Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΑΝΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ?


Recommended Posts

Συγνωμη αλλα οταν τον ''πηρα απο την μαμα του'' ουτε το πιατο του δεν σηκωνε...καταφερα με πολυ κοπο να τον κανω να μαζευει και το δικο μου...τωρα με τα υπολοιπα δεν καταφερα τιποτα..ειμαστε σχεδον 3 χρονια μαζι και δεν καταφερα τιποτα αλλο..βαζει τα ρουχα του τσ καθαρα με τα λερωμενα πεταει παντου πετσετεσ..μεχρι και τα σκουπιδια μπορει να τα βγαλω...δεν ισιωνει..αστε με το φαγητο του...δεν τρωει ολα τα φαγητα αλλα ειναι επιλεκτικος...οχι οσπρια οχι βραστα οχι κοκκινιστα...ολο πιτσες και μακαρονια...αν του τα λεω?εβγαλε η γλωσσα μου μαλλια...στα ισια τα λεω...δοκιμασα και με καλο και με αγριο τροπο...δεν αλλαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

110183 έγραψε:

Εισαι τοτε πολυ τυχερη πραγματικα.εμενα δεν πολυβοηθαει..ερχεται παντα αργα το απογευμα απο την δουλεια και κουρασμενος παντα-αρα μην του μιλησετε..τρωει, της παιζει λιγο και κοιμαται..αυτη ειναι η ζωη του...και τα σαββατοκυριακα?αφιερωμενα στο ποδοσφαιρο, τα χαρτια, τους φιλους...και σε μας πολυ λιγο..ποτε του δεν την εχει αλλαξει, δεν την εχει ταισει...δεν πιστευα ποτε οτι θα ηταν ετσι πραγματικα..δεν εχει μεινει ποτε μονος με το μωρο...

Καλή μου καλωσήρθες στο club των μαμάδων με δύο παιδιά. Ένα δικό τους και ένα της πεθεράς τους (τους άντρες μας).

Ένα ελαφρυντικό που δίνω στους άντρες είναι ότι δεν κουβαλουσαν αυτοί το παιδί 9 μήνες για να έχουν τόσο δυνατά συναισθήματα όπως εμεις οι μάνες, χωρίς αυτό να τους δικαιολογεί όταν φέρνουν στον κόσμο ένα παιδί και οι ίδιοι δεν αλλάζουν τη ζωή τους.

Κι εμένα ο δικός μου κάπως έτσι ήταν στην αρχή, μέχρι που απήβδησα και άκουσα τη σοφή συμβουλή της μάνας μου. Πρέπει να τον βάλεις εσύ σιγά σιγά στο παιχνίδι.

Με διάφορα τεχνάσματα και λάου λάου. Π.χ. "πώ πώ πώς γελάει το παιδί όταν το παίρνεις εσύ αγκαλίτσα..." ή "τις χαρές που κάνει σε σένα δεν τις κάνει σε κανένα άλλο" ή "μονο με έσενα πίνει όλο του το γάλα".

Και μπορείς επίσης να "σκηνοθετήσεις" μια κατάσταση έκτακτη που να χρειαστεί να φύγεις εσύ από το σπίτι για κάποια ώρα και να τους αφήσεις μόνους και φυσικά μην ξεχάσεις όταν επιστρέψεις να βροντοφωνάξεις ότι "καλέ τόσο ωραία τα περάσατε οι δυό σας που λίγο έλειψα και το παιδί ούτε να γυρίσει να με δεί" και άλλα τέτοια που στην αρχή μου φαινόντουσαν γελοία, αλλα στην πράξη αποδείχτηκαν τόσο πολύτιμα.

Εφάρμοσέ τα και θα με θυμηθείς. Θα είναι καλό και για εκείνον και για το παιδί και για εσένα φυσικά που θα ξεκουράζεσαι περισσότερο.

Μερικές φορές φταίμε κι εμείς οι γυναίκες που όταν γινόμαστε μάνες σπεύδουμε να τα φορτωθούμε όλα πάνω μας γιατί μας συνεπαίρνει ο ενθουσιασμός όταν βλέπουμε το αγγελούδι μας και δεν αφήνουμε χώρο και στους πατεράδες να αναλάβουν κι εκείνοι καθήκοντα, πράγμα που τους κάνει να αισθάνονται παρίσακτοι και να αντιδρούν με αδιαφορία ή και με κακή συμπεριφορά.

Εύχομαι σύντομα να καλυτερεύσουν τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εμένα είναι περίπτωση αντρός! Είναι υπερβολικός με την καθαριότητα! Να φανταστείτε δεν προλαβαίνω να βάλω πληντήριο, βάζει αυτός αντί για μένα δεν προλαβαίνω να μαζέψω μαυρα απλητα βάζει κάθε μέρα τουλάχιστον 1 πληντήριο απλώνει , ηλέκτρική είναι αντρική δουλειά, εγώ μαγειρέυω ενώ κρατά το παιδί και αυτός πλένει τα πιάτα... Τα κάνει όλα εκτός από σίδερο... :)

Με το παιδί είναι τρελαμένος! Φυσικά το κάνουμε μπάνιο μαζί, το αλλάζει,το παίζει το κρατάει για να πάω σε καμιά δουλειά κτλ. του δίνει το γάλα μου σε μπιμπερό ...

Γενικά είναι αψογος! αλλά υπερβολικός.. πχ όταν σκουπίζει πρέπει να μετακινήσει όλα τα έπιπλα... εγώ με τίποτα.. όταν σφουγγαρίζει πρέπει έχει ξεσκονίσει και σκουπίσει πριν οποσδήποτε, δηλ.ποτέ δεν μπορούμε να κάνουμε δουλειές στα πεταχτά ! Πάντα πρέπει να ξεσηκώνουμε όλο το σπίτι τα πάνω κάτω και να ψωφάμε απο τισ δουλειές...

Γι ΄αυτό κι εγώ πολλές φορές τον αφήνω να τα κάνει μόνος όπως θέλει γιατί μου την λέει κιόλας!!χα!χα! περίπτωση ε;;;;

Τέλος πάντον αυτό είναι το αγοράκι μου!! Και το αγαπώ τρελά :laugh: :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρα μου μην το λες μην το λές....τα ιδια κ ο δικος μου..δεν ξερω αν διαβασες παραπάνω...υπερβολικος!!!

Φτου φτου μην του ματιάξουμε και θα τις κανουμε εμεις τις δουλειες μετα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τις συμβουλες.λιλακι του εδωσα πολλες φορες την δυνατοτητα να της δωσει το μπιμπερο αλλα φοβαται και μια φορα που τους αφησα μονους με πηρε 10 τηλεφωνα οτι το μωρο κλαιει...και οντως εκλαιγε και δεν ηξερε τι να κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του χει βγει ο πατος,για να το πω κομψα :laugh:

ξυπναει 6.30 για να παει στη δουλεια και απο την πρωτη στιγμη ξεχνυταγε μαζι μου ακομα και τοτε που θηλαζα,τον κανει μπανιο μονος του,του ετοιμαζει φαγητακι ,τον παει βολτιτσες για να κατσω μονη μου. Εχει αυτονομηθει απο μικρος οποτε εχει μαθει σαν εργενης που ηταν να συντηρει τον εαυτο του,τωρα εχει φορτωθει και την τεμπελα (εμενα δλδ) και εμαθε να συντηρει και αλλον ενα :laugh:

παω να κανω το αφεντικο με το μωρο (κανε αυτο ετσι,εκεινο αλλιως) και συνειδητοποιω οτι ετσι του κοβω τα φτερα του ανθρωπου.

Τα παιδια μας θα κρινουν αν ειμαστε καλοι μπαμπαδες κ καλες μαμαδες. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα δε με βοηθάει και αν το κάνει θα το κάνει με παρακάλια...ή το αντιθετο...φωνές..!

Και μάλιστα θα παινευεται 10 μερες για κατι που εκανε...! εχω αρχισει και εκενυριζομαι πολυ με την κατασταση ...εγω τα κανω όλα και εσυ απλά παρακολουθείς...! τι ωραια ο ένας να τρεχει και ο άλλος χαμπάρι..!και η απαντηση δε μου αρσει να κανω δουλειές..δεν ξερω...σε λίγο ...αυριο...κλασσικά εικονογραφημένα ανθρωπων που απλά ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ!

Με το παιδί ετσι και ετσι μετα απο πολύ κοπο! και αυτό!Κανενα γιαουρτάκι θα δωσει..θα τον ντυσει..απλά αργησε να παρει μπρος ..με τη δικαιολογια οτι εμενα ζητουσε το μωρό..και αρα ελα να το κανεις εσύ...

πάντως για να μην ειμαι αδικη ειναι σε καλο επιεπεδο τωρα με το μικρό μας..καθονται μαζί για καμια ωρα...γιατι παραπάνω ..μπα!

1110183 Απλά δεν θέλει και βολευεται και ο δικος σου..! σε κατλαβαινω που λες .οτι εχεις προσπαθησει..αλλα δεν ..και εμενα ετσι εκανε δε μπορώ έλεγε ..εσυ το κανεις καλυτερα..αλλες φορες με κατηγορουσε οτι φταιω για το μωρό που δεν τον ήθελε...

θελει πολύ προσπαθεια...!αν δεν το εχει ο άλλος ..όμως δυσκολα να φτασουμε στα επιπεδα των κοριτσιων που εχουν αντρες που πραγματικά και ουσιαστικά βοηθούν γιατι ΘΕΛΟΥΝ και όχι γιατι πρεπει ..ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΑΝΤΡΕΣ..

Προσεξε με τη δουλεια που θα γυρισεις ..μπορει να γινει χειροτερος..

ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...με το καλό ...με τη φωνή...με την αρρωστια (χιχιχι τι να εκανα..αυτο επιασε λίγο)...με το δεν παει άλλο..τι να σου πω...? κουραγιο και υπομονη!

πάντως ειναι ασχημο να νιωθεις οτι ο άλλος δε σε πονάει ...γιατι η βοηθεια του άλλου δεν ειναι η πραξη ειναι η διαθεση ..!ετσι δεν είναι??οτι θελω να σε ξεκουρασω..οταν λες εσυ του αλλου κανε αυτο ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ...? μόνος του πρεπει να το σκεφτεται..δεν ξέρω!

εγω ειμαι πονεμενη με αυτο..νιωθω οτι δε με λυπάται καθολου..!με την καλή εννοια...!ΕΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΑΞΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΚΟΥΡΟΥΚΟΥ ΜΑΝΤΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΥΤΑ..

δεν κανει τιποτα για να μου δειξει οτι το εκτιμαει!

κλεινω γιατι θα μιλαω πολύ γι αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΩΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΜΠΩΡΕΙ ΒΟΗΘΑΕΙ!!ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟΣΙΔΕΡΟΜΑ :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα κοριτσια με βοηθαει πολυ...ετσι ειναι ομως δεν τον πιεζω....καλα μεχρι να σαραντησω ο μικρουλης ολα τα βραδια εκλαιγε απο τις 11 εως τις 6 το πρωι.....ηθελε ολο αγκαλια...τι να πω....6 επεφτε για υπνο και 8 πηγαινε για δουλεια....και τωρα ομως που ο τασουλης ειναι 2,5 χρονων και θα τον κανει μπανιο και θα τον ταισει και γαλα θα φτιαξει ,τα παντα....μπορω να τον εμπιστευτω να κατσει ολοκληρη μερα με τον τασο.....ειναι μεγαλη υποθεση να σε βοηθαει ο αντρας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

katrina έγραψε:

Χαχαχαχα... κι'εμενα το ιδιο μου λεει...!!!

Μωρε ο αντρας σου ειναι πολυ καλουλης... τον εκοψα εγω...!!! Χαιρετισματα να του δωσεις απο ολους μας...!!! :laugh:[/quote:4217762i]

:cheer::cheer::cheer:

Μαρινάκι και ο δικός σου όμως... :cheer:;)

Λεπτό δεν άφηνε τον Μιχαλάκη...!!! :cheer:

Από το χεράκι και βόλτα... :cheer:

ΥΣ.όμως ακράδαντα πιστεύω ότι η συμπεριφορά του καθενός εκφράζεται αναλόγως με το άτομο που συναναστρέφεται! ;)

Έτσι και ο σύζυγος...Εγώ π.χ με άλλον άνθρωπο, που δεν θα σεβόταν, δεν θα κατανοούσε θα φερόμουν το ίδιο!!!

Άποψή μου βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ρε κορίτσια,μιλάτε σοβαρά;;;; :blink:

Πετάνε τα ρούχα τους,δεν μαζευουν τις πετσέτες τους;;;Ε μετά πώς να σε βοηθήσει και στις δουλειές τους σπιτιού; :huh:

Λοιπόν ο Στελάκος μου...

Πλένει,σιδερώνει,σκουπίζει,σφουγγαρίζει,αλλάζει πάνες,μαγειρευει,πλένει πιάτα,πλένει μπατζούρια,πάει σούπερ μάρκετ,πλένει το αυτοκίνητο,βάζει πλυντήριο. ;)

Ολα αυτά όμως τα κάνω κι εγώ και θεωρώ αυτονόητα να τα κάνει ο Στέλιος!Δεν μένω μόνη μου στο σπίτι,ούτε έκανα μόνη μου το παιδί.

Τώρα,μετά την αποκόλληση,δεν κάνω καμία δουλειά εγώ(μόνο μαγείρεμα) ;) Εκείνος μου έμαθε να κάνω τις δουλειές τους σπιτιού όταν έμεινα έγλυος και συγκατοικήσαμε.Πριν ήμουν πολύ καλομαθημένη :P

Όσο για την κόρη του..Είναι τρελλός!Όταν γυρίζει απο την δουλειά ''κολλάνε'',μέχρι να πάει η μικρή για ύπνο.(Ε μετά ''κολλάει'' μαζί μου :P )

Δεν θεωρώ οτι είναι στον άνθρωπο.Έχει να κάνει σχέση με την ανατροφή του καθενός.Όταν η μαμά πηγαίνει στον γιο μέχρι τα 20 τον καφέ στο κρεβάτι και δεν τον έχει βάλει να πλύνει ένα πιάτο,ε μετά τι να σου κάνει το ''παιδί'' :P Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τις κόρες ;)

Οι γυναίκες γιατι να τα ξέρουμε όλα;Γεννηθήκαμε με έμφυτες γνώσεις;Εγώ όπως προείπα είμαι πιο άσχετη στις δουλειές,σε σύγκριση με τον σύντροφο μου.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το οτι ''είχε και δεν είχε'' μάνα. :huh: Έμαθε απο μικρός να κάνει τα πάντα,απο ανάγκη για επιβίωση.

Ξέφυγα πάλι :P

Το θέμα είναι ο χρόνος που περνάει ο μπαμπάς με το παιδί.

110183 ίσως αν προέτρυνες τον σύζυγο σου να παίξει με το μωρό;Με τα τουβλάκια ή να διαβάσουν ένα παραμυθάκι ;) Ή έστω να του πεις οτι είσαι πολύ κουρασμένη.Άσε τα πιάτα άπλυτα και μην μαγειρέψεις φαγητό για λίγες μέρες.Ίσως έτσι ταρακουνηθεί και συνειδητοποιήσει πως πρέπει να βοηθάει ή να κρατάει το μωρό για να κάνεις πιο άνετα τις δουλειές ;)

Καλή επιτυχία! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν λεω οτι δεν της παιζει...της παιζει αλλα δεκα λεπτα της ημερας...γενικα ειναι ανθρωπος που βαριεται ευκολα...ελπιζω να μην βαρεθει και μενα..σουπερμαρκετ εγω, το μωρο εγω, σιδερο πλυσιμο εγω, πλυσιμο πιατων(ευτυχως εχουμε πλυντηριο), μαγειρεμα(δεν μου αρεσει και πολυ), καθαρισμα ολα εγω...στην αρχη επαιρνε και κανενα γαλα του μωρου...τωρα τιποτα...ακομη και αν δεν μαγειρεψω θα παραγγειλει δεν τον απασχολει και να μην φαει..σημερα του ειπα να φερει σταγονιτσες του μωρου γιατι εκλεισε η μυτουλα της και ειπε δεν προλαβαινει...μηπως ρε παιδια να γυριζα στο πρωην μου?αυτος με βοηθουσε...

φταινε και λιγο οι γονεις του σε αυτο...ολο να μην κανει τγιποτα και να μην του δινουν πρωτοβουλιες μπας και κουραστει...και τωρα να τραβαω εγω..και να θελει και δευτερο μωρο...δεν σφαξανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

110183 αν θέλει και δεύτερο μωρό πρέπει να του ξεκαθαρίσεις οτι είναι αναγκαίο να βοηθάει :)

Να σου πω όμως και κάτι άλλο;

Οι γονείς μας επηρρεάζουν εώς κάποια ηλικία,συνήθως όσο ζούμε κάτω απο την ίδια στέγη.Ε,μετά παίρνουμε μόνοι μας τις αποφάσεις μας,γιατι είμαστε ανεξάρτητοι ;)

Καλέ όχι και να γυρίσεις στον πρώην :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ,110183, ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ(ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΝΟΙΑ)ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΥ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΑΥΡΟ,ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΕΜΕΝΑ ΠΗΡΕ ΘΕΣΗ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΒΛΕΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕ ΣΥΜΜΟΡΦΩΘΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΗ ΑΝΑΣΤΡΕΨΙΜΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ,ΚΑΤΑΛΑΒΕ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΠΟΛΥ.ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΕΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΓΑΜΠΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΤΑΡΙΑ.ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ...ΠΕΡΑ ΒΡΕΧΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι δεν προλαβαινε να φερει σταγονες του μωρου?δεν το καταλαβαινω αυτο.Αλλο θεμα οι δουλειες του σπιτιου αλλο η κοινη ευθυνη ανατροφης ενος παιδιου. :huh: Οι γονεις οτι ειχαν να κανουν το εκαναν,ενηλικες ειμαστε βρε κοριτσι μου,μονος του πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες του,δεν μπορεις να τον κυνηγας εσυ λες και εισαι η μαμα του. Και το 2ο παιδι μονη σου κι αυτο? για ταρακουνησε τον λιγο,σαν πολυ δε βολευτηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΗΣ ΠΟΠΗΣ...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ 2 ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΧΙ ΕΝΑΝ...ΒΛΕΠΩ Κ ΚΑΤΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ...Κ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΝΕΡΟ.

ΟΛΟΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΣΤΕ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ...ΔΕ ΓΙΝΕΤΑ ΘΕΛΕΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑ.

ΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ...ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΜΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΠΑΜΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ, ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ, ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΤΟ ΝΑ ΠΛΥΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ...ΜΕΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ Κ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ Κ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ..

ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟΝ ΕΣΤΡΩΣΑ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΟΤΑΝ ΣΥΖΟΥΣΑΜΕ...ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΑΚΤΙΝΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΘΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ....

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ...ΕΣΤΩ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ.

ΓΙΑΥΤΟ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΤΑ 50 ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑ 40 Κ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΑ 5Ο ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΓΙΑ 60....Κ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ....

ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΕΝΙΚΗ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΑΝ ΑΣΧΟΛΗΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΣΕ 2 ΗΜΕΡΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

ΤΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΕΡΑ...ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΜΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΠΑΜΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ, ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ, ΜΕΤΑ ΠΑΜΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΤΟ ΝΑ ΠΛΥΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ...ΜΕΤΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ Κ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΝΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.....

ραφαελ αυτο και γυναικες φιλες μου χωρις παιδι δεν το καταλαβαινουν!λεω οτι πρωτα φροντιζω τον μικρο και μετα αρχιζει η μερα μου κ με λενε υπερβολικη! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν θελω να ανακατευονται ουτε οι γονεις μου ουτε οι δικοι του..οι γονεις μου μενουν μακρια και οι γονεις του ακριβως διπλα..ρε παιδια βοηθεια δεν εχω απο κανενα... δουλευει ο αντρας μου πολλες ωρες και ειναι και κουραστικη η δουλεια του..τι να πω?την προηγουμενη παρασκευη ηρθε πτωμα και βγηκε εξω με τους φιλους του...και τελευταια στιγμη μου λεει ''α θελεις να ερθεις''?οχι του λεω τωρα μου το λες?και ευχηθηκα απο μεσα μου κακη ψυχρη και αναποδη να ειναι η νυχτα σου και ολο το βραδι εκανε εμετους...αυτα παθαινουν οταν σκεφτονται μονο τον εαυτό τους..και ριξαμε καλο καυγα αλλα μετα ενιωθα τυψεις που τον καταραστηκα και τον ταιζα σουπιτσα...εχει το κουμπι του...αλλα οποτε παω να του μιλησω για κατι ολο δεν εχει ορεξη...και μετα θελουν και σεξ..και θελει και δευτερο...και δεν το ραβω καλυτερα?μονο σε μενα συμβαινουν αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

110183 εμένα θα με πείραζε πολύ αν έβγαινε βόλτα και δεν με σκεφτόταν.Ίσως φταίει το ότι έχω συνηθίσει να βγαίνουμε μαζί και θα μου έκανε κακή εντύπωση να πάει κάπου μόνος του χωρίς να με ρωτήσει αν θέλω να πάω.Δεν έχω πρόβλημα στο να βγαίνει μόνος με φίλους,προς Θεού.Όπως το κανώ και εγώ.Χρειαζόμαστε όλοι λίγο χρόνο μόνοι μας,αλλά το maximum μια φορά την εβδομάδα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικαιο ραφαελ και οντως νομιζουν οτι καθομαστε...χθες κοιμηθηκα 5 το πρωι για να προλαβω να κανω καποιες αιτησεις γιατι το μωρο ηταν ανυσηχο και δεν μπορεσα να καω τιποτα...την περιμενα να κοιμηθει και μετα και σημερα δεν ειχα που να αφησω το μωρο και υποχρεωθηκα να το παρω στη γιαγια του αντρα μου η οποια

ειχα αλλα 4 και ηταν και αρρωστα....τι να εκανα...?μαζι μου δεν μπορουσα να την παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριελ δεν με πειραξε το οτι βγηκε ουτε οτι δεν με πηρε μαζι του...εχει να βγει απο τοτε που γεννησα...αρα εχει παραπανω απο 4 μηνες...με ενοχλησε το οτι οταν του λεω να παμε καπου παρασκευη ειναι κουρασμενος

παντα και δεν εχει ορεξη ενω αν ειναι για τους φιλους του δεν ειναι ποτε κουρασμενος...τι δειχνει αυτο?οτι πληττει μαζι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

110183 για ρίξε και κανέναν καυγά!

ε όχι τα κάνουμε και μετά τα αφήνουμε εμ τις μαμάδες. Τι είναι αυτά τα πράγματα. Στη χειρότερη απείλησε τον κιόλας.. ότι δεν μπορείς και σκέφτεσαι να πας για λίγο μέχρι τους δικούς σου...ότι θες να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις κλπ ;)

Κορίτσια την ταινία με τον Τσάκωνα και τη γυναίκα του που τον παρ'ατησε με τα 3 παιδιά και εξαφανίστηκε τη θυμάστε?? Ε έτσι θα παρακαλάει κι αυτός μετά σαν τον Τσάκωνα :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna έγραψε:

110183 για ρίξε και κανέναν καυγά!

ε όχι τα κάνουμε και μετά τα αφήνουμε εμ τις μαμάδες. Τι είναι αυτά τα πράγματα. Στη χειρότερη απείλησε τον κιόλας.. ότι δεν μπορείς και σκέφτεσαι να πας για λίγο μέχρι τους δικούς σου...ότι θες να ξεκουραστείς και να ηρεμήσεις κλπ ;)

Κορίτσια την ταινία με τον Τσάκωνα και τη γυναίκα του που τον παρ'ατησε με τα 3 παιδιά και εξαφανίστηκε τη θυμάστε?? Ε έτσι θα παρακαλάει κι αυτός μετά σαν τον Τσάκωνα :laugh: :laugh: :laugh:

Φοβερη ταινεια ο Τσακωνας θεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, 110183, έχω μια φίλη που είναι ακριβώς όπως εσένα. Νόμιζα ότι διάβαζα τηνιστορία της διαβάζοντας τα ποστ σου.

Αυτοί έχουν δύο παιδιά και η κοπέλα είναι έγκυος στο τρίτο. Ο άντρας της μέχρι πριν λίγους μήνες έκανε μεταπτυχιακό και το είχε βάλει πρώτη προτεραιότητα (με 2.5 παιδιά!!!!) και δε δούλευε! Είχε ένα εισόδημα 500 ευρώ από ένα πάρεργο που έκανε και πού και πού αναλάμβανε κάποιες εργασίες κι έπαιρνε κάποια λεφτά. Αλλά μόνιμη δουλειά, με ένσημα, ασφάλεια και σιγουριά, γιόκ! Ούτε έψαχνε, ούτε ψάχνει... Δεν έκανε καν αίτηση για αναπληρώσεις στη Μέση Εκπαίδευση που δικαιούνταν.

Στο σπίτι αυτός ο κύριος, θεωρεί ότι απλά προσφέρει με το να υπάρχει. Όχι μόνο δεν κάνει απολύτως τίποτα, αλλά επιβαρύνει κιόλας! Τον καφέ του, ένα ποτήρι νερό, το κέικ του, το φρούτο του, πρέπει να του τα πάνε έτοιμα στα χέρια.

Η κοπέλα ήταν 9 μηνών έγκυος και έσκυβε κι έτριβε το μπάνιο, κι αυτός δεν της έλεγε "άστο, θα το κάνω εγώ". Τεσσάρων ημερών λεχώνα κατέβηκε να πετάξει τα σκουπίδια.

Τώρα είναι έγκυος νομίζω στον 7ο, και δεν τρώει για να φάνε τα παιδιά (καλά, δε λιμοκτονούν κιόλας, πάντως έτυχε να πάρουν λεφτά απ' τον κουμπαρά των μωρών για να τους αγοράσουν γάλα...), κι αυτός απαιτεί. Κάθε βράδι θέλει φαγητό. Και σάντουιτς να φάει, άμα δεν του το κάνει η γυναίκα του, θα μείνει νηστικός. Και τυχαίνει να πεινάει την ώρα που κλαίνε τα παιδιά και θέλουν γάλα. Αλλά δε θα τα πάρει αγκαλιά να τα ηρεμήσει, εννοείται δε θα τους φτιάξει αυτός γάλα, εννοείται δε θα προσφερθεί να φτιάξει μόνος του σάντουιτς, και ούτε και θα κάνει υπομονή. Απλά απαιτεί...

Μια φορά του την είπε η γυναίκα του και σηκώθηκε κι έφυγε απ' το σπίτι (ήταν Πάσχα...).

Κι όλα αυτά γιατί; Επειδή η μαμάκα του είχε μάθει έτσι και τα παιδιά της και τον άντρα της...

Ρε κορίτσια, τα γράφω και τρομάζω...

Χτες μας έλεγε η διευθύντρια του σχολείου ότι κάθε μέρα πριν το σχολείο (εσπερινό) κάνει δουλειές του σπιτιού, π.χ. στρώνει τα κρεβάτια. Εμείς μια ζωή μόνοι μας στρώναμε τα κρεβάτια μας, συμμαζεύαμε τα δωμάτιά μας και τα καθαρίζαμε. Αν δεν τα κάναμε όλα αυτά, απλά μενανε χάλια. Δεν έμπαινε η μητέρα μου να τα καθαρίσει. Ήταν δική μας ευθύνη. Και εμένα και του αδελφού μου. Και τα ξαδέλφια μου έτσι είναι.

Πετάνε τα άπλυτα και τις πετσέτες κάτω, τι σημαίνει αυτό; Πού μεγάλωσαν σε σταύλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...