Μετάβαση σε περιεχόμενο

Inglesina zippy system ή Peg Perego ;


Recommended Posts

Κοριτσια βοηθεια!!!!Ειχα παραγγειλει το maclaren techno xlr αλλα μετα την ανακληση εκατ. καροτσιων στην Αμερικη λογω ακρωτηριασμων νωρων απο το συστημα αρθρωσης εννοειται οτι θα παω να αλλαξω την παραγγελια!Τι να πω τοσο ανευθυνοι πια;;;;Θελω τη γνωμη σας και τις εμπειριες σας για peg perego (το τριπλο συστημα) ή inglesina zippy system...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω της perego και ειμαι πολυ ευχαριστημενη..σκυλια...δεν καταλαβαινουν τιποτα...και εχουν και πολυ καλη ασφαλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΛΕ ΜΕ ΤΑ ΜΑΚΛΕΡΕΝ?ΓΙΑ ΠΕΣ...ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΗΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥ ΠΕΡΕΓΚΟ ΣΟΥΙΤΣ TO BUBLES ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΡΩΜΑ ΧΙΧΙΧΙΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΟΜΩΣ ΘΑ ΝΑΙ ΤΟ ΠΕΡΕΓΚΟ ΤΟ UNO..ΓΕΝΙΚΑ ΣΚΥΛΙΑ...ΑΝΘΕΚΤΙΚΑ...ΤΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΠΛΑ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΟΡΟΤΣΙΑ ΤΡΑΚΤΕΡ......ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ 300ΕΥΡΩΩΩ....ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΘΑ ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ.....ΓΕΝΙΚΑ Η ΠΕΡΕΓΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΚΡΕΚΛΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΙ ΒΛΕΕΠΕΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΣΤΙΒΑΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕ ΤΡΕΜΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟΚΑΡΔΙ ΣΟΥ,.....ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΥΤΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ....ΑΛΛΑ ΠΕΡΕΓΚΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΕΒΕ OMFORT TO LOOLA Ο ΑΣΠΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΑΣ...ΤΕΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΛΕΡΩΝΕΙ ΠΟΛΥ...ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΞΤΡΑ ΚΑΙ ΑΝΕΣΗ.....ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELENAKI EGV EXV THS PEREGO TO SWITCH ΤΟ ΤΡΙΠΛΟ.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΒΟΛΙΚΟΤΑΤΟ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.3 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΤΗ ΒΓΑΖΕΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ.ΑΚΡΙΒΟ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω το peg perego το uno και είναι τέλειο!έχει φρένο στο χερούλι για ασφάλεια,είναι ελαφρύ,διπλώνει και μπαίνει στο αυτοκίνητο(ακόμα και στου άντρα μου που δεν έχει μεγάλο πορτ μπαγκάζ)έχει τραπεζάκι που αν θέλεις το βγάζεις,καλύπτεται όλο για να προστατεύει το μωρό απο το κρύο,έχει πιστοποίηση απο την Ευρωπαική ένωση,έχει θήκη για παγούρι ή νεράκι και όταν το διπλώνεις για να το βάλεις στο αυτοκίνητο ακόμα και οι ρόδεν βγαίνουν πανεύκολο αν θέλεις να τις βγάλεις και να τις ξαναβάλεις μετά.Τώρα για το τριπλό σύστημα δεν ξέρω δεν το έχω δει αλλά σαν εταιρεία φαίνεται πολύ καλή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω inglezina zippy και ειναι τελειο!!!

Ειναι ιδια αυτα τα δυο, αν δεν κανω λαθος μεχρι και στην τιμη!!!!

Ειναι πολυ ελαφρια και μαζευουν πολυ ευκολα!!!

Εγω διαλεξα το iglezina λογο χρωματος!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την ίδια απορία είχα κι εγώ και τελικά πήρα peg perego tri fix pliko-switch!! Είμαι αρκετά ευχαριστημένη μέχρι στιγμής!! Σίγουρα θα κρατήσει και για το 2ο νινάκι!! Το πήρα σε κόκκινο χρώμα για να είναι ουδέτερο παρόλο που ήξερα ότι είχα αγοράκι! Ευελπιστώ βλέπεις να κάνω κι ένα κοριτσάκι!! :P

Εδώ είναι η καλαθούνα όπου τον κοίμιζα μέχρι και πριν 1 βδομάδα! Τελικά τον έβαλα στην κούνια του και βολεύτηκε κι αυτός καλύτερα μιας κι είχε αρχίσει να μην χωράει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ με το καθισματάκι του αυτοκινήτου που είναι κορυφαίο, κοιμάται στο αμάξι, στο καρότσι αυτό βάζουμε ακόμα είναι πολύ βολικό! Το βγάζεις από το καρότσι τσουπ στο αμάξι και το ανάποδο!! Ούτε βγάλε παιδί βάλε στο άλλο κάθισμα δες το ξανά... μπλα μπλα μπλα.... :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ το κλασσικό καρότσι το οποίο πάει κι από την μεριά να το βλέπουμε εμείς κι από την άλλη! Είναι χωρίς κουκούλα μην το βλέπεις έτσι και φρικάρεις!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω το Inglesina zippy system και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!! Και εγω ημουν μεταξυ αυτων των δυο και τελικα πηρα inglesina λογω χρωματος :P η τιμη ειναι η ιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πηρα το inglesina μετα απο εκτενης ερευνα και δε το μετανιωσα καθολου!!! ;) μου αρεσε και το χρωμα πιο πολυ(καφε-πορτοκαλι).. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k εγω το περεγκο εχω!πολυ βολικο αν κ λιγο βαρυ!

κοριτσια οταν βαζετε το καθισματακι στο αυτοκινητο,η ζωνη που περνιεται μπροστα στα ποδαρακια(του αυτοκινητου) δεν ενοχλει λιγακι?ισα ισα χωραει η μπεμπα....

κ πως το βγαζετε το μωρο απο μεσα?βγαζετε τη ζωνη η απλα κανετε ψιλοακροβατικα? κ αντε να το βγαλεις...οταν το ξαναβαζεις?νομιζω πως κατι κανω λαθος γτ ζοριζομαι πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση!!!!!!!!dalia με σκλαβωσεες στην κυριολεξια που μπηκες στον κοπο και εβαλες και φωτογραφιες, σ'ευχαριστω πολυ πολυ!!!!Να σας ζησουν τα κουκλια σας και να τα χαιρεστε!!!!

Απ'οτι καταλαβα πανω κατω σαν μοντελα ειναι τα ιδια με τις ιδιες προδιαγραφες.Ισχυει οτι το Inglesina ειναι ελαφρυτερο;;;Τελικα μαλλον και γω θα παω και θα καταληξω αναλογα με το χρωμα που θα μου μπει στο ματι μου φαινεται!

Α!εχω ακουσει οτι τα πορτ μπεμπε τους δενουν με ζωνη στο αυτοκινητο;;;Ισχυει;και αν ναι το μωρακι δενεται και αυτο με ζωνη οπως στο καθισμα του αυτοκινητου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ'οτι ξερω για το περεγκο πρεπει να αγορασεις ενα ειδικο εξαρτημα για να δενεις το πορτ μπεμπε με τη ζωνη.Το μωρο ομως δεν δενεται μεσα σ'αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακι ναι το inglesina ειναι ελαφρυτερο(ενας επιπλεον λογος που το επελεξα εκτως το χρωμα!)αλλα στο αυτοκινητο να χρησιμοποιησεις μονο ειδικο καθισματακι γιατι κανενα αλλο δεν ειναι ασφαλες! μου το τονισαν ολοι αυτο οταν εψαχνα κι εγω. ;)

Αναστασια δεν εχω δει πως δενει το περεγκο...με το δικο μου δεν εχω προβλημα...τον βαζω και τον βγαζω χωρις να κουμπωνω και να ξεκουμπωνω το καθισματακι και δεν εχω προβλημα..ασε που ειναι 10 1/2 μηνων και χωραει ακομη μια χαρα! :woohoo: καλα ειναι και λιγο τσιλιμπιθρας ο δικος μου! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Απ'οτι ξερω για το περεγκο πρεπει να αγορασεις ενα ειδικο εξαρτημα για να δενεις το πορτ μπεμπε με τη ζωνη.Το μωρο ομως δεν δενεται μεσα σ'αυτο...

Αναστασάκο τώρα που το θυμήθηκα... Υπάρχει μια βάση όπου κουμπώνει το καθσματάκι όπως κουμπώνει στο καρότσι! Το έχει μόνιμα στο αμάξι κι απλά το βάζεις και το βγάζεις! Εφαρμόζει απ'ότι μου είπαν κυρίως στα καινούρια αμάξια αλλά πρέπει να ρωτήσεις να σου πουν από εκεί που πήρες το καρίτσι ή την αντιπροσωπεία της pegperego! Εγώ το βάζω και το βγάζω συνέχει στο έγραψα και στο άλλο ποστ με τις Αυγουστομαμάδες! Δεν είναι τίποτα, συνήθεια απλά! Όσον αφορά την καλαθούνα εμείς τον είχαμε δεμένο κάθε φορά που πηγαινοερχόμασταν στα Στύρα κι ήταν ακόμα μικράκι και μέσα και έξω στο αμάξι με τα ειδικά που τα είχαμε πάρει έξτρα κι είχαμε δώσει 50 ευρώ περίπου για 2 σαν γαντζάκια που περνάγανε στην ζώνη του αυτ/του! Μέσα είχε κάτι λουριά που περνάγανε από κάτω κι είχε κι ένα σαν μαξιλαράκι που το ακουμπύσες στο σωματάκι του από πάνω για να μην το κόβει το ζωνάκι!!!! Πάντως τα έλιωσα μέχρι στιγμής τα 2 πρόσθετα, καλαθούνα και κιτ αυτ/του! Το 2ο ακόμα το λιώνω!! :P Για όσο χωράει γιατί μεγαλώνουν και γρήγορα τα ζουζούνια!! Αλλά θα το ευχαριστηθώ και στο 2ο παιδάκι μου πρώτα ο Θεός!! ;)

Ελενάκι ευχαρίστηση μου να βοηθήσω!! Κι εγώ τελικά είχα διαλέξει pegperego στο τέλος λόγω επιλογής χρώματος! Είναι Ιταλικές και οι δυο φίρμες και είναι παμομοιότυπες!! Ότι και να διαλέξεις το θέμα είναι να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς με το ζουζουνάκι σου!!! ;) Κι επειδή είναι ..σκυλιά σε αντοχές.. θα το έχεις και για το 2ο παιδάκι!! Εμένα ο αδερφός μου που έχει το απλό, μπήκαν κι οι δυό μικρές και μάλιστα ακόμα και τώρα που είναι 4 η μια και 3 η άλλη μπαίνουν μαζί και τραβάει καλά!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUZOUΝITSA έγραψε:

ΝΤΑΛΑΚΙ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥ!!! ΤΙ ΚΟΥΚΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΟΟΟΟΟΟ!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!! :kiss::kiss:

Ευχαριστώ Εβινάκι... Αν κι είναι μικρούλης εδώ κι έχει αλλάξει πολύ τώρα!!! Κάθε μέρα είναι διαφορετικός ο μούργος και κάθε μέρα με τρελαίνει όλο και πιο πολύ!!! Κι εσείς βέβαια δεν πάτε πίσω!! Κουκλάρα η μικρή... Και νομίζω πως είναι ίδια ο μπαμπάς;; Ή με ξεγελά η φώτο;; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κ απο μενα..

κ γω θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα Peg Perego, εχω ακριβως το ιδιο με της dalias σε πορτοκαλι.Ειμαι πολυ ευχαριστημενη εχουν εξαιρετικη αντοχη κ ειναι ιδιαιτερως προσαρμοστικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...