Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απωλεια..κ ενα γιατι.......


Konstans

Recommended Posts

Καλησπερα Κοριτσια...

Πηρα το λαπτοπ κ αποφασισα να γραψω 2 λεξεις...αλλα αραγε φτανουν μονο 2...Πως να μπορεσει κανεις να βγαλει ολα αυτα που εχει μεσα του μετα απο μια απωλεια...? Ποση στεναχωρια.. Κ ολα εγιναν τοσο γρηγορα..Μολις πριν λιγες μερες εκλαιγα απτη χαρα μου οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος κ τωρα...προσπαθω να συγκρατησω τα δακρυα μου...

Ηταν Σαββατο, οταν πηγα στο γυναικολογο μου να με δει..να δει γιατι ειχα καφε υγρα.."Η μητρα σου ειναι αδεια" τον ακουσα να λεει...Κοιταγα στην οθονη κ εψαχνα να βρω το σπορακι μου...αλλα αυτο ...χωμενο στη δεξια μου σαλπιγγα.."τι πιθανοτητες εχει να παει στη μητρα γιατρε?" Τι αλλο να ρωτησεις....Με εστειλε σπιτι μου..μιας κ δεν ειχα πονους, δεν ειχα τιποτα..παρεμεινα ξαπλωμενη..μηπως κ ....μηπως...την Πεμπτη...αιμα....κ παμε στο μαιευτηριο...χειρουργιο....μου αφαιρεσαν το σπορακι κ την δεξια μου σαλπιγγα...μια φλεγμονη ειπε...που εμποδισε το σπορακι να παει στη μητρα...εμεινα μεσα 6 μερες..βγηκα χτες....

"Η αλλη σαλπιγγα σου ειναι πεντακαθαρη, 100 παιδια θα κανεις"...ετσι ειπε ο γιατρος..

Ειναι η στιγμη τωρα ομως...που το μονο που θελεις ειναι να κλαψεις..ξανα κ ξανα κ ξανα...να προσπαθησεις ετσι να βγαλεις ολο τον πονο απο την ψυχη σου...

Κατι που περιμενες με τοση λαχταρα να μετατραπει σε εφιαλτης ... Ο αντρουλης μου λεει οτι θα ξαναπροσπαθησουμε..μετα απο 6 μηνες που μας ειπε ο γιατρος...πως μπορει αυτος να ξερει ποσο πολυ ποναω εγω μεσα μου..αναρωτιεμαι ξανα κ ξανα...γιατι...κ εκει ξανακλαιω...

Ξερω μια μερα θα τα εχω αφησει πισω μου ολα αυτα... ξερω οτι μια μερα ενδεχομενως να μπορω κ εγω να γινω μανουλα....Τωρα ομως....μονο θλιψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι καρδια μου δεν φτανουν 2 λεξεις για να περιγραψεις αυτο που εζησες....οπως και 2 λεξεις απο μενα δεν φτανουν...

ελπιζω απλα απο δω και περα ολα να πανε καλα στη ζωη σου....και να δεις που θα ερθει και το μωρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, γλυκιά μου, πόσο σε καταλαβαίνω....

Χίλιες φορές κρίμα...

Σου εύχομαι από δω και μπρος να σου πηγαίνουν όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κοπελιά........και να ξέρεις αυτό που κάνω εγώ στα δύσκολά μου,όταν δεν μπορώ να κάνω τίποτα για μία κατάσταση και έχω περάσει και αρκετά δύσκολα..το μόνο που κάνω είναι να αφήνω <<τα πάντα στον θεο>>.Πραγματικά όμως όχι ψεύτικα ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου καλη αναρρωση να εχεις!

Ο πονος σου ειναι μεγαλος και θελει πολυ χρονο...

Ευχομαι ολοψυχα μια δευτερη εγκυμοσυνη να ερθει γρηγορα και να γλυκανει τον πονο σου!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου γλυκό ίσως δεν είναι ώρα για να σου γράψω τα παρακάτω αλλά επειδή τα χω περάσει έχω χρέος να σε προφυλάξω, αν είχες φλεγμονή τότε έχουν νοσήσει και οι 2 σου σάλπιγγες κάνε περαιτέρω εξετάσεις και μην αρκεστείς στα λόγια του γιατρού (έτσι την πάτησα εγώ)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.

Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ.

ΘΕΛΕΙ ΟΜΩΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΜΠΕΜΠΑΚΙ

Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου δεν έχω λόγια ... :(

Λυπάμαι πάρα πολύ :(

Θα σου πω να σκεφτείς την θετική πλευρά των πραγμάτων.Ξέρω πως είναι δύσκολο,αλλά πρέπει!Πρέπει,για να συνεχίσεις και σύντομα να πραγματοποιήσεις το όνειρο της μητρότητας.Κράτα αυτό που σου είπε ο γιατρός σου.Οτι μπορείς να γίνεις μανούλα!!!Βάλε το καλά μέσα σου,και θα γίνεις!!!

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Για ό,τι θελήσεις εμείς είμαστε εδώ.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε δυο λογια φτανουν,ουτε δυο χρονια...παντα το θυμασαι κ ουτε περιγραφεται..απλα ο πονος φευγει μονο με μια νεα εγκυμοσυνη κ ενα γερο μωρακι....

παρολο που τωρα εχω δυο παιδακια, παντα θα θυμαμαι τις δυο μου αποβολες που μου ετυχαν πριν τα αποκτησω...παντα θα θυμαμαι την ασχημη καταληξη της ευτυχιας.....τα συναισθηματα..τις σκεψεις...

το γιατι...ποιος μπορει να απαντησει? κ υπαρχουν ακομη χειροτερα....

κουραγιο καλη μου...θα ερθουν καλυτερες μερες!!

η παναγιτσα ναναι μαζι σου κ θα ρθει πισω το αγγελακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κωνσταντινακι μου ουτε 2 λογια δεν φτανουν γιατι δυστηχως δεν υπαρχουν σιγουρα λογια να περιγραψεις αυτο που αισθανεσαι...λυπαμαι πολυ γλυκια μου πολυ!Δεν ξερω ειλικρινα τι να πω παρα μονο οτι ευχομαι η Παναγια να σε βοηθησει να σβησει γρηγορα ο πονος και γρηγορα με το καλο να γεμισει η ζωουλα σου απεραντη χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 έγραψε:

Κοριτσάκι μου γλυκό ίσως δεν είναι ώρα για να σου γράψω τα παρακάτω αλλά επειδή τα χω περάσει έχω χρέος να σε προφυλάξω, αν είχες φλεγμονή τότε έχουν νοσήσει και οι 2 σου σάλπιγγες κάνε περαιτέρω εξετάσεις και μην αρκεστείς στα λόγια του γιατρού (έτσι την πάτησα εγώ)...

Αχ Irene μου εδωσες τωρα μια μαχαιρια στην καρδια ............. τον ρωτησα το γιατρο.... κ μου ειπε οτι την τσεκαρε πολυ καλα κ ηταν μια χαρα...βεβαια σε λιγους μηνες, μολις μου σταθεροποιηθει η περιοδος...θα κανω σαλπιγγογραφια...για να βεβαιωθουμε..πριν βαλουμε μπρος...Δε θελω να σκεφτομαι τα χειροτερα...προσπαθω να ηρεμησω..

Σας ευχαριστω τοσο πολυ ολες....Μονο μια γυναικα μπορει να νιωσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι για ότι σου συνέβη .. θα σου πω όμως ότι πράγματι μπορείς να κάνεις ακόμα πολλα παιδάκια και εύχομαι να συμβεί το συντομότερο δυνατόν...Καλη ανάρρωση , βρε κορίτσι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω ότι μάλλον ήταν άκαιρο αυτό που σου έγραψα αλλά πρέπει να ξέρεις ώστε να μην αφήσεις κανέναν "επιστήμονα" να σου στερήσει τη χαρά της φυσιολογικής σύλληψης και εγκυμοσύνης...Συγγνώμη!!! Ξέρω πόσο πονάς και εγώ το χω περάσει 2 φορές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ Κ ΕΓΩ ΑΛΛΑ Κ ΤΑ ΑΛΛΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ Κ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ

ΑΓΚΛΙΑ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ

ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

glikia mou twra eida to post sou!!! :silly: :(:(:(

ma giati????se katalavainw apolita pws niwtheis!!!

se parakalw iremise kai skepsou oti kapote tha erthei to sporaki sou pragmatika kai tha exeis mwraki!!mporeis!!!

euxomai na eisai geri kai na kaneis polla paidakia!!! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου.... :(:(:( ποσο σε νιωθω...τα ιδια περασα κ γω πριν εναμιση χρονο!!!!Ακομη με τρωνε τα γιατι...δεν θα βρουμε απαντησεις ομως...

Εμενα μετα απο τρεις μηνες μου χε πει προσπαθειες ο γιατρος δεν ειχα ομως φλεγμονη...γιατι εγινε??Η γνωστη απαντηση..ετυχε...

Θα συμφωνησω με την Ιρενε Προτου κανεις την επομενη προσπαθεια ομως καλη μου να κανεις και εξετασεις...σημερα εμαθα πως τα χλαμυδια ευθυνονται κ για εξωμητρια κυηση...η εξεταση γι αυτο ειναι η pcr με ιστο περιοδου δευτερη μερα κυκλου να την κανεις οπωσδηποτε και μαζι με χλαμυδια να κανεις κ για μυκοπλασμα ουρεοπλασμα και επισης εξεταση θρομβοφιλιας...

Ευχομαι σε εξι μηνες να σαι παλι εγκυουλα και ολα να πανε μια χαρα και να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να περασει γρηγορα ο καιρος για σενα και να ξεκινησεις ξανα προσπαθειες. Να σου δωσει ο Θεος δυναμη να ξεπερασεις αυτη την ασχημη εμπειρια. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε νιώθω απόλυτα, όπως κι όλες οι κοπέλες που έχουν βιώσει την απώλεια..Εύχομαι να σταθείς και πάλι γρήγορα στα πόδια σου, για να ξανακυνηγήσεις τ' όνειρό σου. Οι ευχές όλων μας για γρήγορη ανάρρωση κυρίως ψυχική..

1333977whqxhvbgzr.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με την Ιρενε μιας και είμαι ομοιοπαθούσα!Τα ίδια μου είπε και εμένα ο γιατρός για 100 παιδιά και τα σχετικά, ξαναέμεινα έγκυος και πάλι εξωμήτριο.....Χώρια ότι την πρώτη φορά κόντεψα να πεθάνω γιατί δεν το έιχαν δει και έσπασε η σάλπιγγα.Μια φίλη μου που επίσης έπαθε εξωμήτριο ο δικός της γιατρός της είπε να κάνει κατευθείαν εξωσωματική γιατί από τη στιγμή που γίνεται μία φορά ξανασυμβαίνει.

Βέβαια υπάρχει και η άλλη πλευρά όπου η δεύτερη εγκυμοσύνη επιτυχάνεται.Ψάχτω πολύ και μη μέινεις μόνο σε μίμία γνώμη.

Ο καιρός θα περάσει και σου μιλάω εκ πείρας όλα αυτά θα τα διηγείσαι σαν να μην ήσουν εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ...ΠΩΣ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΟΣΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ...ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΞΕΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ!ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ,ΑΝ ΤΟΝ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΘΕΙ...ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΩΡΑΚΙ , ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΧΑΡΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πραγματικα πολυ για την απωλεια σου ..

ευχομαι ο θεος να μην μας δωσει οσα αντεχουμε ...γιατι τελικα αντεχουμε πολλα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...