Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ ....30 !!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

Κι εγώ διανύω την περίοδο της πρώτης μου εκγυμοσύνης αλλά δε σκέφτομαι την επισκλειρίδιο.Σίγουρα έχω άγνοια του πόνου αλλά τόσες γυναίκες έχουν γεννήσει τόσες χιλιάδες χρόνια χωρίς αυτήν , εγώ θα είμαι αυτή που δεν θα αντέξω ; Φυσικά πιστεύω πως ο κάθε τοκετός είναι διαφορετικός...η ανατομία της κάθε γυναίκας το ε μωράκι και ο τρόπος που βγαίνει επίσης...η αντοχή στον πόνο της κάθε γυναίκας διαφέρει...όλα είναι λιγάκι σχετικά.Η θεία μου πάντως που είναι αναισθησιο΄λόγος έίναι υπέρ...όμως μου έχει πει ότι αν κάποιος αναισθησιολόγος κάνει λάθος μπορεί να έχεις πρόβλημα μια ζωή.Φυσικά , πιστεύει ότι αυτό δε συμβαίνει συχνά αλλά σπάνια άλλα από άλλους έχω ακούσει ότι αν σου πει ο γιατρός σου όχι πρέπει να τον ακούσεις , γιατί κάτι ξέρει παραπάνω...Η κουμπάρα μου έκανε στο πρώτο και την έπιαε από τη μια πλευρ κι ήταν χειρότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 291
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ .....

ΕΓΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΓΙΟ ΜΟΥ!!!!

Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΝΑ ΚΟΝΤΕΨΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΠΑΙΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΜΕΤΑΓΓΙΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΜΕ ΣΚΑΣΕΙ....

ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΝΑΡΚΩΣΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΟΛΙΚΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρια μου δε γεννησα σε ιδιωτικη! γεννησα στο ιπποκρατειο θεσσαλονικης και τα 2 παιδια μου! και για το τριτο παλι εκει θα παω!!εσυ?? απο αθηνα εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

felicity μου και εγω συμφωνω σε αυτα που λες! μια ενεση μπορει αργοτερα να σου κανει μεγαλο κακο! η ξαδερφη μου ειχε κανει επισκληριδιο και αφου πηγε σπιτι μετα απο τη γεννηση του παιδιου της αισθανοταν πονους,αφορητους! και ξερεις γιατι?? γιατι η εξυπνη η αναισθησιολογος της ειχε αφησει μεσα τη βελονα! δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε,,,ομως εγινε!!!!εγω και στις 2 εγκυμοσυνες μου γεννησα χωρις επισκληριδιο,γιατι να κανω τωρα?? τοκετος ειναι θα περασει!!! χιχιχιχιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rubela moy ο καθενας εχει τις επιλογες του!!! εγω ηθελα να ζησω τη στιγμη του τοκετου ετσι οπως ακριβως ειναι!! και οχι μετα να λεω... "μια χαρα ηταν δεν πονεσα!!!".

φερνεις στον κοσμο μια ζωη,δε μπορει να μην πονας!!

στο κατω-κατω ο θεος γιατι εδωσε σε εμας αυτο το χαρισμα? γιατι ξερει οτι μονο οι γυναικες θα αντεχαν μια τετοια δοκιμασια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια πριν εναμιση μηνα γεννησα την τριτη κορη μου.

Στους δυο πρωτους τοκετους εκανα επισκληριδιο και δεν

πονουσα καθολου.Τωρα γεννησα χωρις να κανω επισκληριδιο

και χαιρομε γι αυτο!!Ηταν πραγματικα μια απιστευτη

εμπειρια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα81 πες τα εσυ γιατι εμενα δε με ακουνε!!!εγω εκανα αλλους 2 τοκετους χωρις επισκληριδιο και ουτε και στον τριτο θα το επιχειρησω! ειναι αξεχαστη εμπειρια και θα τη θυμασαι για ολη σου τη ζωη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρια μου οπως επιθυμεις!! ο καθενας κανει τις επιλογες τους!!

να πανε ολα καλα σου ευχομαι και .... μ'εναν πονο... οπως λενε!!! (πραγμα που ποτε δεν ισχυει ...!! )χιχιχιχιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

σοβαρα μιλας???????? ειδες.... το συζητουσαμε κιολας!!! χιχιχιχιχι! να σου ζησει!!!!!!!!!!!!!!πως σου φανηκε η εμπειρια?????? φανταζομαι δεν πονεσες και καθολου!!! μεσα σε ποση ωρα γεννησες??(σου εστειλα και αλλου ενα μηνυμα γιατι δεν ηξερα αν ειχες γεννησει).περιμενω νεααααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ. ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ 38 ΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΟ ΣΑΒΒΤΟ 21-11 ΒΓΗΚΕ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΙΣ 5:20 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ. ΒΡΕ ΟΛΗΑ ΠΟΥ ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ. ΕΙΠΕΣ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΕΙΣ 38 ΔΕΝ ΘΑ ΦΟΒΑΣΑΙ TPT K ΤΣΟΥΡ ΒΓΗΚΕ.

ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ 3:20 ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΒΓΗΚΕ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΜΟΥ.

ΕΚΑΝΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ. ΟΥΤΕ ΤΟ 1/3 ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΠΟ ΠΟΝΟΥΣ.

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΝΙΩΣΩ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΤΗΝ ΕΝΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΠΟΤΕ ΠΟΝΑΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΣΑ ΝΑ ΣΠΡΩΞΩ XAXAXA.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΣΩ.

ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΚΟΨΕΙ. ΘΑ ΓΛΙΤΩΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ

ΑΝ Η ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΕΒΓΑΙΝΕ ΠΙΟ ΗΡΕΜΑ.

ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ. ΒΓΗΚΕ ΔΥΝΑΜΙΚΑ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.

(ΤΙ ΚΡΑΤΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΕΙ ΣΤΙΣ 36 K ΣΤΙΣ 37 ΒΔΟΜΑΔΕΣ)

ΚΑΙ ΜΕ "ΚΑΤΑΣΚΙΣΕ" ΜΕΧΡΙ ΠΙΣΩ.

ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΖΗΣΩ.

ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΦΑΩ K ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΩ. ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΝΑΝΕ

ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ 2 ΩΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΦΑΓΑ 2 ΠΙΑΤΑ ΦΑΓΗΤΟ. ΧΙΧΙΧΙ

ΕΦΥΓΕ K Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ, ΚΡΙΜΑ. ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 5.5 ΚΙΛΑ ΜΟΝΟ.

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 2.940 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΞΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΓΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΖΕ ΚΑΛΑ ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ. ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.

ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΙ ΚΟΡΗ ΜΟΥ.

ΟΣΟ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΣΟ ΗΣΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ.

ΠΟΥ ΜΟΥ ETSTEILES ΜΗΝΥΜΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ. ΧΑΧΑ

ΕΙΔΕΣ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΙ ΜΠΕΜΠΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει!!!! ειναι ησυχη?? φανταζομαι τωρα στην αρχη θα κοιμαται συνεχεια!!! λιγο να ξεκουραζεσαι και εσυ γιατι αργοτερα θα αρχισουν τα δυσκολα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια εγώ δλδ που είμαι 28 και δεν έχω μωράκι ακόμα αλλά το θέλω πάρα πολύ να μην μπω στην παρέα σας; Η ψωριάρα χώρια δλδ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula1981 έγραψε:

Ρε κορίτσια εγώ δλδ που είμαι 28 και δεν έχω μωράκι ακόμα αλλά το θέλω πάρα πολύ να μην μπω στην παρέα σας; Η ψωριάρα χώρια δλδ;

Έλα Αννούλα να σου φέρουμε και γούρι...Καλώς μας ήρθες,και σύντομα κι εσύ με ένα τόσο δα στραγαλάκι στην κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννούλα ελα και εσυ στην παρεα μας!!!!!!!! χιλιοι καλοι χωρανε!!!! αντε ξεκινα να βαλεις μπρος.... τι περιμενεις?? προλαβαινεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΙΜΑΙ Η ΛΕΝΑ 28 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 1200.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΧΩΡΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΣΑΣ.ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΟΙ ΗΔΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...