Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυος ή Οχι


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια....πρώτη φορά που γράφω αλλά σας διαβαζώ πολύ καιρό! Προσπαθώ απο τον Άυγουστο να μεινω έγκυος και δεν τα έχουμε καταφέρει..! Μπορεί σε κάποιες να ακούγεται μικρό το διάστημα αλλά εγω ανυσηχω! Αδιαθέτησα 3/11 και τώρα περιμένω στις 3/12 έχω κύκλο περίπου 30 ημέρες. Πίστευω ότι έχω μείνει έγκυος γιατι 2 βδομάδες πρίν έιδα στο χαρτί λίγο ροζ με έπιασαν πόνοι περιόδου , κρύωνα και νύσταζα..απο τότε έχω συμπτώματα περίοδου πράγμα αφύσικο για μένα να έχω συμπτώματα 2 βδομάδες πρίν...! Τώρα περιμένω σε δύο μέρες να δώ ..! Εσεις τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.....αλλά το θέμα είναι ότι ακόμα έχω πόνους περιόδου, πρησμένο στήθος.... Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να έχω συμπτώματα περιόδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lou lou μου κάνε μια χοριακή για να σιγουρευτείς!!!πάντως είναι πολύ φυσικό να έχεις συμπτώματα περιόδου και να είσαι έγκυος...τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης μοιάζουν πολύ και μας μπερδεύουν...

μακάρι να είσαι έγκυος κοπέλα μου!!!!!αλλά και να μην είσαι μη αγχώνεσαι προσπαθείς πολύ λίγο καιρό...τις καλύτερες ευχές μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στη Χοριακή εξέταση βγαίνουν αμμέσως τα αποτελέσματα? Δεν είναι πιο γρήγορο να κάνω ένα τεστ? Αλλα δεν θέλω να απογοητευτώ πάλι γιατί κάνω απο τον Αύγουστο κάθε μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ημουν εγκυος(και δεν το ηξερα) ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα με της περιοδου!...εκτος απο το στηθος που ηταν ερεθισμενο, με πονουσε και το ενιωθα πιασμενο!

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOY LOY έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.....αλλά το θέμα είναι ότι ακόμα έχω πόνους περιόδου, πρησμένο στήθος.... Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να έχω συμπτώματα περιόδου?

και εγω λεω να κανεις μια χοριακη.και εγω περιμενα γυρω στις 25/11 περιοδο.με πονουσε η κοιλια μου λες και θα ερχοταν η ατιμη.μονο το στηθος αντι να πρηστει 7 μερες πριν μου ερθουν πρηστηκε 3 μερες απο την αναμενομενη αφιξη της.τα συμπτωματα καμια σχεση με την προηγουμενη εγκυμοσυνη μου.πηγα εκανα την χοριακη και βγηκε θετικη.μην ταλαιπωρειςτον εαυτο σου αδικα και τρεχα στο μικροβιολογο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ κορίτσια σας ευχαριστώ αλλά δεν θέλω να σας κουράσω κιόλας! Δηλαδή με συμβουλέυτε να κάνω χοριακή πρίν ακόμα έχω καθυστέρηση? Και αν κάνω πότε θα πάρω τις απαντήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΥ ΛΟΥ μου σου εύχομαι ότι καλύτερο με μια χοριακή στα ύψη!! Εγώ όσες φορες έκανα σε μια ώρα μου έλεγα να τους πάρω τηλ να μου πούνε τα αποτελέσματα τηλεφωνικώς..Δεν ξέρω πόση ώρα θα σου πούνε!

Σου εύχομαι να έχεις ήδη ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!!

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ κορίτσια μου....σήμερα είναι 3/12 κανονικά περίμενω σήμερα αλλά τίποτα μέχρι στιγμής! Μα είναι δυνατόν? Πονούσα πρίν 2 εβδομάδες πράγμα αφύσικο μέχρι και εχθές και σήμερα δεν πονάω καθόλου...! Λέτε? Δεν θέλω να κάνω τέστ ακόμα ή χοριακή θα περίμενω μέχρι το Σάββατο και θα κάνω..! Αυτό θα το κάνω για να μην απογοητευτώ με τεστ ακόμα μια φορά. Κορίτσια sos θέλω την θετίκη σας ενέργεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗMEΡA!!!!!!!!!

ΑΝ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου...! Μου το λέτε απο την αρχή αυτό και μάλλον θα το κάνω..! Λέτε νε είστε το γούρι μου? Είναι η πρώτη φορά που σας έγραψα μετά απο 3 μήνες προσπαθειών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΙ

ΕΙΠΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΑΠΟΡΩΩΩΩ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΟΥ!!!!

ΕΓΩ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΣΕ

ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ...ΚΑΟ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ ΣΟΥ.....ΜΑΛΛΟΝ

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ....ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ...ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να σου κανει ο θεουλης το χριστουγεννιατικο δωρο για φετος μερικες μερες νωριτερα, μακαρι να εισαι εγκυουλα.

ομως οτι και να μην γινει μην απογοητευεσαι προσπαθεις λιγο καιρο.

προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι τα συμπτωματα παντως ειναι ιδια εγω παρολο που ειχα κανει τεστ και ηξερα οτι ημουν ενιωθα ολο οτι θα αδιαθετουσα και ετρεχα στην τουαλετα. οποτε τα συμπτωματα σε μπερδευουν παρα πολυ. περιμενουμε τα ευχαριστα φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου ένας θέος ξέρει το πως κάνω υπομονή...αλλά δεν θέλω να απογοητευτώ! Έχω αγχωθεί πολύ και τους τελευταίους 2 μήνες με έχουν πιάσει ταχικαρδίες...ο γιατρός μου έβαλε τις φωνές γιατι μου είπε έιναι πολύ νωρίς να αγχώνομαι...! τι να σας σας πω δεν ξέρω...μακάριιιιιιιιιιιιι...........! Σας ευχαριστώ όλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOY LOY ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΥΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΔΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΓΙΑ 8-9 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΑ!

ΜΑΛΛΟΝ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΙΝΙ!!!!!!!

ΧΟΧΟΧΟΧΟ

ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΚΟΡΟΥΛΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ! ΤΗΝ 7 ΜΗΝΩΝ ΠΕΝΥ ΜΟΥ!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

(ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ! ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ ΕΙΣΑΙ;;; ΟΥΠΣ, ΣΟΡΥ, ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΜΕ... ΧΙΧΙΧΙΧ)

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loy loy μου θυμίζεις τον ευατο μου πριν απο μια εβδομάδα ακριβώς!!!λιγο ροζ-καφε 4-5 μερες πριν την περιοδο,αγωνία και παραλληλα πεισμα να μην κανω το τεστ και να περιμενω.και περιμενα...και ηρθε το σαββατο και το εκανα...και εκανα και αλλα 2 για σιγουριά και ηταν ολα θετικά!!και ηρθε και μια χοριακη η οποια ηταν στα υψη την δευτερα και εδεσε το ''γλυκό''!!!απο καρδιας σου ευχομαι να σου συμβει το ιδιο... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες...! Μάλλον θα είστε το γούρι μου...! Θα σας πω νέα το Σάββατο...! Μακάρι ο Θεούλης να μου κάνει φέτος τα Χριστούγεννα το πιο ωραίο δώρο του...! Περιμένετε νέα μου..θα σκάσωωωωωω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΣ 23-25/11 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ !!ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ!!!!ΠΑΡΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΣΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ CLOMIPHENE ΚΑΙ ΕΝΕΣΗ PREGNYL!AYTON TON MHNA ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΝΕΣΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΦΥΓΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ!!!ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Η΄ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ ΧΩΡΙΣ ΕΝΕΣΗ ΚΑΙ ΑΠΛΑ Η ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...