.... ΕΛΕΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...