Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ..ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ...


xara22

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι πως 1η φορά ακούω για τις εξετάσεις αυτές!!!!

Να σου ευχηθώ ολόψυχα καλή υπομονή και καλή επιτυχία στην όποια σου προσπάθεια για ανάρρωση!!!!!

Ψηλά το κεφάλι!!!!!!

Όλα μπορούν να ξεπεραστούν!!!!!!

Υπομονή γλυκό μου κοριτσάκι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!

Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου…

Να σκέπτεσαι πως πάντα υπάρχουν χειρότερα και ας ελπίσουμε πως τα εμβόλια θα βοηθήσουν τις νέες κοπέλες να μην έχουν τα ίδια με εμάς σε μερικά χρόνια.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα τώρα με τη βοηθό της γυναικολόγου μου.

Την είχα ενημερώσει σχεδόν ένα μήνα τώρα πως θέλω να εξετάσουμε πάλι τον ιό.

Η γιατρός μου είχε μόλις γεννήσει.

Είπα στην κοπέλα να δώσει στη γιατρό τις τελευταίες μου εξετάσεις και το τεστ παπ που είχε γίνει τον Μάιο και να μου πει πως πρέπει να κινηθούμε.

Ο άντρας της γιατρού είναι και αυτός γυναικολόγος και έχουν το ίδιο γραφείο.

Της είπα πως δε θα είχα πρόβλημα να με εξετάσει και αυτός.

Σήμερα την ξαναπήρα αφού δε με ενόχλησε και μου είπε πως έδωσε τις εξετάσεις μου στην γιατρό και δε της είπε να μου πει κάτι.

Επίσης ιατρείο θα ξεκινήσει να κάνει πάλι τον Ιανουάριο.

Πιστεύεται υπάρχει λόγος να πάω αλλού?

Η αλήθεια είναι πως έχω να κάνω κολποσκόπηση πάνω από χρόνο.

Αλλά το τεστ του Μαΐου ήταν καλό.

Να πάω αλλού?

Είναι πολύ να περιμένω έστω και τέλη Ιανουαρίου να πάει?

Έχω λίγο μπερδευτεί…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε εγω στη θεση σου θα εκανα μια κολποσκοπηση γιατι τελικα μονο με αυτη εντοπιζονται τα διαφορα.

καλο θα ηταν καποιος γυναικολογος να σου κανει μια ,εχεις να κανεις τοσο καιρο!εμενα τα παπ μου εβγαιναν καθαρα!και τελικα μονο το τελευταιο βγηκε καπως περιεργο.ομωσ αν σκεφτω αυτο που μου ειπαν και οι 2 γυναικολογοι που πηγα οτι αυτο το εχω παω απο 2 χρονια ...μονο τη κολποσκοπιση εμπιστευομαι.αν δε στη κανει το ζευγος.....πηγαινε και καπου αλλου.δε παιζουμε με αυτα.φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε εγω στη θεση σου θα εκανα μια κολποσκοπηση γιατι τελικα μονο με αυτη εντοπιζονται τα διαφορα.

καλο θα ηταν καποιος γυναικολογος να σου κανει μια ,εχεις να κανεις τοσο καιρο!εμενα τα παπ μου εβγαιναν καθαρα!και τελικα μονο το τελευταιο βγηκε καπως περιεργο.ομωσ αν σκεφτω αυτο που μου ειπαν και οι 2 γυναικολογοι που πηγα οτι αυτο το εχω παω απο 2 χρονια ...μονο τη κολποσκοπιση εμπιστευομαι.αν δε στη κανει το ζευγος.....πηγαινε και καπου αλλου.δε παιζουμε με αυτα.φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου…… καλημέρα…..

Μήπως να πήγαινες και κάπου αλλού??????

Δηλαδή….. για να καταλάβω…….

Της είχες στείλει της γιατρού σου τις εξετάσεις σου……. ένα μήνα πριν…… και δεν έκανε μία κίνηση…… να σου μιλήσει??????

Και δε σου μίλησε ούτε ο άντρας της?????? Τι είχε????? Κι εκείνος λόχεια??????

Για ψάξτο κούκλα…….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι πολύ μπερδεμένη.

Σήκωσα το τηλέφωνο να πάρω μητέρα και ωα ζητήσω ραντεβού και όποιος γυναικολόγος τύχει.

Μετά όμως λέω … αφού με τη γιατρό μου λιποθυμώ, με έναν άλλο και αν είναι και άσχετος, τι θα πάθω?

Επίσης σκέφτομαι … κοντά είναι ο Ιανουάριος, μήπως να περιμένω?

Τι να κάνω έχω μπερδευτεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν θες , κανε τωρα,εαν νιωθεις αγχωμενη,διαφορετικα περιμενε μετα τη πρωτοχρονια .θα σε συμβουλευα να πας αλλου.με νευριαζουν οι γιατροι που δεν σε συμβουλευουν!για να παρω μια δευτερη γνωμη (επειδη μου ειπαν για λοοπ) πηγα σε καποιον αλλο και μμου μιλησε μια μαια!εγω ηθελα με το γιατρο.αλλα θα παω πρωτα θεος τελη ιανουαριου στο γιατρο που με κοιταζε απο την αρχη.ο,τι ωρα (που λεει ο λογος ) ηθελα τον επαιρνα τηλ.και μου εξηγουσε.αν κανεις τωρα θα ξερεις ,(θα εκανα τωρα ωστε ο καινουργιος χρονος να με εβρισκε χωρις τετοιες σκεψεις).Κοριτσια κουραστηκα με αυτα που περασα και ακομη δεν εχω ξεμπερδεψει.κολλησα εναν απο τους 2 πιο ογκογενεις ιους!μου εχει κανει μια προ-καρκινικη αλλοιωση,μου ειπαν για λοοπ αλλα να περιμενω 3 μηνες μηπως φυγει μονο του!εγω θελω μωρακι...και ο αντρας μου να κανει επιτελους τη κυρσοκηλη του.ολο αυτο με παει πισω........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε προκειται να λυποθημησεις!!! ;) ειμαι σιγουρη οτι θα αντεξεις....ι :woohoo: :woohoo: δεν ειναι και κατι τραγικο!!όπως σου ειχα πει...παρε ενα περιοδικο και αφιαρωσε 5 λεπτα απτη ζωης σου!...το μυαλο τα κανει ολα.....ταξιδεψε το καπου αλλου....,μη μπαινεις στο ιατρειο ποτε με καποιον αλλο μαζι αυτο σε φοβιζει πιο πολυ! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ που με παρακινήσατε.

Θα τελειώσει και η αγωνία μου επιτέλους!

Έκλεισα ραντεβού για αύριο με τον γιατρό της SAKOULINAS μας.

Τα νεότερα αύριο.

Σας ευχαριστώ και πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ έγραψε:

ΟΧΙ ΒΡΕ ΜΑΡΙΝΙΩ ΜΟΥ ΜΗΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!

HPV ΕΙΝΑΙ Ο ΙΟΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΚΟΝΔΥΛΩΜΑΤΩΝ

aaaaaaaaaa sorry!! :( den to ksera....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARINIWWWWWWWWWWWWW!!!!!!KONDYLWMATA EINAI ,POY EYTYXWS DEN EPHRREAZOYN THN EGKYMOSYNH,APLA EAN EXEIS EXOTERIKA KAI EINAI SE EKSARSH ,8A PREPEI NA GINEI KAISSARIKH GIATI YPARXEI ENA 2%NA KOLLHSEI TO MWRAKI.DIAFORETIKA AYTA POY EXW EGW,EINAI EPIKINDYNA GIA EMENA (STO TRAXHLO)KAI EGKYOS NA MEINW(ANTE POTE 8A KSEKINHSW PALI PROSPA8EIES...!!!!)8A GENNHSW KANONIKOTATA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xara22 έγραψε:

MARINIWWWWWWWWWWWWW!!!!!!KONDYLWMATA EINAI ,POY EYTYXWS DEN EPHRREAZOYN THN EGKYMOSYNH,APLA EAN EXEIS EXOTERIKA KAI EINAI SE EKSARSH ,8A PREPEI NA GINEI KAISSARIKH GIATI YPARXEI ENA 2%NA KOLLHSEI TO MWRAKI.DIAFORETIKA AYTA POY EXW EGW,EINAI EPIKINDYNA GIA EMENA (STO TRAXHLO)KAI EGKYOS NA MEINW(ANTE POTE 8A KSEKINHSW PALI PROSPA8EIES...!!!!)8A GENNHSW KANONIKOTATA.

ax wraia!!!

sorry mwre!! :(:( vlakeia eipa... :silly:

euxomai na meineis sintoma egkiosssss ;););)

H nea xronia sou ferei kai esena grigora to sporaki sou....

'filiaaaaaaaa :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους γύρισα σπίτι μετά από μια κουραστική ημέρα!

Ο ιός δεν έχει υποχωρήσει αλλά θα μιλήσει η βιοψία.

Αυτό που παρατήρησε ο γιατρός ήταν πως πάντα η κολποσκόπηση δείχνει πρόβλημα αλλά οι βιοψίες πάντα είναι καλές!

Μακάρι να συμβεί πάλι το ίδιο!

Θα κάνω και DNA για ταυτοποίηση του ιού.

Αν βγει και αυτή καλή … τότε θα ξενοιάσω αρκετά!

Αποτελέσματα Τρίτη – Τετάρτη.

Ευτυχώς έπεσα σε πάρα πολύ καλό γιατρό.

Να ναι καλά η SAKOYLINA μας.

Αφήστε που δεν ξέρω το όνομά της ακόμα και με ρώτησε ποια φίλη μου με έστειλε … χιχι

Θα σας πω την άλλη φορά γιατρέ γιατί τώρα μου διαφεύγει το όνομά της … χιχι είχε πολύ πλάκα.

Καλά έχω πολλά να σας πω.

Πολύ ταλαιπωρία, πόνος, περιστατικά που έκλαιγε η ψυχή μου … κλπ κλπ…

Το σημαντικό είναι πως πήγα και τελείωσα.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που με ζορίσατε … δε θα το αποφάσιζα …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera .xairomai poy phges!h BIOPSIA OMWS BGAINEI SE 20 HMERES....MHPWS SOY EKANE PAP KAI SOY EIPE APOTELESMATA TRITH -TETARTH?GLYKEIA MOY MPRABO POY PHGES...!!MAKARI H KAINOYRGIA XRONIA NA MAS ER8EI GEMMATH XARA...XWRIS TETOIA PROBLHMATA.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xara22 έγραψε:

kalhmera .xairomai poy phges!h BIOPSIA OMWS BGAINEI SE 20 HMERES....MHPWS SOY EKANE PAP KAI SOY EIPE APOTELESMATA TRITH -TETARTH?GLYKEIA MOY MPRABO POY PHGES...!!MAKARI H KAINOYRGIA XRONIA NA MAS ER8EI GEMMATH XARA...XWRIS TETOIA PROBLHMATA.....

Όχι βιοψία θα κάνουν!

Πάντα οι βιοψίες μου δεν αργούν πάνω από βδομάδα.

Είναι η 5η που κάνω … Δόξα το Θεώ! Χιχι

Μακάρι δε λες τίποτα γλυκιά μου … να ξεμπερδέψουμε και από αυτό.

Και αν δεν έχεις κάνει DNA να κάνεις οπωσδήποτε είναι η γνώμη μου.

Και πάλι χίλια ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το dna ειναι η ταυτοποιήση του ιου.εκανα,απλα αυτο που παιζει ρολο ειναι η βιοψια.περιεργο που βγαινει τοσο συντομα γιατι αυτα στανταρ θελουν περιπου 2 εβδομαδες.μακαρι ολα να ειναι καλα!!!!εγω τωρα για επαναξεταση παω φεβρουαριο...........φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Η βιοψία τελικά ήταν πάλι καλή: «Κατά την ιστολογική εξέταση το υποσταλέν υλικό αντιστοιχεί σε εξωτραχηλο ζώνη μετάπτωσης του τραχήλου με παρουσία κοιλοκυτταρων ενδεικτικών ιογενούς (HPV) μόλυνσης και αλλοιώσεων χρόνιας τραχηλίτιδας σε φάση παρόξυνσης.

Στοιχεία κακοήθειας δεν αναγνωρίζονται κατά το αποσταλέν υλικό». Οπότε περιμένω να αδιαθετήσω και πάω αμέσως για DNA. Μακάρι να ξεμπερδέψω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλες! Σε όσες είστε μανούλες να χαίρεστε τα μωράκια σας και στις υπόλοιπες εύχομαι να αποκτήσετε σύντομα! Βρήκα το φόρουμ τυχαία σε μια αναζήτηση που έκανα για τον hpv..Είναι πολύ όμορφο έτσι που συμπαραστέκεστε η μία στην άλλη..Πριν μια εβδομάδα τα αποτελέσματα του τεστ pap μου έδειξαν ότι έχω τον hpv (Low grade intraepithilial lesion). Έκανα κολποσκόπηση και έδειξε ότι όλα ειναι φυσιολογικά οπότε δεν χρειάστηκε βιοψία..Ο γιατρός μου είπε ότι στις περισσότερες περιπτώσεις θεραπεύεται μόνο του μέσω του ανασοποιητικού μας μηχανισμού, ότι δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ και να κάνω τεστ pap ξανά σε 6 μήνες..Παρόλα αυτά δεν έχω καθησυχαστεί και φοβάμαι μήπως έχω κάποιο καρκινογόνο στέλεχος του ιού..Όσες κάνατε ταυτοποίηση του ιού την κάνετε από την πρώτη διάγνωση? Μου έχει γίνει έμμονη ιδέα, σκέφτομαι αν θα είμαι συνεχώς έτσι πως θα περάσουν αυτοί οι μήνες μέχρι το επόμενο τεστ? Συμπεριφέρομαι άσχημα στον σύντροφό μου που είναι και ο μοναδικός που είχα ποτέ.. Δυστυχώς από ότι είδα η μόλυνση από τον hpv είναι η πιο συχνή αλλά για όλα τα στάδια δυσπλασίας υπάρχουν θεραπείες με σιγουρα αποτελέσματα...Για να εξελιχθεί κάτι σε καρκίνος πρέπει να μείνει χωρίς παρακολούθηση και χωρίς αντιμετώπιση...Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας!!! Να πάνε όλα καλά! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...