Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατί θα γεννήσω τελικά σε δημόσιο μαιευτήριο!


Mamoli

Recommended Posts

και εμενα μου εδωσε αποδειξη η γιατρος μου!! και φυσικα μαζι και την αποδειξη του μαιευτηριου θα μπουν ολα στην εφορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koritsia geia se oles!

Egw menw edw k dio xronia stin germania twra eimai stin prwti mou egimosini stin 17h ebdomada, edw anakalypsa to megethos tis ekmetaleusis stin ellada iksera alla den fantazomoun poso poly itan!

Loipon kathe mina paw gia eksetaseis k iperixous ola tzampa oxi tzampa diladi min ksexname oti k edw k ekei plirwnoume kathe mina iatrofarmakeftiki perithalpsi opote katholou tzampa kata tin gnwmi mou, otan me to kalo gennisw tha ginei sto monadiko dimosio nosokomeio tis polis pou bebaia einai plirws eksoplismeno me ta panta akoma k me pisines gia na genniseis k auto bebaia tzampa! to mono pou stin arxi den mou arese alla apo oti katalaba einai taboo tis ellinidas poly pithano na min gennisw me ton giatro mou mono an exw epilokes i an exei bardia ekeini tin wra sto nosokomeio to skeftika poly k to kseperasa giati thewrw oti stin teliki oloi giatroi panw katw to idio einai pou kseroume pws tha mas bgei tin sigekrimeni stigmi o ekatstote giatros k autoi antrwpoi einai ase pou oli tin douleia tin kanei i maia pou k autin tin parexei i asfaleia k erxetai k meta sto spiti k se boithaei gia oso tin xreiazesai!!!!

To systima leitourgei etsi giati theoritika o kathe neos antrwpos einai mellontika ena ergatis pou tha prosferei sto kratos giauto k boithane oso ginetai na gennane oi gynaikes k na min skeftontai to kostos!!!

Meta tin genna tha pernw kathe mina 170 eurw mexri to paidi na teleiwsei tis spoudes tou xwria ta dika mou pou tha me taizei to kratos mexri na geinei to paidi 3 xronw gia na paei paidiko stathmo!!!

To allo einai oti egw douleua se ena meros opu kapnizane k kateutheian mou edwse o giatros apagoreutiko (etsi legetai) k kathomai spiti k plirwnomai kanonikotata!!!

An kapoios edw tolmisei na dwsei leuta se giatro ginetai k rezili giati op giatros den yparxei periptwsi na dextei prwta apo fobo giati tous pernoun tin adeia kateutheian k meta mporei na bretheis k o idios me minisi gia dwrodokisi!!!!to symerasma apo ola auta?

To na simetexoume se auto to panigiri dwrodokontas tous giatrous mas kanei sinergous tous! ftai me emeis pou to afinoume na gineitai nai ftaiei to kratos alla k i dikia mas i pedia den paei pisw!!!Prin ta dw ola auta edw skeftomoun ellinika diladi ebriza alla telika eixa k egw tin simetoxi mou sto systimataki tous anagastika elega alla den einai etsi!twra bebaia tha mou peite milaw ek tou asfalous alla tyxainei na akouw olo k pio polles periptwseis pou antistekontai k den tous bgainei se kako!!!kalos giatros einai autos pou den ta pairnei oloi oi alloi to epagelma to exoun paei se allo epipedo!!

Signwmi gia ta polla pou egrapsa!!!

filia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rafael skeytika kai kati alo ...mhpos htan asxetos me to mhxanima? lew egw tora ...

sto tmima ekei kanei uperixous mia shgekrimenh giatros gunaika ...autos o gunaikologos den paei na kanei uperixous ,mhpos den gnorize to mhxanima (!!!!) ti na pw den kanoun kalh douleia ta mhxanimata tha eixai antiktipo se oles tis egumosines .....pantos o yperixos ekei me ton uperixo tou giatrou mou edixnan ta idia pragmata .

den kserw den tha lisw egw to enigma .tora pou to skeutome mou erxonte polu apo x sto mialo an theleis stile mou pm egw periergia poio x einai .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια.Ολιβια μιλησαμε και χτες.Γεννησα στο Ιασω μου πηρε λιγοτερα λεφτα απο οτι πληρωσα στο δωματιο αλλα ειπαμε να ειναι καλα οι ασφαλειες!Πηρα και ολοκληρη αποδειξη.Κοριτσια κακα τα ψεματα ολες παμε εκει που ειναι ο γιατρος μας.Δεν μας ενδιαφερει που θα γεννησουμε αλλα ποιος θα μας ξεγεννησει.Ολιβια εισαι τυχερη που δεν ειχες δεθει με το γιατρο σου γιατι αν ειχες δεθει αυτη τη στιγμη δεν θα καναμε αυτη τη συζητηση!Με το καλο! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki84 έγραψε:

Koritsia geia se oles!

Egw menw edw k dio xronia stin germania twra eimai stin prwti mou egimosini stin 17h ebdomada, edw anakalypsa to megethos tis ekmetaleusis stin ellada iksera alla den fantazomoun poso poly itan!

Loipon kathe mina paw gia eksetaseis k iperixous ola tzampa oxi tzampa diladi min ksexname oti k edw k ekei plirwnoume kathe mina iatrofarmakeftiki perithalpsi opote katholou tzampa kata tin gnwmi mou, otan me to kalo gennisw tha ginei sto monadiko dimosio nosokomeio tis polis pou bebaia einai plirws eksoplismeno me ta panta akoma k me pisines gia na genniseis k auto bebaia tzampa! to mono pou stin arxi den mou arese alla apo oti katalaba einai taboo tis ellinidas poly pithano na min gennisw me ton giatro mou mono an exw epilokes i an exei bardia ekeini tin wra sto nosokomeio to skeftika poly k to kseperasa giati thewrw oti stin teliki oloi giatroi panw katw to idio einai pou kseroume pws tha mas bgei tin sigekrimeni stigmi o ekatstote giatros k autoi antrwpoi einai ase pou oli tin douleia tin kanei i maia pou k autin tin parexei i asfaleia k erxetai k meta sto spiti k se boithaei gia oso tin xreiazesai!!!!

To systima leitourgei etsi giati theoritika o kathe neos antrwpos einai mellontika ena ergatis pou tha prosferei sto kratos giauto k boithane oso ginetai na gennane oi gynaikes k na min skeftontai to kostos!!!

Meta tin genna tha pernw kathe mina 170 eurw mexri to paidi na teleiwsei tis spoudes tou xwria ta dika mou pou tha me taizei to kratos mexri na geinei to paidi 3 xronw gia na paei paidiko stathmo!!!

To allo einai oti egw douleua se ena meros opu kapnizane k kateutheian mou edwse o giatros apagoreutiko (etsi legetai) k kathomai spiti k plirwnomai kanonikotata!!!

An kapoios edw tolmisei na dwsei leuta se giatro ginetai k rezili giati op giatros den yparxei periptwsi na dextei prwta apo fobo giati tous pernoun tin adeia kateutheian k meta mporei na bretheis k o idios me mi :P nisi gia dwrodokisi!!!!to symerasma apo ola auta?

To na simetexoume se auto to panigiri dwrodokontas tous giatrous mas kanei sinergous tous! ftai me emeis pou to afinoume na gineitai nai ftaiei to kratos alla k i dikia mas i pedia den paei pisw!!!Prin ta dw ola auta edw skeftomoun ellinika diladi ebriza alla telika eixa k egw tin simetoxi mou sto systimataki tous anagastika elega alla den einai etsi!twra bebaia tha mou peite milaw ek tou asfalous alla tyxainei na akouw olo k pio polles periptwseis pou antistekontai k den tous bgainei se kako!!!kalos giatros einai autos pou den ta pairnei oloi oi alloi to epagelma to exoun paei se allo epipedo!!

Signwmi gia ta polla pou egrapsa!!!

filia se oles!

Κατερινάκι, νοικιάζεται κανένα σπίτι εκεί κοντά που είσαι, να έρθω να μείνω κι εγώ;;;

:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοιτσια μιλαω με περιστατικα...αν βρεθω στην Ροδο (θα παμε λογω μεταθεσης) κ χρειαστει να γεννησω θα γεννησω στο Νοσοκομειο το Δημοσιο κ οχι στην κλινικη οι υπέρηχοι βεβαια θα γινοντε εξω...εδω με αυτα που εχω ακούσει μονο στο ιδιωτικο και όχι σε ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και πηραμε αποδειξεις... γιατι οι γιατροι του δημοσιου δινουν αποδειξεις;

Η κουμπαρα μου και πολυ καλη μου φιλη γεννησε στο Ελενα 3 παιδια... και ο κουμπαρος μου υποχρεωθηκε να δωσει στον γιατρο φακελακι για να τους βαλει σε καλυτερο δωματιο... συν του οτι και στις 3 εγκυμοσυνες βρηκαν δηθεν προβλημα στα παιδια, και μαλιστα το ιδιο προβλημα και στα 3, και τους εστειλαν σε συγκεκριμενο γιατρο να τους κανει συγκεκριμενη εξεταση, και πληρωσαν 650 ευρω... οταν σου λενε οτι το παιδι σου κατι εχει δεν θα το ρισκαρεις και 10 εγκυμοσυνες να σου λενε το ιδιο...!

Παγια τακτικη... γιατι "ετυχε" και σε αλλο γνωστο μου το ιδιο και τον εστειλαν στον ιδιο γιατρο...!!!

Συνεπως τα δινεις εμμεσα ουτως η αλλως...!!! Μπορει να μη φτανεις τα 10.000 ευρω αλλα πεφτεις σιγουρα πολυ εξω απο τον προυπολογισμο σου...!

Υ.γ. Επισης ευχαριστω πολυ την κοπελα που μου κατεβασε το καρμα... αυτο δειχνει οτι εχω επιχειρηματα που δεν μπορουν να ντικρουστουν στα ισα...!!!

Χρυσουλα ενα καρματακι απο μενα δωρο...!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

[

Υ.γ. Επισης ευχαριστω πολυ την κοπελα που μου κατεβασε το καρμα... αυτο δειχνει οτι εχω επιχειρηματα που δεν μπορουν να ντικρουστουν στα ισα...!!!

Μαρινάκι γνωστό το τροπάριο... :laugh:

Όταν εξαντλούνται τα επιχειρήματα, αντί διαλόγου, καρματοπόλεμος!!! :woohoo:

Το έδωσα πριν λίγο...

Το βράδυ... ;)

Τώρα ίσα-ίσα λίγο εισέβαλλα... ;)

Το βράδυ θα γράψω πώς περάσαμε με την φιλενάδα μας...! :cheer:

Θέλω διάθεση χρόνου...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Φυσικα και πηραμε αποδειξεις... γιατι οι γιατροι του δημοσιου δινουν αποδειξεις;

Η κουμπαρα μου και πολυ καλη μου φιλη γεννησε στο Ελενα 3 παιδια... και ο κουμπαρος μου υποχρεωθηκε να δωσει στον γιατρο φακελακι για να τους βαλει σε καλυτερο δωματιο... συν του οτι και στις 3 εγκυμοσυνες βρηκαν δηθεν προβλημα στα παιδια, και μαλιστα το ιδιο προβλημα και στα 3, και τους εστειλαν σε συγκεκριμενο γιατρο να τους κανει συγκεκριμενη εξεταση, και πληρωσαν 650 ευρω... οταν σου λενε οτι το παιδι σου κατι εχει δεν θα το ρισκαρεις και 10 εγκυμοσυνες να σου λενε το ιδιο...!

Παγια τακτικη... γιατι "ετυχε" και σε αλλο γνωστο μου το ιδιο και τον εστειλαν στον ιδιο γιατρο...!!!

Συνεπως τα δινεις εμμεσα ουτως η αλλως...!!! Μπορει να μη φτανεις τα 10.000 ευρω αλλα πεφτεις σιγουρα πολυ εξω απο τον προυπολογισμο σου...!

Υ.γ. Επισης ευχαριστω πολυ την κοπελα που μου κατεβασε το καρμα... αυτο δειχνει οτι εχω επιχειρηματα που δεν μπορουν να ντικρουστουν στα ισα...!!!

Χρυσουλα ενα καρματακι απο μενα δωρο...!!! :kiss:

άδικο την γνώμη μας λέμε πολιτισμένα ...πάρε ένα καρματακι για το χαμένο :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ναι πηρα αποδειξη αλλωστε επρεπε να τη βαλω στην ασφαλιστικη και το καλο ξερετε ποιο ειναι επειδη εγω για να γεννησω στο Ιασω μπορει αν ειχα την ασφαλεια αλλα επρεπε πρωτα να δωσω τα χρηματα και μετα να προσκομισω τις αποδειξεις γυναικολογου και νοσοκομειου και μετα θα επαιρνα πισω .Ετσι λοιπον πηραμε ενα δανειο και μετα λεφτα αυτα ειχαμε παει και πηραμε και τα πραγματα για το μωρο και τοτε ο γιατρος μου μας ειπε εμενα δνε με νοιαζει τα δικα μου θα μου τα δωσετε οποτε μπορειτε 40 ημερες μετα του τα εδωσα .Ξερει Μαρινακι γιατι ανθρωπο μιλαμε και αν σας πω κατι αν η sweetmammy οποια αλλη κοπελα θελει να γννησει σε ιδιωτικο καινα δωσει 10,000 γιατι οχι ; Αν ειναι να παω σε ενα οποιοδηποτε καλυτερο νοσοκομειο και να εδεινα πολυ λιγοτερ η ακοαμ και καθολου χρηματα αλλα επρπεε να αλλα ξω το γυναικολογο μου δνε θα το εκανα εμενα ο συγκεκριμενος ανθρωπος μου φερθηκε αψογα ηταν εκει και ξερετε μενει εκαλη αλλα το ιατρειο του το εχει Νικαια κατι λεει αυτο ;

Μαρινακι παρε εν ακαρματακι απομενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενω εμενα που εχω μονο 3 καρμα με λυπουνται να μου τα κατεβασουν...!!! :laugh: :laugh:

και εγω ελευθερη επαγγελματιας ειμαι και χρεωνω την ωρα της δουλειας μου πολυ παραπανω από ό,τι η μεση συναδελφος στην πόλη που ζω ..στην πόλη των 10.000 κατοικων..όχι σε μια Αθηνα που χανεσαι..

εχω πάντα δουλεια παρότι θεωρουμαι ακριβη..

κανω μαθημα όμως για τοσο όσο πληρωνομαι και ετσι όπως πληρωνομαι.. οι μαθητες που αναλαμβανω στηριζονται πάνω μου και νιωθουν σιγουροι για τον εαυτο τους και τις γνωσεις τους.. και πιστεψτε με δεν εχω μαθητες μονο παιδια "εχόντων" αλλά ανθρωπων με στοχους και προσδοκιες για τα παιδια τους...

υ.γ ελπίζω πάντως το δευτερο μου παιδακι να ειναι κοριτσακι για να μαθει από την πρωτη στιγμη που θα βγει στον κοσμο τι σημαινει ωραιος αντρας γιατι ο γιατρος μου εκτος από τσουχτερος ειναι και κουκλος... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

chrysoyla έγραψε:

και εγω ελευθερη επαγγελματιας ειμαι και χρεωνω την ωρα της δουλειας μου πολυ παραπανω από ό,τι η μεση συναδελφος στην πόλη που ζω ..στην πόλη των 10.000 κατοικων..όχι σε μια Αθηνα που χανεσαι..

εχω πάντα δουλεια παρότι θεωρουμαι ακριβη..

κανω μαθημα όμως για τοσο όσο πληρωνομαι και ετσι όπως πληρωνομαι.. οι μαθητες που αναλαμβανω στηριζονται πάνω μου και νιωθουν σιγουροι για τον εαυτο τους και τις γνωσεις τους.. και πιστεψτε με δεν εχω μαθητες μονο παιδια "εχόντων" αλλά ανθρωπων με στοχους και προσδοκιες για τα παιδια τους...

Aυτό έχει να κάνει με τον άνθρωπο... Δεν νομίζω ότι ένας γιατρός που παίρνει με άνεση 4 χιλιάρικα ξεγεννάει έτσι όπως πληρώνεται... Τι είναι; Ο αλαφροχέρης μάγος; :laugh: :laugh: :laugh: Ενώ ο καημένος του Δημοσίου που δεν δέχεται μπαξίσι είναι ο "Σπρώξε να το πιάσω καθώς βγαίνει;" :laugh: :laugh: :laugh:

Ααααχ, κορίτσια... Είναι να μην χαθεί το μέτρο... Πάντως ακριβός γιατρός δεν είναι απαραίτητα και καλός γιατρός... Όπως και ακριβό παλτό δεν είναι απαραίτητα καλό, ζεστό παλτό. Δεν ισχύει πάντα το ότι δίνεις παίρνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα εφαγα κ μια φλασια τωρα...γυναικολογος στο Ελενα (συγγενικου περιβαλλοντος) εστειλε την γυναικα του να γεννησει στο ΙΑΣΩ....τα συμπερασματα δικά σας!!!

Κ μην πει καμια σας γιατι δεν παω σε αυτον...γιατι ειναι ξαδελφος του γαμπρού μου...κ ετυχε σε μια συζητηση να μας το πει...ουτε με σφαιρες ειπε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και απο μενα ,είμαι και εγω στον 4ο μήνα και η μέχρι τωρα έρευνα που εχω κάνει, μου έδειξε οτι δεν αξίζει να δώσω ούτε 10,ούτε 5 χιλιάδες ευρώ στο οποιονδήποτε γιατρό για να συντηρήσει την KAYEN του απο τη στιγμή που μπορώ να τα δωσω για

το παιδι μου,ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΑ ΦΑΩ ?????? .

Αυτό ειναι ΑΙΣΧΟΣ ! "ίδιες υπηρεσίες αλλα αφού "εχεις" για την ιδ.κλινική γιατί να μην βγάλω και εγω ? " .

Αυτό σκέφτονται οοοοολοι τους :angry::angry::angry::angry:

Και πιστέψτε με πως υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν στον ήλιο μοίρα και χρεώνονται για να γεννήσουν σε ιδ.κλινικη για να δειχτούν για να μην τους πουν κατώτερους :angry:

Προσωπικά δεν με νοιάζει τι θα πει ο καθένας και δεν το βλέπω ως κατώτερη επιλογή απλά απεχθάνομαι αυτήν την εκμμετάλευση και την κοροιδία την πιο ευαίσθητη και πολύτιμη στιγμή μας.

Απο την αλλη δεν αποκλείω οτι υπάρχουν τα - και τα + στην καθε περίπτωση ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

Sweetmammy επειδή τα λες ωραία πάρε και απο μένα ενα καρματάκι ;) .

Ευτυχώς απ'οτι ειδα ειναι αρκετές οι κοπέλες που υποστηρίζουν τα δημόσια και χαίρομαι γι αυτο ,γιατι οποιος σε ρωτάει αν εισαι εγκυος και απαντάς καταφατικά σου λεει "μπράβο! που γεννάς? ιασω ,μητερα κτλ." μόνο ιδιωτίκα σου αραδιάζουν και λες τι γίνεται δεν υπάρχουν δημόσια .

Εχει γίνει τέτοια πλύση εγκεφάλου στον κόσμο που φοβάται πως αν δεν τα σκασει χοντρά δεν θα ζήσει

'Αποψή μου οσο χρυσό και να πληρώσεις το οτιδήποτε αν ειναι να συμβεί κάτι θα συμβεί .

ΝΑΙ να τα σκάσω ρε μεγάλε(και τα εχω σκάσει πολλές φορές ) αλλα ΟΧΙ να μου ζητάς εξωφρενικά πράγματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

ααα εφαγα κ μια φλασια τωρα...γυναικολογος στο Ελενα (συγγενικου περιβαλλοντος) εστειλε την γυναικα του να γεννησει στο ΙΑΣΩ....τα συμπερασματα δικά σας!!!

Κ μην πει καμια σας γιατι δεν παω σε αυτον...γιατι ειναι ξαδελφος του γαμπρού μου...κ ετυχε σε μια συζητηση να μας το πει...ουτε με σφαιρες ειπε!!!

Γεια σου βρε Ραφαελ με το σόι σου! Εγώ δεν κατάλαβα ομως τι συγγένεια είχες με την κοπέλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι ξαδελφος του γαμπρου μου...γιαυτο γραφω συγγενικου περιβαλλοντος δεν ειναι συγγενεις μου...αυτο ειναι το θεμα τι εχω εγω την κοπέλα η γιατι δεν την αφησε να γεννησει στο ελενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι ξαδελφος του γαμπρου μου...γιαυτο γραφω συγγενικου περιβαλλοντος δεν ειναι συγγενεις μου...αυτο ειναι το θεμα τι εχω εγω την κοπέλα η γιατι δεν την αφησε να γεννησει στο ελενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι....η αδελφη μου παντρευτηκε ενα παιδι...για τον ξαδελφο του παιδιου μιλάμε....ουσιαστηκα η αδελφη μου την εχει ξαδελφη απο τον αντρα της...δεν ειναι εξ αιματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamoli γεια σου :)

μολιs διαβασα το αρθρο....μπραβο τα ειπεs πολυ ωραια και εσυ και ο αντραs σου!!!!!

την ιδια ακριβωσ αποψη εχει και ο αντρασ μου σε αντιθεση με μενα που ελεγα οτι πληρωνεισ παιρνεισ :unsure::unsure:

τελικα καταλαβα οτι δεν ειναι απολυτο αυτο και πραγματικα ο τροποσ

που το περιγραφεται ολο αυτο

με κανει να σκεφτομαι να ακολουθησω τον δρομο προσ το δημοσιο νοσοκομειο οταν με το καλο μεινω εγκυοσ :):)

και με τα λεφτα που θα μεινουν να φτιαξω ενα φανταστικο δωματιο για το μπεμπακι :):) να του ψωνισουμε τα πιο τελεια ρουχαλακια και πολλα αλλα ακομη......

και ηθελα και μονοκλινο τρομαρα μου.......

ετσι για να γινονται ορισμενοι ακομη πιο πλουσιοι και μεισ 3 μερασ μετα ακομη πιο φτωχοι...... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamoli μπραβο και σε εσενα και στον αντρουλη σου για το υπεροχο κραξιμο στους γιατρους αυτους. Εγω γεννησα πριν 2μιση μηνες στο Αρεταιειο και ειχα μια υπεροχη εμπειρια!!!! Ημουνα παντα καλομαθημενη απο το σπιτι μου και ελεγα παντα οτι θα γεννησω σε μονοκλινο κλπ κλπ. Επισης να τονισω οτι επειδη εχω ιδιωτικη ασφαλεια μου καλυπτε ενα αρκετα καλο ποσοστο, Παρολα αυτα επελεξα να γεννησω σε δημοσιο για να μην με πιασουν κοροιδο. Ηταν μονο 3 ημερες οι οποιες περασαν ανετα και μου εμεινε και ενα καλο ποσο το οποιο το αποταμιευσα στο ονομα της κορουλας μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

_Anna_ έγραψε:

mamoli μπραβο και σε εσενα και στον αντρουλη σου για το υπεροχο κραξιμο στους γιατρους αυτους. Εγω γεννησα πριν 2μιση μηνες στο Αρεταιειο και ειχα μια υπεροχη εμπειρια!!!! Ημουνα παντα καλομαθημενη απο το σπιτι μου και ελεγα παντα οτι θα γεννησω σε μονοκλινο κλπ κλπ. Επισης να τονισω οτι επειδη εχω ιδιωτικη ασφαλεια μου καλυπτε ενα αρκετα καλο ποσοστο, Παρολα αυτα επελεξα να γεννησω σε δημοσιο για να μην με πιασουν κοροιδο. Ηταν μονο 3 ημερες οι οποιες περασαν ανετα και μου εμεινε και ενα καλο ποσο το οποιο το αποταμιευσα στο ονομα της κορουλας μας.

_Anna_, χάρηκα πολύ με το μήνυμά σου, γιατί και εγώ στο Αρεταίειο, μάλλον, θα γεννήσω! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω γεννήσει στο Ιασώ το πρώτο μου παιδί και στο Αττικό πριν ένα μήνα τα δίδυμα. Στο πρώτο είχα 6κλινο και πλήρωσα ένα σωρό λεφτά, τώρα είχα 2κλινο και πλήρωσα μόνο 400ευρώ που θα τα πάρω πίσω από το ταμείο μου. Και εγώ δεν ήξερα γιατρό, μου τον σύστησαν και ήταν απλά εξαιρετικός και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και στη γέννα.

Φεύγοντας χτυπούσα το κεφάλι μου για τα λεφτά που είχα δώσει στο Ιασώ άνευ λόγου και αξίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...