Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΑΝΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ?


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.ειπα να θεσω το ερωτημα κατα ποσο βοηθανε οι αντρες σασ στομεγαλωμα του μωρου και τι σημαινει η λεξη σωστος πατερας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα.εμεις τον μπαμπα μας τον εχουμε σπιτι μας καθε πσκ.τα σαββατα οταν δουλευω εχει την αποκλειστικοτητα του μικρου.αυτο γινεται και οταν ερχεται με αδεια.ο μικρος τωρα ειναι 21,5 μηνων.αλλα και πιο μωρο που ηταν δεν ειχαμε προβλημα.μονο στο ταισμα στις αρχες λιγο φοβοταν αλλα συνηθησε και σε αυτο.τωρα σωστος πατερας θεωρω οτι ειναι καποιος ο οποιος παιρνει θεση στα παντα οσο αφορα τα παιδια.ξερουμε πολυ καλα οτι υπαρχουν μπαμπαδες που δεν δινουν σημασια σε πολλα πραγματα με αποτελεσμα ολο το βαρος και οι ευθυνες να πεφτουν μονο στην μαμα.ευτυχως μεχρι στιγμης οτι αποφασεις παιρνονται για τον μικρο τις παιρνουμε μαζι.αν και καποιες φορες ειμαι προσωπικα εγω πολυ ισχυρογνωμον βρισκει το τροπο και ισορροπει τις καταστασεις ωστε να συμφωνουμε στο ιδιο.παρολο που δεν το περιμενα-γιατι θεωρω τους αντρες σε γενικες γραμμες περισσοτερο ανωριμους σε σχεση με εμας-νομιζω οτι ο μπαμπας μας ειναι ενας απο τους σωστους και χαιρομαι παρα πολυ γιαυτο ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εισαι τοτε πολυ τυχερη πραγματικα.εμενα δεν πολυβοηθαει..ερχεται παντα αργα το απογευμα απο την δουλεια και κουρασμενος παντα-αρα μην του μιλησετε..τρωει, της παιζει λιγο και κοιμαται..αυτη ειναι η ζωη του...και τα σαββατοκυριακα?αφιερωμενα στο ποδοσφαιρο, τα χαρτια, τους φιλους...και σε μας πολυ λιγο..ποτε του δεν την εχει αλλαξει, δεν την εχει ταισει...δεν πιστευα ποτε οτι θα ηταν ετσι πραγματικα..δεν εχει μεινει ποτε μονος με το μωρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ακόμη δεν έχω γεννήσει το μωράκι μου αλλά με απασχολεί το θέμα.Ο σύντροφος μου είναι 25 ετών,δηλαδή αρκετά νέος για μπαμπάς και σύζυγος.Προς το παρόν με βοηθάει πάρα πολύ.Πριν την εγκυμοσύνη μοιραζόμασταν τις δουλειές τουσ σπιτιού,πλέον κάνει το 80% :blush: Δείχνει θερμός προς την μπέμπα.Της μιλάει,φιλάει την κοιλιά μου,κάνει όνειρα για το μωρό μας... ;) Οι άντρες πρέπει να μπαίνουν στο κλίμα του πατέρα και να καταλαβαίνουν πως το μωρό τους αφορά και μπορούν να αναλάβουν την φροντίδα του εξίσου καλά με την μαμά :) 110183 του έχεις εκφράσει οτι σε ενοχλεί;Του έχεις ζητήσει βοήθεια με το μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα 110183! Ο άντρας μου με βοηθάει πάρα πολύ με το Δημήτρη, το μωρό μας είναι τώρα 7,5 μηνών. Είναι θέμα χαρακτήρα. Πάντα με βοηθούσε αλλά κι εγώ δεν τον αφήνω και πολύ να χαλαρώνει. Μόλις βλέπω ότι έχει ελεύθερο χρόνο του τον πασάρω κανονικά! Είναι πολύ δεμένοι οι δυο τους και ο μικρός του έχει τρομερή αδυναμία. Πάντως οι περισσότεροι φίλοι μας μπαμπάδες είναι αρκετά αδιάφοροι και με τα παιδιά ασχολούνται κατά 99% οι μαμάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχω ξαναγράψει σε ίδιο θέμα. Προσωπικά για μένα η ερώτηση θα πρεπε να είναι προς τον αντρα μου η εξής: ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ?? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΖΕΙ....ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑ ΤΠΤ ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΠΤ......ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΚΟΤΩΝΕΤΕ.....ΜΟΝΟ ΒΥΖΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΕΙ,,,ΧΙΧΙΧΙΧΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΤΑΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ......ΟΤΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ Η ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΝΤΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΑΝ ΚΛΑΨΕΙ Η ΘΕΛΕΙ ΠΧ ΠΙΠΙΛΑ....ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ 26 ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΠΛΑ ΔΕ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑΓΗ...ΕΝ ΤΩΜΕΤΑΞΥ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΣΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΟΥ ΠΑΡΑ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ...ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΗ,,,,ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ ΤΑΧΕ...ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΕ...ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΣΤΟ ΛΗΞΙΑΡΧΕΙΟ Κ ΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ...ΠΟΛΥ ΦΑΣΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αναλυτικότερα.

Περνάει τις περισσότερες ώρες της ημέρας του με τα κοριτσάκια μας. Τις κάνει μπάνιο, τις ταϊζει, τις αλλάζει, τις ντύνει, τις χτενίζει (κοκκαλάκια κλπ :laugh: ) και τις καμαρώνει πάρα πολύ. Αυτές δεν κάνουν χωρίς το μπαμπά τους και με το δίκιο τους βέβαια. Βγαίνουν βολτούλες...και γενικώς είναι μεγααααααλος χαζομπαμπάς :woohoo:

Πολλές φορές μου λέει "θέλω να τις παίρνω μαζί μου στη δουλειά.. :ohmy: ". Το επιδιώκει ρε κορίτσια να ασχολείται μαζί τους. Φίλοι και γνωστοί έχουν πάθει πλάκα και όλοι λένε πόσο τυχερή είμαι. Πιο τυχερά όμως είναι τα κοριτσάκια μου που τον έχουν για μπαμπά. Τους κοιτάζω μερικές φορές και σκέφτομαι ότι γι αυτές διάλεξα τον καλύτερο μπαμπά. Αυτός με έμαθε να τις ταϊζω, να τις αλλάζω και να τις κάνω μπάνιο όταν πρωτοήρθαμε από το μαιευτήριο. Αυτος μου έδινε κουράγιο ότν νόμιζα ότι θα κλατάρω τις πρώτες μέρες με τα μωρά στο σπίτι. Τις νύχτες κοιμάται με το ένα μάτι ανοιχτό και σηκώνεται κάθε λίγο και λιγάκι να τις σκεπάσει.

Ασχολείτα πολύ και με το σπίτι μας και πάντα ασχολιόταν και πριν τα μωρά. Με όοοολες ανεξαιρέτως τις δουλειές. Από αυτόν έμαθα εγώ :blush::blush::blush:

Όταν κάποια βράδυα έχουμε κόσμο στο σπίτι εγώ πέφτω κατευθείαν ξερή για ύπνο. Το πρωι είναι όλα πεντακάθαρα και τακτοποιημένα στη θέση τους,πλυμένα πιάτα και σκουπισμένα :P

Είναι ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ο δικός μο και λίγα σας λέω :laugh:

Εγώ δεν έχω άντρα έχω ΘΗΣΑΥΡΟ B)

(Εμένα θα με αντέξει λέτε?? :huh::huh::huh::dry: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία Ιωάννα κάπως έτσι είναι και ο δικός μου,πλην της ενασχόλησης με το μωρό,αφού ακόμα δεν έχει γεννηθεί :laugh: Προσπαθώ όμως να τον βοηθάω όσο περισσότερο μπορώ γιατί είναι άδικο να τα κάνει όλα ο ένας και ο άλλος να κάθεται :blush: Ειδικά τώρα δεν με αφήνει ούτε ποτήρι να σηκώσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω δεν εχψ παραπονο. Γυρναει απο τη δουλεια στις 9 και μετα τον κανει μπανιο τον παιζει ειναι πολυ στοργικος. Τα σκ παιζουνε μαζι και ο μικρος οταν ειναι ο μπαμπας του στο σπιτι εγω απλα δεν υπαρχω. Το ταισμα το μεσημερι αν ειναι εδω το κανει αυτος μονο γαλα του δινω εγω γιατι θηλαζει. Τον λατρευει και το δειχνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΚΡΙΣΙΜΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ,ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Η ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΙΛΙΑ.ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ,ΠΟΛΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΒΓΑΔΕΣ ΑΠΟ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΞΥΠΝΗΣΩ!!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΝΟΙΩΘΑ ΟΤΙ ΖΗΛΕΥΕ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΠΕΤΑΞΕ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟ"ΟΛΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΑΣΧΟΛΗΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΜΕΝΑ!!! :S "ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΡΩΣΕΙ ΚΑΠΩΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΗ Η ΣΧΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ.ΤΟΝ ΤΣΙΓΚΛΑΩ ΣΥΝΕΧΩΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥ"ΑΝ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ,ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΟΤΙ ΔΙΝΕΙΣ,ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟΥ ΦΕΡΘΕΙΣ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΦΕΙ!".ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΛΗΘΑΡΓΟ.ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ?ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΕ?ΤΙ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?ΓΙΝΟΜΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΜΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα με βοηθαει παααρα πολύ. Αυτος αλλαζει πανα και ετοιμαζει το μωρο το πρωη, μολις ερθει απο τη δουλεια κανει μπανιο τρωει και τον παιρνει..τωρα δε που πηραμε καρεκλακι φαγητου λεει θα τροω μαζι με τον γιο μου. Τον ταιζει, τον πηγαινει βολτες..., τον κανει μπανιο...πιστευω οτο αμα κετευαζε γαλα θα τον θηλαζε κι'ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι πως βοηθαει.οταν κοιμαμαιστον υπνω μου,ξερεται τη δουλειες κανει? πλακα κανεις αν κρατηση τον μεγαλο για κανενα μησαωρο και πολυ θα ειναι,αλλα να λεμε και την αληθεια,τα παιδια μου ειναι λιγο εως πολυ ζοηρα,ειδικα ο μικρος πουθενα δεν καθεται :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιεμένα κορίτσια με βοηθάει πάρα πολύ και με το μεγάλωμα των παιδιών αλλά και με τις δουλειές του σπιτιού. Ιδίως μετά την γέννηση της κόρης μας κάνει πράγματα που ποτέ δεν φανταζόμουνα ότι θα έκανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα κορίτσια με βοηθάει πάρα πολύ τώρα που είμαι έγκυος παρ'όλο που λόγω της υγείας του δεν μπορεί γιατί κουράζεται εύκολα,ωστόσο αν δεν είχα τον άντρα μου δεν ξέρω τι θα έκανα τώρα γιατί δεν έχω βοήθεια απο πουθενά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τώρα που είμαι έγκυος με βοηθάει πάρα πολύ ! Και στις δουλειές του σπιτιού και στο σουπερ μάρκετ κτλ κτλ ! Δεν έχω κανένα παράπονο απο τον αντρούλη μου !

Τώρα εύχομαι και αφού γεννήσω να με βοηθάει με το μωράκι μας .. ! Θα δείξει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα,λες να κάνω και εγώ μια κόρη?????

Γιατί μετά τη γέννηση του Θάνου , ναι μεν βοηθάει ,αλλά πρέπει να του το λέω εγώ....και αυτό με εκνευρίζει απίστευτα ....

Συν του οτι όλη μέρα τρέχω και απλά μου λέει ξεκουράσου...Και ποιος θα τα κάνει?Την ώρα που είναι σπίτι άσχολείται ΜΟΝΟ με το μωρό.

Τον παίζει,ούτε ταίζει , ούτε αλλάζει.......Εγώ φταίω ,συν του οτι μπήκα σε δευτερη μοίρα...

Συμπέρασμα??Ναι εχω παράπονα και αν δεν τα συζητήσω , η δεν ταξινομήσω τις υποχρεώσεις του καθενός , εγώ θα είμαι αυτή που θα έχω κάθε μέρα 25 πίεση...Ολοι οι άλλοι θα είναι ευτυχισμένοι...

Μόλις πριν από λίγο του είπα λίγα και το βράδυ θα καλοπεράσουμε...

Αν δεν τα πω όμως θα σκάσω,συν του ότι πονάει το στομάχι μου από την πίεση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!!!ΜΕΧΡΙ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟ ΜΙΚΡΟ!!ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

110183 έγραψε:

Καλησπερα κοριτσια.ειπα να θεσω το ερωτημα κατα ποσο βοηθανε οι αντρες σασ στομεγαλωμα του μωρου και τι σημαινει η λεξη σωστος πατερας?

Σ' αυτό είμαι πολύ τυχερή! Ο μπαμπάς μας είναι ο ορισμός του καλού πατέρα.

Σωστός δεν ξέρω αν είναι, αλλά καλός είναι σίγουρα.

Και δεν αναφέρομαι μόνο στις πάνες και τα πρακτικά θέματα που τα κάνει όλα καλύτερα και από μένα, αλλά ασχολείται πολύ με τη μκρή στην καθημερινότητά της.

Και όλα αυτά τα κάνει με μια δόση υπερβολής που πολλές φορές τον καθιστά επικριτικό απέναντί μου και υπερβολικό ως πατέρα.

Βέβαια αν είχα να επιλέξω ανάμεσα στα δύο άκρα, του υπερβολικού και του αδιάφορου, σίγουρα θα διάλεγα το πρώτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη....με βοηθαει αφανταστα!!!!!!!!!!

το βραδυ που θα γυρισει θα την κανουμε μαζι μπανιο...θα βαλει πλυντηριο οσο εγω θηλαζω...θα σκουπισει...μετα θα την κρατησει να ρευτει...το βραδυ που θα ξυπνησει θα σηκωθει θα μου την αλλαξει και μετα θα μου την δωσει να την θηλασω...κοριτσια ωρες-ωρες μου φαινεται ουτοπικο ολο αυτο..νιωθω οτι ονειρευομαι και φοβαμαι να ξυπνησω...εχω απεριοριστη βοηθεια απο τον μπουμπουκο μου..... :) :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια ο άντρας μου με βοηθάει πολύ!!! Ειδικά στην αρχή που ήταν νεογέννητο εκείνος θα το έκανε μπάνιο ή θα του έβαζε ορό καθότι εγώ φοβόμουν πολύ τις πρώτες μέρες. Γενικά όμως θα του κάνει το γάλα, θα τον αλλάξει και όλα καλά. Δουλεύουμε και οι δύο, εγώ σηκώνομαι εννοείται και το βράδυ που ξυπνάει οπότε χρειάζομαι βοήθεια. Όμως του αρέσει πολύ να ασχολείται μαζί του και το κάνει με ευχαρίστηση. Και φυσικά εκτός του ότι με ξεκουράζει μου αρέσει να τους βλέπω μαζί γιατί δένονται και πιο πολύ!!!

line_line_b_beg_40_time_1240891200_text_f4ef20ede9eddceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα.

Εμένα ευτυχώς ανήκει στην κατηγορίσ των νέων μπαμπάδων & με βοηθάει όσο μπορεί περισσότερο με τη μικρή μας & κάποιες φορές & στις δουλειες του σπιτιού.

Πάλι καλά δηλαδή γιατί λόγο των συνθηκών που επικρατούν(μερικά κορίτσια ξέρουν τι εννοώ),δε θα τα είχα βγάλει πέρα μόνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας ο μπαμπάκας μας ειναι τελειος....δεν μπορω να τον περηγράψω με λέξεις δεν φτάνουν...

Με βοηθούσε πολυ πριν την εγκυμοσυνη...οταν εμεινα εγκυος δεν εκανα τιποτα (αποκόλληση και φοβεροι πονοι κ δεν κουνιούμουν καθόλου).Μιλαμε αν κάνει τα μπαλκονια θα ντρεπεσαι να πατησεις μετα...για να καταλάβετε.με την γεννση του μωρού επισης με βοηθουσε στις δουλειες του σπιτιου αλλά και με το μωρό.Θα το αλλάξει θα το ταισει μονο που δεν το θηλαζε.Όταν ο ζουζουνος πηγε 10 μηνων επέστρεψα στην δουλεια...να φανταστειτε οτι ετοιμαζε κ το μεσημεριανο του μωρού αυτος.Εδινε γαλα, φρουτοκρεμα, μαγειρευω κ του μικρού κ το δικό μας..μέχρι και στρωμένο τράπεζι εβρισκα στρωμένο κ το μωρό κοιμισμένο...μετα όμως πήγε κοσοβογια 6 μηνες και ερχοταν μονο 1 φορα στις 50 ημέρες..οπότε ασχολιοταν μονο με το παιδι (θα ημουν γαιδουρα να τον αφηνω να κανει δουλειες)..τωρα τελειωσε και μετα τα χριστουγεννα θα ειμαστε μαζι.

Δεν ειναι μονο στο σπίτι στις δουλειες κανει και φαγάκια (ποιο ωραια απο τα δικά μου), αλλά και στην ανατροφη του παιδιού...δεν θα βγει να παει βόλτα για να κατσει να παιξει με τον γιό του...(καποιες φορες επιμένω για να παει να δει εναν αγώνα),ειναι μπαμπάς με ολη την σημασια της λέξεως.θα τον νανουρίσει,θα τον ντυσει...τι να σας πω...δεν μπορω να τον περηγράψω με απλές λέξεις.αααα και ο γιος μου τον λατρευει και του λειπει πολυ...αλλά τωρα θα ειμαστε μαζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...