Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...


miranta25

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μιράντα25 μου και γω αυτή την εντύπωση είχα στην αρχή.πολύ έντονα το ένιωθα ειδικά τις μέρες που πλησίαζε η μέρα για να έρθει..αλλα ..τελικά.."πτωρα" ο Θεός θα την δω πάλι σε 7,5 μήνες!!εύχομαι το ίδιο και σε σένα!να έχεις το σποράκι σου στη κοιλίτσα σου!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν-η έγραψε:

όλα τα συμπτώματα οδηγούσαν στην περίδο, δηλαδή:πόνοι περιόδου χαμηλά στην κοιλίτσα,κάθε τρεις και λίγο κοιτούσα μήπως και είχε έρθει(τόσο σίγουρη ήμουν ότι θα έρθει)και μετά ο πόνος-πρήξιμο τους στήθους,σπυράκια,νεύρα,αλλα είχα και κάτι το οποιο με προβλημάτισε λίγο,πόνο στην μέση.ποτε δεν πονάω εκεί.

αν-η να σε ρωτήσω κάτι το στήθος σου ποτε ξεκίνησε να πονάει? Σε ρωταω αυτο γιατι και εμένα με πονάει πάρα πολύ και ξεκινησε απο την 14η μέρα του κύκλου μου και σκέφτομαι μηπως είναι κάτι εύχαριστο και αν γίνεται τι πόνο ένιωθες? Εγω ας πούμε με πόναει στις θηλές και γύρω απο αυτές όχι όμως σε υπερβολικό βαθμό σαν να με τσιμπάει κάποιος. Θα περιμένω την απάντηση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΤΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΠΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΣ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΣΟΥ...ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΩΣ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΜΟΥ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΚΑΤΑ 15-20.. ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΙΜΗΘΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙ 3-4 ΒΡΑΔΥΑ (ΕΓΩ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ 11-12)...ΚΑΙ ΑΠΟΨΕ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ..ΕΧΩ ΑΝΗΞΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑ!! ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ? ΝΑ ΤΑ ΛΑΒΩ ΩΣ ΠΙΘΑΝΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινάκη_1980 μου, το στήθος μου άρχισε να πονάει 2 εβδομάδες πριν την ημερομηνία που περίμενα να adia8ethsw.me κύκλο 31 ημερών άρχισε να πονάει την δέκατη έκτη mera.o πόνος που ένιωθα και που ο ίδιος πόνος συνεχίζεται ακόμα και τώρα(εγκυμοσύνη)και εύχομαι να το ζεις και σου τώρα είναι:δεν μπορώ να με αγγίξει κανεις,ακόμα και ο sth88odesmos με ενοχλεί ο πόνος επικεντρώνεται στο σημείο που ανέφερες.ένα επίσης σημάδι που εγώ ποτε δεν είχα και το παρατήρησα πριν κάνω το test είναι ότι το στήθος μου είχε αρχίσει να στρογγυλεύει όπως είναι μια μπάλα.ποια μέρα του κύκλου σου είναι αυτή?παρατήρησε αν θες κάποια στιγμή το στήθος σου μόλις ξυπνήσεις το πρωί και δες αν οι ρώγες σου είναι πολύ πιο μεγάλες από ότι είναι συνήθως.ίσως δεις και κάποια μικρή,ελαφρώς διαφορα στο χρώμα.εγώ το έκανα μια φορα κάνα 2-3 μέρες πριν κάνω το test και τρόμαξα..και λέω στον αντρούλη μου κάτι περίεργο συμβαίνει με μένα,δεν τα έχω ξαναδεί αυτά τα σημάδια.άντε περιμένουμε τα euxaristaaaaaaa!!!!και από σένα μιράντα25 μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν-η μου ξεκίνησε να με πονάει το στήθος μου στα μέσα του κύκλου μου σκέφτηκα μήπως ήτανε απο την ωορηξία και δεν έδωσα σημασία μετα όμως που το ξανασκέφτηκα εμένα στην ωορηξία ποτέ δεν πρήζεται το στήθος μου ουτε με πονάει άρα μήπως έχω ελπιδούλες? Τωρα είμαι στην 24η μέρα του κύκλου μου και ήδη κλέινω 9 ημέρες με πόνο στο στήθος.

Ασε δε που σήμερα εσκυψα να πάρω κάτι απο κάτω και αισθανθηκα να μου φέυγει κάτι παει λέω αυτο ητανε αδιαθέτησα αισθανόμουν και κατι πονάκια χαμηλά και απογοητεύτηκα. Πήγα στην τουαλέτα και δεν είχα απολύτως τίποτα μόνο κατι υγρα άοσμα και άσπρα. Μάκαρι ειλικρινά μακάρι να είμαι έγκυος.

Μιράντα δεν ξέρω να σου απάντησω σε αυτο που με ρωτάς δυστυχώς. Πάντως μακάρι να έχεις ενα σποράκι στην κοιλίτσα σου και να μας ανακοινώσεις σύντομα τα έυχαριστα νεα σου.

Φιλάκιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΠΑΘΑ ΣΗΜΕΡΑ!! ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΕΝΙΩΣΑ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΤΙ.. ΛΕΩ:ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΥΓΡΑ ΑΣΠΡΑ ΚΑΙ ΑΟΣΜΑ!! Ο ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?? ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιράντα25 δεν ξέρω αν έχουν όλες οι γυναίκες τα ίδια συμπτώματα. Εμένα πάντως οι θηλές μου ήταν πολύ ευαίσθητες και με πονούσαν ακόμη και όταν έβαζα ή έβγαζα το στηθόδεσμο. Αν τις ακουμπούσα λίγο με τα δάχτυλα, ο πόνος ήταν μεγαλύτερος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινάκη μου και μιράντα25 μου!τα συμπτώματα που έχετε είναι καθαρά συμπτώματα εγκυμοσύνης!τα ίδια είχα kia εγώ!!!!!!!!ποσο στο στήθος στις θηλές,και άοσμα μπόλικα υγρά!!δεν θέλω να σας ενθαρρύνω ..η' μάλλον θέλω paaaaaaaaaaara πολύ αλλα να έχει αποτέλεσμα!!!!!!!!!!!αυτό με το σκύψιμο ένιωθα και εγώ!κορίτσια προσέχετε paaaaaara paaaaaaara πολύ!αν είστε egkuoules που σας το εύχομαι κοπελίτσες μου γλυκειές,είναι το πιο επικίνδυνο τρίμηνο αυτό,μην κάνετε tpt,πρέπει να δείξετε ιδίατερη προσοχή!εγώ δεν κάνω tpt.προσέχω για να έχω!περιμένω τα ευχάριστα neeeeaaaa σας με τα σποράκια στις κοιλίτσες σας!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιράντα εάν μπορούσα θα σου έστελνα το "πρεδοκτορ" που έχω στο συρτάρι μου.Κάνε ένα τεστ.Είμαι σίγουρη οτι θα είναι θετικό με τα συμπτώματα που έχεις.Τί περιμένεις? Τρέξε στο φαρμακείο.Και αχνή να είναι η γραμμή είναι ok. :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ! ΤΑ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ 8ΗΛΕΣ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΑ ΝΙΩΘΩ ΕΤΣΙ ΕΝΤΟΝΑ.. 2-3 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥΡΘΡΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΠΤ(ΕΥΤΥΧΩΣ) ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΩ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ.. ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΥΡΗΝΕΙ.. ΠΑΝΤΑ ΣΚΟΥΡΑΙΝΟΥΝ Ή ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΠΛΑ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιράντα25 μου και εγώ το ίδιο ένιωθα πριν κάνω το test.νόμιζα πως μου ερχόταν περίοδο και διαρκώς κοιτιόμουν μήπως και αλλα δόξα tw Θες δεν ήρθε!ποτε περίμενες?δεν σκουραίνουν πάντα,απλά μπορεί να μεγαλώσει η θηλή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ, ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΣΤΙΣ 26/11..ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΟ..Α! ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΟΥΣ ΣΦΥΓΜΟΥΣ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΟΙ..ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 90+...ΕΝΩ ΕΙΧΑ 70+.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ? Ή ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως εννοούσες Μιραντα μου 26/10?

Κορίτσια μακάρι να έχω ευχάριστα νεα να σας ανακοινώσω υπομονή όμως άλλες 6 ημέρες που περιμένω πέριοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα Μιράντα μου έχεις καθυστέρηση τώρα? Τι κύκλο έχεις? Είναι σταθερός? Σου έυχομαι τα πιο θετικα αποτελέσματα. Εγω ακόμα κάνω υπομονή γιατι δεν έχω καθυστερηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν-η να σε ρωτησω κατι σήμερα που γύρισα απο την δουλεια έβγαλα τον στηθόδεσμο μου και παρατήρησα οτι εχω βγάλει κάτι μικρά μπιμπικακια στις θηλές μου. Μηπως ξέρεις τι μπορεί να είναι?

Ευχαριστω για την υπομονή σου!! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΩ ΚΥΚΛΟ 35 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ..ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ... ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΟΜΩΣ ΕΙΧΑ ΚΥΚΛΟ 40 ΗΜΕΡΩΝ!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ.. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 20 ΜΟΝΑΔΕΣ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη με ευχαριστείς καλή μου!!!δεν έχω κάνει tpt..ούτε υπομονή κάνω γιατί απλά δεν με κουράζεις!!!λοιπόν αυτό με τα μπιμπικάκια δεν ξέρω αν ισχύει και στις άλλες κοπέλες εγώ είχα βγάλει 1-2..το θυμάμαι!!!θα σου πω τι ένιωθα εγώ..πόνος στο στήθος,κάτι πόνους εντονους χαμηλά στη κοιλια(αφού έλεγα τώρα θα μου έρθει δεν υπάρχει περίπτωση)έβγαζα σπυριά+συνεχίζω να βγάζω,aaaaaaaaa!!!!!λοιπόν,κοιτάξτε τα ματια σας στο κάτω βλέφαρο αν στην άκρη είναι λίγο κίτρινα!όχι στο εσωτερικό κοντά στη μύτη αλλα προς τη πλευρά του αυτιού μας..αν είναι κίτρινα κορίτσια είστε έγκυες!μου το είχε πει η θεία της κολλητής μου και έλεγα τι βλακείες είναι αυτά μωρέ?έλα όμως που αυτόν τον μηνα που είμαι έγκυος για πρώτη μου φορα ήταν κίτρινα!αυτό φαίνεται μονο στο φως της ημέρας.δεν φαίνεται με τη λάμπα.είναι κάτι που δεν το παρατηρούμε αλλα σε εμενα ισχύει..100% :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...