Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΝΟΙ ΠΕΡΙΟΔΟΥ...


miranta25

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΡΙΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΥΕΣ ΕΙΧΑΤΕ ΠΟΝΟΥΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΙΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ? ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΥΝΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μιραντα μου καλησπερα

ακομα δεν εχω παιδακι αλλα απο οτι ξερω τα συμπτωματα εγκυμωσυνης ειναι τα ιδια με της περιοδου κ ο πονος χαμηλα ειναι φυσιολογικος να υπαρχει

σου ευχομαι να εχεις σπορακι στην κοιλιτσα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΣΡΟΡΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ..ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ..ΑΛΛΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΕΙΔΑ ΑΙΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΤΗ ΜΙΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΜΕΡΑ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν μαθω οτι ειμαι εγκυουλα..ελεγα καθε μερα θα αδιαθετησω ειχα τις γνωστες κραμπες και τα πονακια και καθε μερα πηγαινα στην τουαλετα γιατι νομιζα οτι θα αδιαθετησω .ε!!την 5η μερα που εκανα το τεστ οπως εχω ξαναπει δεν το πιστευα γιατι τα πονακια συνειστηκαν για πολυ αν θυμαμαι καλα και για ενα μηνα περιπου(2 μηνων σταματησαν).Αυτα!!!με το καλο να μας πεις τα καλα νεα...εχεισ καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ..ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΜΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΤΙΣ 26 ΜΕ ΚΥΚΛΟ 40 ΗΜΕΡΩΝ..ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ..ΩΟΡΕΞΙΑ ΕΙΧΑ ΣΤΙΣ 14 ΤΟΥ ΜΗΝΑ...ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΟ ΑΙΜΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιράντα μπορώ να σου πω την δικη μου ιστορία..πριν 4 μέρες έκανα test και είδα πως είμαι έγκυος.περίμενα 23/11 και έκανα την επομενη μέρα το test.έλεγα αυτό τον μηνα αποκλείεται να είμαι έγκυος γιατί όλα τα συμπτώματα οδηγούσαν στην περίδο, δηλαδή:πόνοι περιόδου χαμηλά στην κοιλίτσα,κάθε τρεις και λίγο κοιτούσα μήπως και είχε έρθει(τόσο σίγουρη ήμουν ότι θα έρθει)και μετά ο πόνος-πρήξιμο τους στήθους,σπυράκια,νεύρα,αλλα είχα και κάτι το οποιο με προβλημάτισε λίγο,πόνο στην μέση.ποτε δεν πονάω εκεί.εύχομαι να έχεις k σου το δικό σου τοσοδούλι σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!! :laugh: :laugh:

γιόλε,θες να μου πεις σε ποιον μηνα ξεκίνησαν οι ναυτίες σε σένα +σε ποιον τελειωσαν?έχω τρομερό άγχος με αυτό γιατί είναι κάτι που σιχαίνομαι όσο tpt στον κόσμο!!ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΙΣΤΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 5-6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν-η μου και εγω στην αρχη αγχωνομουν γιατι εκτος απο τα πονακια δεν ειχα αλλα συμπτωματα...ωσπου 8εβδομαδα και μετα αρχισε το μαρτυριο...καθε πρωι ενιωθα οτι μολις ξυπνησα απο καμπινα καραβιου σε τρικυμια και δωσε εμετους και ζαλαδες...αλλα...εχω να πω..οτι ισως για τις ναυτιες εφταιγε και οτι επαιρνα επιπλεον προγεστερονη αρα δεν αποκλειεται να μην ειχα τιποτα διαφορετικα!αν-η μπορει να μην ξεκινησουν ποτε ,που σου το ευχομαι αλλα και να γινει αυτο μολις μπεις στο 4ο θα το εχεις ξεχασει...εμενα καπου εκει τελειωσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα συμπτώματα από κοπέλα σε κοπέλα γενικά ποικίλλουν. σε κάποιες μπορεί να είναι πιο έντονα από της περιόδου η' ακριβώς ίδια.εμενα ήταν ίδια με τη διαφορα ότι ήρθε να προστεθεί και ο πόνος της μέσης+ένιωθα συνεχώς πως θα αδιαθετήσω!οποτε..λες να μας πεις και εσύ καλά νέα????????????makaaaaaaaaaaari!!!!!!!!!!!!!στο εύχομαι μέσα από τη καρδια μου!!!!!!!! :):):):):):):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβώς κι εγώ...Μέχρι να μου κόψει και να κάνω τεστ εγκυμοσύνης είχα συνέχεια αυτά τα προεόρτια καφέ υγρά,και πόνους φρικτούς περιόδου.Έλεγα "σήμερα θα αδιαθετήσω,αύριο θα αδιαθετήσω",και τελικά θα αδιαθετήσω τέλη Μαρτίου πάλι. ;)

Εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ περίμενα περίοδο στις 12/11. Στις 13/11 είδα λίγο καφέ.Μετά τίποτα.Στις 16 λίγο αίμα.Μετά πάλι τίποτα.Στις 18 έκανα τεστ και βγήκε μια αχνή γραμμή.Στις 19 έκανα χοριακή και είχα 550.Δηλ. 3-4 εβδομάδων περίπου.

Πήρα τηλ.τον γυναικολόγο μου και μου είπε οτι το αίμα είναι πολύ πιθανό να εμφανιστεί από την εμφύτευση του γονιποιημένου ωαρίου στην μήτρα.Ξαναέκανα χοριακή μετά από 2 μέρες και είχα 1.640.Επιβεβαιώθηκε η εγκυμοσύνη μου.Όλες αυτές τις ημέρες΄, από τις 12/11 που περίμενα καιμετά είχα κανονικά πόνους περιόδου, σπυράκια στο πρόσωπό μου, κανονικά όλα τα συμπτώματα περιόδου.Πίστευα ειλικρινά οτι από στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετούσα.Κάνε μια χοριακή.Μόνο αυτή λέει την αλήθεια.

Εύχομαι ό, τι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ γιόλε μου εγώ δεν αγχώνομαι επειδή δεν έχω αυτά τα συμπτώματα.αγχώνομαι γιατί φοβάμαι πως θα τα αποκτήσω..ξέρεις δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από τον εμετό για μένα!έχω να κάνω για να φανταστείς από το 2001...φαντάσου...!!!σκότωσε με καλύτερα!αρρωσταίνω+εξαντλούμαι!αχ μακάρι να μην έχω..εχθές μπήκα στην έκτη εβδομάδα, δηλαδή να περιμένω στην όγδοη να πεθάνω??? :( :( 2 μήνες κρατάει αυτό το μαρτύριο?w ρε μάνα μου τι έχω να περάσω..ας μην είμαι αχάριστη όμως e?μπόρα είναι θα περάσει..ouf!k μονο που έχω το σποράκι μου μέσα στην κοιλίτσα μου..τουλάχιστον αυτό με κάνει να τα ξεχνάω όλα!!!ευχαριστώ γλυκιά μου γιόλε πολύ!!!:) μάκια μάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εκτος απο τα πονακια περιοδου ειχατε δει κατα την εμφυτευση καφε η οχι?

Γιατι εγω κοιταω να δω συνεχεια μπας και δω καφε αλλα δεν εχω δει τιποτα οποτε λεω ουτε και αυτο το μηνα ειμαι. Ειναι συνηθισμενο να βλεπεις καφε ή οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tinkerbel κοπελίτσα μου γλυκιά μην περιμένεις να δεις απαραίτητα καφέ "σταγονιτσες" για να πεισθείς πως είσαι eguoula!εγώ προσωπικά δεν είδα tpt..δεν βλέπουν όλες οποτε μην απογοητεύεσαι. ;):) δεν είναι σίγουρο ότι θα δεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):):) τασούλα το ότι είδες λίγο αίμα ίσως είναι λόγω της εμφύτευσης του μοριδίου εμβρύου σου στη μήτρα σου.. αυτό αν είσαι egkuoula θα σταματήσει..πρέπει να προσεχεις όμως καλή μου..

tinkerbel γλυκούλα μου.. δεν θέλω να σε βλέπω αγχωμένη!εχθές σε χάρηκα πολύ που έδινες κουράγιο στις υπόλοιπες κοπέλες..έτσι σε θέλω δυναμική!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είναι απίστευτο αυτό που νιώθω..περιμένω να νέα σας σαν να είναι δικά μου νέα!!!άντε βρε κοπελίτσες μου να χαρούμε όλες μαζί!!!!!άντε σύντομα τα καλά νέα για όλες σας!!! :):):):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ όταν έμεινα έγκυος είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα μ'αυτά της περιόδου.

Περίμενα.... περίμενα αλλα τίποτα. Τελικά ήμουν έγκυος!

Εύχομαι και εσείς να μας ανακοινώσετε τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις αν-η Μου καλα ειμαι απλα γενικως ειχα αρκετες αποριες μιας και τωρα μπαινω σε αυτο το τρυπακι οποτε σας ξεζουμιζω....αλλα ειμαι οκ...αντε αντε ολες μας το Χριστουγεννα βββοοοουυυυρρρρ για μωρακια!!! :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν-η έγραψε:

ανά μπράβο που λέμε και εμείς από τη βόρεια ελλάδα!!!!δεν μας ξεζουμίζεις καθόλου tinkerbel!!:) :) :) ρωτα ρωτα !!!lol!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...