Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΑΝΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ?


Recommended Posts

ariel του το ειπα πολλες φορες αλλα δεν συγκινειται...οταν ημουν εγκυος με βοηθουσε πιο πολυ στο σπιτι και της μιλουσε φιλουσε την κοιλια μου τωρα ομως ολα αλλαξαν...και ο ιδιος..και μενα ειναι 25 και ενα χρονο μικροτερος μου..δεν λεω οτι δεν αγαπα την κορη του..της εχει αδυναμια αλλα δεν της αφιερωνει πολυ χρονο..σημερα την κρατησε 10 λεπτα και την αφησε γιατι λεει ζωηρεψε και δεν μπορει να την κρατα..φοβαται μην του πεσει...εγω ολη μερα την κρατω...πονανε τα χερια μου και η μεση μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 82
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χμ...

Εμένα όταν μέναμε μόνοι μας στη Θεσσαλονίκη έκανε πάρα πολλές δουλειές.

Τώρα, επειδή μένουμε με τους γονείς μου και δεν αντέχει τη μάνα μου, ούτε νιώθει άνετα στο σπίτι, δεν κάνει και πολλά πράγματα. Βάζει μόνο πλυντήριο τα ρούχα μας, τα απλώνει, τα μαζεύει, πετάει κάποιες φορές τα σκουπίδια, καθαρίζει πατζούρια και τζάμια (μετά από χιλιάδες παρακάλια) και πλένει το αμάξι.

Το θέμα είναι ότι την έχει δει καπως, και θεωρεί ότι είμαι ο προσωπικός του οδηγός. Αυτός δεν έχει ακόμα δίπλωμα, ενώ εγώ έχω, κι έτσι, επειδή το αμάξι αγοράστηκε με τα λεφτά του γάμου, δηλαδή ανήκει και στους δύο, θεωρεί ότι από τη στιγμή που ανήκει και σ' αυτόν, πρέπει εγώ να του κάνω τον οδηγό και να τον πηγαίνω όπου θέλει. Όσες φορές κι αν του έχω εξηγήσει ότι αυτό το πράγμα είναι παράλογο, αυτός επιμένει ότι έχει δίκιο, κι απαιτεί συνεχώς να του κάνω τον ταξιτζή.

Σήμερα ήθελε να πάει σινεμά. Μετά από τρομερούς καβγάδες, αποφασίστηκε να πάει στις δέκα. Γύρισα εγώ απ' τη δουλειά στις εννιά το βράδι, έφαγα, κάθισα να δω την αγαπημένη μου σειρά, και αναγκάστηκα να την παρατήσω στα μισά για να τον πάω στο σινεμά. Πριν φύγουμε του ζήτησα να μου φέρει τα παπούτσια μου από πάνω, και μου λέει "δεν κατάλαβα, δεν είμαι υπηρέτης σου". Του λέω "δε φτάνει που θα σηκωθώ να σε πάω" και μου απαντά "και τι μ' αυτό, πρέπει να σου κάνω τα θελήματα;". Τελικά τα έφερε, αλλά είναι το θράσος του...

Και φυσικά, ξεσηκώθηκα στις 12.45 και πήγα και τον έφερα από το σινεμά, και όλα αυτά τα θεωρεί αυτονόητα!!!!! Επειδή απλά του καρφώθηκε να πάει σινεμά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λουκουμα ακριβως τα ιδια του λεω και γω.νιωθει λιγες τυψεις και μετα αντε παλι τα ιδια..ισωσ φταιει και το γεγονος οτι ειναι μικρο το μωρο..σημερα γινεται 4 και αρα πολυ μικρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη βρε κοριτσια τελικα ο δικος μου ειναι εξαιρεση στον κανονα?τι κανετε εσεις και τα εχετε ολα αυτα?τους μιλατε γλυκα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSIA. EMENA O ANTRAS MOU ME VOITHAGE K PRIN MEINW EGKIOS ALLA K TWRA FISIKA. K SKOUPIZEI K MAGIREUEI K ROUXA APLWNEI OLA TA KANEI.

PROSOPIKA 110183 EGW DEN MILAW STO ANTRA MOU SINEXEIA GLIKA OLO MESA STA NEURA EIMAI. ALLA TA KANEI...EINAI STON ANTHRWPO.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Χμ...

Εμένα όταν μέναμε μόνοι μας στη Θεσσαλονίκη έκανε πάρα πολλές δουλειές.

Τώρα, επειδή μένουμε με τους γονείς μου και δεν αντέχει τη μάνα μου, ούτε νιώθει άνετα στο σπίτι, δεν κάνει και πολλά πράγματα. Βάζει μόνο πλυντήριο τα ρούχα μας, τα απλώνει, τα μαζεύει, πετάει κάποιες φορές τα σκουπίδια, καθαρίζει πατζούρια και τζάμια (μετά από χιλιάδες παρακάλια) και πλένει το αμάξι.

Το θέμα είναι ότι την έχει δει καπως, και θεωρεί ότι είμαι ο προσωπικός του οδηγός. Αυτός δεν έχει ακόμα δίπλωμα, ενώ εγώ έχω, κι έτσι, επειδή το αμάξι αγοράστηκε με τα λεφτά του γάμου, δηλαδή ανήκει και στους δύο, θεωρεί ότι από τη στιγμή που ανήκει και σ' αυτόν, πρέπει εγώ να του κάνω τον οδηγό και να τον πηγαίνω όπου θέλει. Όσες φορές κι αν του έχω εξηγήσει ότι αυτό το πράγμα είναι παράλογο, αυτός επιμένει ότι έχει δίκιο, κι απαιτεί συνεχώς να του κάνω τον ταξιτζή.

Σήμερα ήθελε να πάει σινεμά. Μετά από τρομερούς καβγάδες, αποφασίστηκε να πάει στις δέκα. Γύρισα εγώ απ' τη δουλειά στις εννιά το βράδι, έφαγα, κάθισα να δω την αγαπημένη μου σειρά, και αναγκάστηκα να την παρατήσω στα μισά για να τον πάω στο σινεμά. Πριν φύγουμε του ζήτησα να μου φέρει τα παπούτσια μου από πάνω, και μου λέει "δεν κατάλαβα, δεν είμαι υπηρέτης σου". Του λέω "δε φτάνει που θα σηκωθώ να σε πάω" και μου απαντά "και τι μ' αυτό, πρέπει να σου κάνω τα θελήματα;". Τελικά τα έφερε, αλλά είναι το θράσος του...

Και φυσικά, ξεσηκώθηκα στις 12.45 και πήγα και τον έφερα από το σινεμά, και όλα αυτά τα θεωρεί αυτονόητα!!!!! Επειδή απλά του καρφώθηκε να πάει σινεμά!

:ohmy::blink::S

giati den pairnei diploma?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΓΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ Η ΜΕ ΝΑΖΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριρενα έγραψε:

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

[/quote:130z5sej]

:ohmy::blink::S

giati den pairnei diploma?????????[/quote

Έδωσε μία φορά αλλά κόπηκε. Τώρα θα ξαναδώσει το Γενάρη. Οδηγεί, αλλά είναι επικίνδυνο να παίρνει το αμάξι για μεγάλες αποστάσεις, δηλ. οπουδήποτε εκτός γειτονιάς, επειδή αν τον πιάσουν, θα πρέπει να ξεχάσουμε το δίπλωμα για πολλά χρόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Χμ...

Εμένα όταν μέναμε μόνοι μας στη Θεσσαλονίκη έκανε πάρα πολλές δουλειές.

Τώρα, επειδή μένουμε με τους γονείς μου και δεν αντέχει τη μάνα μου, ούτε νιώθει άνετα στο σπίτι, δεν κάνει και πολλά πράγματα. Βάζει μόνο πλυντήριο τα ρούχα μας, τα απλώνει, τα μαζεύει, πετάει κάποιες φορές τα σκουπίδια, καθαρίζει πατζούρια και τζάμια (μετά από χιλιάδες παρακάλια) και πλένει το αμάξι.

Το θέμα είναι ότι την έχει δει καπως, και θεωρεί ότι είμαι ο προσωπικός του οδηγός. Αυτός δεν έχει ακόμα δίπλωμα, ενώ εγώ έχω, κι έτσι, επειδή το αμάξι αγοράστηκε με τα λεφτά του γάμου, δηλαδή ανήκει και στους δύο, θεωρεί ότι από τη στιγμή που ανήκει και σ' αυτόν, πρέπει εγώ να του κάνω τον οδηγό και να τον πηγαίνω όπου θέλει. Όσες φορές κι αν του έχω εξηγήσει ότι αυτό το πράγμα είναι παράλογο, αυτός επιμένει ότι έχει δίκιο, κι απαιτεί συνεχώς να του κάνω τον ταξιτζή.

Σήμερα ήθελε να πάει σινεμά. Μετά από τρομερούς καβγάδες, αποφασίστηκε να πάει στις δέκα. Γύρισα εγώ απ' τη δουλειά στις εννιά το βράδι, έφαγα, κάθισα να δω την αγαπημένη μου σειρά, και αναγκάστηκα να την παρατήσω στα μισά για να τον πάω στο σινεμά. Πριν φύγουμε του ζήτησα να μου φέρει τα παπούτσια μου από πάνω, και μου λέει "δεν κατάλαβα, δεν είμαι υπηρέτης σου". Του λέω "δε φτάνει που θα σηκωθώ να σε πάω" και μου απαντά "και τι μ' αυτό, πρέπει να σου κάνω τα θελήματα;". Τελικά τα έφερε, αλλά είναι το θράσος του...

Και φυσικά, ξεσηκώθηκα στις 12.45 και πήγα και τον έφερα από το σινεμά, και όλα αυτά τα θεωρεί αυτονόητα!!!!! Επειδή απλά του καρφώθηκε να πάει σινεμά!

Χμ.. Αγάπη δίχως πείσματα δεν έχει νοστιμάδα! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bell μου τι νοστιμάδα!!!

Για πάνε στις προηγούμενες σελίδες να δεις και τη δική μας!Μια νοστιμιά..

Για σένα 110183,όχι δεν είσαι η εξαίρεση του κανόνα.Είμαστε ομοιοπαθείς....

Δυστυχώς είναι θέμα ανθρώπου και εγώ πρέπει να του τα υπενθυμίζω συνεχώς.....Αλλα κάποιες φορές δεν αντέχω και εξοργίζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα δεν θελει να πολυασχοληται οταν γυρναει αργα απο τηβ δουλεια γιατι λει οτι αρκετα την εχω κακομαθει εγω την μικρη!!οσο για βοηθεια στο σπιτι μπα ουτε εκει τα καταφερνει

μια φορα που ειχα αφησει το σπιτι χαλια για να δω ποσο θα αντεξει ειχε εκνευριστει και ειχε σκουπισει !!αλλα σε γενικες γραμμες βαριεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν μπορώ να πω τώρα που είμαι εγκυος στο 2ο παιδάκι μας με βοηθάει αρκετά, είναι που κι εγώ λόγω των επιπλοκών δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Μην φανταστείτε ότι έρχεται από την δουλεία και πιάνει το ξεσκονόπανο, αλλά κάνει μπάνιο την μικρή, πάει το Σάββατο σουπερ μάρκετ, απλώνει και καμιά φορά σιδερώνει, άντε και μια φορά την εβδομάδα μία σκούπα. Γιατί τα υπόλοιπα τα κάνει η μαμά μου. Πριν τις επιπλοκές τα έκανα όλα μόνη μου, όλα όμως. Είχα δουλεία, σπίτι, παιδί,σκυλί, μαγείρεμα, πολλές φορές το σούπερ μάρκετ, χασάπη και φυσικά εξωτερικές εργασίες να πληρώσω λογαριασμούς, δάνεια και ότι άλλο προέκυπτε. Με τα χίλια ζόρια τον έπειθα να κάνει κάτι, ομηρικοί καυγάδες. Πολύ φοβάμαι ότι μετά την γέννα πάλι το ίδιο θα κάνει. Το προβλημά μας είναι το κομπιούτερ, κολλάει στο ιντερνετ αφού έχω σκεφτεί πολλές φορές να το αποσυνδέσω και μόλις γυρίσει από την δουλειά να του πει ή αυτό ή εγώ!Έχω ακούσει πολλές κοπέλες εδώ μέσα με αυτό το θεματάκι, τι είναι αυτό το πράγμα βρε κορίτσια? Αφού λέω ότι θα προτιμούσα να είχε γκόμενα γιατί τώρα αν το πω στους δικούς μου ότι προτιμά το κομπιούτερ από μένα θα με πάρουν για τρελή!Εν ολίγοις αν τα βρει όλα έτοιμα από την μαμά μου θα είναι από τις 4 που θα γυρίσει μέχρι τις 11-12 στο pc εκτός από ολιγόλεπτα διαλείματα άντε και κανα 20λεπτο για να πλύνει την μικρή. Εάν έχει ξεμείνει καμία δουλίτσα άπλωμα, σιδέρωμα ή σκούπισμα θα αφιερώσει 20-40 λεπτά και πίσω στο pc. Ουφ τα είπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΙΝΑ Κ. έγραψε:

Το προβλημά μας είναι το κομπιούτερ, κολλάει στο ιντερνετ αφού έχω σκεφτεί πολλές φορές να το αποσυνδέσω και μόλις γυρίσει από την δουλειά να του πει ή αυτό ή εγώ!Έχω ακούσει πολλές κοπέλες εδώ μέσα με αυτό το θεματάκι, τι είναι αυτό το πράγμα βρε κορίτσια? Αφού λέω ότι θα προτιμούσα να είχε γκόμενα γιατί τώρα αν το πω στους δικούς μου ότι προτιμά το κομπιούτερ από μένα θα με πάρουν για τρελή!Εν ολίγοις αν τα βρει όλα έτοιμα από την μαμά μου θα είναι από τις 4 που θα γυρίσει μέχρι τις 11-12 στο pc εκτός από ολιγόλεπτα διαλείματα άντε και κανα 20λεπτο για να πλύνει την μικρή. Εάν έχει ξεμείνει καμία δουλίτσα άπλωμα, σιδέρωμα ή σκούπισμα θα αφιερώσει 20-40 λεπτά και πίσω στο pc. Ουφ τα είπα!

Κι εμένα έτσι είναι γλυκιά μου, κομπιούτερ και σκάκι, ούτε γκόμενες να τα είχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθάει το γιαβρί μου.. Πολύ έως πάρα πολύ! Όσον αφορά τη φροντίδα και ανατροφή της Μαρίας μας. Γιατί όσον αφορά τις δουλειές... Δεν μπορώ να πω το ίδιο!

Δε θέλω να βοηθάει, θέλω να μη λερώνει και ανακατεύει. Δόξα τω Θεώ αυτό το καταφέραμε μετά από πολύύύύύύύ΄κόπο και μάλλιασμα γλώσσας!

Πλέον δεν αφήνει το μπάνιο χάλια, κρεμάει τα ρούχα του μόλις έρθει από τη δουλειά, τα άπλυτα στα άπλυτα, τα καθαρά με τα καθαρά, πλένει και από κανένα πιάτο...

Αυτά μου φτάνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τουλάχιστον δεν είμαι η μόνη!Γιατί ώρες ώρες κοιτάω το κομπιούτερ με μίσος. Σκάκι στο κομπιούτερ ή επιτράπεζιο? Αν έπαιζες κι εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίζει και τα δύο.

Δε μου αρέσει καθόλου το σκάκι, το βαριέμαι αφάνταστα.

Βέβαια, για να μην είμαι και άδικη, κι εγώ κολλάω πολλές ώρες στον υπολογιστή, χεχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ο δικος μου βοηθουσε οταν ημουν εγκυος! εβγαζε τα ρουχα απ'το πληντηριο, τα απλωνε, τα μαζευε! εστρωνε και μαζευε τραπεζι - κρεβατι, εκανε μπαλκονια ,εβγαζε και βγαζει (μονο αυτος) τα σκουπιδια κι εβαζε και που και που καμια σκουπα! απο την ωρα που γεννησα και μετα.....μεταμορφωθηκε.... :angry::angry: προς το χειροτερο!!!!

Η μανουλα μου φροντισε γι'αυτο!!!! :angry::angry: Οταν ειναι η μαμα μου σπιτι δεν τον αφηνει να κανει τιποτα..."Δυο ειμαστε..ο Τασος θα απλωσει;;; o Τασος θα κανει αυτο;;;;;ο Τασος θα κανει εκεινο;;;;" παει...πεταξε το πουλακι!!!! :(:(

Οσο για τη μικρη δεν την εχει αλλαξη ποτε, την εχει ταισει μια - δυο μισες φορες, μεχρι και μπουφαν και παπουτσια δεν μπορει να της βαλει!(δε θελει λεω εγω!!!) :angry::angry:

Ευτυχως με βοηθαει στο μπανιο της και παιζει μαζι της, οσο μεγαλωνει η μικρη και περισσοτερο!(ολο ζημιες κανουν αλλα αντε....)

Μακαρι να βοηθουσε περισσοτερο γιατι κι εγω δουλευω τις ιδιες ωρες και εχω και το σπιτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εχω γραψει πολλες φορες... ο αντρας μου με βοηθουσε πααααρα πολυ οταν ημουν εγκυος και ακομα με βοηθαει σε πολλα πραγματα... ειναι στον ανθρωπο... κι'εγω με εναν αντρα που δεν θα βοηθουσε καθολου δεν θα μπορουσα... ειμαι και λιγο καλομαθημενη, με καλομαθαινει κι'αλλο ο αντρας μου... χιχι...!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

:);)

Το ίδιο...

Αφού μου λέει τί θα έκανες χωρίς εμένα... :);)

Όμως ανταποδίδω με το παραπάνω!!! :)

Χαχαχαχα... κι'εμενα το ιδιο μου λεει...!!!

Μωρε ο αντρας σου ειναι πολυ καλουλης... τον εκοψα εγω...!!! Χαιρετισματα να του δωσεις απο ολους μας...!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα ακριβως και μενα τα ιδια..καθεται μες τις ωρες μπροστα στο κομπιουτερ...δυο φορες πηγα και εβγαλα την πριζα αλλα τιποτα αυτος...τι μανια και αυτη...δεν λεω να μου κανει τις δουλειες αλλα εστω αν μπορουσε να κανει μπανιο την μικρη η να της κανει μια φορα το γαλα της θα με ανακουφιζε και μενα...ζηταω πολλα?το προβλημα ειναι τωρα που θα παω πισω δουλεια...πως θα τα προλαμβαινω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...