Μετάβαση σε περιεχόμενο

καθισματάκι αυτοκινητου??


Recommended Posts

κορίτσια γεια σας... Θα αγοράσουμε τούτου οσονούπω και στα αξεσουάρ του έχει καθισματάκι isofix πιάνει πάνω στο σασί του "αυτοινητου" και "απιπλεον" έχει 2 σιδερα που πιάνουν κάτω από το κάθισμα στο οποιο και είναι "εγικατεστιμενο"..

το θέμα όμως είναι ότι το διαθέτει σε 0-18 μηνών αλλα με την πλάτη γυρισμένη και σε 9-18 με το προσωπάκι μπροστά δηλαδή όταν οδηγώ θα το βλέπω κι από τον καθρέφτη αλλα και αν γυρίσω προς τα πίσω. Παρόλο που λένε γενικώς ότι ασφαλέστερο είναι να είναι με γυρισμένη την "πλατουλα" στο mpampriz εγώ δε μπορώ να μην το βλέπω το παιδί μου..

Συνεπώς αν καταλήξω σε αυτό που είναι 9-18 μηνών από 0-9 θα prpei να πάρω κάτι άλλο..

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι οι εξής: τα καθισματάκια τις αγοράς εκτος από το πιάσιμο στο σασί έχουν και τα extra σιδερα που μπαίνουν κάτω από το κάθισμα του αυτοκινητου? και αν υπάρχει κάτι τέτοιο ποιο είναι και ποια η τιμή του??

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, έχω διαβάσει και μου έχουν πει ότι είναι καλύτερο να αγοράζεις πάντα μία κατηγορία. Ι: 0-9 κιλά, ΙΙ: 9-18, ΙΙΙ: 18-36.

Οπότε εγώ πήρα το μάχη κόση σαν πρώτη επιλογή, γύρω στα 100€ πριν 4 χρόνια, χωρίς το ξεχωριστό σύστημα isofix. Επειδή το πρώτο καθισματάκι βγαίνει από το αυτοκίνητο και προσαρμόζεται στο καρότσι, δεν μπορείς να το "κουμπώνεις" απευθείας στο αυτοκίνητο, αλλά το δένεις με ζώνη και μπορείς να το έχεις πάνω στο isofix για πρόσθετη ασφάλεια. Δες στο site της εταιρίας (μάχη κόση) για περισσότερες πληροφορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φέρνω το θέμα πάλι στο προσκήνιο γιατί με ενδιαφέρει άμεσα.

κορίτσια πρέπει σιγά σιγά να πάρουμε καινούργιο καθισματάκι ...

θέλουμε isofix και έχουμε ακούσει διάφορα για τις εταιρείες ....

επειδή η απόψή σας μου ήταν πάντα χρήσιμή ... σας παρακαλώ βοηθήστεμε :P

να τονίσω ότι θέλουμε την δεύτερη κατηγορία 9 -18

σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelina78 έγραψε:

κορίτσια γεια σας... Θα αγοράσουμε τούτου οσονούπω και στα αξεσουάρ του έχει καθισματάκι isofix πιάνει πάνω στο σασί του "αυτοινητου" και "απιπλεον" έχει 2 σιδερα που πιάνουν κάτω από το κάθισμα στο οποιο και είναι "εγικατεστιμενο"..

το θέμα όμως είναι ότι το διαθέτει σε 0-18 μηνών αλλα με την πλάτη γυρισμένη και σε 9-18 με το προσωπάκι μπροστά δηλαδή όταν οδηγώ θα το βλέπω κι από τον καθρέφτη αλλα και αν γυρίσω προς τα πίσω. Παρόλο που λένε γενικώς ότι ασφαλέστερο είναι να είναι με γυρισμένη την "πλατουλα" στο mpampriz εγώ δε μπορώ να μην το βλέπω το παιδί μου..

Συνεπώς αν καταλήξω σε αυτό που είναι 9-18 μηνών από 0-9 θα prpei να πάρω κάτι άλλο..

Η ερώτηση μου λοιπόν είναι οι εξής: τα καθισματάκια τις αγοράς εκτος από το πιάσιμο στο σασί έχουν και τα extra σιδερα που μπαίνουν κάτω από το κάθισμα του αυτοκινητου? και αν υπάρχει κάτι τέτοιο ποιο είναι και ποια η τιμή του??

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Εγώ έχω της chicco το 0-13 κιλά.Έχει βάση που μένει δεμένη στο αυτοκίνητο και το καρεκλάκι μπορείς να το βάλεις και επάνω στο καρότσι.Ο αντιπρόσωπος μου είπε οτι Α-Π-Α-Γ-Ο-Ρ-Ε-Υ-Ε-Τ-Α-Ι να βάζουμε τα πολύ μωρά με το πρόσωπο μπροστά,γιατί τα βρέφη δε μπορούν να στηρίξουν καλά τον αυχένα τους και ακόμα και ένα φρενάρισμα είναι γι αυτά επικίνδυνο.

Το ξέρατε ακόμα οτι το καρεκλάκι πρέπει να το τοποθετούμε στη μέση του πίσω καθίσματος,γιατί προστατεύεται καλύτερα το παιδί από κάποια πλευρική σύγκρουση?

Δεν είναι βέβαια καθόλου πρακτική αύτη η θέση αλλά εγώ εκεί το έβαζα απ την αρχή και τώρα το συνήθισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis sthn arxh phrame to maclaren 0-9 kila kai meta to epomeno montelo ths idias etaireias.Einai ligo akrivo giati einai ths etairias pou tiaxnei kathismata gia autokinhta se agwnes alla aksizei ta leta tou,einai to kalutero sthn agora. Exei isofix alla otan theleis na to vgaleis apo to autokinhto vgainei kai mono tou to kathismataki xwris th vash.Einai polu eukolo kai praktiko kai nomizw oti to isofix einai polu shmantiko.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον,εμεις προχθες αντικαταστησαμε το κικκο 0-13 που ειχαμε με το recarro young expert που ειναι 9-18 κιλα,βεβαια η μικρη ειναι 7830 μα στο αλλο δεν χωρουσε λογω υψους,καθετε καλα κ ειναι δεμενη καλά όμως,αυτο κανει γυρω στα 200 ευρώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολλυ αυτο που λες γ τη μεση ποιος σου το ειπε?διοτι οι οδηγιες αλλα γραφουν.....στη μεση αμα θυμαμαι καλα δεν εχει ζωνη γ να πιαστει στην πλατη το καθισμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

λοιπον,εμεις προχθες αντικαταστησαμε το κικκο 0-13 που ειχαμε με το recarro young expert που ειναι 9-18 κιλα,βεβαια η μικρη ειναι 7830 μα στο αλλο δεν χωρουσε λογω υψους,καθετε καλα κ ειναι δεμενη καλά όμως,αυτο κανει γυρω στα 200 ευρώ

Την εχεις γυρισει μπροστά ???? Ειναι παρα πολυ νωρις θα σου ελεγα να το ξανασκεφτειτε πολυ καλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω το proxima της chicco στο οποίο κάθεται το παιδί από 0-18 κιλά.

Είναι δηλαδή από νεογέννητο μέχρι 3 ετών.

Τοποθετειται και με την πλάτη προς τα μπροστά και με τηνπλάτη προς τα πίσω με τη διαδικασία που περιέγραψες, ζώνες 3 σημείων κτλ.

Είναι πολύ βολικό στη χρήση, εύκολο στην τοποθέτηση και πάνω από όλα εύχρηστο γιατί δεν χρειάζεται να πάρεις άλλο.

Ειναι λίγο τσουχτερή τη τιμή του (250€ χοντρική τιμή) αλλά αξίζει τα λεφτα του και γλιτώνεις από το να πάρεις 2ο καθισματάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιλακι το προξιμα το εχω στο δικο μου αυτοκινητο ,το πηραμε γτ δεν καθοτανε καλά στο μικρο τησ κικο κ μου αρεσει πολυ,σε κοκκινο το εχω!!!αλλα το πηρα 235 μου εκανε εκπτωση γτ ειμαι πελατισσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

savropinguinos έγραψε:

Την εχεις γυρισει μπροστά ???? Ειναι παρα πολυ νωρις θα σου ελεγα να το ξανασκεφτειτε πολυ καλα !!!![/quote:8te6jbwj]

ειναι σχεδον 10 μηνων...ρωτησα την παιδιατρο κ μου εδωσε το οκ απο τον 8ο...μη με αγχωνεις,κ εμενα νωρις μου φανηκε μα τι να κανω...ολο κλαιει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι θέμα ανάπτυξης σε κάθε παιδί το αν είναι έτοιμο να μπει στο καρεκλάκι που κοιτάει μπροστά. Εμάς, αν και το παιδί είναι ήδη 10 κιλά. επειδή είναι μόνο επτάμιση μηνών, η παιδίατρος μας απαγόρευσε ΔΙΑ ΡΟΠΑΛΟΥ να τον βάλουμε σε καρεκλάκι που κοιτάει μπροστά. Ο καημενούλης ζορίζεται, δεν χωράει καλά καλά αλλά δεν γίνεται διαφορετικά. Εαν δεν δυναμώσουν οι αυχενικοί μυες και το βάλεις στο καρεκλάκι που κοιτάζει μπροστά, είναι πολύ επικίνδυνο για τον αυχένα του. Όσο για το καρεκλάκι της κατηγορίας 9-18kg, εμείς καταλήξαμε στο priorifix της maxi cosi. Έχει isofix και αν και είναι το πιο ακριβό της κατηγορίας του, είναι το top στην ασφάλεια. Δες εδώ. http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/produ ... uage=gb-en

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Savro η Κων/να ειναι ψηλή , αδυνατη και μολις 10 μηνων ...Ολα ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ για μια τετοια αποφαση . Πριν το χρονο δεν το συζητώ καν , εμεις την βαλαμε 13 μηνων . Παρολο που ειναι πολυ δυνατο μωρο και μπουσουλουσε απο 5 μηνων το βαρος και η ηλικια ήταν απαγορευτικά ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω το proxima της chicco στο οποίο κάθεται το παιδί από 0-18 κιλά.

Είναι δηλαδή από νεογέννητο μέχρι 3 ετών.

Τοποθετειται και με την πλάτη προς τα μπροστά και με τηνπλάτη προς τα πίσω με τη διαδικασία που περιέγραψες, ζώνες 3 σημείων κτλ.

Είναι πολύ βολικό στη χρήση, εύκολο στην τοποθέτηση και πάνω από όλα εύχρηστο γιατί δεν χρειάζεται να πάρεις άλλο.

Ειναι λίγο τσουχτερή τη τιμή του (250€ χοντρική τιμή) αλλά αξίζει τα λεφτα του και γλιτώνεις από το να πάρεις 2ο καθισματάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΠΟΥ ΧΕΙ ΤΗ ΚΟΥΡΜΠΑ ΣΑΝ ΚΑΛΑΘΑΚΙ ΜΕΧΡΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΜΕΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΛΛΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΟΡΘΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 18 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΜΕΧΡΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ...ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΠΙΣΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΙΣΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 5,5ΜΗΝΩΝ ΠΛΕΟΝ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΠΙΣΩ...ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΟΣΟ ΑΚΡΙΒΑ ΔΗΛ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΚΑΝΕ 50 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙΘΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΗΡΑ 100 ΕΥΡΩ ΑΝ ΠΑΣ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΟΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

λιλακι το προξιμα το εχω στο δικο μου αυτοκινητο ,το πηραμε γτ δεν καθοτανε καλά στο μικρο τησ κικο κ μου αρεσει πολυ,σε κοκκινο το εχω!!!αλλα το πηρα 235 μου εκανε εκπτωση γτ ειμαι πελατισσα

Εμείς επειδή όλα τα απαραίτητα του παιδιού τα παρήγγειλε ο άντρας μου από το φαρμακείο του, τα πήραμε όλα πολύ φτηνοτερα και γιατί τα πήραμε χοντρική και γιατί του κάνανε μεγαλύτερη έκπτωση λόγω συνεργασίας.

Η χοντρικη του συγκεκριμένου ήτανε 250 αλλά εμείς πληρώσαμε γύρω στα 200 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαβράκι έτσι είναι, όπως το λέει η LaLa. Κι εγώ νομίζω πως είναι νωρίς ακόμα!

Το είχα ρωτήσει κι εγώ στο γιατρό μας και μου είχε πει ότι ένα βρέφος 6-7 μηνών μπορεί να είναι 10 κιλά, αυτό δε σημαίνει ότι το βάζουμε σε καρεκλάκι δεύτερης κατηγορίας που κοιτάει μπροστά. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!

Καλά με μας δε τίθεται θέμα.. Ακόμα χωράει και στο primo viaggio της perego που είχαμε πάρει σετ με το καρότσι μιας και είναι 9 κιλά, 16 μηνών παιδί! Πφ! Έχουμε πάρει και της chicco, δε θυμάμαι λεπτομέρειες, μόνο την τιμή θυμάμαι, 245 €, έκανε εμετό προχθες πάνω του, βγάλαμε το κάλυμα, το έπλυνα στο πλυντήριο στους 30, μια χαρά, σαν καινούργιο! Το καρότσι ποιος το πλένει τώρα? Ουφ!

Το άκρον άωτον της ασχετίλας έχω καταντήσει!! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας

Αγγελίνα και εμείς έχουμε της chico το proxima 0-18 αλλά το πήραμε απο ένα μαγαζί που το είχε προσφορά 170ευρώ. Πάρα πολύ βολικό όντως και πολύ εύκολο στην χρήση και τοποθέτηση. Απο την αρχή και εως οτου το μωρό μας έγινε 5 μηνών το είχαμε γυρισμένο να κοιτάει προς τα πίσω γιατί όταν είναι μωρό ακόμα είναι επικίνδυνο να το έχεις να κοιτάει μπροστά. Απο 5 μηνών το έχουμε γυρίσει να κοιτάει μπροστά, βγαλαμε τα εξτρά μαξιλαράκια, ανεβάσαμε τις ζωνες και την θέση και όλα μια χαρά.

Πήγαινε να το δείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που τα μαθαινετε αυτα βρε κοριτσια??? Κατω του χρονου μωρα να ειναι γυρισμένα προς τα μπρος ? Ξερετε ποσο επικυνδινο ειναι ??? Παιζουμε με την ασφάλεια των παιδιων μας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki έγραψε:

Εγώ έχω το proxima της chicco στο οποίο κάθεται το παιδί από 0-18 κιλά.

Είναι δηλαδή από νεογέννητο μέχρι 3 ετών.

Τοποθετειται και με την πλάτη προς τα μπροστά και με τηνπλάτη προς τα πίσω με τη διαδικασία που περιέγραψες, ζώνες 3 σημείων κτλ.

Είναι πολύ βολικό στη χρήση, εύκολο στην τοποθέτηση και πάνω από όλα εύχρηστο γιατί δεν χρειάζεται να πάρεις άλλο.

Ειναι λίγο τσουχτερή τη τιμή του (250€ χοντρική τιμή) αλλά αξίζει τα λεφτα του και γλιτώνεις από το να πάρεις 2ο καθισματάκι.

Εχω το ιδιο καθησματακι και πραγματικα βολευει πολυ...!!! Ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι... επισης εχει 3 θεσεις για να κοιμαται το μωρο η να καθεται καθιστο...!!! :)

Ιφιγενεια η φωτογραφια με το Μαρακι μ'εχει τρελλανει...!!! :laugh: Πολυ στιλ το Μαρακι...!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΟ PROXIMA ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΣΤΑ ΛΗΤΩ ΟΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΛΟΓΩ ΚΙΛΩΝ ΚΑΙ ΥΨΟΥΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ , ΗΤΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ , ΛΟΓΩ ΟΜΩΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΠΙΣΩ. ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΩΝ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΜΑΤΟΣ.Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΠΙΣΩ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΟΝΤΑ 4 ΜΗΝΩΝ.ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΘΕΙ Η ΑΠΟΡΙΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Lala

Εγω συγκεκριμένα πριν κάνω οτιδήποτε συμβουλεύομαι την παιδιατρό μου η οποία μου είπε οτι είναι όντως νωρίς να το γυρίσω ΑΛΛΑ επειδή του μικρού μου τα ποδαράκια έβρισκαν στο κάθισμα και γκρίνιαζε πολύ γιατι δεν βολευόταν να το γυρίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...