Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΔΙΚΑ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΩΡΟ (ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ)


Recommended Posts

Νταλια μου, για πιο σιγουρο αποτελεσμα, να μας ενημερωσεις ποτε......να φωναζουμε ολες μαζι ΦΥΤΡΩΣΕ!!!! ΦΥΤΡΩΣΕ!!!! ΦΥΤΡΩΣΕ!!!!! ;):P:P:P

Μην αγχωνεσαι γλυκια μου, οσο λιγοτερο αγχωνεσαι, τοσο γρηγοροτερα θα ερθει!!!! ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 245
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κορίτσια αν έρθει η ώρα να ξαναξεκινήσω και γω τις προσπάθειες να σας βάλω να φωνάζετε και για μένα? :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα σημερα για χοριακη μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο και αρνητικο λιγο κατω απο 2 μου ειπε,και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου με 4 μερες καθυστερησης ητανε 92 οποτε αν διπλασιαζεται μπορει και να ειμαι,ελπιζω...τι να πω στεναχωρεθηκα λιγο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα σημερα για χοριακη μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο και αρνητικο λιγο κατω απο 2 μου ειπε,και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου με 4 μερες καθυστερησης ητανε 92 οποτε αν διπλασιαζεται μπορει και να ειμαι,ελπιζω...τι να πω στεναχωρεθηκα λιγο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα σημερα για χοριακη μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο και αρνητικο λιγο κατω απο 2 μου ειπε,και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου με 4 μερες καθυστερησης ητανε 92 οποτε αν διπλασιαζεται μπορει και να ειμαι,ελπιζω...τι να πω στεναχωρεθηκα λιγο... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

πηγα σημερα για χοριακη μια εβδομαδα πριν την αναμενομενη περιοδο και αρνητικο λιγο κατω απο 2 μου ειπε,και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου με 4 μερες καθυστερησης ητανε 92 οποτε αν διπλασιαζεται μπορει και να ειμαι,ελπιζω...τι να πω στεναχωρεθηκα λιγο... :(

κοριτσάκι μου γιατί μπαίνεις σε αυτό το τρυπάκι του άγχους και της αναμονής από τώρα? νομίζω πως δε θα σε ωφελήσει αυτό... ίσως καλύτερα να περιμένεις πρώτα να έχεις καθυστέρηση και μετά να κάνεις οποιοδήποτε τέστ. μην αγχώνεσαι, μην στεναχωριέσαι, να είσαι αισιόδοξη και να δεις που θα πετύχεις τον στόχο σου!!!

εξάλου είπαμε, εμείς συνεχίζουμε και φωνάζουμε

"φύτρωσε, φύτρωσε, φύτρωσε..."

αποκλείεται να μη μας ακούσει είμαστε τόσο πολλές

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φατσουλα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα πολυ χαμηλη χορικη στις 4 μερες καθυστερησης ειχα 92 και μεχρι να γινει 3ψηφιο αργησαμε και μετα μετα απο λιγες μερες ακουσαμε καρδια με χαμηλους παλμους και πρεπει να αρχισω ενεσεις πριν ακουσουμε καρδια αυτη τη φορα για να μην δυσκολευεται και να μεγαλωνει.εσυ τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, αλλά δε θα ήταν καλύτερα να περιμένεις τουλάχιστον να έχεις καθυστέρηση και μετά να αρχίσεις τα τεστ? νομίζω πως είναι πιο συνετό να κινηθείς έτσι για να μην αγχώνεσαι κιόλας...

πάντως όπως και να'χει μακάρι να πάνε όλα κατ'ευχήν στο εύχομαι πραγματικά!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΙΑ έγραψε:

φατσουλα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα πολυ χαμηλη χορικη στις 4 μερες καθυστερησης ειχα 92 και μεχρι να γινει 3ψηφιο αργησαμε και μετα μετα απο λιγες μερες ακουσαμε καρδια με χαμηλους παλμους και πρεπει να αρχισω ενεσεις πριν ακουσουμε καρδια αυτη τη φορα για να μην δυσκολευεται και να μεγαλωνει.εσυ τι κανεις?

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ

ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕ

ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ

ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΠΡΙΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ

ΜΟΥ ... Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΘΥΣΗΧΑΣΕ

ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 6η ΜΕ 7η

ΕΒΔΟΜΑΔΑ (ΔΛΔ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΑ)

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ...

ΜΗΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΜΟΚ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ

ΣΟΥ ... ΧΑΛΑΡΩΣΕ ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ 6η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ?

ΟΧΙ !!! ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ

ΖΩΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΚΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ

ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ;)

ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ

ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ... ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ

ΚΑΙ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχεις δίκιο Ελένη μου (το αγοράκι μου) όντως πρέπει λίγο να χαλαρώσει γιατί έτσι δε θα καταφέρει τίποτα. της τα λέω και γω αλλά δε με ακούει...

φιλάκια! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον εχετε δικιο...δεν ξανακανω χοριακη αν δεν εχω καθυστερηση σημερα περιμενω περιοδο...αχ τη βλεπω να ερχεται... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ?ΚΑΙ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ?

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ,ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ,ΠΑΛΕΨΕ ΤΟ ΟΜΩΣ ΜΗ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θρομοφιλια ειναι οταν πηζει το αιμα και δεν κυκλοφορει σωστα με αποτελεσμα να δημιουργουνται θρομβωσεις και το μωρο να πεθαινει ειναι μια ειδικη εξεταση που την κανεις σε αιματολογο και αν την καναμε ολες οι γυναικες το 80% των αποβολων θα ειχε αποφευχθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Γεια σου,

Ειμαι και εγω παθουσα καθως επαθα παλινδρομη κυηση λιγο πριν κανω την αυχενικη διαφανεια. Τωρα πρεπει να κανω τις γνωστες εξετασεις για θρομβοφιλια κλπ.

Μπορεις να με διαφωτισεις σχετικα με το κοστος των εξετασεων στο Αρεταιιο? Εγω εχω ΤΕΒΕ και δε τις δικαιολογει. Ποσα πληρωσες για ολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΚΑΤΑΝΟΩ ΠΛΗΡΩΣ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΣΤΟ 7(ΜΗΝΑ).ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ.ΑΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ.ΠΑΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΕΝΑ ΠΑΛΥ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΤΑΔΙΟ ΒΡΙΣΚΕΣΕ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΕΣΗΣ.(ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπάρχουν πάρα πολλά είδη θρομβοφιλίας. Εγώ έχασα Δίδυμα κοριτσάκια στον 7ο μήνα. Αναγκαστήκαμε να σταματήσουμε την κύηση γιατί υπήρχε φόβος για τη δική μου ζωή, είχα χάσει 15 κιλά! Σε εμένα η δίδυμη κύηση εμφάνισε το πρόβλημα μου. Η θρομβοφιλία υπήρχε στο dna μου αλλά μπορεί και να μην την εμφάνιζα ποτέ. Εννοείτε βέβαια οτι μοριακές εξετάσεις στην Ελλάδα για να δουν τι πιθανότητες έχεις να εμφανίσεις πρόβλημα, δεν γίνονται!! Παγκοσμίος το κράτος υποχρεώνει τους γιατρούς να τις κάνουν, μόνο στην Αυστραλία!! Τώρα ευτυχώς έχω ένα υπέροχο κοριτσάκι. Όσες έχουν θρομβοφιλία να μην ξεχάσουν να κάνουν και στο παι΄δάκι τους την εξέταση, γιατί είναι κληρονομική. Εμάνα η μικρή μου δυστηχώς την έχει, αλλά τουλάχιστον το ξέρουμε, δεν θα προχωράει στα τυφλά σαν την μαμά της. Στην εγκυμοσήνη και στο θηλασμό μόνο ενέσεις. Πρόσεχε να κάνεις εξετάσεις D- Dimers και ANTI-XA κάθε εβδομάδα, ή έστω κάθε 15 μέρες όσο κάνεις τις ενέσεις για να κανονίζεις την σωστή δόση. Αραιώνουν πολύ το αίμα. Στο ΑΤΤΙΚΟ οι γιατροί είναι όντως τέλειοι, και έσωσαν την ζωή τη δική μου στην προηγούμενη κύηση και τις κορούλας τώρα πια. Έκαναν και τα αδύνατα δυνατά να κρατήσουν τα μωράκια μου στη ζωή, άσχετα απο την κατάληξη. εγώ τους χρωστάω τη ζωή μου, και την ύπαρξη της κόρης μου. Μην ξεχνάς συνεργασία αιματολόγου και γυναικολόγου συνεχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...