Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΥΟ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΣΕΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ????


Recommended Posts

Κοριτσια δεν παει αλλο θα τρελαθω.μολισ με πηραν τηλ.απο το κεντρο και μου ειπαν να παω αυριο να κανω μεταφορα καποιων εμβρυων που θα ειναι ηδη 3 ημερων και το πιο πιθανο να κανω και το σαββατο καποια σε βλαστοκυστεσ.Μα ειναι δυνατον?εχει κανει καμια σασ κατι τετοιο?εδω δεν σηκωνομαστε απο το κρεβατι και θα αρχιζουν παλι να μου βαλουν κολποδιαστολεα κτλ.?δεν θα χαλασουν τα πρωτα?δεν θα φυγουν απο τη θεση τουσ με ολη τη διαδιακασια που θα ακολουθησει το σαββατο?θελω την γνωμη σασ ακομα και αν δεν σασ εχει τυχει αυτο

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ρουλίνι να σου πώ την αλήθεια πρώτη φορά το ακούω αυτό!!!!!! :huh: ο γιατρός τί σου είπε;;;;;;;;λογικά θα το έχει ξανακάνει για να σου το προτείνει..

κοίτα λογικά σκεπτόμενη αν και δεν είμαι γιατρός εφόσον όταν σου βάζουν τα έμβρυα έχουν υπέρυχο ξέρουν τη θέση τους,έτσι και την 2η φορά ίσως με τον υπέρυχο να βρεί τη θέση τους και να μην τα ενοχλήσει(ελπίζω να μην είπα βλακεία :P )πόσα είπε θα σου βάλει τη 1η και πόσα τη 2η φορά;

πάντως προσπάθησε να είσαι ήρεμη γιατί αύριο ξημερώνει μια όμορφη μέρα,σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σύντομα μια τεράστια χοριακή! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οτι μου ειπε η μαια που μιλησα (γιατι με αυτον πρεπει να κανω ταμα για να τον βρω)εχουν προχωρησει τα 7 μεχρι αυτη την ωρα.μου ειπε ελα αυριο κατα τισ 10 για την 1η μεταφορα και αναλογα με τισ διαιρεσεισ που θα εχουν τα υπολοιπα και με την κατασταση τουσ θα σου πουμε αν και ποσα θα βαλουμε το σαββατο.στην ουσια αυριο θα ξερω καλυτερα που θα μιλησω με τον ιδιο γιατι αλλο να στα λεει η μαια που τησ τα εχει πει ο γιατροσ και αλλο να τον ρωτασ η ιδια.παντωσ αυτο που λεσ εσυ καπου στεκει για τον υπερηχο, αλλα εγω φοβαμαι να ταξιδεψω απο πατρα το σαββατο 5 ωρεσ δρομο πηγαινε-ελα,απο την στιγμη που λενε ξαπλα 4 μερεσ.σευχαριστω πολυ παντωσ που ασχοληθηκεσ με το θεμα μου.σου ευχομαι τα καλυτερα και σε σενα

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σίγουρα αύριο θα γνωρίζεις καλύτερα ρώτα τον γιατρό γιατί όπως είπες άλλο μαία και άλλο ο γιατρός που σε παρακολουθεί,σίγουρα και το ταξίδι δεν είναι ότι καλύτερο αλλά αν σου πεί ο γιατρός ότι θα κάνετε και το σάββατο ίσως θα μπορούσατε να ψάξετε για ξενοδοχείο για να μείνετε μέχρι το σάββατο για να αποφύγεις μετακινήσεις και να πάς κατευθείαν σπίτι σου σου στέλνω και πμ γιατί είχε γίνει μπέρδεμα με πιο παλιό πμ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλινι μου μηπως σου κανουν την μεταφορα αυριο και αμα δεν πιαστουν καλα τοτε θα βαλουν τα αλλα το σαββατο??μπα βλακια ειπα...

Παντως δεν υπαρχει περιπτωση να ενοχληθουν τα εμβρυακια απο τον κολποδιαστολεα,τοτε δεν θα καναμε κολπικο υπερηχο που μπαινει εκεινο το ματσουκι,διοτι θα ενοχλουσε το μωρακι,ε???οποτε μην ανησυχεις γιαυτο.

αλλα ρωτα και τον ιατρο και οταν σε περνει η μαια ρωτησε την τις απορροιες σου .οκ?φιλακια και καλη επιτυχια σε σενα και στα νινακια σου,αυριο θα γνωριστειτε για πρωτη φορα!!!θα μπουν μεσα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα ξεκινήσει να γράφω την απάντηση μου, αλλά μετά ξαφνικά... φρενάρησα!

Γιατί τελικά καλή μου, ο μόνος υπεύθυνος και αρμόδιος να σου απαντήσει είναι ο γιατρός σου. Δε πιστεύω να έλεγε κάτι τέτοιο αν δε το έχει ξανακάνει και δε το θεωρεί ασφαλές. Είναι ο μόνος που μπορεί να λύσει τις απορίες σου και να καθησυχάσει οριστικά τους φόβους σου.

Ξέρω, πως δε θα μείνεις ικανοποιημένη από την απάντηση μου, αλλά είναι η μόνη υπεύθυνη αντιμετώπιση που μπορείς να έχεις. Όλα τα άλλα είναι γνώμες και εικασίες, εκτός αν κάποια κοπέλα είχε ακριβώς την ίδια εμπειρία με σένα κι αίσια έκβαση της προσπάθειας της!

Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΑΛΕΚΑΚΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ , ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 8 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΑΜΕ Ή ΣΤΙΣ ΤΡΕΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΜΒΡΥΑ Ή ΣΤΙΣ 5-6 ΗΜΕΤΕΣ 1-2 ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ .

ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΜΕΤΑ ΓΙΑ 4-5 ΗΜΕΡΕΣ ΧΑΛΑΡΩΣΗ ..

ΣΥΖΗΤΗΣΕ ΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλινι έγραψε:

Κοριτσια δεν παει αλλο θα τρελαθω.μολισ με πηραν τηλ.απο το κεντρο και μου ειπαν να παω αυριο να κανω μεταφορα καποιων εμβρυων που θα ειναι ηδη 3 ημερων και το πιο πιθανο να κανω και το σαββατο καποια σε βλαστοκυστεσ.Μα ειναι δυνατον?εχει κανει καμια σασ κατι τετοιο?εδω δεν σηκωνομαστε απο το κρεβατι και θα αρχιζουν παλι να μου βαλουν κολποδιαστολεα κτλ.?δεν θα χαλασουν τα πρωτα?δεν θα φυγουν απο τη θεση τουσ με ολη τη διαδιακασια που θα ακολουθησει το σαββατο?θελω την γνωμη σασ ακομα και αν δεν σασ εχει τυχει αυτο

ευχαριστω

ΤΙ ΚΟΥΦΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΕ??

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ111 ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΠΕΤΥΧΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΜΩΓΙΟ ΜΟΥ ΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ!

ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΠΟΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟΥΝ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ??

2-4 ΤΟ ΠΟΛΥ ΒΑΖΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλινι καταρχήν εύχομαι όλα να πήγαν καλά σήμερα με την εμβρυομεταφορά σου! :) Όσον αφορά στο ερώτημά σου, πραγματικά ούτε εγώ έχω ξανακούσει κάτι τέτοιο. Αυτό που ξέρω είναι ότι βάζουν μέχρι 3 (αν είσαι μέχρι 35) και τα υπόλοιπα αν είναι καλά τα καταψύχουν για μελλοντική προσπάθεια. Όπως και να'χει, καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλινι μου ουτε εγω το χω ακουσει αυτο..οπως και να χει δςν νομιζω να σε εθετε σε κινδυνο ο γιατρος σου..Σου ευχομαι καλη επιτυχια κοριτσακι!!!!!Περιμενουμε νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...