Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ


bell

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 99
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΕΓΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΙΤ

ΜΑΘΑΙΝΩ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Κ ΤΟ ΓΟΝΙΟ... ΑΥΤΟ ΜΕ

ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ,ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΚΟΠΕΛΑΣ,Η

ΑΝ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΑ,Η ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ...

Κ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ..ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ

ΓΙΝΕΙ??ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΞΕΙ Ο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΤΗΡΟΥΜΕ???

ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕ ΜΙΚΡΑ,ΑΣ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ,

ΑΣ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟΝ ΤΟΝΙΣΜΟ,ΑΣ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΟ,ΑΣ ΤΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΟΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω αν έχω χρόνο γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες αν δεν έχω χρόνο γράφω αγγλικά αλλά κυρίως επειδή κάνω πολλά ορθογραφικά λάθη (ακόμα και στις πανελλήνιες σίγουρα μου έβαλαν 16 έκθεση λόγω αυτού)ντρέπομαι και γράφω αγγλικά. :blush:

Αν και στο πανεπιστήμιο τελικά πέρασα αλλά τα ορθογραφικά παραμένουν.

Τι να κάνω ντρέπομαι. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολες οι κοπελες για τον ιδιο λογο εχουμε γινει μελη στο φορουμ...και οχι για να κριτικαρουμε το συντακτικο των αλλων (αν και καλο θα ηταν να γινεται ενας ελεγχος και σ'αυτο...) οι κανονες ομως πρεπει να γινονται σεβαστοι απο ολους... γιατι αλλιως δεν σεβομαστε και τα υπολοιπα μελη... !

Σε ενα θεμα με 10 απαντησεις υποχρεωνομαι να διαβασω μονο τις μισες γιατι οι υπολοιπες δεν ειναι καθολου ευαναγνωστες... και με αυτον τον τροπο δεν μπορω να παρω τις πληροφοριες που θελω... !

Και δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να μην μπορει να γραψει με μικρα... οπως γραφει με τα κεφαλαια γραφει και με τα μικρα... ενα κουμπι κανει τη διαφορα... και ναι σε αλλα forums αν δεν τηρεις τους κανονες σε πετανε εξω... μην σας φαινεται υπερβολικο... οι κανονες υπαρχουν για να τηρουνται...!!!

Δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να εξηγω τα αυτονοητα... οποιος καταλαβαινει πραττει και αναλογα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Δεν ειναι σωστο να γραφει ο καθενας οπως θελει... οταν γιναμε μελη

στο συγκεκριμενο φορουμ διαβασαμε καποιους ορους που επρεπε να τηρησουμε...

μας το εχει πει και η Λενα αρκετες φορες... δεν πρεπει να γραφουμε με

κεφαλαια και με λατινικους χαρακτηρες (εκτος απο τις κοπελες που ζουν στο

εξωτερικο και το pc τους δεν εχει ελληνικα) !!!

Έχω νέα κορίτσια!!! Τέρμα οι λατινικοί χαρακτήρες εντός ολίγων ημερών.. :woohoo: Θα διορθώνονται αυτόματα πριν δημοσιευτούν!!!!! Δεν έχετε να κάνετε τίποτε απολύτως εσείς...θα γίνεται αυτόματα!!! :woohoo:

Για τα κεφαλαία δεν μπορώ να κάνω κάτι...αλλά μην παρεξηγιέστε τόσο εύκολα ρε κορίτσια. Στην γλώσσα του internet τα κεφαλαία σημαίνει οτι "φωνάζω".. άν δεν μπορεί όμως κάποια κοπέλα να γράφει με μικρά, εντάξει δεν έγινε και τίποτε.

Γνώμη μου πάντως, τα greeklish είναι πιο δύσκολα στην ανάγνωση απο τα κεφαλαία.. :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για την σωστή λειτουργία του forum (οργάνωση, ευαναγνωσιμότητα, ευκολία, ταχύτητα) παρακαλούμε όπως:

* μη χρησιμοποιείτε αποκλειστικά ΚΕΦΑΛΑΙΑ,

* αποφεύγετε τα πολλά χρώματα και διαφορετικές γραμματοσειρές,

* δημιουργείτε θέματα (threads) στις σχετικές ενότητες (forums),

* δίνετε επεξηγηματικούς τίτλους και με σχέση στο θέμα που ακολουθεί,

* μην δημιουργείτε θέματα με περιεχόμενο που ήδη υπάρχει,

* αποστέλλετε μηνύματα (posts) που έχουν σχέση με το θέμα (thread),

* γράφετε μόνο ελληνικά,

* χρησιμοποιείτε φωτογραφίες οι οποίες είναι μικρές σε μέγεθος,

* χρησιμοποιείτε υπογραφές (signatures) μίας ή δύο γραμμών το πολύ.

Απαγορεύονται και θα τροποποιούνται ή διαγράφονται άμεσα θέματα ή μηνύματα τα οποία:

* περιέχουν ύβρεις ή/και προσβάλουν ή θίγουν κατ’ οιονδήποτε τρόπο τρίτους,

* περιέχουν παραπομπές στο διαδίκτυο που έχουν κερδοσκοπικό ή άσεμνο χαρακτήρα ή καμία σχέση με το Mammyland.

* επαναλαμβανόμενα πανομοιότυπα μηνύματα από το ίδιο μέλος, ή και θέματα και από άλλα μέλη.

Η παράβαση των παραπάνω θα δημιουργεί δυσχέρειες στην λειτουργία όλου του forum, γι αυτό η παρατήρηση συνεχών παραβάσεων από συγκεκριμένο μέλος θα οδηγεί στην οριστική στέρηση της δυνατότητας συμμετοχής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τη sweetmammy.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο κάποιος να μπορεί άνετα να γράφει κεφαλαία, και να μην μπορεί να γράφει με μικρά!

Ένα κείμενο με συνεχή κεφαλαία είναι πιο δύσκολο στην ανάγνωση, όχι τόσο όσο τα greeklish, βέβαια, αλλά γι' αυτά, όπως μας ενημέρωσε η Λένα, βρέθηκε λύση!

Επίσης, θα συμφωνήσω ότι πολλές φορές υπάρχουν κείμενα στα οποία δεν υπάρχει ούτε ΜΙΑ λέξη σωστή, καθώς τα γράμματα κάθε λέξης δεν είναι με τη σωστή σειρά! Σε όλους μας τυχαίνει αυτό, ειδικά όταν γράφουμε γρήγορα, αλλά όσο μπορούμε θα είναι καλό να το προσέχουμε, γιατί έτσι είναι λες και δε θέλουμε οι άλλοι να καταλάβουν αυτά που λέμε. Για φανταστείτε να μιλούσαμε έτσι, δηλ. να μπερδεύαμε τα γράμματα κάθε λέξης...

Όσο για τα ορθογραφικά, εμένα δε με ενοχλούν καθόλου, καθώς δεν κάνουμε διαγωνισμό ορθογραφίας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

sweetmammy έγραψε:

Έχω νέα κορίτσια!!! Τέρμα οι λατινικοί χαρακτήρες εντός ολίγων ημερών.. :woohoo: Θα διορθώνονται αυτόματα πριν δημοσιευτούν!!!!! Δεν έχετε να κάνετε τίποτε απολύτως εσείς...θα γίνεται αυτόματα!!! :woohoo:

Για τα κεφαλαία δεν μπορώ να κάνω κάτι...αλλά μην παρεξηγιέστε τόσο εύκολα ρε κορίτσια. Στην γλώσσα του internet τα κεφαλαία σημαίνει οτι "φωνάζω".. άν δεν μπορεί όμως κάποια κοπέλα να γράφει με μικρά, εντάξει δεν έγινε και τίποτε.

Γνώμη μου πάντως, τα greeklish είναι πιο δύσκολα στην ανάγνωση απο τα κεφαλαία.. :side:[/quote:2a0fwkob]

ε εισαι θηριο :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΝΟΥΣ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΒΑΡΙΕΜΑΙ :laugh: :laugh: ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ :P

Αλλα αν οι οροι ειναι αυτοι,που η αληθεια ειναι οτι δεν τους ηξερα,θα προσπαθω να γραφω με ελληνικα αλλα δεν θα βαζω τονους ε?Δεν σας πειραζει? :P Να πω την αληθεια μεχρι να γραψω αυτο το κειμενο μου πηρε λιγη ωρα :silly: αλλα δεν πειραζει αξιζει τον κοπο να εξασκηθω κιολας :P

Ετσι σε λιγο καιρο κοριτσια θα βαζω και τονους ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, εγώ παρεξηγήθηκα τώρα!!!

Χωρίς τόνους;;;;; Και το λες έτσι και δεν κοκκινίζεις από ντροπή; Δεν κρύβεις το πρόσωπό σου να μη σε βλέπουμε;

Εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα απολύτως τίποτα από το ποστ σου. Ήταν λες και διάβαζα ξένη γλώσσα...

Άκου χωρίς τόνους.

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! Εντάξει για σένα και μόνο θα γράφω και με τόνους :laugh: :laugh: Αφού δεν μπορείς να διαβάσεις τι γράφω χωρίς τόνους να μην σου χαλάσω το χατίρι ;):kiss: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25 έγραψε:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Eίδες dimitroula29 εγώ το είδα που ήταν πριν μας το δείξεις :laugh: :laugh:

:P :laugh: :P :laugh:

Καλά για πλάκα το έβαλα! Μην τολμήσει καμία να παρεξηγηθεί! :P:P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

rose25 έγραψε:

:P :laugh: :P :laugh:

Καλά για πλάκα το έβαλα! Μην τολμήσει καμία να παρεξηγηθεί! :P:P :laugh:[/quote:1xjb5iy7]

ΕΓΩ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΗΚΑ!!!! (σου φωνάζω στο αφτί τώρα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xaxaxaxa! Δημητρουλα έπρεπε ο κύκλος να έχει και ενα τεραστιο κόκκινο Χ.

Εγω προσωπικά χάνω τους τόνους που και που. Και φυσικα το γραμμα "ν" που φροντισε η Ναταλια να χαλασει το πληκτρο. Θα προσπαθήσω να βάζω και τόνους από εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα παντως δε με ενοχλεί αν δεν υπάρχει τονισμός στο κείμενο. Το διαβάζω άνετα! Τελικά είμαι εύκολος άνθρωπος! :P :laugh: :P :laugh:

Αθηνά μου γιατι δε μου πες να σου δωσω ενα "ν" που μου περισσεύει! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια! Γεια σου και σενα Λενα και ευχαριστουμε για τη διευκρινηση.

Οπως ειπα και στην αρχη του ποστ ειναι λιγο κουραστικο αυτο με τα κεφαλαια. Ουτως η αλλως οταν δημοσιευουμε κατι δεν το δημοσιευουμε για να το διαβασουν οι αλλοι? Αν ειναι να το απορριπσουν επειδη δεν μπορουν να το διαβασουν ευκολα ποιος ο λογος της δημοσιευσης μας?

Απο την αλλη ενα κειμενο με μικρα χωρις τονους ειναι πιο δυσαναγνωστο απο ενα αλλο με κεφαλαια που ειναι κολλημενα το ενα με το αλλο?

Οσο για τα κειμενα με λατινικους δε το συζητω ειναι απιστευτα κουραστικο, επειδη συνηθως δε γραφουμε δυο λεξεις αλλα ολοκληρο κατεβατο.

Και τα ορθογραφικα που κολλανε? Δηλ μια λεξη με ι αντι για η χανει την εννοια της? Σιγα πια!

Εγω θελω να ρωτησω τη Λενα, οταν θα αλλαζουν αυτοματα οι λατινικοι σε ελληνικους χαρακτηρες δεν θα γινετε ενα μπερδεμα στο κειμενο? Για παραδειγμα το αγγλικο "u" στο πληκτρολογιο ειναι το "θ". Δηλαδη ας πουμε η λεξη "oute" δε θα γινεται "οθτε"? Μηπως ετσι γινει χειροτερο μπερδεμα? Απλα ρωταω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα βασικα μονο τα greeklish με ψιλο μπερδευουν αλλα οκ τα αντεχω.Ολα τα αλλα δεν εχω προβλημα!Θέλω να γίνω μαμά! ξερω τωρα δεν θα μπορεις να διαβασεις το κειμενο μου αλλα δεν πειραζει :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...