Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΔΙΚΑ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ (ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ)


Recommended Posts

εγω νταλια μου δεν ξερω.αλλα ποια η σχεση των ορμονων με την πηξη του αιματος..εκανα κ λιγη μικροβιολογια καποτε...αρα δεν το πιστευω.με αυτη την λογικη οταν θα πρεπει να τις κανεις καθε μηνα θα αλλαζουν συνεχεια τα αποτελεσματα λογω ορμονων ή κ τωρα δεν θα ειναι σωστες μια που εχεις κανει...βρες ενα καλο αιματολογο κ θα σου λυσει ολες τις αποριες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 245
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως τις εξετάσεις (πακέτο για καθ'έξιν αποβολές) τις έκανα 3 μήνες μετά την απόξεση - έτσι μου'χε πει ο γιατρός να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν μου ειπε τιποτα τετειο μονο για κατι εξετασεις για την πηξη του αιματος μου ειπε να τις κανω μετα την πρωτη περιοδο 2 εβδομαδες μετα την αποξεση τις εκανα δεν ξερω δεν αντεχω αλλο εχω εξουθενωθει ψυχολογικα και δεν μπορω να σκεφτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης την εξεταση αυτη οποως σου εχω ξαναπει την εκανα με την πρωτη σταγονα αιμα που ειχα..με εστειλε ο γιατρος επεειγον να το κανω το πακετακι γιατι μου ειπε οτι οι περισσοτερες αποβολλες εχουν σχεση με την θρομβοφιλια...κ θυμαμαι ενα αγχος τοτε...αλλα ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ραφαελ μου θα ρωτησω για την φοιφα ειναι αιματολογος μου την ειπε μια κοπελα εδω και θα ρωτησω και τον γιατρο μου να δω ποιον θα μου προτεινει σκεφτομαι να επισκευθω και εναν 2ο γυναικολογο εδω να μου πει τη γνωμη του και μολις μεινω εγκυος θα ερθω αθηνα να βρω κανεναν γιατρο της προκοπης,τα εχω κρατησει τα στοιχεια του δικου σου γιατρου.

γιατι γιατι γιατι ολο αυτο λεω απο χθες να δουμε τι θα μου πει ο μ@@@@ας αυριο που θα παω τι θα βρει να μου πει μου ελεγε οτι ειναι σιγουρα χρωμοσωμικη.να παρω τις εξετασεις στα χερια μου και βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταλια μου την επομενη φορα θα πανε ολα μια χαρα, οπως πηγαν καλα και σε μενα και σε τοοοοοσες αλλες κοπελες!!!! ;);)

Εγω μολις εμαθα για την παλινδρομη και πριν ακομα κανω αποξεση, εκανα μια εξεταση για την πηξη του αιματος!Ημουν τοσο χαλια που δε ρωτησα και πολλα......τα αποτελεσματα ηταν λεει οριακα....και γι'αυτο μολις εμεινα ξανα εγκυος επαιρνα καθε μερα μια παιδικη ασπιρινη (μεχρι το μεγαλο υπερηχο) :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ το θυμαμαι ραφαελ και φουντωνω απο τα νευρα μου οχι πες μου δηλαδη τι να του πω αυριο το βραδυ που θα παω πια να ειναι η ερωτηση μου γιατι δεν μου εκανες την εξεταση?ποσο ηρεμη μπορω να ειμαι μετα απο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ματα μου μετα απο ποσο καιρο ξαναπροσπαθησες να μεινεις εγκυος?τι σου ειχε πει ο γιατρος σου γιατι τωρα καθετι που μου λενε ειμαι δυσπιστη δεν ξερω τι να κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταλια μου δε ειναι μονο ο δικος σου γιατρος....ουτε ο δικος μου τη ζητα αυτη την εξεταση...και απ'οτι βλεπω μαλλον κανεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι κανεις σχεδον δεν την ζηταει...και να του πεις θα σου πει....στο αλεξανδρας για να σου την κανουν πρεπει να εχεις 3 αποβολλες εγω στην εκανα με την πρωτη....ειναι τα λογια του γιατρου μου οταν του ειπα κατι....γιατι εκανε λαθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω νταλια στην αρχη δεν ηθελα να ερθω σε επαφη με τον αντρα μου γιατι φοβομουν.... :Σ :blush: δεν ξερω τι....

εμεινα εγκυος 4 μηνες μετα! μετα τη 2 περιοδο (μετα την αποξεση ειχα κυκλο αστα να πανε..... :silly: :silly:

εχω και φιλη που εμεινε εγκυος αμεσως ,χωρις να της ερθει περιοδος και ολα πηγαν μια χαρα!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω ματα,εμενα μου ηρθε η πρωτη περιοδος 29 μερες μετα την αποξεση και θελω να ξαναπροσπαθησω αμεσα μονο αυτο θα με κανει να νιωσω καλυτερα η ελπιδα οτι μπορει να ειμαι εγκυος θα παω για υπερηχο και βλεπουμε. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νταλια ετσι ακριβως νιωθω κ εγω....θελω να μεινω εγκυος κ νομιζω οτι θα το ξεπερασω...αλλα ειναι λαθος, απλα θα νιωσουμε καλυτερα...αντε 5 μηνες μου μειναν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλα καλυτερα να μην μου πει κατι τετειο εχω τον πονο μου θα ακουω και τις μ@@@@@@ς του.3 αποβολες στην εποχη μας ειναι αδιανοητο εχουνε μεινει χιλια χρονια πισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια νεα εγκυμοσυνη θα σε κανει τοοοοσο χαρουμενη και δυνατη!!! Και μετα θα εισαι εσυ αυτη που θα συμβουλευει και θα δινει δυναμη σε αλλες κοπελες...γιατι δυστυχως ειμαστε πολλες που περναμε απο αυτη τη φαση..... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι στα δημοσια...

πριν ενα μηνα πηγα να παρω την ιστολογικη κ μου ειπε...''οταν θα ξαναμεινεις στις 10 εβδομαδες θα κανουμε ληψη τροφοβλαστη'', αφου δεν ειναι χρωμοσωμιακη γιατι να κανω?Αλλα δεν ηξερε τι να πει κ κατι ειπε...

κ συζητουσαμε κ μου εριξε για το αλεξανδρας γιατι δουλευε κ εκει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ξεκινησα να σας γραψω τι εγινε δεν το περιμενα οτι θα βρω τοσες κοπελες με το ιδιο προβλημα βλεπω ομως οτι αντιμετωπιζεται και περνω θαρρος μονο η βλακεια των γιατρων δεν αντιμετωπιζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

εγω νταλια μου δεν ξερω.αλλα ποια η σχεση των ορμονων με την πηξη του αιματος..εκανα κ λιγη μικροβιολογια καποτε...αρα δεν το πιστευω.με αυτη την λογικη οταν θα πρεπει να τις κανεις καθε μηνα θα αλλαζουν συνεχεια τα αποτελεσματα λογω ορμονων ή κ τωρα δεν θα ειναι σωστες μια που εχεις κανει...βρες ενα καλο αιματολογο κ θα σου λυσει ολες τις αποριες.

δεν είμαι γιατρός ούτε έχω γνώσεις ιατρικές αλλά για να μου είπε ο γιατρός για τις ορμόνες κάτι θα σημαίνει δεν νομίζω πως θέλει το κακό μου και με αφήνει να περιμένω τόσο καιρό. τον εμπιστεύομαι γιατί είναι και γνωστός μου οπότε πιστεύω πως δεν έχει κανένα λόγο να μου λέει ψέματα και μόνο καλές προθέσεις για να μάθουμε την αλήθεια. επίσης μετά την αποβολή ο γυναικολόγος μου, που παρεπιπτόντως με είχε εξετάσει 6 μέρες πριν το συμβάν και όλα ήταν τέλεια, δεν μου είχε πει να κάνω εξέταση θρομβοφιλίας. δεν θέλω να σκεφτώ καν πως ήθελε το κακό μου και το κακό του μωρού μου, γιατί είναι πολύ καλός φίλος του άντρα μου και μετά την αποβολή μου έμαθα πως ήταν πάρα πολύ χάλια ψυχολογικά (από τρίτους).

δεν ξέρω για τις υπόλοιπες κοπέλες αλλά ο αιματολόγος μου, στην πρώτη επίσκεψη που είχαμε μου πήρε και το ιστορικό μου με διάφορες ερωτήσεις που αφορούν το αίμα, φαντάζομαι έκανε μια εικόνα για την κατάστασή μου που ίσως τον βοηθήσει και αργότερα. εγώ βέβαια δεν τα καταλαβαίνω αυτά, αλλά για να τα κάνει σημαίνει πως χρειάζεται.

δε θέλω να με παρεξηγείτε...

δεν με πειράζει να περιμένω όσο χρειαστεί και να υποστώ όσες εξετάσεις χρειαστεί και όση ταλαιπωρία αρκεί κάποια στιγμή να γίνω και εγώ μανούλα... :)

για μένα αυτό είναι το ζητούμενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω οταν επαθα παλινδρομη νομιζα πως ειμαι η μοναδικη στον κοσμο......... :silly: :silly: εδω μεσα καταλαβα ποσο συνηθες ειναι και αργοτερα πες πες ....ανακαλυψα πως το παθανε και πολλες κοπελες γνωστες μου....και μετα απο μενα λες και ειχα πεσει επιδημια ...η κουμπαρα μου, δυο φιλες μου και η γυναικα ενος συναδελφου......

Εσυ ραφαελ μου ειχες μια παλινδρομη η περισσοτερες;;;; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τους εχω σιχαθει τους γιατρους,ηρθε και μια φιλη μου απο το σπιτι που τον ξερει σαν γιατρο και επεσε απο τα συννεφα μολις της το ειπα εγω να δεις απο που επεσα και ζω ακομη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φατσουλα οφειλε σαν γιατρος να σου ελενξει τα παντα τωρα ουτε εγω πιστευω οτι ηθελε το κακο μου αλλα αυτο εγινε και μονο αυτος θα μπορουσε να το ειχε προλαβει στην τελικη γιατροι ειναι και πρεπει να σκεφτονται και το καλυτερο και το χειροτερο και 1 εξεταση να κανουμε παραπανω ας μην βγει τιποτα αλλα ας εχουμε αποκλεισει εστω οτι μπορουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθουσα να δωσω σε ολες καρματακι αλλα δεν γινεται τωρα το ειδα θα σας δωσω ομως και θελω να σας ευχαριστησω που εισαστε κοντα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που δεν το βάζεις κάτω και θέλεις να ξεκινήσεις προσπάθειες για το επόμενο!!!

Σου εύχομαι,σας εύχομαι ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θελω να το βαλω κατω μα ολο αυτο σκεφτομαι και περιμενω να ξαναερθει το μωρακι μου να γεμισει η κοιλιτσα μου και να γινει τεραστια αυτη τη φορα!να ερθει και σε μας λιγη χαρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

Φατσουλα οφειλε σαν γιατρος να σου ελενξει τα παντα τωρα ουτε εγω πιστευω οτι ηθελε το κακο μου αλλα αυτο εγινε και μονο αυτος θα μπορουσε να το ειχε προλαβει στην τελικη γιατροι ειναι και πρεπει να σκεφτονται και το καλυτερο και το χειροτερο και 1 εξεταση να κανουμε παραπανω ας μην βγει τιποτα αλλα ας εχουμε αποκλεισει εστω οτι μπορουμε.

τι να πω ρε κοριτσάκι. εγώ σε αυτόν τον γυναικολόγο πήγα αφού έμαθα ότι είμαι έγκυος γιατί το είχα υποσχεθεί στον άντρα μου πως αυτός θα με αναλάβει όταν μείνω έγκυος. είχα γυναίκα γιατρό τόσα χρόνια για το απλό τεστ παπανικολάου γιατί για μία τόσο απλή εξέταση δεν ήθελα να ανοίγω τα πόδια μου σε άντρα γιατρό, τότε ντρεπόμουνα... :unsure:

έχω ακούσει και πολύ καλά σχόλια οπότε τον εμπιστεύτηκα και ακόμα τον εμπιστεύομαι και αν μη τι άλλο σίγουρα δε μας εκμεταλεύτηκε οικονομικά γιατί ως τώρα δεν μας έχει πάρει καθόλου λεφτά. ούτε καν στην κλινική που έκανε την απόξεση δεν μας άφησε να πληρώσουμε. εξάλλου μας είπε κιόλας ότι αυτή την εξέταση δε θα μπορούσαμε να την κάνουμε γιατί ήμουν ήδη έγκυος όταν πήγα σε αυτόν. ούτε είχα σκεφτεί να κάνω προγεννητικό έλεγχο πριν μείνω έγκυος. τόσο ανίδεη και χαζή, αν θέλετε ήμουν. δεν είχα μπει καν στον κόπο να το συζητήσω με κάποιον γιατρό. δεν πέρασε ποτέ από το μυαλό μου ότι εγώ θα πάθαινα κάτι τέτοιο. το μόνο που φοβόμουνα είναι μήπως δεν μείνω έγκυος. δεν περνούσε καν από το μυαλό μου ότι είναι τόσο εύκολο να αποβάλει μια γυναίκα. :(

εύχομαι σύντομα να μείνω έγκυος και να έχω σύντομα νινάκι στην αγκαλίτσα μου και θα κάνω τα αδύνατα δυνατά...εύχομαι και σε σένα και σε όλες που προσπαθούν το ίδιο... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...