Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο4


Recommended Posts

Αργυρω μου να σου ζησει κοπέλαρα μου!!! να ναι γερη καλότυχη και παντα ευτυχισμενη!!!!! δεν ειναι υπεροχο ενα πλασματακι τοσο δα στην αγκαλιά σου????? εγω ειχα ξετρελλαθει τις 2 πρώτες μερες....και ακομα βεβαια, ειδικά όταν χαμογελάει!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 188
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ευχαριστώ κορίτσια για την συμπαράσταση! Αισθάνομαι καλύτερα κι αυτό έχει σημασία. Να ζήσουν τα μωράκια που γεννήθηκαν και με το καλό σε όσες περιμένουν! Η νέα ζωή που ξεκίνησε είναι όμορφη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας εψαχνα....προς στιγμην νομιζα πως εκλεισε το θεμα και εμεινα μονη σαν το λεμονι :(:S

An-n τι θα γινει μ εμας???την παλευεις???εγω οχι...ελπιζω σ ενα θαυμα....τις τελευταιες μερες ζαλιζομαι και μου πεφτει η πιεση.εσυ??πως την βγαζεις?? :blink:

HaraAbel να σου ζήσει η μπεμπουλα σου.Να χει υγεια κ τυχη!!!

Κικίτσα μου τι κουκλιτσα που ναι η ζουζουνα σου!!!

Αργυρούλα μου να σου ζήσει να ναι υγιης κ τυχερη!!

Αθηνούλα υστερα απο 19 ωρες εεε???ηρθε ομως το θαυματακι!!να σου ζήσει!!

στην αναμονη λοιπον...την Παρασκευη θα ξαναπαω στον δοκτορα!!αυτη τη φορα ελπιζω να μ εξετασει απο κάτω.την αλλη φορα μονο καρδιογραφημα στην μπεμπα καναμε!!!το βραδυ θα περπατησω κανα 3αρι χλμ.ελπιζω ο Προφητης Ηλιας να μας βοηθησει να "ελευθεροθουμε" και να κρατησουμε γερα μπεμπακια στην αγκαλια μας!!

φιλιααααα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαντ εδω εισαι???????νομιζα πως και εγω εμεινα μονη μου...χαχαχαχαχαχαχα!!!αχ τι τραβαμε ρε!!δεν αντεχω αλλο...πεφτει η πιεση μου,κουραζομαι πολυ γρηγορα.να πινεις πολυ νερο για την πιεση και πολλα αλμυρα.εγω αυτο κανω..απο συμπτωματα πως πας????μακαρι Παναγιτσα μου να βαλει ο προφητης Ηλιας το χερακι του και να ελευθερωθουμε και εμεις και να βγουν υγειεστατα τα μωρακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

η πρωτη μερα σπιτι με τη μανουλα! :P προσπαθουσαμε με τα μαξιλλαρια να βολευτουμε για να θηλασουμε :laugh: :laugh: _029000.JPG

αχχχ αγαπη μου..να σας ΖΗΣΕΙ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ειναι μια κουκλαααα!!!!ευχομαι να εχει καθε ευτυχια και υγεια στη ζωη της!!φτου φτου πανεμορφη ειναι βρεε!!!καλη λοχεια!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ!!!

κατρινα μου σ'ευχαριστω πολυ κοπελα!! με το καλο να παρεις αγκαλιτσα και εσυ το μπουμπουκι σου!! :woohoo: :kiss::kiss:

λαντ και αναστασια τελευταιες μεινατε?? αντε με το καλο να παρετε αγκαλιτσα τις κοριτσαρες σας! :woohoo:

αθηνα μου και ολες οι κοπελες που εχουν γεννησει να σας ζησουν τα ζουζουνια σας! B) τελικα απο οτι φενεται τα χιλιομετρα που περπατουσες καθε μερα δεν βοηθησαν :dry:

αργυρω μου ευχομαι και παλι να νιωσεις συντομα καλα κοπελα μου και να σου ζησει η ζουζουνιτσα σου!

φιλακια πολλα!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω Κικιτσα μου!!!ανυπομονουμε και αναμενουμε!!!!ελπιζω το συντομοτερο δυνατο να κανει την εμφανιση της!!!

εσεις πως τα περνατε με τη κοριτσαρα σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΓΥΡΩ ΜΟΥ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ

ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ..ΑΝ Κ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΟΙΤΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΞΕΧΝΑΣ Κ ΠΟΝΟΥΣ Κ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΜΕΙΝΕΣ..ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΣΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ..ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΧΩ Κ ΤΟΝ ΑΝΤΑΡΤΗ ΕΔΩ ΟΠΟΤΕ ΤΡΕΧΩ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ....ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΠΟΥ

ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ ΜΟΝΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ Κ ΑΛΛΟ ΜΕ 3 ΑΤΟΜΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΟΥΦ ΤΑ ΕΙΠΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτακι μου ευχαριστω πολυυ!!!να εισαι καλα!ανυπομονω..ειναι και η λαντ εδω!ειναι καλο που εχεις βοηθεια οντως αλλα σαν την οικογενεια σου δεν εχει.θελεις να μεινεις και λιγο μονος σου.υπομονη.απολαυσε οσο μπορεις τη βοηθεια που σου προσφερουν και θα μεινετε μονοι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιές!!! :)

An-n και land κουράγιο κορίτσια...τον φάγατε το γάιδαρο :P ...η ουρά έμεινε :) !!!

Yiotaki και εγώ θηλάζω αποκλειστικά και όντως είναι λίγο χρονοβόρο :blush: ...εσύ έχεις και τον μικρό και σαφώς είναι πιο δύσκολο...εγώ μόνο τη ζουζούνα έχω και με το ζόρι προλαβαίνω :huh: !!

Κικίτσα μου όντως τζάμπα περπατούσα μου φαίνεται :( ...αλλά το κοριτσάκι μου το ζωηρό είχε τον ομφάλιο λώρο "κολιέ" (από τώρα κοκεταρία η κυρία :laugh: )...δεν ξέρω στην άλλη περίπτωση αν θα γεννούσα πιο εύκολα :dry: !

Σήμερα θα πάμε πρώτη επίσκεψη στον παιδίατρό μας...έχω να του κάνω 1000 ερωτήσεις...χαχαχα!!! :laugh: :laugh: :laugh: Όλο απορίες έχω η δόλια μάνα! Αυτά κορίτσια μου :) !!! Φιλιά σε όλες :kiss::kiss::kiss: !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου...τιποτα κ σημερα!!!γκρρρρρρρρρρρ....παρατηρησα κ ραγαδες!!ποτε προλαβαν να βγουν μεσα σε 3 μερες???... Τ Α Ν Ε Υ Ρ Α Μ Ο Υ....νομιζω οτι μ εχει πιασει μια ψιλοκαταθλιψη!!!νιωθω 800 κιλα, ασχημη, ζεστενομαι,κουραζομαι...σκατα!!!τα λεω σ εσας...γιατι κανεισ δεν με καταλαβαινει!!!

σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαντ με το καλο να παρεις αγκαλιτσα τη μπουμπου σου! B)

αθηνα μου να σου ζησει η ζουζουνα σου! ασε και η δικια μου κοκετα θα μου βγει δεν θα την προλαβαινω...της εβαζα λοσιον χθες και την ειχε καταβρει!! :laugh: :laugh: τι θα κανω με αυτο το ζουζουνι! χιχιχι ασε που στην πλατη της εβαλα λιγο περισσοτερο και της εκανα μασαζ και το απολαυσε με το παραπανω!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαντ ααασεεεεεε!!!!μια απο τα ιδια..πηγαμε καναμε μια εξεταση απο κατω σημερα και μου ειπε ο γιατρος πως εχει μαλακωσει ο τραχηλος ,εχει κοντυνει επισης αλλα ειναι εντελως κλειστος..ουφ!απλα περιμενω!!την αλλη εβδομαδα θα παει να με ξαναπειραξει απο κατω και θα ενοχλησει τον σακο μπας και με βοηθησει..

ποσο εβδομαδων εισαι?

Κικιτσα μου τι γλυκουλα η κορακλα σου!απολαυμανει το μασαζακι της και τα καλλυντικα περιποιησης ε?φτου φτου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?

Αθηνα να σου ζησει η μπεμπα σου! Γερη και Καλοτυχη!

Γιωτακι μου χαμος φανταζομαι γινετε και στο σπιτι σου! Εμενα οταν ταϊζω την μπεμπα ο Νικολας τα θυμαται ολα! Οτι πειναει, διψαει, θελει κακα, θελει να κανει κουνια κλπ!

Εμενα παντως μου κακοφαινετε που εχω μεινει μονη απο την Πεμπτη που εφυγε η αδερφη μου για διακοπες! Εγω θελω παρειτσα βρε κοριτσια δεν την παλευω μονη μου και οχι τοσο για τα παιδια αλλα για μενα, για να μπορω να μιλαω με καποιον! Ευτυχως ερχεται η μαμα μου σχεδον καθε απογευμα και ολα οκ!

Κικιτσα το μασαζακι τα χαλαρωνει και τα ηρεμει!

Αναστασια μου ακομα εδω? Αντε κανε λιγακι υπομονη και τελειωνεις!

Land μου και συ μια απο τα ιδια? Υπομονη κοριτσια περασε ο καιρος!

Χθες πηγαμε στην εκκλησια και πηραμε την ευχη της μισοσαραντισης! Πλεον εχουν σταματησει να την δινουν με εντολη της μητροπολης αλλα ευτυχως ο παπας ηταν γνωστος μας και δεν μας χαλασε το χατηρι! Μην γελασετε αλλα νοιωθω πιο ηρεμη ειδικα επειδη πηγα την μικρουλα μου στην εκκλησια! Αντε τωρα αλλες εικοσι μερουλες να παρουμε και τον σαραντισμο!

Αυτα κουκλες μου! Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ ειμαστε κι εμεις!!!

Να σας ζήσουν κορίτσια! Τα διάβασα όλα αλλα δε θυμαμαι να απαντησω ξεχωριστα... :blush:

Η μικρη BabyAbel μου γεννηθηκε 12-7-2010, 15:35, 50 cm και με βαρος 3250 gr!!! Με καισαρικη ατσαλάκωτη η κιουρία! Αναρρώσα γρήγορα και ειμαστε σπιτάκι μας απο Παρασκευη!

Θηλάζω αποκλειστικά και δε θα τα ειχα καταφέρει αν δεν με ειχαν βοηθήσει οι κοπέλες στο Γαια που ήταν όλη την ώρα απο πάνω μου και με στηριζαν να συνεχίσω (έχω μικρη θηλη και ήταν πολύ δύσκολο να με "μαθει" το μωρό και να "μάθω " κι εγω να θηλάζω) αλλά τα καταφέραμε!

Παιδιά λιώνω, μαζευομαστε σιγά σιγά με τα μωράκια μας!!!

Αααα έχετε βάλει φωτό??? Δε τις βλέπω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα και απο εμας!

να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γαννησαν και με το καλο οσες εχουν ακομα μερικες μερες αναμονη!

ο μπεμπης μου γεννηθηκε 13/07/2010 15:45, 53cm με βαρος 3650gr. μετα απο προκληση λογο πονων και τεχνιτους πονους τελικα εκανα καισαρικη. ημουν απο την δευτερα 01:30 και τελικα εκανα καισαρικη την τριτη!ευτυχως ολα πηγαν καλα και γυρισαμε σπιτι μας το σαββατο!!!!! θυλαζω και ορισμενες φορες πινουμε και συμπληρωμα!

την ημερα που φευγαμε απο το μαιευτηριο εθεραν στο δωματιο την εβιτα(σεβαστη) δεν ξερω αν γραφω σωστα το ψευδωνιμο! εχει κανει ενα υπεροχο κοριτσακι με καισαρικη! απο οτι προλαβε να μου πει γιατι εγω εφευγα και εκεινη ηταν πολλη κουρασμενη μιλαει στο foroum με την Κυριακη.θα μας ενημερωσει οταν επιστρεψει σπιτι! Να της ζησει το κοριτσακι της!

συμπεθερα (harabel) να μας ζησουν τελικα ο γαμπρος σου ειναι ποιο μικρος μια μερα ακριβως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου..τι ωραια που ειστε ολες με τα μπεμπακια σας!!!να τους δωσετε ενα :kiss: και απο εμενα!!! ;)

an-nστην 38η ειμαι και εγω!!!θα παω να με δει την Παρασκευη ή το Σαββατο!!ελπιζω ομως να γεννησω κ νωριτερα.περιττο να σας αναφερω πως τελικα αποφασισα να παω σπιτι μου να μεινω μετα τον τοκετο και χωρις τη μαμα.δεν ξερω αν θυμαστε αλλα ειχα ανοιξει προ καιρου ενα θεμα με το τι ειναι προτιμοτερο,να μενω σπιτι μου ή να παω στη μαμα μου που ζει σε παραθαλασσιο μερος κοντα στην Αθηνα.ειμαι στο σπιτι της μαμας μου απο τον Ιουνιο περιπου και ηδη εχω φρικαρει... :angry: μου λειπει η ησυχια μου και το σπιτι μου!!!η μαμα μου εχει το προγραμμα της και τα θελω μας δεν συμβαδιζουν.ανυπομονω περισσοτερο να γεννησω...για να φυγω!!!την λατρευω τη μαμα μου αλλα με αποσυντονιζει...ισως γι αυτο να χω κ τοσα νευρα!!!θελω την ησυχια μου....γκρρρρρρρρ :angry::dry::S δεν την παλευω...

θελω να γεννησω την μπουμπου μου και να την παρω στο σπιτι μας,να κατεβασω τα τηλεφωνα κ ν αραξω μονο μαζι της!!στην ηρεμια μας!!! :side::blink: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ Κ ΑΠΟ ΜΑΣ!!ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΝΕ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ... :P:P ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ Κ LAND..ΕΓΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ.ΜΙΑ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΙΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΙΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΧΤΕΣ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ.(ΕΙΔΙΚΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ)ΤΗΣ ΛΕΩ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΗΣ.Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙ ΞΕΡΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.... :angry::angry::angry: ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.ΑΠ'ΤΗΝ ΑΛΛΗ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΒΡΑΔΥ.Κ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΙΑ ΘΕΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ.. :blink::blink: ΑΜΑΡΤΙΑ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ!!!ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.. :blush::blush: ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΦΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ Κ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΩ,ΠΕΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ Κ ΟΤΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ..ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΩ.ΕΦΥΓΕ Κ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΜΤ... :(:(

ΑΑ!! ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ Ο.Κ!! :woohoo: :woohoo: ΠΗΡΑΜΕ Κ 450γρ.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εδώ είμαστε και εμείς,μετά από διάφορα τρεχάματα.

Αθηνά,Χαρά και όποιες άλλες γέννησαν(δεν θυμάμαι συγχωρέστε με ;) )να σας ζήσουν τα μπεμπάκια σας!!!Πάντα γερά και τυχερά εύχομαι!!!!!

Εγώ όπως σας είχα πει είχα πυρετό, ο οποίος τελικά δεν έπεσε και κατέλειξα ξανά στην κλινική για απόξεση.Δεν ήταν τπτ,1 ολική νάρκωση και μισή ώρα δουλειά αλλά το ψυχολογικό με τρέλανε!!!Αντιβιώσεις και κακό....ζαλιζόμουνα,δεν μπορούσα να θηλασω φρίκη!!!!Οσο εύκολη γέννα είχα,τόσο ταλαιπωρήθηκα μετά..Τεσπα τις 2 τελευταίες μέρες είμαι καλά και προσπαθώ να μπω σε 1 ρυθμό με την μπεμπάρα μου που ευτυχώς είναι πολύ καλή,απλά λίγο βρικολακάκι!!!Κοιμάται όλη μέρα και το βράδυ χαζεύει!!!Δεν κλαίει σχεδον ποτέ η καλή μου!!!Με τον θηλασμό τα πάμε πολύ καλά αν και κάποιες φορές της δίνω συμπλήρωμα γιατί δεν χορταίνει η χοντρούλα!!!!

Αυτά τα νέα μας με το καλό στις κοπέλες που έμειναν,Αναστασία μου κουράγιο και μην βιάζεσαι!!!!

Φιλάκια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

land έγραψε:

θελω να γεννησω την μπουμπου μου και να την παρω στο σπιτι μας,να κατεβασω τα τηλεφωνα κ ν αραξω μονο μαζι της!!στην ηρεμια μας!!! :side::blink: :woohoo:

Αυτο ειναι το καλυτερο που εχεις να κανεις...εμεις αυτο καναμε, 3 μέρες κανένας σπίτι μας! Ηρεμησαμε (θα εισαι κουρασμένη), βρίκαμε το ρυθμο μας και άσε που έμαθα μαέσως να τα κάνω όλα μονη μου με το μωρό (και μπάνια και αλλαγματα και όλα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Land μου σε καταλαβαίνω!!!!!!!!!!Στην μαμά μου είμαι και εγώ που επίσης λατρεύω αλλά θέλω την ηρεμία μου!!Θέλω να πάω στον σπιτάκι μου και στον αντρούλη μου που μου λέιπει πάρα πολύ!!Σήμερα έφυγε πάλι και πλάνταξα στο κλάμα!!!Έρχεται και κάθεται 3 μέρες την εβδομάδα στα ρεπό του και δεν μου φτάνει :(:( Άντε να περάσει ο καιρός να πάμε σπιτάκι μας!!!Ευτυχώς όμως που είμουν εδώ αυτές τις μέρες που χρειαζόμουν τους γιατρούς μου....

Νατάσσα μου εμένα η πεθερά μου είναι μακριά ευτυχώς :P:P Μεγάλη φρίκη πάντως που χώνονται όλοι και σου λένε τι θα κάνεις με το παιδί σου και τι ξέρουν οι γιατροί!!!!Μου το κάνουν και μένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω ηταν να μπω στο μαιευτηριο την τεταρτη και να γεννησω πεμπτη! η μαμα μου θα ερχοταν τριτη! τελικα λογω πονων μπηκα την δευτερα το βραδυ και γεννησα την τριτη το μεσημερι! ολη την διαδικασια την περασα μονη με τον αντρουλη μου χωρις να ξερει κανεις τιποτα και η μαμα μου (μενει σε νησι και δεν ειναι ευκολο να ερθει γρηγορα ) εφτασε στο μαιευτηριο την στιγμη ακριβως που εβγαλαν το αντρουλη μου εξω για να μου κανουν καισαρικη!

νομιζω ηταν καλητερα ετσι απο το να ξερω οτι ειναι εξω και αγωνια για μενα!

τωρα ειναι για λιγες μερες μαζι μας αλλα ευτυχως δεν κανει τιποτα αν δεν με ρωτησει! μου δινει συμβουλες αλλα δεν επιβαλετε και δεν κρινει! λεει καθε μαμα εχει τον τροπο της και την βολη της!

ευτυχως τα πεθερικα μου ειναι στο νησι και εχουν καλοκαιρινη δουλεια. ετσι ηρθαν μονο για μια μερα και εφυγαν.

και φυσικα ευτυχως εχω τον αντρουλη μου που ειναι θυσαυρος και βοηθαει παρα πολυ με το μωρο. (οταν ειναι σπιτι λογο δουλειας)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλιτα ειστε σπιτι ε?σουπερ!καλα η κορακλα σου ειναι πανεμορφη και ιδια εσυ!!!φτου φτου!την ειδε και το αντρακι μου και λεει ειναι πολυ ομορφη!!χιχιχι!

Ανθη μου να σου ζησει ο μπεμπαρος!!!να ειναι γερος και ευτυχισμενος!!!

Σεβαστη και σου ζησει και σενα το κοριτσακι!!!

λαντ μου σε καταλαβαινω απολυτα.εμεις ειμασταν 3 εβδομαδες σε μαμα και πεθερικα και κουραστηκα.σαν στο σπιτι σου δεν εχει!υπομονη λιγο μας εμεινε!!μακαρι να σου πει ο γιατρος σου την παρασκευη οτι εισαι σχεδον ετοιμη.παντως και εσυ νωριτερα σε βλεπω να γεννας.εγω παλι....σκατουλες!δεν λεει να βγει η καραμελιτσα μου!!!

Γεωργια ναι,ακομα εδω!δεν θελει να βγει ακομα..

Νατασα μου καλυτερα μονη αν νομιζεις πως τα καταφερνεις.δεν χρειαζονται πολλοι σε αυτες τις περιπτωσεις!και μενα η πεθερα μου κτλ ηθελαν να ειναι εδω στον τοκετο και μετα αλλα και μονο που το σκεφτομουν δεν μου αρεσε η ιδεα..1ον γιατι θα ποναω και θα θελω την ησυχια μου.2ον δεν εχουν ξαναερθει στη Σουηδια και θελω να τους περιποιηθω οσο καλυτερα γινεται 3ον να βγουμε και καμια βολτιτσα εξω με την μπεμπα,να μην ειμαστε συνεχεια στο σπιτι και ετσι βγαλαμε το εισιτηριο κοντα στον σαραντισμο.

Κατερινακι μου περαστικα σου..και αναρωτιομουν που χαθηκες!λες να περιμενω?δεν μπορωωω!αρχισα να ζοριζομαι πολυ τωρα τελευταια!ευχαριστω για τις ευχουλες σας!!!αλλα ανυπομονωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κοριτσάρες!!!!!!Όπως σας είπε η Ανθή γέννησα κι εγώ!!!!Φοβερή τύχη να βρεθούμε σε διπλανά κρεβάτια!!!!Είμαστε σπιτάκι μας!!!Φιλιά πολλά και καλή δύναμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...