Μετάβαση σε περιεχόμενο

TI KANOYN ΤΩΡΑ?


Recommended Posts

Η πρωτη μου ξαδελφη που ειναι σαν αδελφη μου,χθες το βραδυ εχασε το μωρακι της..ηταν στον 8 μηνα της εγκυμοσυνης της και ολα ηταν ετοιμα...δεν την ενιωθε την μπεμπα,πηγε στο γιατρο και αυτος απλα της ειπε:"σταματησε η καρδουλα της.συμβαινουν αυτα.παμε για αλλα"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ.ΩΡΑΙΟΣ...δεν μπορει να μπει καν σπιτι της...οταν ερθει η ωρα να βγει απο την κλινικη...γαλα εχει και τρελαινεται...δεν προκειται να αντεξει λεει...κοντα χριστουγεννα θα γεννουσε..τι γινεται τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, αυτήν την αναισθησία των γιατρών δεν την μπορώ...

Συμπεριφέρονται λες και είμαστε αριθμοί σε μια στατιστική...

Τι να κάνει η κοπέλα; Κουράγιο, προσπαθείστε να της συμπαρασταθείτε όσο μπορείτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩΩ ΠΩΩΩ ρε τι έπαθε η κοπέλα!!!

Καλά για τον γιατρό ας μην πω τιποτα...εχω κι εγω πειρα!

Θα θελει απειρη συμπαρασταση...τωρα η ξαδερφη σου...εστω και αν σημαινει να της κρατας το χερι σιωπηλα..τα λόγια δεν παρηγορούν τωρα...!!!

αχ μωρε..κριμα κριμα...ανατριχιαστικο!

ΑΔΙΚΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμενα με φοβιζει γιατι ουρλιαζει...εχει σηκωσει ολο τον οροφο στο ποδι...σπιτι της δεν παει..το εχει δηλώσει και οι γιατροι απλα κοιτανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα...

Έτσι έκανε και μια οικογενειακή μας φίλη που έχασε το γιό της στο αεροπορικό δυστύχημα της Ήλιος...

Χάλια, χάλια, τι να κάνεις;

Αυτή, δυστυχώς δε συνήλθε ποτέ, έχει πάθει πολύ σοβαρή κατάθλιψη.

Οι ηρεμιστικές ενέσεις θα την αποβλακώσουν...

Ίσως κάποιος ψυχολόγος να μπορέσει να τη βοηθήσει, που θα της μιλήσει και δε θα τη φορτώσει με φάρμακα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ τι λες ρε συ?ρε τι επαθαν οι ανθρωποι!!! δεν της στελνετε καμια ψυχολογο να μιλησει η κοπελα? Η γνωμη του ειδικου βοηθαει..& μακρια απο ΚΑΚΕΣ ΠΕΘΕΡΕΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣ & μακρια απο ΘΕΙΑΔΕΣ περιεργες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Liberty81 τι να πω!!! Εχω πάθει σοκ! Η κατάσταση είναι πάρα πολύ δύσκολη και η ξαδερφη σου σύντομα θα χρειαστεί βοήθεια ψυχολόγου!

Καλό είναι να της το προτείνετε για το καλό της! Σύγουρα θα έχει και την επιλοχιο κατάθληψη σε έντονο βαθμό...οι ορμόνες μας μετά απο τοκετό ξέρεις πως είναι ... πόσο μάλλον αυτής.. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορώ καν να διανοηθώ τον πόνο που νιώθει η κοπέλα αυτή...λυπάμαι πολύ,συμφωνώ τέτοιες στιγμές μια ζεστή αγκαλιά και το να είστε δίπλα της είναι ότι καλύτερο κανένας λόγος δεν θα την κάνει να νιώσει καλύτερα,ίσως και ένας ειδικός να την βοηθούσε να διαχειριστεί την απώλεια,να πενθήσει για το μωρό της,θα μπορούσες και να ρωτήσεις τη ψυχολόγο του mammy για το πώς μπορείτε να την βοηθήσετε,όσο για τα φάρμακα συμφωνώ καλύτερα όχι....

όσο για την αναισθησία ,αντιεπαγγελματισμό,βλακεία (δεν ξέρω πώς αλλιώς να το χαρακτηρίσω)που κυκλοφορεί στους χώρους ειδικά της υγείας δεν έχω λόγια,προσωπικά όποιος γιατρός με βλέπει σαν αριθμό τρώει χι ΑΜΕΣΩΣ!δεν λέω να τη βοηθήσει ψυχολογικά,ούτε μπορεί ούτε ξέρει να το κάνει σωστά ,αλλά τουλάχιστον πρέπει να αντιλαμβάνονται ότι εξαιτίας της θέσης τους ότι και αν ειπωθεί έχει αντίκτυπο στον άνθρωπο απέναντι τους,αν δεν μπορούν να το κάνουν ας κάθονται σε ένα εργαστήριο και να προσφέρουν από εκεί,συγνώμη κορίτσια αλλά το συμβαίνουν αυτά πάμε για άλλα δεν λέγεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου εγω που το διαβασα κ σοκαριστικα,ποσο μαλον εσεις που ειστε δικοι της ανθρωποι :( σε μια φιλη μου που εχασε προσφατα κ αυτη τα μωρακια της στον 5 μηνα απ'οτι εμαθα κλειστηκε κ στον ευατο της κ δε θελει κανεναν,σιγουρα θα πρεπει να τη δει καποιος ψυχολογος κ μακαρι η κοπελα να το ξεπερασει οσο πιο ανωδυνα.... :(:(

οσο για το γιατρο τι να πω κοριτσι μου υπαρχουν κ αναισθητοι ανθρωποι... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oλα καλα τα βλεπουν και φυσιολογικα.εντομεταξυ της λεει και μια νοσοκομα"μη στεναχωριεσαι,ολα καλα θα πανε.ηταν κουκλιτσα η μπεμπα σου.να χαιρεσαι"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! εκει τρελαθηκε κοριτσια.ουρλιαζε και δεν μπορουσα να την κρατησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά τώρα πλάκα κάνεις;πώς να μην ουρλιάζει;;;;;;;;;;;;εδώ μου έρχεται εμένα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: ας τους βουλώσει κάποιος το στόμα θα την τρελάνουν μέχρι να φύγει από κει!ο χριστός και η παναγία τί τραβάει το κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ πολυ με τσαντιζει ...που το ξερεις κυρά μου οτι καλα θα πανε? Αν το ξερεις τοτε εισαι μεντιουμ....αρα να σε ρωτησω και αλλα που εχω στο νου μου! αι σιχ...τα πηρα τωρα!!!! Ολο χαζομαρες της λενε της κοπελας!

Ακου να της πουν και οτι ηταν κουκλιτσα...ναι αυτο την εκανε να αισθανθει καλυτερα βρε..μπραβο...ξερει οτι το παιδακι της που δεν υπαρχει πια ηταν ομορφο!!! γουαου...πολυ παρηγορο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε θα χαζέψω... :blink:

Είναι τραγική η απώλεια, καλή δύναμη στην ξαδέρφη σου Ελευθερία! :(

Ακόμα πιο τραγικό είναι η αντιμετώπιση των άλλων.. :unsure:

Έχει τον πόνο της, έχει τον καημό της, έχει και τους γιατρούς-νοσοκόμες να της λένε τα απονενοημένα τους! :angry:

Σώπα Χριστιανέ μου! Δεν μπορούν όλοι στον πόνο τους να ακούνε ανετίλες του στυλ, έλα πάμε για άλλα η ζωή συνεχίζεται! Για την κοπέλα αυτή η ζωή σταμάτησε για λίγο.

Ελπίζω σύντομα να βρει το κουράγιο και τη δύναμη να το ξεπεράσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ LIBERTY ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΡΗΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ: "ΤΑ ΣΚ..ΤΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΤΑ ΤΡΩΣ".

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ.ΤΩΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΗ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ/ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΠΛΑ ΣΑ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για πολλα χαστουκια ο γιατρος λεμε!!!!!! :angry:

Η καημενη η κοπελα φανταζομαι(αν και μαλλον δε μπορω να φανταστω..)το σοκ της! :(

Παντως πολυ πιθανο να χρειαστει ψυχολογικη υποστηριξη....καποιος μηπως να προετοιμασει τους δικους της να μη το αμελησουν;.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κι εσεις να παρετε συμβουλες πως να την αντιμετωπισετε απο τη στιγμη που εχει τετοιες αντιδρασεις..

Πολυ δυσκολες καταστασεις.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΤΙ ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛ Η ΥΠΟΘΕΣΗ!!ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΕΝΑΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ..ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ....!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ!!!!

ΣΑΝ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΤΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΜΕΣΩ ΜΙΑΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ!!ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΓΚΥΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!!ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΝΕΑ ΤΗΣ!!ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΑΚΟ!!ΑΠΛΩΣ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΛΙΓΑΚΙ!!!ΜΕΤΑ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ,ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΡΩΤΑΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΝΕΑ ΤΗΣ...ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΚΗΝΗ..ΣΚΥΒΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ...ΤΟ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ!!!2 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΣ..ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΕ..ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ...ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ!!!!ΕΙΧΕ ΔΕΙΘΕΝ ΤΥΛΙΧΤΕΙ ΣΤΟ ΛΟΥΡΟ!!!!ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ!!!ΚΛΕΙΣΤΗΚΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΛΑΙΩ!!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΙΑΝΟΗΘΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ!!!ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕ?

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΒΟΛΑ!!!ΜΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΤΡΟΠΟ...ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΘΛΙΨΗ...ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 14 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΗ ΕΓΚΥΟΣ!!!

ΑΧ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΝΟ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΙΑΝΕΙ ΤΟΠΟ...... ΟΙ ΛΕΞΕΙΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ..... Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω ρε κοριτσια...στεναχωριεμαι πολυ με τετοια πραγματα....οταν συνελθει ας κανει μια εξεταση για θρομβοφιλια...

ντρεπομαι για αυτες τις συμπεριφορες γιατι και εγω ανηκω σε αυτον τον κλαδο...

ελπιζω ολα να πανε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρεπει οποσδηποτε οι στενοι συγγενεις να συμβουλευτουν ψυχολογο για το πως θα την βοηθησουν, οσο για την νοσοκομα αν ειμουν μπροστα θα της ειχα κατεβασει ολη την μουρη κατω, τι ειπε αν ειναι δυνατον τοσο ηλιθια; σορυ αλλα το βρισιδι της δεν θα το γλυτωνε και να μην το αφησετε ετσι να πατε στην προισταμενη και να αναφερετε το συμβαν δεν ειναι να παιζουν με αυτα τα πραγματα αν αυριο η κοπελα ανοιξει το παραθυρο και πεσει απο τον οροφο του νοσοκομειου η βλαμενη η νοσοκομα δεν θα εχει ευθυνη; ελεος παντως καντε κατι με ψυχολογο και γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα δεν μπορω να το φανταστω αυτο το πραμα. Ειναι τραγικο να εχεις νιωσει το παιδι σου και να σου συμβαινει αυτο. Μου χε συμβει στον 6 να εχω μια μερα καφε και απο τη στεναχωρια μου μη χασω το μωρο δεν μπορουσα να αναπνευσω. Αυτο που ειχε κανει μια γνωστη μου που εχασε το μωρακι στον 9(!) ηταν να εξαφανισει τα παντα ο αντρας της απο το δωματιο πριν γυρισει απο την κλινικη. Δεν βοηθαει βεβαια αλλα τουλαχιστον να μην αντικρυσει ενα αδειο δωματιο. Απο κει και περα θελει στιρηξη η κοπελα και κατανοηση. Αυτο που δεν αντεχω να ακουω οταν συμβαινουν αυτα ειναι το "νεα εισαι θα κανεις αλλο " ή "ο,τι συνεβη μπορει να συνεβη για καλο". Μπορει να ισχυουν αλλα δεν νομιζω οτι αλλος θελει να ακουει τετοια τετοιες ωρες. Η σιωπη ειναι χρησος πιστευω και αν εχει ορεξη να μιλησει εκεινη να ειστε εκει να της σταθειτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tωρα γυρισα..η κατασταση ειναι τραγικη..την εχουν με ηρεμιστικα..ουτε μιλαει ουτε τιποτα...κοιταει το κενο..ειναι τρομαχτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...