Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ..ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ...


xara22

Recommended Posts

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...

ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΙΑ ΔΥΣΠΛΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟ HPV ΣΤΟ ΤΡΑΧΗΛΟ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΒΙΟΨΙΑ ΕΔΕΙΞΕ CIN2...

ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΩ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ,ΠΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΑΛΛΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ,ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΑΠΛΑ ΤΗ ΒΙΟΨΙΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΕΝΑΝ,ΟΠΟΥ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ(ΚΑΤΙ ΠΟΥ Ο ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ,ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΩ ΔΙΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΗ ΒΙΟΨΙΑ,ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ.ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ).ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΒΙΟΨΙΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΗΜΕΝΗ,ΟΤΙ ΝΑ ΜΗ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ LOOP ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΒΓΕΙ Ο 16 Η Ο 18,ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ..,ΕΧΩ ΑΓΧΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ 10ΗΜΕΡΕΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΠ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝΕ 2 ΚΥΤΤΑΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΛΗΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ HPV.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ 10 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΑΝ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΕΚΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΟΛΥΝΣΗΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΙΟΣ ΤΥΠΟΣ ΕΙΝΑΙ.ΕΙΧΑ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΟ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ..ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ..SORRY ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΞΕΧΑΣΤΗΚΑ ΠΑΛΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xara22 έγραψε:

NA ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΕΠΗΡΡΕΑΖΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟΝ Η/Υ!?

Όχι δεν επηρρεάζουν. Απλα αν μπορέιτε κορίτσια να γράφετε με μικρά γράμματα καθώς αυτό είναι πιο ξεκούραστο για τον αναγνώστη..

Ευχαριστώ και συγνώμη για την παρατήρηση. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωρίζω τη συγκεκριμένη περίπτωση να σε βοηθήσω. Όταν ρωτάς πάνω από ένα γιατρό είναι συχνό φαινόμενο να σε μπερδεύουν. εξαρτάται ποιον θεωρείς καλύτερο. Μήπως να περιμένεις κ να επαναλάβεις?

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα. καλα εκανες και πηγες και καπου αλλου γιατι αυτα τα πραγματα δεν πρεπει να περνανε απαρατιρητα.καλα αποτελεσματα περιμενουμε νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά ψάξτο καλά και επανέλαβε το τέστ!!!!!!!!!

Ήμουν έτοιμη να αφαιρέσω ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη μήτρα μου απο προβλήματα που μου είχε προκαλέσει ο HPV όταν τελικά πήγα σε έναν γιατρό (τον οποίο έχω μέχρι σήμερα) και η πρώτη ερώτηση του ήταν "Εχεις κάνει χρήση αντιβίωσης το τελευταίο τρίμηνο?" Επαιρνα τα Augmentin και μόλις του το είπα μου είπε να πάω σπίτι μου να χαλαρώσω και σε 6 μήνες να ξανακάνω ΠΑΠ. Απο τότε έχουν περάσει 5 χρόνια, 6 ΠΑΠ στο σύνολο και όλα πεντακάθαρα..

Μέτα τη κρυοπηξία , ήμουν κομμάτια. Προχωρημένο κιόλας στάδιο, αλλά επειδή ηταν απο τα αντιφλεγμονώδη ο οργανισμός μου τα απέβαλλε όλα σε 6 μήνες καθάρισα τελείως.

Μη βιάζεσαι λοιπόν, αφησε τους μήνες να περάσουν και επανάλαβε το τεστ

Φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ :) ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΨΑΞΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eyxaristw,ayto pou mou kanei entypwsh einai to oti moy eipe oti h biopsia mou einai YPEREKTIMHMENH!PWS GINETAI AYTO!OTAN PAIRNOYN MIA BIOPSIA PREPEI NA EINAI AKRIBHS SE AYTA POY ANAGRAFOUN!H ZW MIAS GYNAIKAS KRINETAI!!!MAKARI KORITSIA STH TAYTOPOIHSH NA MHN BGEI O 16 H 18!!!EYXARISTW GIA TIS EYXES SAS...PRAGMATIKA PAIRNW KOYRAGIO!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Έχω και εγώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Πρέπει και εγώ να πάω για εξέταση πάλι και το σκέπτομαι…

Την προηγούμενη φορά κατά την κολποσκόπηση λιποθύμησα.

Πως θα αντέξω πάλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι και σε σενα τα καλυτερα!η κολποσκοπιση ειναι η πιο ενοχλητικη εξεταση που υπαρχει!να πεις στο γιατρο σου εαν σου εχει μπροστα σου τηλεορασουλα που βλεπεις και εσυ την εξεταση να τη κλεισει!!ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ,ΠΙΟ ΦΟΒΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ...!!Εγω για να ξεχνιεμαι περνω ενα περιοδικο και διαβαζω!!σοβαρολογω!!!!!!!!θα αντεξεις αρκει να μη σκεφτεσαι και πολυ την εξεταση ειδικοτερα κατα τη διαρκει ατης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλά!

Και πραγματικά όλα να πάνε τέλεια!

Η γιατρός μου πιάνει την κουβέντα για να με απασχολεί και εγώ σκέπτομαι πάνω από μισό λεπτό για να της απαντήσω ένα απλό ναι ή όχι.

Μπλοκάρω και δε λειτουργεί τίποτα…

Στην οθόνη δε κοιτάω και με ρωτά αν θέλω να την έχει ανοιχτή ή όχι.

Την πρώτη φορά την κολποσκόπηση την είχα κάνει στο μητέρα και μια μαία όλη την ώρα αποκλειστικά μου κρατούσε το χέρι.

Πρέπει να πω πώς αυτό μου έδωσε μεγάλη δύναμη.

Να ναι καλά η κοπέλα.

Αλλά στις άλλες 2 φόρες ζορίστηκα πάρα πολύ με αποκορύφωμα την τελευταία.

Έχω μια κολλητή φίλη μαία που έχουμε και την ίδια γιατρό και έχει και αυτή τον ιό.

Δεν ξέρω … σκέπτομαι να της πω να πάμε μαζί και να μπει και αυτή στο εξετάστηριο.

Θα δω…

Προς το παρόν περιμένω τηλέφωνο από την γιατρό για να πάω.

Και πάλι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω αλλα καλυτερα να εισια μονη σου,οταν ειναι και αλλοι μαζι σου νομιζεις ,χωρις να το καταλαβαινεις,οτι εχεις εχεισ κατι σοβαρο γιαυτο ειναι μαζεμενοι ολοι γυρω σου!10λεπτα ειναι ,κλεισε την οθονη και διαβασε ενα περιοδικο!!!!εχεις καποια δυσπλασια εσυ απο τον ιο?σου εχει γινει τυποποιηση?εμενα ο πρωτος μου ειπε για ΛΟΟΠ αφαιρεσει απο το τραχηλο 5 χιλιοστα καθωσ βγηκε βιοψια κοιν2 και ο δευτερος απο τη κολποσκοπιση οτι η βιοψια μου ειναι υπερεκτιμημενη και μονο εαν βγει 16 ή 18 θα κανω λοοπ μιας και ειμαι μικρη σε ηλικια(22)....τωρα περιμενω το καινουργιο παπ και τη ταυτοποιηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα είναι και καλά σε αρχικό στάδιο.

Δε χρειάζεται επέμβαση.

Μια φίλη μου που έχει την ίδια γιατρό έκανε την επέμβαση και όλα μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι απόψεις διίστανται!

Ο πρώτος γιατρός μου είπε πως απλά υπάρχουν τα ίχνη του ιού.

Η δεύτερη γιατρός όπου πήγα γιατί έχει μεταπτυχιακό και ειδικότητα πάνω στον ιό είπε πως είμαι σε πολύ αρχικό στάδιο και πως χρειάζεται παρακολούθηση κάθε 6 μήνες.

Δεν μου προσδιόρισε επίπεδο και δεν το αναγράφει και στις εξετάσεις.

Χρειάστηκε να πάω σε 3ο γιατρό για παπ τον Μάιο επειδή η γιατρός εγκυμονούσε και μου είπε πάλι πως απλά υπάρχουν τα ίχνη του ιού.

Επίσης «αμφισβητούσε» την ειδικότητα της γιατρού πάνω στον ιο.

Τι να πει κανείς … είναι να μη μπλέξεις με γιατρούς.

Αχρείαστοι να ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φωτογραφίες επειτα απο τις κολποσκόπισης είδες?απλά πιστεύω οτι επειδη φοβασαι κατα τη διαρκεια ισως εκεινη τη στιγμη τελικά να μη ρωτας αρκετά πραγματα....,και μια συμβουλει ποτε μη κοιτας τα μεταπτυχιακα των γιατρων καθώς και το τι "ονομα"εχουν.συνήθως αυτοι είναι οι πιο άσχετοι!@!!!!!ρώτα αν εχει δημιουργηθέι δυσπλασία στο τράχηλο της μήτρας σου.γιατί αν απλά υπάρχει ο ιος δε χρειάζεται να κάνεις καθε τοσο κολποσκόπιση!!!!αρκει τεστ παπ και τέτοια ανά εξάμηνο.παρε τις εξετασεις και κοιταξε να σε ενημερωσουν καλύτερα!!οσο δε ρωτας πολλα και ψυχοφθείρεσαι και σου φεύγουν πάρα πολλά χρήματα!!μονο κατι εξετασεις που εκανα τωρα (δε σου λεω για προηγουμενες)πληρωσα 450€!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε χαρά22 μου, ειλικρινά σόρι αλλά όλα αυτά μου φαίνονται κινέζικα. Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς έχεις και τους όρους που χρησιμοποιείς.

Σου γράφω απλά για να σου ευχηθώ καλά αποτελέσματα!

Η θετική μας ενέργεια όοοοοοοοοοολα πάνω σου!!!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις … αυτή τη φορά για να περάσει και η ώρα θα της πιάσω την κουβέντα για να με ενημερώσει σχετικά με τον ιο.

Και μακάρι να μη χρειάζεται να κάνω πάλι κολποσκόπηση.

Της έχω στείλει το τεστ να το δει και να μου πει πως πρέπει στο εξής να κινηθώ.

Περιμένω τηλέφωνο της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιφιγένεια μου ποσο χαιρομαι που ολα αυτα που γραφω σου φαινονται κινεζικα!!!ευχομαι να μη τα μαθει καμια αλλη κοπελά!!!ευχαριστω για την ευχουλα σου και ευχομαι και εγω τα καλυτερ ασε ολες μας!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα δεν εχω καλα νεα..οι εξετασεις εδειξαν οτι εχω τον 16!..φοβηθηκα αλλα τι αλλο μπορω να κανω?????...μου ειπαν οτι εχω τελικα cin1 kai σε καποια σημεια cin2...αλλα επειδη ειμαι μικρη δε θα υπαρξει καποια αμεση αντιμετωπιση γιατι ισως το καταπολεμησει ο οργανισμος μου.θα γινει επανελεγχος αρχες φεβρουαριου.κουραστηκα με ολη αυτη την ιστορια ...δε ξερω τι να κανω...,φιλακια σε ολες . :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...