Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κρατάτε την παράδοση ή δίνετε ''άσχετο'' όνομα;


Ariel

Recommended Posts

Εμεις δωσαμε το ονομα του πεθερου μου Νικος παρολο που ειναι ταμενος στην Παναγια της Τηνου (και γω εκει ειμαι ταμενη και εκει βαφτιστηκα). Δεν το απαιτησανε αλλα στο βλεμα τους το εβλεπα οτι το λαχταρουσαν και λεω ας παει και το παλιαμπελο. Το ωραιο ειναι οτι το μωρο μοιαζει πολυ με τον μπαμπα μου οποτε μεχρι και η πεθερα μου λεει "τζαμπα ονομα πηρες μικρουλη. Εσυ εισαι Οδυσσεας(του μπαμπα μου)." χιχι...Αν κανω αγορι φυσικα θα το βγαλω Οδυσσεα γιατι το λατρευω. ;)

Τωρα αν κανω κοριτσι η μανα μου ατυχησε γιατι τη λενε Φροσω και δεν πεταω και τη σκουφια μου. Τη δε πεθερα μου τη λενε Παρθενα οποτε εννοειται οτι παιρνει το ακυρο της και αυτη. Τελικα ειπα οτι θα το βγαλουμε Μαρίλια απο το Μαρια-Ηλιας που ειναι τα δικας μας ονοματα. Εγω δεν το κανα????Γιατι να μην παρει το δικο μου δηλαδη???χαχχα :woohoo: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 167
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως νιώθουμε τη δεδομένη στιγμή αλλά γενικώς δε δεσμευόμαστε...

Μάλλον μελλοντικά πρώτα ο Θεός, θα είναι επιλογή μας και μόνο...

Όπως και τώρα φυσικά...

Βέβαια θα προκύψει κοντρίτσα μεταξύ εμού και συζύγου...

Θέλει αγόρι και ονόματι Άρη...ως οπαδός!!! :woohoo:

Εγώ πάλι;;;

Όπως πάντα ιδιόρρυθμη... :lol:

Μόνο σε κοριτσάκι θα υπάρχει σύγκλιση απόψεων... :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντινα ,της μαμας μου (κατοπιν εντολης της πεθερας) αλλα καλυτερα να νομιζουν ολοι και να λενε να η ποντια,του εβαλε τα 2 ποδια σε ενα παπουτσι!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρατηρώ πως οι περισσότερες θα επιλέξετε άσχετο όνομα στα επόμενα παιδάκια σας.Το σκέφτομαι πολύ έντονα.Στο κάτω κάτω εμείς είμαστε οι γονείς.Αρκετά ανακατεύτηκαν οι γιαγιάδες :cheer: Το συζητήσαμε και χτες και η τελική απόφαση πάρθηκε.Ξεκινάμε την αναζήτηση ονομάτων!

Τeo Cool ούτε εμένα μου αρέσει όταν είναι πολλά μέλη μιας οικογένειας με το ίδιο όνομα .Στην δική μου οικογένεια έχουμε τέσσερις ξαδέρφες με το όνομα Αργυρώ(συμπεριλαμβανομένης και της αδερφής μου)Γίνεται χαμός όταν βρίσκονται όλες μαζί

papaki70 πολύ καλή ιδέα σου. :P Είναι ωραίος συνδιασμός το Μαρία και το Ηλίας οπότε why not? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

Κωνσταντινα ,της μαμας μου (κατοπιν εντολης της πεθερας) αλλα καλυτερα να νομιζουν ολοι και να λενε να η ποντια,του εβαλε τα 2 ποδια σε ενα παπουτσι!!!!!!!!χαχαχαχαχαχα

Χεχεχε... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΧ ΑΧ !!! ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ Κ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ

ΜΗ Χ...Ω!!! :angry:

ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ

ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ

ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΩ ΧΑΖΕΣ Κ ΦΑΛΟΚΡΑΤΙΚΕΣ!!! ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ

Κ ΠΟΝΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ

ΠΟΥ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΗΣΤΟΝ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ

ΣΗΜΑΣΙΑ ??? ΤΙΜΗ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ??? :huh:

ΤΥΧΕΡΟΙ ΟΣΟΙ ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΑΝ ΑΥΤΑ ... ΑΑΑΑΑΧΧΧΧ!!!

ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΕΣΟΥΝ Κ ΣΤΟΥΣ

ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΠΑΕΙ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΣΟΥ

ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ??? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou συμφωνώ με όσα λες.Ούτε εμένα μου αρέσει όλο αυτό.

Αν τον πεθερό σου τον λένε Μαργαρίτη..κάνεις το όνομα ένα ωραιότατο Άκης! ;) (Εμένα το Άκης μου αρέσει πολύ για αγοράκια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγοράκι...τον κανεις τραγουδιστη....λεει ο αντρας μου...βγαλτον Γιωργο-Μαργαρίτη!!!Θα του ερθει κολπος του πεθερου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα συναντηση μια κοπέλα μια φορα στο νοσοκομειο...μου ειπε ειναι τιμη τιμης να δωσει τα ονόματα των πεθερικών πρώτα γιατι ετσι ειναι το έθιμο για τους πόντιους...της απάντησα εγω δεν υπήρχε περιπτωση να κανω 2 παιδια κ να μην βγάλω κ εγω τους δικούς μου, δεν ειναι διακαιο...επέμενε οτι ετσι ειναι το σωστο!Μάλλον ενιωθε ασχημα κ προσπαθούσε να σωσει την κατάσταση!

Τεσπα εγω θα μαθω στον γιο μου να μην μας βγαλει..ας διαλλέξουν διαφορα ονόματα με τη γυναικα του κ οχι απο παππουδογιαγιάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑ :laugh: :laugh: :laugh:

ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ !!!

ΘΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΙΑΝΟΥ ΤΟ ΟΝΟΜΑ

ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ... Κ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΛΕΩ...ΧΕΧΕΧΕ !!!

ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ

ΤΑ ΚΟΥΤΣΟΥΡΕΜΕΝΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ... ΤΑΚΗΣ,

ΜΑΚΗΣ, ΣΑΚΗΣ, ΛΑΚΗΣ ... ΚΤΛ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

αγοράκι...τον κανεις τραγουδιστη....λεει ο αντρας μου...βγαλτον Γιωργο-Μαργαρίτη!!!Θα του ερθει κολπος του πεθερου!

ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΕΓΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ΗΡΘΑΝ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ, Ο ΠΕΘΕΡΟΣ

ΜΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ (ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ ΗΤΑΝ) Κ

ΕΓΙΝΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ Κ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ

ΕΙΠΕ ? ΤΟ ΠΡΩΤΟ Κ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ

ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ... :blink:

ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΟΥΝΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΣΤΟ

ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΤΕΛΟΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ. ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΕΙΧΑ ΤΑΞΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΝΕΚΤΑΡΙΟ. ΝΕΚΤΑΡΙΟ ΛΕΝΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ , ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΤΑΜΜΕΝΟΣ, ΚΑΙ Ο ΑΓΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ!!!! ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΦΗΣΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ, ΒΕΒΑΙΑ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΥΠΗΡΞΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΠΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΠΑΓΕΡΑ ΑΔΙΑΦΟΡΗ!!!!! ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΩΡΩ, ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΜΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑΜΜΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ, ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΤΟ ΤΑΜΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ!! ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΟΥΜΕ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΝΕΚΤΑΡΙΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou συμφωνώ πως ένα ολόκληρο όνομα έχει σίγουρα μεγαλύτερη χάρη απ'ότι ένα ''μισό'' όνομα.Αλλά σε κάποιες περιπτώσεις βγαίνουν πολύ ωραία υποκοριστικά ;) Επειδή δεν κατάλαβα.Πώς θα τον βγάλετε τον μπέμπη τελικά; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελιες

εγω στη κορη μου εδωσα το ονομα της μαμας μου

γεωργια

η πεθερα μου δεν ειχε κανενα προβλημα,μαλιστα ηταν η πρωτη που ειπε να βγαλω τη μαμα μου απο τοτε που ειδαμε στον υπερηχο οτι θα ηταν κοριτσι.

το ονομα της αλλωστε το εχει βγαλει ο μεγαλος της ο γιος και δεν ηθελε να γεμισουμε το κοσμο αναστασιες.

να σας πω ομως τι εγινε να γελασετε??

τελος σεπτεμβριου ειχαμε το γαμο μαζι με τη βαφτιση.

ολα πηγαιναν καλα και στην αρχη του μυστηριου της βαπτισης η πεθερα μου κρατουσε τη μικρη. την ωρα που πηγαιναμε προς τη κολυμπηθρα η πεθερα μου λιποθυμισε.

επειδη μολις ειχε πει ο παπας το ονομα ολοι ειπαν οτι της ηρθε αποτομα που δεν ακουσε το ονομα της

μαλιστα μια θειά ειπε οτι και αυτη το ιδιο θα παθαινε.

απιστευτο???

και η κακομοιρα η πεθερα μου λυποθιμισε απο τη ζεστη και τη κουραση.

τι να πεις?? ηταν λαθος το timming

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις παλι,στην αρχη λεγαμε να δωσουμε καποιο ονομα της αρεσκειας μας. Μετα εγω σκεφτηκα να δωσουμε το ονομα του πεθερου μου (Γιαννης) το οποιο και καναμε τελικα :) Δεν μας ειπαν τιποτα οι γονεις,αλλα σκεφτηκα οτι θα χαιροταν ο αντρας μου πολυ και ετσι του το προτεινα.Ειναι απλο το Γιαννης ,μ αρεσει,ασε που λενε και τον αδερφο μου ετσι ;) Τωρα την μικρη θα την πουμε Γεωργια απο τον μπαμπα μου,ο οποιος δεν θελει γιατι προτιμαει ενα αρχαιοελληνικο ονομα.Αλλα εγω θελω οποτε...τελος,εκλεισε. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν το εχω τηρησει ακριβως

γιατι εχω δωσει τα ονοματα της γιαγιας του αντρα μου(Ειρηνη) και της μαμας του(Μαριας) ενω συνιθιζουμε στα μερη μας να βγαζουμε στο κοριτσι απο την γιαγια της μαμας και

στην αρχη την φωναζαν βαγγελια οι γονεις του αντρα μου βαγγελια αλλα εμενα δεν μου αρεασει!!!Ετσι αποφασισα να την βγαλω Μαριρενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΕΒΑΛΑ ΤΗΣ ΠΕ8ΕΡΑΣ ΜΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΚΑΙ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΤΑΞΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΡΑΦΑΗΛ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΟ ΟΝΟΜΑΤΑ ΠΟΥ 8Α ΤΑ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΤΙΜΑΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ,ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΣ ΔΙΑΛΕΞΕΙ,ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΣΤΕΛΛΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΘΥΜΩΣΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!!

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΑΣΧΕΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ....

Κ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΑΝ,ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ....ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ.

ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ "ΠΡΟΒΛΗΜΑ"....Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ....

Κ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΜΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ Κ ΤΑ 2 ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΣΧΕΤΟ ΟΝΟΜΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κορίτσια είμαστε περίπτωση...

Εμένα με λένε Ισμήνη και τον άντρα μου Όμηρο..όταν κάναμε το γιο μας θέλαμε να συνεχίσουμε τα αρχαία ονόματα και τον βγάλαμε Ορέστη..

Τώρα τη μικρή θα την πούμε Ιόλη (θα έχουμε και τα ίδια αρχικα)

απλά επειδή την πεθερά και τη μαμά μου τη λένε Ελένη ίσως της το δώσουμε σαν 2ο όνομα..

Συμφωνώ στο να κρατάμε την παράδοση όταν τα ονόματα των δικών μας ανθρώπων είναι ωραία για τα παιδάκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ariel έγραψε:

fatsoula.aik.1981 το Ευαγγελία μπορεί να γίνει Εύα η Βάλια,αν δεν σου αρέσει ολόκληρο.

Τρισευτυχισμένη πώς θα τον φωνάζετε;

ΑΝΤΩΝΗ! ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΝΑ ΤΟ ΦΩΝΑΖΩ ΑΚΗ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 2. ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΑΝ ΑΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!! :laugh: :laugh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα!

Εμείς ήμασταν ανάμεσα στα Αθηνά, Αλίκη και Αμαλία και καταλήξαμε ήδη στο Αθηνά, το όνομα της γιαγιάς του Μάνου μου.

Η μαμά του δεν θέλει να ακούσει το όνομά της, γιατί δεν της αρέσει καθόλου, εμείς όμως θα το βάλουμε σαν δεύτερο και έτσι θα έχουμε την Αθηνά-Γεωργία μας.

Η μαμά μου έχει ακούσει το δικό της (Ειρήνη)...

Γενικότερα δεν έχουμε τέτοια θέματα στις οικογένειές μας! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou έγραψε:

ΑΧ ΑΧ ΑΧ !!! ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ Κ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ

ΜΗ Χ...Ω!!! :angry:

ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ Κ ΣΕ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ

ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ

ΤΙΣ ΒΡΙΣΚΩ ΧΑΖΕΣ Κ ΦΑΛΟΚΡΑΤΙΚΕΣ!!! ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΝΕ

Κ ΠΟΝΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ

ΠΟΥ ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΩΣ ΕΠΙ ΤΟ ΠΛΗΣΤΟΝ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ

ΣΗΜΑΣΙΑ ??? ΤΙΜΗ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ??? :huh:

ΤΥΧΕΡΟΙ ΟΣΟΙ ΤΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΑΝ ΑΥΤΑ ... ΑΑΑΑΑΧΧΧΧ!!!

ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΕΣΟΥΝ Κ ΣΤΟΥΣ

ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΠΑΕΙ Κ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΣΟΥ

ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ??? :blink:

to les Konstantino k teleioneis....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

allavre koritsia ...gia pia paradosi milame?afto ksekinise apo tous goneis mas dioti pio prin den evazan oi goneis ta onomata ma o nonos,oi goneis mou den exoun onomata pappoudon opote gia ti paradosi milame?gia mia genia egine afto as to kopsoume oso prolavainoume,epeita tis paradoseis tis kanoume emeis...aaa k rafael i kopelia i pontia mamakia sou eipe gt k emeis karapontioi eimaste alla den dinoume ooooola ta paidia ston antra ,kanoume oti goustaroume !!!!!!filia!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...