Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εσκασε μύτη η μπέμπα μου 15 μέρες νωρίτερα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Λοιπόν εκεί που η ΠΗΤ μας ήταν στις 11/7 και ολοι πιστεύμε πως τον Ιουνιο θα τον φάμε όλο, η μπέμπα είχε άλλα σχέδια. Το πρωί της Δευτέρας 25/6 τίποτα δεν μπορούσε να θυμίσει γέννα, το απόγευμα όμως ακούστε τι έπαθα. Είχα δουλεία στο γραφείο και υδραλικό στο στο σπίτι, χρόνος για μαγειρεμα με τίποτα, είπαμε λοιπόν να φάμε κανένα σουβλάκι μιας και ή ώρα ήταν περασμένη, 5 30 συγκεκριμένα και ξαφνικά ενώ καθόμουν στο ψητοπωλείο με πιάνει ένας πόνος στη μέση και μια αίσθηση πως θέλω να πάω τουαλέτα, δεν έδωσα σημασία, μετά απο 15 λεπτά το ίδιο, πόνος στη μέση για 3 δευτερόλεπτα και παλι απο την αρχή. Δεν περίμενα πως αυτοί ειναι πόνοι γέννας αλλά κατά τις 7 αποφάσισα να πάω στο νοσοκομείο με την εντύπωση πως θα με κοιτάξουν και θα με στείλουν σπίτι, με βάζουν λοιπόν στον καρδιοτοκογράφο και βλέπουν πως εχω σαθερούς πόνους και διαστολή 4. Στις 8 μου είπαν πως θα γεννήσω σήμερα, με ετοιμάσανε (κλίσμα, ξύρισμα κλπ) και στις 10 παρα 10 είχα γεννήσει,ευτυχώς πάρα πολύ εύκολα δεν με κούρασε καθόλου το αγγελούδι μου, και το παν είναι να συνεργάζεσαι με το γιατρό και να κάνεις οτι ακριβώς σου λέει, Αυτό έκανα όσο μπορούσα δηλαδη αλλα στο τέλος μας βάλανε βεντούζα γιατι δεν μπορούσα να σπρώξω άλλο είχα εξαντληθεί. Οπως και να έχει είναι μια υπέροχη εμπειρεία αξίζει τον κόπο και όλο τον πόνο και πιστεύω πως κάθε γυναίκα πρέπει να το ζήσει. Σε όσες λοιπόν περιμένετε θα σας πω οτι μου έλεγε ο γιατρος. Τούλα ειναι ο μεγαλύτερος πόνοσς της ζωής σου αλλα ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΡΕ... ΑΚΟΥΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει κοπελα μου, να ναι γερο, τυχερο και φωτισμενο το μωρακι σας και εσεις γεροι να το μεγαλωσετε και να το καμαρωνετε :D:D:D:D:D:D:D:D

ΚΑλη λοχεια να εχεις και αντε με το καλο να ερθει και η δικη μας σειρα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλακι να σου ζησει !!!να ειναι γερο κ καλοφωτισμενο!!! καλε τι καλα που γεννησες???μακαρι ολες ετσι να γεννουσαμε! :):) μπραβο!!κ παλι συγχαρητηρια!φιλακια πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ να σας ζησει να ειναι γερη κ καλοτυχη κ παντα ευτυχισμενη να την χαιρεστε , αχ ετσι ευκολα γεννησα κ εγω 5 παρα πηγα κ 7.35ν γεννησα τι τελεια μακαρι ολες οι γυναικες να γενναγαν τοσο ευκολα

καλη λοχεια τουλιτσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toulaki μου εσύ σουβλάκι, εγώ πίτσα!!! :lol:

Βέβαια, κοριτσάκι μου, εσένα ήρθε η μικρούλα 15 μέρες πριν, εμένα ο μπουμπούκος 35 μέρες πριν :shock:

Να σου ζήσει, να την καμαρώνεις κ καλή λοχεία!!! @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥΛΑΚΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΑΣ ΚΑΛΟΤΥΧΗ Κ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!!! ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ! ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΤΟΚΕΤΟ! ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΝΑ ΓΕΝΝΟΥΝ ΕΤΣΙ. ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει η μπεμπουλα σου να ναι γερη και καλοτυχη ευτυχως ειχες οπως λες μια ευκολη γεννα και ολα πηγαν καλα πολυ ευχαριστο ολο αυτο καλη λοχειαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ ολοες για τις ευχες σας, τωρα καθομαστε αγκαλιτσα και σας γραφουμε. Ευχομαι ενα καλο τοκετο σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...