Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τη δικιά μου μπέμπα θα τη λένε...


athinaki

Recommended Posts

Μαρκέλα!

σας φαίνεται μήπως παράξενο;

έτσι λένε τη μαμά μου..

έχετε καμιά ιδέα για χαιδευτικό όνομα;

ή είναι καλύτερα να μη το χαλάσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τόσο όμορφο όνομα και σκέστεσαι να το αλλάξεις? Άσε να το χαρεί το κοριτσάκι σου....και αν σε αυτήν δεν αρέσει, όταν μεγαλώσει θα το αλλάξει απο μόνη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιότατο το όνομα της μικρής σου….. Μην το χαλάσετε με υποκοριστικά…… Είναι πολύ σπάνιο κι υπέροχο!!!!!

Υ.Σ.: Μακάρι κι εμένα να με φωνάζανε με ολόκληρο το όνομά μου (Πηνελόπη) ….. αλλά….. τέλος πάντων….. ας μην το κάνω θέμα τώρα……

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athinaki έγραψε:

Μαρκέλα!

σας φαίνεται μήπως παράξενο;

έτσι λένε τη μαμά μου..

έχετε καμιά ιδέα για χαιδευτικό όνομα;

ή είναι καλύτερα να μη το χαλάσουμε...

καλημερα,το μαρκελα ειναι πολυ ωραιο και καλυτερα να το λες ολοκληρο το ονομα. :unsure:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι τοσο ομορφο και χαριτωμενο ονομα που ειλικρινα σου λεω οτι δεν χρειαζεται χαιδευτικο!!!!!!!!!!!!!

το λες ολοκληρο και ειναι σαν να μελωνει το στομα σου αχχχχ τοσο πολυ μου αρεσει

με το καλο και να σου ζησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι πολυ ωραιο ονομα καλε μην το αλαξεις συμφωνω με τα κοριτσια, τωρα αν θες οποσδηποτε υποκοριστικο νομιζω οτι βγαινει Μέλα η Κελυ αλλα ειναι πολυ πιο ωραιο ολοκληρο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μαρκέλλα είναι πάρα πολύ ωραίο όνομα! Η αγία Μαρκέλλα γιορτάζει την ημέρα των γενεθλίων μου, και μικρή είχα διαβάσει και το βίο της!!! Θα συμφωνήσω με τα άλλα κορίτσια, ότι είναι κρίμα να το χαλάσεις το όνομα, κόβοντάς το. Είναι υπέροχο όπως είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΑ ΠΑΙΞΕ........ :blink:

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ... :cheer::cheer::cheer:

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙΣ.... :cheer::lol:

ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΓΙΟ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΜΠΑ ΘΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΟΥΜΕ ΣΕ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ :lol::lol: ΘΑ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΜΕΛΙΝΑ :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

πολυ ωραιο ονομα...αλλα δεν χρειαζεται καποιο υποκοριστικο...

απο χιο ειστε;;;;

χαχα με πρόλαβες!!! αυτό σκέφτηκα κι εγώ όταν είδα το όνομα

btw είναι ΤΕΛΕΙΟ!

Μη το αλλάξεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι παρα πολυ ωραιο μην το αλλαξεις!!! εγω να σας ρωτησω για το ονομα της μπουμπους μου ειχα βρει το ονομα δαναη αλλα στη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ειχα καποιο προβλημα σοβαρο και ειπα οτι αν πανε ολα καλα με το μωρο ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ θα βγαλω το ονομα σου. ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ πηγαν ολα καλα και θα την ονομασω ΜΑΡΙΑ ΔΑΝΑΗ εχετε καμια ιδεα για υποκοριστικο η να το αφησω ολοκληρο? :cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλά!Το Μαρκέλλα είναι Χιώτικο όνομα,γιατί εδώ έζησε και μαρτύρησε η Αγία!

Έχεις σχέση με Χίο ή απλά σου άρεσε?

Εδώ πάντως τις Μαρκέλλες δεν τις φωνάζουμε με χαϊδευτικό,αλλά αν θέλεις

εσύ,μπορείς να τη φωνάζεις Κέλλυ9ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΘΥΜΊΖΕΙ ΌΝΟΜΑ ΣΚΎΛΟΥ) :woohoo: :woohoo: :silly: :silly:

Είναι ωραίο τα παιδιά να έχουν ολόκληρο το όνομα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ όμορφο, ασυνήθιστο και πολύ γλυκό όνομα!!!! Μην το αλλάξεις...

Μακάρι να έλεγαν την πεθερά μου Μαρκέλλα.. :(

Γενικά προτιμώ τα ονόματα ολόκληρα....

Από το Μαρία Δανάη...δε μου έρχεται κάποιο υποκοριστικό...προτιμώ και πάλι να τα φωνάζει και τα 2...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Την ανηψιά μου λένε Μαρκέλλα είναι πολύ ωραιο όνομα και μην το αλλάξεις. Εμείς που και που την φωνάζουμε χαιδευτικά Μικελίνα. Φιλάκιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας <ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις σας... πονοκε΄φάλιασα είναι η αλήθεια να σκέφτομαι παρατσούκλια και χαιδευτικά, αλλά συμφωνω τελικά πως είναι καλύτερα να μη το χαλάσω το όνομα και να το κρατήσω ολόκληρο.

καλή χρονιά και χρρόνια σας καλά κορίτσια!

Για κάποια που΄ρώτησε, όχι η μαμά μου δεν έχει σχέση με τη Χίο, έχει όμως ο νονός της που τη βάφτισε. η μαμά μου γεννήθηκε 22 Ιουλίου τη μέρα που γιορτάζει η Αγία Μαρκέλα και ο νονός ήταν από τη Χίο. όταν λοιπον έχει γενέθλια η μαμά, έχει μαζί και τη γιορτή της! καλό, ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...